Чому сняться кошмари вдень, після алкоголю, після запою, на спині, дитині, чоловікові, жінці: причини. Що робити, щоб не снилися кошмари?

Кошмари уві сні можуть з'являтися зрідка, а можуть мучити сновидця кожну ніч, не даючи спокою. З причинами кошмари уві сні допоможе розібратися стаття.

Виснаженим і змученим прокидатися після кошмарного сну не бажає ніхто, але такі нічні бачення запам'ятовуються надовго. По суті предмети занепокоєння суб'єктивні, чого боїться дитина, для дорослого страху не представляє. Тим не менш кошмар може відображати реальну проблему, яку намагаються уникнути і не згадувати, а іноді він стає настільки частими, що загрожують підкосити здоров'я.

Кожну ніч сняться кошмари: причини?

Давно відомо, що під час сну мозок продовжує працювати, створюючи неймовірні комбінації з вражень, побаченого, обдуманого. Внутрішня боротьба, переживання, неприємні емоції, внутрішні конфлікти виливаються в нічні кошмари.

Кошмари уві сні з'являються не випадково

Повторюючи з ночі в ніч один і той же кошмар підсвідомість вимагає вирішити проблему, яка не дає спокою в реальному житті.

  • У деяких ситуаціях кошмар, навпаки, допомагає нервовій системі виплеснути негатив від психологічної травми, наприклад, аварії, природного катаклізму, трагедії, повертаючи її у врівноважений стан.
  • Потрясіння, отримане в дитинстві, чи то сімейна сварка, страх самотності, покарання, може настільки глибоко вкоренитися в підсвідомості людини, що по закінченні декількох років буде знаходити висвітлення в нічних кошмарах, навіть якщо сновидець і забуде причину стресу.
  • Шок, перевтома, пригнічений стан також можуть стати причиною нічних жахів. Однак при часто повторюваних кошмарах, які вибивають людину з колії, варто задуматися про ризик захворювання нервової системи і організму.
  • Банальні проблеми з органами дихання, закладеність носа, проблеми з легенями можуть прийти в сон у вигляді сцен задухи.
  • Вразливі натури, особливо творчо обдаровані люди з багатою уявою бачать кошмари набагато частіше, ніж інші, їх свідомість уві сні здатне домальовувати і додумувати думки і прораховувати варіанти, доповнювати емоції, пережиті в реальності.
Причина нічних кошмарів може виявитися самої несподіваної

Чому дитині сняться кошмари?

Діти як губка вбирають в себе не тільки величезні обсяги інформації, але і враження. Недарма вважається, що малюки у сні бачать кошмари набагато частіше, ніж дорослі.

Візит до лікаря, операція, зміна місця проживання, неувага з боку батьків, темне приміщення, страх самотності і покинутості і в кінці кінців фільми та програми зі сценами насильства і чудовиськами можуть стати причиною неспокійного дитячого сну.

У випадках, коли дитина починає скаржитися на погані сни, варто придивитися до його здоров'ю. Проблеми з серцем, диханням, температура повний сечовий міхур можуть стати причиною неспокійних снів.

А от почуття безпеки, любові і турботи, улюблені іграшки, ритуали перед сном, режим дня, відсутність емоційно збудливих ігор, особливо рухомих, правильне харчування, допоможуть маленькому чоловічкові добре заснути і прокинутися з посмішкою.

Кошмари в дитячих снах можуть свідчити про проблеми зі здоров'ям у дитини.

Що робити, якщо сняться кошмари?

  • Перш за все є сенс звернути увагу на стан нервової системи і спробувати визначити причину, яка підточує її: чи це рутинна, відповідальна, повна емоційного напруження робота, то перенесений стрес.
  • Іноді варто проаналізувати суть кошмарного сну, зрозуміти, промальовувати його пережити в думках під час неспання, і, усвідомивши його, перемогти таким чином.
  • Часто причиною кошмарів може стати вживання жирної і гострої їжі у вечірній і нічний час доби, кофеїновмісних напоїв, алкоголю. Шлунок, продовжуючи працювати не дасть спокою організму. Прийом медичних препаратів, їх скасування, можуть бути причиною дисфункції організму і проблем зі сном.
  • Іноді досить просто поміняти кімнату, пересунути ліжко, поміняти ковдру.
  • Безумовно не рекомендується перегляд емоційно важких програм і фільмів вразливим людям. Їм потрібно поміняти репертуар на веселі, добрі телепередачі.
Щоб позбутися від нічних кошмарів, в першу чергу слід виключити стреси і розчарування

Чому кошмари сняться днем?

Людям, які рано встають і виконують фізичну роботу, часто денний сон необхідний для заповнення організмом сил. Дітям також при скасуванні денного сну загрожує розлад психіки.

