Судинозвужувальні краплі в ніс для дорослих і дітей: огляд, список з назвами, види. Як працюють судинозвужувальні краплі в ніс?

Види і огляд найбільш ефективних судинозвужувальних крапель в ніс для дітей і дорослих.

В період міжсезоння багато з нас стикаються з різноманітними вірусами, а також захворюваннями ЛОР-органів. Тому виникає необхідність впоратися з нежиттю. У цій статті ми розповімо про судинозвужувальних засобах і способах їх дії, а також опишемо найбільш поширені краплі, які можна використовувати для лікування дітей і дорослих.

Як працюють судинозвужувальні краплі в ніс?

Працюють подібні препарати завдяки звуження капілярів, які знаходяться на слизовій оболонці носа. Завдяки цьому кількість рідини зменшується, дихання полегшується, людина починає набагато легше, глибше дихати.

Для того, щоб скористатися цими краплями, необхідно слідувати інструкції, закопувати їх не частіше 4 разів на день. Тому як до подібних препаратів розвивається звикання.

Риніт

Зверніть увагу, що не можна порушувати період лікування і перевищувати його. Оптимальним варіантом є використання препаратів протягом 5-10 днів. При правильному лікуванні риніту вже на 4-5 день людина може нормально висякати весь вміст носа, і дихати навіть нетривалий період часу. В такому випадку будь-які судинозвужувальні краплі замінюють Аквамарисом або Хьюмером.

Це сольові розчини, які допомагають зволожити слизову оболонку і поліпшити дихання. Якщо ви будете досить тривалий період використовувати такі краплі, це призведе до медикаментозного риніту, з-за якого велика кількість людей використовують судинозвужувальні препарати протягом усього життя. Тому як їх скасування призводить до набряклості і утворення кірок на слизовій оболонці, і неможливість носового дихання.

Застуда

Судинозвужувальні краплі для дорослих: список

 • Ксимелин
 • Тизин
 • Галазолін
 • Назол
 • Називін
 • Длянос
 • Ринорус
 • Риностоп
 • Снуп
 • Тизин Кисло
 • Фармазолин
 • Евказолін

Судинозвужувальні краплі в ніс: види

Судинозвужувальні препарати можуть випускатися у вигляді крапель і спреїв. Звичайно, простіше користуватися спреєм, бо його дія більш глибоке. Він допомагає зрошувати всю порожнину носових ходів, тим самим витрачається менша кількість лікувальної речовини. Відповідно такого роду лікування більш ефективне. Але для маленьких дітей віком до 2 років, заборонено використовувати кошти в спреях, тому як вони можуть стати причиною зупинки дихання. Існує кілька варіантів судинозвужувальних препаратів.

Аспіратор для дітей

Види:

 • На основі нафазолина. Ці кошти самі недорогі і прості. Дія препарату не дуже тривалий, становить 2-4 години. Відповідно для використання вночі такі речовини не підходять. Найвідомішим таким засобам відносять Нафтизин, Санорин. У складі крапель Санорин міститься масло евкаліпта і вазелінове масло, які додатково пом'якшують слизову оболонку, що робить дихання більш простим і легким. Швидко усуває закладеність.
 • Також існують препарати середньої тривалості. Працюють вони набагато більше, приблизно 8-10 годин. Виготовляють на основі ксилометазоліну. Можна виділити такі краплі: Тизин, Отривин, Риностоп. Завдяки діючим речовинам і тривалість терапевтичного ефекту, слизова оболонка не сильно пересихає і дихати набагато простіше.
 • Існують препарати на основі оксиметазоліну з тривалістю дії-близько 12 годин. Це дозволяє використовувати препарат всього два рази в день. При невеликих концентраціях дозволено використовувати і маленьким дітям, що дозволяє на тривалий період часу полегшить дихання і не використовувати препарат досить часто. В аптеках на основі цієї речовини виготовлені Називин, Назол.
Нежить у дитини

Судинозвужувальні краплі в ніс для дітей: огляд, коли і які краще застосовувати?

Для дітей існує маса крапель, які містять в собі судинозвужувальні речовини. Найчастіше їх доповнюють іншими компонентами, це можуть бути ефірні масла і навіть антибіотики. Комбіновані препарати ефективні по відношенню не тільки до ринітів, які викликані вірусом, але ще і бактеріальних збудників. Тому їх доцільно використовувати при гайморитах, синуситах.

Огляд судинозвужувальних крапель для дітей:

 • Нафтизин дитячий. Використовують у педіатрії вкрай рідко із-за великої кількості побічних ефектів. Застосовують тільки у випадку дуже великої кількості соплів, які течуть і не дають нормально дихати дитині. У більшості випадків педіатри практично ніколи не призначають даний засіб.
 • Санорин з евкаліптом. Хороший засіб, яке часто призначається дітям. У його складі судинозвужувальні речовини, крім цього ще масло евкаліпта, яке надає заспокійливу дію на слизову оболонку. Масло володіє антибактеріальним ефектом і допомагає впоратися з невеликою кількістю бактерій.
 • Виброцил. У складі препарату міститься фенілефрин. Це речовина, яка звужує судини. В краплях міститься антибіотик. Завдяки цьому препарат призначається як при вірусних соплях, так і при бактерійних. Зараз дуже часто призначається педіатрами завдяки широкому спектру дії. Вони не тільки допомагають добре дихати, але ще і сприяють боротьбі з патогенною мікрофлорою у носі.
 • Полидекса. Один з кращих препаратів, тому що в складі міститься кілька антибіотиків. У складі є судинозвужувальний фенілефрин, який допомагає поліпшити носове дихання, знизити набряк слизових оболонок. В складі міститься дексаметазон, а також неоміцин. Призначається при фарингітах, синуситах і навіть гайморитах.
 • Називін. Засіб призначений для дітей старше 6 років. У складі препарату називин і оксиметазолін. Завдяки цим речовинам нежить можна блокувати періодом до 12 годин. Перевагою препарату є те, що його можна закапувати на ніч, для того щоб поліпшити сон, полегшити носове дихання.
Малюк хворіє

ВІДЕО: Судинозвужувальні краплі