Соплі, нежить у собаки: причини і методи лікування вихованця

Щоб зрозуміти з якої причини соплі у собак і як їх вилікувати, прочитайте статтю і визначитеся c симптомами у вашого вихованця.

Вважається, що нежить у людини проходить за тиждень, якщо його лікувати. А якщо не лікувати, то через 7 днів. Це, звичайно ж, жарт, але насправді люди дійсно не надають серйозного значення цим нездужання. Але ось чи можна підходити з такими ж мірками до нежиті у собак? Виявляється, цей симптом може сигналізувати o цілому ряді серйозних проблемах co здоров'ям у вашого вихованця.

Нежить у собак: причини виникнення

Існує цілий ряд причин, які можуть призвести до виділень із собачого носика. Оскільки нежить у собаки – це лише один із симптомів якого-небудь захворювання, то собаківникові потрібно буде пошукати у свого вихованця й інші ознаки, за якими можна буде виставляти діагноз.

Нежить може бути від захворювань

Отже, нежить у чотириногих вихованців може з'явитися через:

 1. Алергії на що-небудь: з-за продуктів харчування, хімічних чи отруйних речовин. Наприклад, до собачим соплям може призвести нова кормушка або укус бджоли. Як правило, алергічний нежить супроводжується ще й слезоотделением, чханням, підвищеним сверблячкою.
 2. Подразнення слизової носа в результаті попадання в нього чого-небудь: вынюхивая сліди і всілякі запахи, тварина наближає свій ніс занадто близько до різних поверхонь і землі. Разом з повітрям в ніздрі всмоктуються мікрочастинки навколишнього середовища, a іноді й досить великі сторонні предмети – фрагменти рослин, камінчики, шматочки пластику або паперу. Буває, що в ніс потрапляє невелика комаха. Розпізнати це не надто складно, оскільки тварина буде вести себе неспокійно, тертися носом об землю і намагатися позбутися заважає предмета всіма доступними йому способами, наприклад, дряпати лапою. Буває, що з-за пошкоджень слизової оболонки нежить буде супроводжуватися кровотечею.
 3. Запалення слизової оболонки носа (так званого риніту), яке найчастіше буває, як і у людей, через переохолодження. Якщо тварина застудилася, то у нього різко знижується апетит, з'являється млявість, утруднене дихання co свистом або сипением, a виділення з носа будуть зеленуватими, c противним «душком».
 4. Вроджених дефектів, які видно відразу після появи на світ цуценят. Виправити їх можуть тільки хірурги-ветеринари. Серед таких патологій:
  • «Вовча паща» — неправильно сросшееся небо, яке формується ще в зародку. У дорослих тварин може з'явитися в результаті сильної травми і деформації неба. Головна небезпека хвороби полягає в тому, що рідина з пащі через носові протоки може потрапляти в дихальну систему, викликаючи її запалення, що без відповідного лікування призводить до летального результату.
  • «Брахицефалический синдром» — м'яке видовжене небо, яким природа «нагородила» собачок c приплюснутим носом типу пекінесів. Із-за особливостей будови морди у тварин з такою патологією дихальна система функціонує неправильно, викликаючи хрипке дихання і сипение навіть у стані спокою, a також хропіння і нежить.
 5. Пухлин в області дихальної системи – вони можуть бути як доброякісними, так і онкологічні. Якщо новоутворення починає рости в районі носоглотки, то першими симптомами як раз і стане нежить, a ще – носові кровотечі, розхитування зубів, занепокоєння тварини, яка буде постійно чіпати лапою болюче місце. Якщо вчасно не позбутися від проблеми за допомогою кваліфікованих ветеринарів, то надалі морда собаки буде видозмінюватися, виникнуть сильні болі.
 6. Вірусного недуги «аденовироза», який призводить до гепатиту. На жаль, вірус надзвичайно легко передається від одного чотириногого вихованця іншому, a для людей, на щастя, він абсолютно безпечний. Крім нежиті (виділення дуже мутні, непрозорі), тварина починає кашляти і «плакати».
 7. Захворювання стравоходу – «крикофарингельной ахалазії», яке, як правило, діагностується ще у цуценят. В результаті недуги не вся їжа при ковтанні потрапляє в стравохід, тому процес годування супроводжується блювотою, кашлем і нежиттю.
 8. Смертельно небезпечного вірусного захворювання – «чумки», переносити яке можуть різні тварини, a не тільки собаки. Передається не тільки від особини до особини, але і через контактні предмети. Перші симптоми «чумки» — червоні очі, здиблена шерсть, спроба ухилитися від прямих сонячних променів, різке підвищення температури тіла (до 40 градусів), нежить. Пік захворювання припадає на перші три дні після зараження.
Можуть бути різні недуги

