Шкірний гормональний пластир — новий метод довгострокової контрацепції: дія, використання, переваги, побічні ефекти, ціна

У сучасному світі якісна контрацепція має велике значення. В даній статті піде мова про гормональний пластир.

Зміст

Сучасна сфера медицини ніколи не зупиняється, вона стрімко розвивається, зростає. З'являються різноманітні нові способи, підходи і техніки, які дозволяють вирішити ту чи іншу проблему. Нові технології не обійшли стороною сфери контрацепції для жінок.

Зовсім недавно на ринку з'явився новий вид контрацепції – це гормональні протизаплідні пластирі. Вони так само, як кошти у вигляді таблеток, мають подібні функції, можуть запобігти небажану вагітність. Крім того, пластирі впливають на гормональний фон жінки.

Гормональний пластир: що це?

Як було сказано вище, цей тип контрацепції для жінок вважається новинкою з розробок в даній області. Гормональний пластир є новим підходом.

 • Це прямокутний пластир, який має гладку поверхню і товщину максимум 0.1 див.
 • Розміри гормонального пластиру становлять приблизно 4 см на 5 см відповідно. Наклеїти його можна в районі сідниць, плечей, попереку, а також на животі.
 • Користуватися пластиром можна стільки ж, скільки і таблетками, тобто протягом 21 доби. Але, якщо засіб у вигляді таблеток рекомендовано приймати щодня, то пластир необхідно міняти щотижня. Коли минає термін використання, потрібно обов'язково робити перерву, який повинен становити 7 днів, не більше. Якщо ви дане правило будете ігнорувати, стане знижуватися ефективність препарату.
Квадратик

Якщо брати до уваги надійність кошти, то виробники вказують майже 100%. Це дає можливість ставити пластир в ряд з багатьма бар'єрними аналогами, наприклад, з презервативами.

Так як гормональний пластир вважається контрацептивною препаратом, він може виконувати головне завдання – засіб виключає шанс завагітніти. Крім цього, гормональний спосіб впливу на жіночий організм дає можливість застосовувати його як лікарський засіб.

Ось чому багато лікарі рекомендують жінкам користуватися гормональними пластирами в таких ситуаціях:

 • Якщо порушений гормональний баланс.
 • При болях під час менструації.
 • Під час хвороби, яка пов'язана з сечостатевої системою і так далі.

Також пластир часто застосовують під час гормонзаместительной терапії, коли жінці видаляють матку.

Клеїти

Ви хочете почати користуватися даними пластиром? Заздалегідь порадьтеся зі своїм гінекологом, оскільки у вас можуть бути певні протипоказання до використання. Лише доктор зможе виявити дані протипоказання.

Як діє гормональний пластир?

Головне призначення гормонального пластиру – захистити жінку від небажаної вагітності. Причому надійність, ефективність засобу становить майже 100%. Однак, щоб отримати ідеальний ефект, ви повинні правильно користуватися пластиром, як вказано в інструкції, як радить лікар.

У складі гормонального препарату присутня 2 головних речовини:

 • Естроген.
 • Гестагенное речовина.
Ефективно

Дані активні компоненти забезпечують головний контрацептивний ефект. Сам пластир володіє наступними важливими принципами:

 • Завдяки мікропор епідермісу відбувається всмоктування активних речовин, які здатні пригнічувати процеси овуляції. Внаслідок такого процесу жіноча клітина не виходить, а значить не відбувається запліднення.
 • Слизові виділення, які утворюються в шийковому каналі, набувають в'язку, густу консистенцію. Отже, сперматозоїди чоловіка не проходять в матку.
 • Відбувається пригнічення імплантації. Під час даного процесу, навіть після запліднення ембріон не прикріплюється до стінки матки, адже ендометрій не сприймає бластоциты.

Під час правильного використання гормонального пластиру ви отримуєте надійний захист, а тому не зможете завагітніти.

Гормональний пластир: використання

Дане протизаплідний засіб має спеціальну інструкцію, яку ви повинні обов'язково дотримуватися.

Користуватися гормональним пластиром потрібно, враховуючи такі рекомендації:

 • Приклеюйте пластир так, як вказано в самій інструкції. Виконуйте кожну пораду. Для одного разу застосувати тільки один прямокутник матеріалу. Після використання, візьміть наступний пластир.
 • Не забудьте поміняти гормональний пластир, коли пройде 7 днів, потім ще тиждень після менструації. Коли настане 22 і 28 день, пластир не приклеюйте. Все тому, на даний проміжок часу випадає менструальний цикл.
 • На 29 добу прикріпіть новий пластир. І не має значення, закінчилися у вас місячні чи ні.

