Чому ж скиглить собака: причини — що робити?

Любителі тварин знають, що часто собака може скиглити. Саме час розібратися в причинах і зрозуміти, що потрібно робити.

Собаки не можуть сповістити власного господаря про печалях, використовуючи слова. Однак найчастіше тварини намагаються привертати до себе увагу власника за допомогою скулежа. Часом собаки можуть скиглити просто так, без особливих на те причин, однак, як правило дійсно є якась проблема, наприклад, собака захворіла, зголодніла, у неї стрес і так далі. Давайте разом розберемося, з якої ж причини собака може скиглити, порушуючи тим самим тишу.

Собака скиглить: причини

Собака вважається зграєвим тварин, а тому звуки, які песик може видавати – це варіант вираження власних відчуттів, передача певної інформації людям. Виходить, що собака, в основному, починає скиглити за досить логічним на те причин. Якщо ви бережете власного вихованця, тоді ніколи не ігноруйте його скул.

З маленькими цуценятами все досить зрозуміло. Вихованцям, коли вони розвиваються, потрібна турбота, любов, увагу власника. Також цуценята потребують регулярної прогулянки, їжі, пиття. Якщо ви не будете за цим стежити, щеня буде постійно скиглити, пищати, плакати.

Вихованець

Однак, якщо вже доросла собака скиглить, тоді це може бути ознакою якоїсь проблеми. Вам доведеться визначити дану проблему, щоб її потім негайно вирішити.

Проблеми, пов'язані зі здоров'ям

Якщо собака скиглить, ніколи не панікуйте. Ви просто повинні виявити причину, через яку собака так себе веде. Не варто ігнорувати звуки, які вона видає. Спочатку поверніть тварину до лікаря. Можливо, що у вихованця виникли проблеми, пов'язані зі здоров'ям. Звичайно ж, до тих чотириногих друзів, які скиглили з раннього віку, дана причина не відноситься. Але якщо собака стала скиглити несподівано, тоді вам варто насторожитися.

 • Постарайтеся стежити за тим, як себе веде тварину, щоб його не торкнулася серйозне захворювання. Наприклад, якщо у вихованця виникли проблеми, він став кульгати, йому важко вставати і приймати положення лежачи, тоді, швидше за все, собачка травмувалася. Можливо, у чотириногого друга проблеми, пов'язані з лапками.
 • Також собаку можуть хвилювати: ясна, зуби, травми, що виникли в ротовій порожнині. Зачату трапляється, що незручність вашому улюбленцю заподіює якийсь гострий предмет. Він може травмувати ясна або навіть зламати зубик.
 • Цілком можливо, виникли проблеми у статевій або сечовивідної системи. І, якщо ви не будете власним вихованцеві і його здоров'ю приділяти належної уваги, хвороби, які ви запустите, перейдуть у більш серйозні патології.
 • Може ваш вихованець заразився паразитами. Вони здатні мучити вихованця, а тому бути однією з головних причин, через яку собака скиглить, постійно плаче.
 • Також, можливо, що ви годуєте собаку не зовсім відповідною їжею або не стежте за його здоров'ям. Ви повинні знати, що собак теж дуже часто може турбувати запор, внаслідок чого вона і скиглить просто так.
Скавчання

Також можливі й інші фактори, пов'язані з різноманітними захворюваннями і травмами чотириногого друга. Саме вони змушують вихованця скиглити, просто так верещати, плакати.

Ви можете вдома самостійно визначити головні причини, через які ваша собака скиглить. Проте бувають такі ситуації, коли неможливо обійтися без допомоги професійного ветеринара. Прощупайте акуратно всі місця, де може виникнути травма. Собака обов'язково відреагує на ваші дотики, коли ви будете стосуватися хворих місць. Якщо ви без поняття, як вчинити в такій ситуації, тоді неодмінно рушайте разом з собакою до лікаря. Він, можливо, виявить причину, приступить до комплексного лікування.

Проблеми, пов'язані з поведінкою

Зустрічаються особини, у яких висока нервозність, занепокоєння і тривожність, а тому вони постійно просто так скиглять. Такі проблеми можуть сильно псувати життя людям, оскільки тварини скиглять і гавкають, навіть при виникненні слабкого шуму.

Згадайте, як багато собаки скиглять, коли вибухають салюти, петарди або інша піротехніка. Можливо, ваша собака скиглить, якщо ви залишаєте будинок або на тривалий час залишаєте вихованця в самоті.

