Чоловік егоїст — чи варто виходити заміж? Як боротися з егоїзмом чоловіка, коханого: поради психолога

Жити з чоловіком егоїстом дуже складно, але можливо. Не завжди ситуація плачевна і її можна виправити. У нашій статті ви дізнаєтеся, як розпізнати егоїста і перевиховати його.

Зміст

Всі ми знаємо, що егоїсти люблять тільки себе і дуже сумно, якщо чоловік живе за таким принципом. Начебто ви закохалися у нормального чоловіка, який є завидною партією, а воно он як вийшло.

Безперечно, поки ми закохані, то не помічаємо нічого навколо, але вже через деякий час виявляється погана сторона цього недоліку. І в результаті виявляється, що чоловік то — нарцис, а зовсім не любитель ЗСЖ, так і оратор він ніякий — просто не вміє слухати інших, а його економічність є звичайною жадобою. І що ж тепер робити з цим всім?

Хто такі егоїсти і звідки вони беруться?

Чоловік — егоїст

Як правило, егоїзм починає формуватися з самого дитинства. Щоб розібратися, звідки це з'явилося у вашого чоловіка, потрібно дізнатися, з якими людьми він жив, любили його, чи є у нього комплекси і так далі.

 • Улюбленець мами з татом

Така ситуація часто зустрічається в сім'ях, коли дітей виховують по одному. Всі його балують, дарують подарунки, не лають і виконують будь-які прохання. Іншими словами, як наш улюблений синочок сказав — так і треба робити. Відповідно, він до цього звикає, і ось вже ставши дорослим, він не розуміє, що в житті не все крутиться тільки біля нього. Він вважає, що всі йому винні, його бажання повинні виконуватися в одну мить, а непослух загрожує великим скандалом та істерикою. Перевиховати такої людини практично неможливо.

 • Мамин синок

Цей варіант щось на зразок першого, але тільки чоловік виростає не егоїстичним, але ще і вимогливим. Більш того, його мама буде лізти скрізь і давати поради, яких він точно буде слухатися. Якщо вам дістався такий чоловік, то готуйтеся до його примх. Ще він буде все розповідати мамі, а вона його підтримає. До того ж, ви завжди для неї будете поганий.

 • З комплексами

Якщо чоловік виховувався у неблагополучній сім'ї і йому доводилося терпіти стусани і знущання від однолітків, то у дорослому житті він може добитися гарних успіхів. З часом він зрозуміє, що його можуть любити і навіть навчиться вимагати цього від інших. Само собою, зустрівши жінку, він буде вимагати любові від неї. У даному випадку ще не все втрачено і виправити таку людину можна.

Як визначити, що твій чоловік егоїст: ознаки

Як розпізнати егоїста?

Дуже погано, коли доводиться розчаровуватися в коханій людині, адже ви підносили його і вважали ідеальним. Щоб цього не сталося, намагайтеся розпізнати в чоловікові егоїста заздалегідь, а допоможуть вам у цьому наступні ознаки:

 • Він завжди переводить розмову на себе. Навіть якщо інша людина говорить про свої проблеми, то все одно він переведе розмову на себе. Адже його проблеми важливіші. Або навіть трапиться у нього радість. Тоді він буде говорити про неї всім без винятку, щоб всі пораділи разом з ним. Тобто, ваші розмови йому не цікаві і він вважає їх порожньою балаканиною. А ось те, що говорить він завжди важливо.
 • Його чужі проблеми абсолютно не цікавлять, а тому підтримки точно чекати не варто. Хоча, якщо йому це буде вигідно, то ще можна домогтися хоча б співчуття.
 • Він піклується про свій зовнішній вигляд. Кожній жінці подобається, коли чоловік за собою доглядає і добре виглядає. От тільки з часом стане помітно, що робить це він надто ретельно, навіть краще за вас.
 • Будь егоїст — ловелас. Йому не дуже важлива закоханість, скільки можливість самоствердження. Він веде себе так, щоб жінки звертали на нього увагу. Треба сказати, що йому це вдається. От тільки не факт, що у них будуть відносини. Та й до того ж, навіть якщо відносини зав'яжуться, то, швидше за все, не з однією жінкою.
 • Він хоче бути лідером, щоб інші виконували його примхи. Хтось не збирається підкорятися правилам і просто перериває спілкування з такою людиною, а хто м'якше, починає підкорятися. Він завжди намагається шукати в своєму оточенні таких людей, у яких характер занадто добрий і вони не вміють відмовляти. Якщо жінка виявиться саме такий, то він із задоволенням залізе до неї на шию.
 • Він не щедрий. Якщо для нього не буде вигоди, він точно не стане платити. Хоча, якщо дитинство було дуже складним, він ще може придбати коробку морозива в дитячий будинок, але він захоче, щоб всі були в курсі його щедрості і захоплювалися.
 • Навіть в сексуальному плані проявляється егоїзм. Він завжди вирішує, яку вибрати позу, а також скільки має тривати. Йому зовсім неважливо, зазнає жінка оргазм. І не дай вам боже не сказати йому після сексу, що це було феєрично. Він може образитися.