Дану схему намагайтеся строго дотримуватися. Якщо засіб ви не завдасте вчасно, в перший же день початку менструального циклу, тоді скористайтеся як доповнення іншим протизаплідним препаратом. Отже, вам доведеться прикладати кожні 7 діб новий відрізок. Забрати його ви зможете в будь-який момент на 8 день, не раніше. Перед наклеюванням пластиру переконайтеся, що ваша шкіра повністю чиста, суха, знежирена.

Місця

Прикріпити гормональний пластир ви зможете в наступних місцях:

 • Внизу живота.
 • На верхній частині плеча.
 • На сідницях.
 • На внутрішній стороні стегна.
 • На передпліччі.
 • На спині або лопатці.

Далі постарайтеся дотримуватися правил:

 • Ви повинні простежити за тим, щоб на шкірному покриві відсутні ранки, пошкодження, садна, роздратування. В іншому випадку у вас може з'явитися запальний процес або дерматит.
 • Не приклеюйте одночасно 2 пластиру, вони вам не дадуть кращого результату. Те ж саме не радять робити доктора.
 • Під час наклеювання чергового гормонального пластиру виберіть інше місце на тілі. Так ви уникнете ризику виникнення подразнення, алергії.
 • Під час нанесення пластиру зафіксуйте його досить щільно, щоб прямокутник не відклеївся, не чіплявся за речі, не з'їжджав.
 • Іноді жінки просто забувають прибрати вчасно пластир з шкіри, тим більше, якщо він знаходиться в непомітною зоні тіла. В такому випадку вам доведеться його прибрати, наклеїти новий. Під час інтимного контакту подстрахуйте себе. Разом з пластиром використовуйте якийсь ще вид контрацепції.
Важливі правила

В інструкції також вказується на те, що пластир необхідно зберігати при температурі мінімум +15°C і максимум +30°C. Якщо температура приміщення, в якому буде зберігатися засіб, збільшиться або впаде, тоді у пластиру значно зменшиться рівень ефективності, тобто число діючих речовин буде мінімальним (критичним). Отже, не зберігайте контрацептив в холодильнику, але не варто тримати пластир в тих місцях, куди можуть дістатися діти, домашні тварини.

Використання гормонального пластиру замість пігулок

 • Після припинення прийняття таблеток почекайте до того дня, коли настануть перші місячні.
 • Якщо менструальний цикл затримається на 6 днів, тоді пройдіть тест на вагітність.
 • Якщо засіб ви приклеюєте перший раз після настання менструації, тоді скористайтесь ще інший контрацепцією.

Використання гормонального пластиру після лікарського препарат Прогестагену

Пластиром можете користуватися в будь-який момент, коли зніміть лікарський препарат, основа якого прогестаген. Також бажано додатково використовувати іншу контрацепцію протягом 7 днів.

Замінюємо інші кошти

Використання гормонального пластиру, якщо ви робили аборт або був викидень

Як правило, овуляція настає через 3 тижні після такої події. Отже, можете відразу ж використовувати пластир, не застосовуючи додаткову контрацепцію. Можете почекати, коли настануть наступний менструальний цикл, або використовувати гормональний пластир за звичайною схемою, яка описана вище.

Використання гормонального пластиру після пологів

Користуватися засобом ви зможете лише через 4 тижні після народження дитини, або почекайте до перших місячних. Це також відноситься до тим жінкам, які не годують дитину груддю. Але перед цим порадьтеся з лікарем.

Переваги гормонального пластиру

Клейкий протизаплідний препарат досить комфортний в експлуатації. Він має величезну кількість переваг. Під час користування пластиром не потрібно доповнювати іншими контрацептивом при статевого зв'язку. Не потрібно готуватися до статевого акту або уникати несподіваних зв'язків, використовуючи супозиторії або крем. Крім того, під час близькості з партнером не виникнуть неприємні сюрпризи, наприклад, злетіла презерватив, вытекшая свічка з піхви. До цього всього варто додати те, що ви зможете додати різні сексуальні ласки під час використання гормонального пластиру.

Ви не повинні володіти якимись незвичайними навичками, щоб приклеїти препарат на шкіру, як це відбувається, якщо ви користуєтеся різними ковпачками, кільцями, діафрагмами і так далі.

Повністю виключається ризик:

 • Появи вагітності з патологіями.
 • Розвиток різноманітних запалень.
 • Поява ерозії та інших хвороб.

Також не будуть притуплятися почуття і насолоду, як під час використання презерватива.

