Чому з'являються скоринки в носі жовті, зелені, кров'яні? Жовті, кров'яні кірки в носі при вагітності лікування. Кірки в носі: чим мазати, як прибрати після операції? Огляд крапель і мазей для лікування кірочок у носі

Причини, симптоми і способи лікування кірочок у носі.

Кірки в носі є досить поширеною проблемою, особливо в період міжсезоння або взимку. У цій статті ми розповімо, з якої причини виникають скоринки в носі і що необхідно робити для позбавлення від них.

Звідки беруться скоринки в носі, жовті кірки в носі?

Якщо ви не стикалися з такою проблемою ніколи, і після чергового захворювання або якогось вірусу виявили сухі кірки в носі, то це є наслідком перенесеного недуги. Справа в тому, що вірус може істотно послаблювати слизову оболонку носа і носоглотки.

Особливості:

 • Адже першу чергу вірус як раз стикається з областю носоглотки, яка виконує своєрідну функцію фільтра і намагається погасити інфекцію, щоб не пустити її всередину організму. Якщо після грипу або ГРВІ ви виявили кірки в носі, то це говорить про те, що необхідно допомогти вашій слизової відновиться.
 • Не дарма багато лікарі, зокрема доктор Комаровський, рекомендують у процесі хвороби відкривати кватирки, часто провітрювати приміщення, і обов'язково зволожувати повітря в ньому. Для цього можна придбати звичайний зволожувач повітря. Він стане справжнім порятунком у період, коли ви хворієте.
 • Дійсно через сухого повітря проблема посилюється, і сухих кірок у носі стає ще більше. Час від часу, в період захворювання і після його перенесення, коли формуються сухі кірки в носі, необхідно зрошувати поверхню слизової за допомогою фізрозчину.
 • Його можна придбати в будь-якій аптеці, коштує він копійки. Для закапування можна використати звичайний шприц без голки, або ж піпетку. Достатньо кількох крапель, щоб зволожити слизову носоглотки. Але що робити, якщо проблема є постійною і ніяк не пов'язана з перенесеним ГРВІ чи грип? В такому випадку причину необхідно шукати в хронічних захворюваннях або гормональних змін організму.
Очищення носових пазух

Чому з'являються жовті кірки в носі?

Причини появи кірок у носі:

 • Гормональні зміни. Найчастіше це відбуваються під час вагітності або в результаті гормональних збоїв, менопаузи. Найцікавіше, що висихання слизових оболонок сприяє підвищений вміст прогестерону в крові. Це жіночий гормон, який сприяє виношування вагітності і збереження плоду. Однак є й негативні наслідки впливу цього гормону на організм. Дійсно в період менопаузи, а також під час вагітності, пересихають слизові оболонки не тільки статевих органів, але і очей, а також носа і носоглотки. Це тимчасове явище, тому необхідно зрошувати поверхню носа за допомогою фізрозчину.
 • Атрофічні зміни слизової оболонки носа. Найчастіше вони супроводжуються частими захворюваннями дихальних шляхів. Зазвичай це властиво дітям, яким не лікували ГРЗ, а також грип. В результаті несвоєчасної терапії, відсутність зволоження носових ходів, слизова оболонка атрофується, і не виконує своїх транспортують функцій. Саме тому в носі утворюються кірки.
 • Переродження слизової оболонки. Багато лікарів дотримуються думки, що дійсно сухі кірки можуть бути причиною відновлення й переродження слизової оболонки носа. На даний момент до кінця ця проблема повністю не вивчена, достовірно розібратися в причинах появи кірок також немає можливості. Дуже часто разом з переродженням слизової і утворенням великої кількості кірок у носі, спостерігається неприємний гнильний запах. Це не є нормою і вимагає огляду і лікування у отоларинголога. Для виявлення проблеми, проводиться риноскопія, за допомогою якої лікар оглядає носові ходи, а також носоглотку. При висиханні слизової оболонки носа і появі кірок, доктор швидше за все візьме мазок, для того щоб визначити чи є у виділеннях якась патогенна та умовно-патогенна мікрофлора. Дуже часто причиною виникнення зелених, а також жовтих кірок у носі при неприємному запаху є клебсієла, і золотистий стафілокок. Це умовно-патогенні мікроорганізми, які при ослабленому імунітеті можуть вражати слизові оболонки, викликаючи запалення, а також інфекції.
Сухі кірки

Краплі для усунення кірок у носі

Досить хорошими препаратами, які містять очищену морську або звичайну кухонну сіль, є Аквамаріс, Аквалор і Хьюмер. Досить дешевим препаратом є Носоль. Це звичайний сольовий розчин, який очищений.

При виявленні патогенної мікрофлори в носі, використовується лікування антибіотиками. У випадку з золотистим стафілококом це цефалоспорини, а також бактеріофаг. Дуже часто використовують для лікування носових кірок розчин Хлорофіліпту. Для цього готують десятипроцентний розчин з спиртової настоянки, яка продається в будь-якій аптеці. Проводять зрошення, а також промивання носа.

Для цього можна використовувати спеціальну промывалку або просто набирати приготовлений розчин у звичайну гумову спринцівку, вводити в одну ніздрю і виводити через іншу. В результаті такого лікування ви зможете позбутися від умовно-патогенних мікроорганізмів, а також забути про проблему сухих кірочок.

Краплі в ніс

Кірки в носі — чим мазати?