Що робити, якщо закохалася в чоловіка егоїста — чи варто виходити за нього заміж?

Чи варто виходити заміж за егоїста?

Часто дівчата усвідомлюють всю серйозність ситуації, коли вже пізно. Так, вона любить цю людину, він вже зробив пропозицію і справа йде до весілля. Але чи варто виходити за нього заміж?

Щоб відповісти на це питання треба просто задуматися, яке життя чекає з такою людиною. Адже перевиховати його неможливо, тому що чоловік-егоїст точно не стане підкаблучником.

 • Так, якщо дати згоду на заміжжя з егоїстом, то доведеться все терпіти і захоплюватися ним. Якщо у жінки поступливий характер, а ще вона до божевілля боїться його втратити, то доведеться надіти на нього корону, а на себе форму прислуги. Це самий справжній моральний мазохізм, але під його славою так тепло.
 • Безперечно, терпіти можна, але треба врахувати при цьому:
 • Особливої ніжності чекати не варто. Але самі ви повинні віддавати її в повній мірі, а ще постійно хвалити його.
 • Він буде вирішувати, з ким вам дозволяється спілкуватися, а з ким — ні. Його батьки завжди будуть на першому місці, а ваші — якщо йому сподобаються.
 • Він може пропасти і нічого не пояснювати. Навіть якщо у нього буде коханка, то він ні за що не визнає свою провину. Він переконає вас, що робить все правильно.
 • Всі фінанси в сім'ї перебувають під його контролем. При цьому його щедрість буде поширюватися тільки на себе. Він може купити модний пуховик і йому не шкода буде 15 тисяч рублів, а ви, на його думку, можете обійтися і простенької курткою за 3 тисячі.
 • Вчіться мовчати і робити все беззаперечно. Так ви уникнете гніву його величності. Так, вести господарство ви повинні ідеально.
 • Так, звичайно, жити з таким чоловіком важко, особливо, якщо він не піддається перевихованню.
 • Хоча, є й переваги у чоловіків-егоїстів:
 • З ним ніколи не соромно показатися на людях. Він ніколи не дозволить собі виглядати погано і від нього завжди буде приємно пахнути.
 • Він від природи є лідером і не зупиниться ні перед чим, щоб досягти своїх цілей. У нього кар'єра йде в гору, а це для родини добре.
 • Потрапивши на високий пост, він буде переконувати людей у своїй правоті. Нерідко егоїсти є холериками та чудовими ораторами, так що переспорити їх важко.
 • Навіть якщо у егоїста зашкалює жадібність, то він буде приносити гроші для свого комфорту. І діти будуть в достатку, тому що вони його, а те, що пов'язане з ним повинна бути кращим.

Як бачите, життя з егоїстом може бути гарною, але за умови, що ви будете у всьому йому догоджати. Так що, варто чи ви ходити за нього заміж — вирішуйте самі.

Як жити з чоловіком егоїстом після весілля?

Життя з егоїстом після весілля

Отже, ви все-таки прийняли рішення вийти за нього заміж. Він здається ідеальним вам по всім параметрам, якщо б не його егоїзм. Тепер треба з ним щось робити. Відразу обмовимося, що це вкрай складне завдання. Адже перевиховати дорослу людину практично неможливо, тим більше, якщо він сам цього не хоче.

Однак, варто попрацювати над людиною, який вже через місяць після весілля забув про те, що треба бути галантним, співпереживати, допомагати і підтримувати. Не дивуйтеся, якщо тепер він перестав мити за собою посуд, йому неважливо, як у вас справи і він навіть не кличе на посиденьки з друзями. Так, в наявності всі ознаки егоїзму.

І тут вже не працюють жодні виправдання з приводу того, що ви неправильно вибрали чоловіка. Потроху пристрасть проходить і пелена спадає. Ось тут ви повною мірою бачите, з ким вам довелося зв'язатися. Будьте впевнені, ми всі в якійсь мірі егоїсти.

Звичайно, якщо ви зіткнулися з справжнім тираном, то тут і роздумувати не про що — треба бігти без оглядки. Але якщо це банальний егоїст, то спробуйте зрозуміти причини такої поведінки. Може бути ви і самі цьому посприяли.

Чому чоловік поводиться егоїстично: причини

Чому чоловіки стають егоїстами?

Ми вже говорили, що егоїзм починається з самого дитинства. Але і це не все. Людина може вирости цілком адекватним, здатним стримувати свої пориви, і тут у нього з'являється любляча жінка, яка компенсує брак уваги. Вона починає активно виконувати кожну його забаганку.