Багато переваг

Є й інші позитивні сторони:

 • Міняти гормональний пластир необхідно тільки раз в 7 днів. Такий підхід практично виключає ризик забування використовувати засіб. Оскільки оральні препарати, наприклад, необхідно використовувати кожен день і бажано в один і той же час, застосування гормонального пластиру в даному плані спрощено до мінімуму.
 • Отже, ви не будете забувати поміняти пластир, а ось міняти вчасно КОК багато жінок часто забувають. Але ми ж знаємо, що, якщо пропустити прийом лише однієї таблетки, знижується ефективність курсу, прописаного на цілий місяць. Внаслідок цього обов'язково потрібно користуватися іншими контрацептивними препаратами.
 • Наступний важливий плюс – він не здатний викликати якихось негативних наслідків, наприклад, гормонального збою. Саме від такої недуги часто виникають побічні ефекти.
 • При непереносимості засобу, його можна в будь-який момент відліпити. Але, якщо ви користуєтеся протизаплідними ін'єкціями, вам доведеться ще тривалий час терпіти їх «принади», поки не закінчиться термін їх дії. Крім цього, гормональний пластир має сильне терапевтичну дію.
Багато достоїнств

А тому завдяки йому можна:

 • Позбутися від кровотеч, які можуть виникати між менструацією, під час збоїв.
 • Зробити місячні безболісними.
 • Позбутися симптомів ПМС.
 • Використовувати пластир проти висипки, яка виникає перед менструацією.

Побічні ефекти від гормонального пластиру

Поява негативних реакцій під час використання гормонального пластиру – рідкісне явище. Однак вони все одно можуть бути присутніми.

До таких належать:

 • Сильна тривога, депресія, поганий сон, головні болі.
 • Поява набряклості, сильне серцебиття.
 • Виснаження організму або підвищений апетит, запор, пронос, діарея.
 • Зниження лібідо, поява лактації (навіть якщо жінка не вагітна), збільшення розміру грудей, порушення функціональності яєчників.
 • Поява різних типів алергії.
 • Іноді під час використання пластиру у жінки можуть виникати тромби. Якщо вона до того ж веде дуже активне життя, у неї сильне ожиріння, жінка курить, тоді ризик появи тромбів значно зростає.
Побочка

Якщо вам взагалі не підходить пластир, ви можете зіткнутися з деякими побічними реакціями. Наприклад, вас може турбувати утруднення дихання, болі в грудях, оніміння рук або ніг і так далі. При появі подібних симптомів обов'язково зверніться до лікаря.

Вчасно не поміняла гормональний пластир: що робити?

Як же поводитися в такій ситуації? Вам доведеться наклеїти новий гормональний пластир і вважати цей день першим, а далі починати відлік саме від нього. Також необхідно додати іншу контрацепцію протягом 7 діб.

Рекомендуємо вам не забувати про наступні нюанси:

 • Ви не встигли поміняти пластир, але минуло лише 2 доби? Тоді приклейте іншого. Наступні аплікації прикріплюйте, як зазначено в схемі. Додаткова контрацепція не потрібна.
 • Якщо ви не змінили пластир протягом 3 діб і більше, приклейте новий, почніть відраховувати від дня його приклеювання. Також вам знадобиться додаткова бар'єрна контрацепція протягом 7 днів.
 • Якщо ви не змінили гормональний пластир через 3 тижні, тоді швидко видалите його. Схема застосування в такій ситуації стандартна. Додаткова контрацепція вам не буде потрібно.
Потрібно регулярно міняти

Якщо ви вирішили змінити день заміни пластиру, тоді поступите таким чином:

 • Видаліть вчасно наклейку.
 • Наступний цикл почніть в будь-який день перерви.

Не рекомендуємо перевищувати строк перерви більше 1 тижня.

Скільки коштує гормональний пластир?

Сьогодні придбати такий засіб можна практично в будь-якій аптеці, він доступний для реалізації. Однак вартість не дуже доступна, що робить засіб не таким популярним серед споживачів.

Середня ціна упаковки, в яку входить 3 гормональних пластирустановить приблизно 15 дол. На даному моменті і з'являється проблема: купувати пластир або краще від нього відмовитися.

Які контрацептиви купувати і користуватися ними, вирішуйте самі. Під час вибору кошти спочатку вивчіть всі недоліки та переваги кожного, щоб зробити правильний вибір. Крім того, враховуйте всі особливості власного організму. Цей засіб вже придбали багато жінок. Рішення залишається за вами!

Відео: Пластир — найкраща контрацепція