Пес

Пропонуємо вам кілька головних порад:

 • Звичайно ж, щоб позбавити собаку від страхів, вам доведеться запастися терпінням і часом. Приміром, ваша собака сильно боїться грози, а тому вона виє, скиглить. Частіше включайте звуки вітру, зливи, різноманітних лих природи. Також не забудьте про звуки грози, морських хвиль. А можете включити спокійну мелодію для вихованця на його ж мовою. Однак спочатку вмикайте звуки тихо, потім з часом можете їх збільшити. Коли буде звучати музика, гладьте собаку, говорите вихованцеві, що гроза зовсім не так страшна, вона взагалі не загрожує його життю. Ви обов'язково побачите результат, якщо станете звуки включати регулярно. Вихованець сам з часом звикне до даними звуками, більше не буде так часто скиглити, плакати.
 • Собака скиглить, коли у неї забирають цуценят. Вона хоче таким чином «сказати», щоб їй повернули діток, що вона сумує за ним, сумує і переживає. Крім цього, собаки можуть регулярно скиглити, якщо у них почалася тічка – це явище вважається нормальним.
 • Іноді відбувається так, що хлопчики-собаки скиглять, тому що визнають лідерство іншим псом, а тому випрошують у нього, щоб той примирився.
 • Також собака може скиглити, якщо його карає господар за певну провину. Так вихованець намагається показати, що він визнає власну провину, погоджується, що саме його господар вважається головним. Скиглення дуже швидко зникне, коли ви приголубити свого улюбленця.
 • Маленька собака скиглить, якщо хоче трохи пограти. Часто відбувається так, що собака скиглить, якщо їй не вистачає людської уваги. Це говорить про те, що вихованець просто сумує за власним власникові. Можете сказати своєму улюбленцю якесь ласкаве слово. Підійдіть до нього, почухайте за вушком, потрепите за холку. Це все буде доречно, але не забудьте після своїх ласк дати собаці якесь ласощі, наприклад, кісточку або м'ясо.

Інстинкти справжнього мисливця

Саме інстинкти мисливця змушують собаку скиглити. В основному, у псів вони виникають, коли виявляють видобуток, наприклад, лисицю, яку просто не можуть дістати. Ще метою для собак може бути білка, пташка або кішка на дереві. Таку проблему вам буде важко виправити, так як це закладено у собак в генах. Однак що-то вам все одно вдасться зробити.

Ваше завдання – заспокойте собачку, треба відволікти її від видобутку. Виведіть вихованця подалі від місця, де він побачив мета або взагалі заведіть його в приміщення, якщо ситуація сталася будинку. Якщо видобуток собака побачила на вулиці, перебуваючи в будинку, тоді закрийте вікна шторами або опустіть жалюзі. Вам необхідно зробити так, щоб улюбленець заспокоївся.

Собака

Собака може скиглити, якщо сильно хвилюється, вона перевозбудилась і нервує. Бійцівські пси часом скиглять, якщо їх чекає бій. Це відбувається не з-за того, що вихованець не впевнений у собі, боїться, стривожений або в замішанні. Швидше за все, йому просто не терпиться швидше потрапити на бій.

Собаки не такі, як кішки. Вони невимушені, дуже емоційні. Всередині тварин може нагромаджуватися велика кількість почуттів, які вони просто не в силах стримувати.

Брак уваги власника

Кожній домашній тварині подобається, коли господар до нього уважний. І, щоб привернути увагу власного власника, пухнасті улюбленці починають скиглити, навіть вити. Не варто ігнорувати це поведінка, оскільки скавчання на цьому не закінчиться. Собака може досить довго так себе вести.

Інші причини

У деяких випадках собаки скиглять навіть тоді, коли сплять. Вчені стверджують, що домашні вихованці теж сняться сни, які, як правило, можуть стосуватися травм, бігу, гонитви, переслідування. Ви теж, напевно, помічали таку поведінку свого улюбленця. Але ви повинні знати, якщо ваша собака уві сні скиглить, швидко важко дихає, це може викликати задишку та збій дихальної системи. Це обов'язково повинно насторожити. Не тягніть час, терміново поведіть покажіть вихованця ветеринара.