Не встигне він попросити приготувати чого-небудь смачненького, а тут перед ним вже стіл накрито. І начебто звичайний день, а дружина щосили старається.

Хіба це погано? Та ні, не погано. Ось тільки не треба балувати чоловіка постійно. Краще робити це періодично, інакше ви самі зробите його егоїстом, який буде вибирати, що йому є, стане розкидати речі і бруднити все навколо. А ви мовчки будете бігати і всі за ним прибирати.

Кожна жінка розуміє, що іноді чоловікові хочеться провести час з друзями. Але тільки цього повинно бути в міру. А деякі дозволяють своїм коханим ходити в бари і клуби в будь-який час, а коли це стає постійним проведенням часу, то намагаються звернутися до здорового глузду і заборонити це робити. І яке ж їх здивування, коли чоловік активно починає чинити опір, і взагалі не бачить в цьому нічого поганого. Просто він не розуміє, чому раптом вас це перестало влаштовувати, адже раніше все було відмінно.

До речі, важливо сказати і про роботу. Буває і таке, коли чоловік після весілля починає активно шукати роботу, при цьому звільняється зі старою. Та от невдача, то оплата не та, то графік незручний, то взагалі робота не для нього. І такі виправдання можуть сипатися місяцями. В результаті чоловік навіть не буде намагатися щось знайти, хоча мріяти про високооплачуваній роботі не перестане.

Дружині буде здаватися, що він просто загубився, що йому потрібна підтримка і навіть сама намагається підшукати для нього місце. У підсумку на співбесіду він навіть не піде, та ще й почне лаяти, що вона шукає йому роботу. Але насправді такій людині не потрібна ніяка підтримка. Його влаштовує те, як він живе — ви і грошей заробите, і по дому все зробите, а він може лежати і нічого робити, і в будь-який час йти відпочивати з друзями, адже він втомився.

Не варто терпіти таку поведінку, адже ви просто заганяєте себе в яму, звідки важко вибратися. Перед вам звичайний ледар і егоїст, який зручно влаштувався на вашій шиї і йому так не хочеться з неї злазити. Краще якомога швидше розлучитися з таким чоловіком.

Як боротися з егоїзмом чоловіка: поради, рекомендації

Як боротися з егоїзмом?

Щоб змінити поведінку свого чоловіка, деякі жінки починають із себе, і намагаються просто пристосуватися. Так, якщо ваш випадок не запущений і егоїзм проявляється не настільки явно, то цілком можна з ним змиритися. Але жінці варто бути мудрою, терплячою і навіть хитрою. Не у всіх жінок є такі якості. Хоча, спробувати завжди можна.

Якщо ж говорити про нестерпному егоїзмі, то обов'язково потрібно з ним боротися. До речі, в більшості випадків байдужість може бути наслідком поганої інформованості та необізнаності.

Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, то поговоріть серйозно і спокійно висловіть, що вас не влаштовує і ображає. Не варто носити в собі всі образи, тому що рано чи пізно ви взорветесь і тоді буде великий скандал. Може бути ви під час розмови і самі зрозумієте, чому для нього деякі моменти вважаються нормою.

До речі, деякі вважають, що складнощі в житті призначені для того, щоб з ними справлятися. Якщо ви дотримуєтеся такої теорії, то прийміть егоїста як випробування, яке дозволить вам духовно зрости. Ні, мовчати і терпіти всі його витівки ні в якому разі не можна. Навпаки, ви повинні йому показати, що можете любити себе за нього.

 • Згадайте про себе
Піклуйтеся про себе

Подивіться, яка ви красива. Ну невже ви гідні кращого? Сходіть в салон краси, поновіть гардероб, а ще зачіску. Ви ж не повинні заганяти себе в кут просто тому, що ваш чоловік буде незадоволений або вважає це марною тратою грошей. Адже йому можна собі щось купувати, а чому вам не можна?

 • Перестаньте робити все за нього

Не забувайте, що чоловік теж повинен допомагати по дому. Якщо він вважає, що це прерогатива жінок, то він глибоко помиляється. Вже давно минули ті часи, так і жінки тоді не працювали і могли займатися будинком хоч цілий день.

Якщо він збере за собою шкарпетки, покладе сорочки в кошик для білизни, вимиє тарілку і так далі, то нічого з ним не станеться. Можете вчинити дуже цікавим способом. Приміром, вам набридло збирати шкарпетки. Так просто не робіть цього. Коли у чоловіка закінчаться шкарпетки,і після чергового прання він не знайде жодної пари, то підкажіть, де шукати.