Однак для людей, які не звикли спати вдень, можливо порушення звичного біоритму, нове і незвичне може стати стресом для організму. Збій біологічних годин, при яких людина нормально спить вночі, але бачить кошмари вдень просто не дозволяє пройти всі звичні фази сну.

Чому сняться кошмари після алкоголю?

У той час як для одних людей вживання алкоголю веде до надмірного розслабленню і безпробудного сну, для інших алкоголь стає причиною нічних кошмарів.

У стані алкогольного сп'яніння всі картини життя і емоції стають яскравіше й виразніше, наприклад, почуття образи, надумане може здатися в ці моменти реальністю, що відіб'ється в кошмарному сні.

Прийом алкоголю є своєрідним стресом для організму. Його надмірна кількість, сумнівна якість надає навантаження на органи, особливо на печінку і серце, нервові центри мозку, що не дозволяє повноцінно розслабитися і поспати.

Кошмарні сни після алкоголю — нерідке явище.

Чому після запою сняться кошмари?

Причина нічних кошмарів після запою банально проста — дія етилового спирту на організм. Чим більше його обсяги, тим довше час впливу, а чим нижче його якість, тим більш загрозливого він завдасть удар по організму, який також не забариться з відповіддю.

Після надмірних узливань порушуються фази сну, прирікаючи на перегляд неприємних картин. Пари етилового спирту можуть нанести удар по дихального центру, піддаючи небезпеки дихальні шляхи і серцево-судинну систему, що може призвести до зупинки дихання, а у снах висловлюючись в сценах задухи.

Чому на спині сняться кошмари?

У кожного є своя улюблена поза для сну. Причиною кошмарів під час сну на спині найчастіше є утруднене надходження кисню з різних причин, наприклад проблеми носоглотки. У цьому випадку підсвідомість намагається розбудити людину через кошмар, щоб він змінив позу, зручну для дихання.

Сон на спині може стати причиною появи нічних кошмарів.

До чого сняться кошмари жінці, чоловікові?

Так склалося, що жінки вразливішим і емоційніше чоловіків. Їм важче перестати думати про проблему, навіть якщо вони переключаться на інший вид діяльності. Саме ця зацикленість є причиною почуття тривожності і відповідно кошмарів. Розчарування, приниження, з'ясування відносин з партнером, свекрухою, страх зради і розлучення, проблеми з дитиною — часті «гості» саме жіночих кошмарів. Якщо молода жінка бачить кошмар, вона, певно, боїться бути розчарованою у своєму молодому людині.

В основі чоловічих кошмарів часто лежать глобальні переживання про те, в яких випадках він безсилий що-небудь зробити, наприклад, повені, землетрусу, а також гонитви і переслідування. Спливають вразили картини з минулого, страх втрати майна, роботи, сім'ї, що весь час тримає його в напрузі.

Чоловікам кошмари сняться рідше, ніж жінкам.

Чому колишній сниться в кошмарах?

Явище колишніх в кошмарах часто є наслідком того, що деякі моменти залишилися в підсвідомості, мучачи і не даючи спокою. У більшості випадків, жіноча свідомість, бажаючи каяття чи жалю з боку колись улюбленого, малює його нещасним.

Якщо причиною кошмарів є постійне відчуття тривоги, що з'являються сни, в яких з колишнім відбувається нещастя, він потребує турботи сновидця. Це означає, що психологічна зв'язок не розірвана, і ставши ініціатором розриву, жінка продовжує переживати і відчувати відповідальність, наприклад, за чоловіка-алкоголіка.

Головне значення в таких снах грають почуття після пробудження, так як в принципі ці сни є результат накопичених переживань та підсвідомих бажань.

Кошмари з участю колишнього — нерідке явище в жіночих снах.

Що робити, щоб не снилися кошмари?

Позбутися від кошмарів можна, виявивши причину занепокоєння і проаналізувавши чому вона не дає спокою. Як говориться — ворога треба знати в обличчя. Щоб привести в порядок нервову систему, можна прогулятися перед сном, провітрити кімнату. Варто бути обережним з їжею перед сном, жирної і гострої їжі краще віддати перевагу чашку теплого молока з медом, подивитися легкий фільм або комедію.

Нервові потрясіння, стреси, негаразди на роботі та в сім'ї є причиною внутрішніх хвилювань, розладів психіки, і відповідно причиною нічних кошмарів. Якщо страшні сни нерегулярні і нечасті, то вони не говорять про хронічної тривожності, неврозах. У цьому випадку не варто приділяти особливу увагу їх тлумачення, а варто відмахнутися і постаратися назавжди забути про них.

Відео: Чому сняться кошмари?