 • Запам'ятайте, своїм скигленням собака вас про щось просить. Приміром, вона хоче на прогулянку, щоб швидше справити власну нужду, якщо вихованець не може терпіти. Часто скиглення виникає, якщо собаці самотньо. Якщо ви пішли, наприклад, на роботу, в магазин, а тварина залишилося одне, тоді воно може починати скиглити, бо відчуває себе нікому не потрібним. Будьте уважні до улюбленця в таких ситуаціях.
 • Іноді відбувається, що вихованець просто хитрує, а тому і скиглить. Таким чином він випрошує щось. Можливо, йому хочеться побільше уваги додаткової порції їжі – таку поведінку можна вважати маніпуляцією. Але, якщо собака скиглить не з-за того, що хоче потрапити на вулицю, або їй не вистачає води або корму, тоді просто ігноруйте таку поведінку. Вихованець, коли зрозуміє, що не здатний привернути вашу увагу, перестане так себе вести.

Якщо ваша собака скиглить, виляє хвостиком, це означає, що у неї чудовий, радісний настрій. Даний висновок вважається помилковим, а тому ви повинні його зрозуміти по-іншому. Приміром, на вулиці вихованець помітив власного побратима, він починає виляти хвостиком, скиглити. Повірте, собака зовсім не рада цій зустрічі, вона не налаштована доброзичливо. Це тільки збудження, якої іноді призводить до серйозних наслідків. Якщо ви лише трохи спустіть поводок від вихованця, він тут же проявить власну агресію.

Причин багато скиглення

Скавчання може бути ознакою болю. Таке твердження теж неправильне, оскільки від болю собаки, як правило, стогнуть, кричать. Якщо ви наступите ненавмисно на лапку улюбленця, він тільки вискне, але через пару секунд замовкне, хоч біль його буде ще турбувати.

Іноді собаки скиглять на зло своїм власникам. Так не можна думати, оскільки собаки не такі хитрі, як люди. Крім того, скиглення – це лише певне спілкування, шанс довести власнику якусь інформацію.

Як правильно відучити собаку скиглити?

Як же вчинити, якщо вихованець регулярно скиглить? Якщо ви змогли визначити причини, тоді вашою основною метою стане їх усунення. Ви можете поступити таким чином:

 • Вихованцеві не вистачає ласки, уваги? Уявіть це йому. Але ви не повинні годувати собаку обіймами регулярно. Ситуація просто посилиться. Улюбленець повинен зрозуміти, що про нього ви дбаєте, любіть, приділяєте багато часу. Намагайтеся побільше грати, спілкуватися, гуляти на вулиці з собакою, з нею частіше поруч.
 • Якщо собака скиглить, так як хоче в туалет, постарайтеся її вчасно вигулювати, щоб вихованець не терпів.
 • Покажіть, що скавчання – це дуже погано. Наприклад, виведіть вихованця в сусідню кімнату або висловіть зі строгою інтонацією власне невдоволення. Робіть так частіше, щоб собака зрозуміла, що ображає вас такою поведінкою.
 • Якщо собака постійно відчуває себе самотньо, ви часто залишаєте саму вдома, тоді постарайтеся вихованця привчити до цього. З самого початку залишайте тільки кімнату. Але, при цьому, показуйте, що ви вихованця не кидаєте, перебуваєте біля нього. Потім ховайтеся і не реагуйте на гавкіт улюбленця. З часом можете період процедури збільшувати.
 • Не давайте собаці ніколи нудьгувати. Знайомте вихованця іншими собачками, гуляйте з ним, пропонуйте різні розваги, що буде викликати у улюбленця тільки позитивні емоції.
 • Песик нещодавно зіткнувся зі стресовою ситуацією? Тоді оточіть його своєю турботою, створити ідеальні для нього умови, щоб він відчував себе в цілковитій безпеці.
 • Собака скиглить, так як захворіла? Поведіть його до ветеринара, щоб ситуація не погіршилася.
Чому скиглить
 • Собака скиглить, щось випрошує? Тоді вона повинна зрозуміти, що подібним методом не зможе отримати бажане. Намагайтеся виконувати прохання вихованця, якщо він зможе бути абсолютно спокійним.
 • З дитинства привчіть улюбленця не проявляти власних емоцій так бурхливо.
 • З особливою відповідальністю ставитися до тварині, до його здоров'ю. Робіть регулярно щеплення, водите його на огляд до ветеринара, слідкуйте, як він себе веде.
 • Дуже корисно привчати собаку до спеціального режиму. В такому випадку вихованець зрозуміє, що лягати спати, їсти і прогулювати на вулиці потрібно тільки по певних годинах. Отже, собака перестане вимагати всього цього, коли захоче.

Відео: Чому ж скиглить собака?