Можливо, ви зіткнетеся з тим, що вас звинуватять у всьому. Але тільки не забувайте, що ви не прибиральниця і не зобов'язані підбирати за ним абсолютно все. Не хоче збирати? Нехай ходить у брудному. Повірте, якщо не вийде з першого разу донести до нього потрібну інформацію, то вийде з другого або третього. У будь-якому випадку, не опускайте руки. Чоловік з часом навчиться робити все сам.

Якщо він відмовляється допомагати в роботі по дому, навіть винести сміття, то просто перестаньте прибиратися. Да, бардак не смертельний, але коли чоловік звикає до порядку, то він почне діяти. Так, він спочатку буде напирати на вас, але не варто здаватися. Якщо він так і не почне нічого робити, то краще просто розійтися з такою людиною.

 • Заохочуйте його
Частіше хваліть його

Часто буває, що людина від природи не любить робити зайвих рухів. І тому чоловік може розкидати білизна, відмовлятися збігати за хлібцем, погуляти з дитиною і так далі. Щоб спонукати його до дій, почніть ранок з смачного сніданку і похвали за будь-які, навіть самі незначні справи. Повірте, йому буде приємно. Крім того, не карайте його за те, чого він не робив, а тільки за реальні вчинки.

Якщо до вас прийшов друг — успішна людина, то похваліть його за що-небудь, але так, щоб на адресу чоловіка не було образ. Як правило, розумні люди відразу розуміють, що зробили щось не так або не зробили і замислюються.

 • Не тягніть все на собі

Якщо ваш чоловік просто сидить вдома цілими днями і не проти сходити кудись з друзями, а працювати не хоче, то не варто мовчати ні в якому разі. Якщо ви пропустіть свій шанс, то доведеться потім все життя слухати виправдання, чому він не працює і нічого не робить.

Перестаньте «тягнути» на собі абсолютно всі, навіть в фінансовому плані. Розкажіть чоловікові про свого знайомого або родича, який почав з малого і домігся великого успіху.

Статевий егоїст — хто це і як боротися?

Як боротися з егоїзмом?

Егоїсти, як правило, виявляють любов до себе у всьому. Для них немає жодних винятків. Вони ведуть себе однаково незалежно від обставин. Навіть у спальні. Вони звикли отримувати насолоду від близькості, а от чи добре партнерки — це справа десята, тут як вийде. Хоча, не варто бути занадто м'якими. Коли він випробує насолоду, то відразу ж відвернеться і засне, або сходить в душ. Як бути в такому випадку?

 • Спробуйте вивести його на відверту розмову. Скажіть, що вас влаштовує, а що — ні. Буває, що він просто не знає, що його поведінка вас не влаштовує і щиро вважає, що все добре.
 • Не бійтеся проявляти ініціативу, завлекайте його, интересуйте. Зробіть ваше сексуальне життя різноманітніше, йому точно сподобається.
 • Не думайте про секс просто як про фізичної потреби. Будьте ніжними, щирими, покажіть як вам все подобається.
 • У ліжку думайте тільки про процесі. Не треба роздивлятися патьоки на стелі, згадувати, що вам ще треба зробити і так далі. Пориньте у процес і розслабтеся. Так ви обоє отримаєте задоволення.
 • Нерідко чоловіки стають егоїстами з подачі самих жінок. Якщо для неї секс є чимось рутинним, то з часом він просто не стане дбає про задоволення партнерки. Тоді покажіть, що ви теж зацікавлені.
 • Ніколи не відмахуйтеся від близькості з вигаданих причин. Так вже вийшло, що чоловікам потрібно фізично сексу більше, ніж жінкам. Та й ваше життя стане яскравішим, а також налагодяться стосунки, якщо в ліжку буде все відмінно.

Чи варто жити з чоловіком егоїстом?

Чи варто жити з егоїстом?

Часто, коли жінка розуміє, який чоловік їй попався, то тут же починає думати про розлучення. Але не варто вирішувати проблему відразу ж кардинальними способами. Адже чоловіки в більшості своїй егоїсти. Відразу ж бігти слід тільки від тирана і деспота, а з простим егоїстом ще можна впоратися. Для цього використовуйте поради вище.

Працювати над стосунками в сім'ї буває дуже складно і кожен день потрібно вирішувати якісь проблеми, долати перешкоди і так далі. І все дійсно буде даватися легко, якщо дві людини дійсно люблять один одного. Досить бути терплячішим і розумніші. Вчіться чинити правильно і йти на поступки. Забудьте про скандалах, істериках — це не допоможе.

Якщо вирішувати питання зі зміною поведінки чоловіка грамотно, то все обов'язково вийде. Крім того, його можна зробити самим справжнім альтруїстом, а також відповідальним і порядною людиною.

Відео: Чоловік-егоїст — як розпізнати? Відповіді на гострі питання. Прямий ефір з Юлією Ланске 15.05.2018