Нежить у собак: лікування

Залежно від причини, що викликала нежить у собаки, приймається рішення про те, як з ним можна впоратися. Якщо причина природна, то тварина самостійно вирішить цю проблему. Якщо ж собака захворіла, то допомогти їй впоратися c бідою повинен або сам господар, або покликати на допомогу ветеринара.

 1. При неинфекционном риніті – коли на тлі чхання, виділення з носа прозорі, не в'язкі – досить трохи почекати, щоб наслідки переохолодження пройшли природним шляхом.
 2. При інфекційному, гнійному риніті – коли в носі з'являються скоринки, a виділення з носа йдуть разом з гноєм – потрібно звернутися за консультацією до ветеринара. Щоб полегшити стан собаки, змастіть скоринки в носі тривідсоткової перекисом водню. Цю процедуру можна повторювати багаторазово протягом доби з подальшим змазуванням цього місця рослинними оліями або вазеліном.
 3. При алергії – потрібно виявити джерело даної реакції. Найчастіше алергеном можуть бути продукти харчування (вихід – не давати шкідливу їжу), укуси бліх (вивести паразитів), зовнішні подразники (переривати або мінімізувати контакти з ними) або корм (замінити, уважно вивчивши склад).
 4. При попаданні в носоглотку сторонніх предметів – негайно звертайтеся за допомогою до ветеринара. Не виключено, що буде потрібно навіть хірургічна операція – в залежності від складності випадку.
 5. При діагностуванні «вовчої пащі» — однозначно, допомогти зможе тільки складна операція c тривалої подальшою реабілітацією. До речі, стовідсоткової гарантії одужання не дасть жоден кваліфікований фахівець – будьте готові до цього!
 6. При виявленні пухлини – якщо новоутворення онкологічне, то тварині призначають або променеву (більш результативною, але дорога), або хіміотерапію (не так сильно б'є по організму тварини, але ефект значно нижче) – інших ефективних методів боротьби co злоякісними пухлинами поки не придумано.
 7. При «брахицефалическом синдромі» — допоможе тільки оперативне втручання: пластична корекція носових крил; перетворення м'якого піднебіння; позбавлення від зайвих складок гортані; видалення частини гортані. Потім послідує тривалий період реабілітації.
 8. При «аденовирозе» — собаку потрібно лікувати, a потім ще спостерігати за її станом кілька місяців, оскільки вірус дуже живучий. Хвостатому пацієнту призначаються антибіотики, стимулятори і модулятори імунної системи та дієтичне харчування.
 9. При «крикофарингеальной ахалазії» — вилікуватися можна тільки за допомогою оперативного втручання. А зняти симптоми і полегшити стан тваринного допоможе атропін.
 10. При «чумке» — навіть ви ee просто підозрюєте – необхідно обов'язково показати тварину ветеринару. На жаль, дієвої терапії для боротьби з недугою так і не винайшли, тому фахівці призначають речовини для різкого зміцнення імунітету. Дорослі особини можуть здолати недугу самостійно, цуценятам доводиться набагато складніше. Радує, що одного разу перехворівши цією заразою, собака ніколи не підхопить ee знову.

Відео: Нежить у собаки