Основне завдання — пом'якшити кірки і поліпшити їх виведення з носових ходів. Для цих цілей зазвичай використовують мазі, а також масла. Добре себе зарекомендувало абрикосове масло, а також масло чайного дерева. Цими засобами зазвичай просочують ватні гульки, залишають їх приблизно на 30 хвилин у носових ходах. Також можна закопувати даними препаратами носові ходи.

Бажано, щоб масло потрапляло на слизову оболонку носоглотки, залишаючись лише в носових ходах. Також добре себе зарекомендував бальзам Рятувальник, а також Бепантен. Ці засоби сприяють відновленню слизової оболонки, а також полегшують видалення кірок з носа.

Кров'яні кірки в носі можуть також говорити про патологіях носових ходів. Дуже часто проблема як раз зі слизовою оболонкою і проникністю капілярів. В результаті цього деякі капіляри пошкоджуються, з-за чого утворюється кров, яка потім зливається зі слизом. Зазвичай це трапляється після перенесених захворювань дихальних шляхів і грипу. Але інколи це досить поширена проблема, яка ніяк не пов'язана з сезонними спалахами інфекційних захворювань.

Кірки при застуді

Кров'яні кірки в носі при вагітності

З такою проблемою стикаються жінки в період вагітності. Це абсолютно нормально, і говорить про те, що в організмі висока концентрація пролактину, а також гормону, який виробляє плацента.

Поради:

 • Для того щоб полегшити стан, можна використовувати звичайний солоний розчин або фізрозчин. Ним зрошують, а також закапують носові ходи. Це сприяє кращому зволоженню слизової оболонки, і перешкоджає появі нових кров'яних кірок в порожнині носа.
 • Якщо це зимовий час, то цілком обумовленим є поява червоних кров'яних кірок. Особливо це стосується людей, які живуть у приватних будинках. Опалення, яке використовується в будинку, сушить повітря, в результаті цього вологість в приміщенні дуже низька. Завдяки цьому слизова оболонка просто не справляється з зволоженням і висихає. У такому випадку оптимальним варіантом є придбання зволожувача повітря.
 • Якщо у вас його немає, необхідно розвісити в приміщенні мокрі рушники. У літній час ситуація значно поліпшується. Багато людей, які страждають хронічними захворюваннями носа, відзначають, що після поїздки на море дійсно ситуація з носом поліпшується і практично зникає. Це обумовлено тим, що в повітрі міститься дуже багато солі, а сам повітря дуже вологий. Таким чином, слизова оболонка зволожується морськими парами.
 • Сприяє поліпшенню ситуації купання в морі, коли в ніс потрапляє морська вода. Завдяки цьому слизова також омивається і зволожується. Тому, якщо ви страждаєте постійним утворенням червоних, жовтих і зелених кірок у носі, які спровоковані надмірною сухістю слизової оболонки, необхідно частіше зрошувати порожнину носа морською водою або звичайним розчином солі.
Закладений ніс у дитини

Народні методи лікування кірочок у носі

Існують народні методи, за допомогою яких можна позбутися від засохлих кірочок у носі. Для цих цілей можна використовувати цибулю, картоплю, а також інші методи.

Рецепти:

 • Цибуля. Для приготування крапель, необхідно змішати три столові ложки подрібненої цибулі з 50 мл води, а також столовою ложкою меду. Все це подрібнюється в блендері і проціджують через кілька шарів марлі. Необхідно, щоб вийшла однорідна рідина. Цим засобом закопують носові ходи, по дві краплі в кожну порожнину. Лікування проводиться протягом тижня.
 • Також добре позначається на стані слизової прогрівання. Для цього вам необхідно відварити дві картоплі, і поки вони гарячі, прикласти їх з обох сторін носових пазух. Тримати до повного охолодження. Компреси необхідно проводити два рази на день, вранці і ввечері. Після того як ви зробили прогрівання, протягом 1 години бажано не виходити на вулицю і не переохолоджуватися.
 • Впоратися з сухими кірками можна за допомогою морської капусти. Необхідно сухе листя за допомогою ступки подрібнити до стану порошку. Необхідно вдихати в кожну ніздрю невелику кількість отриманої пилу. Морська капуста відновлює носові ходи і слизову оболонку.
Малюк захворів

Як прибрати скоринки в носі після операції?

Крім цих варіантів можна скористатися методиками, які поширені в медичних установах. Найрадикальнішим методом є хірургічне втручання, в результаті якого зменшуються носові ходи і гайморові пазухи. В ході операції гайморові пазухи роздуваються за допомогою повітря, і таким чином зрощуються з носовою перегородкою. Таким чином, зменшується порожнину, що перешкоджає утворенню великої кількості кірок.

Існують і більш консервативні методики, які допоможуть боротися з сухими кірками в носі. Для цих цілей використовують іонофорез, різноманітні промивання та зрошення за допомогою дрібнодисперсних частинок. На жаль, в домашніх умовах немає таких апаратів, які можуть видавати дрібнодисперсні пари.

Кози в носі

Зараз з'явилися і нові методики, які часто застосовуються для лікування сухих кірок у носі. В основному вони спрямовані на поліпшення роботи слизової оболонки та її відновлення. Часто для цієї мети використовують лазер, а також кріодеструкцію, тобто заморожування. Завдяки таким маніпуляціям вдається відновити носове дихання і усунути сухі кірки.

ВІДЕО: Поліпи в носі і кірки