Чому сняться еротичні сни: фізіологічне пояснення, думка психологів

Вам сняться еротичні сни? Давайте розберемося, чому це відбувається.

Будь-яка людина хоч раз у житті бачив сон, з елементами еротики. До одним подібні сновидіння приходять частіше, до інших – зрідка. Але і в тому, і в іншому випадку причини їх появи потрібно шукати не в нестачі реального сексу, а дивитися в глибини підсвідомості, аналізувати емоції, пережиті вами в момент пробудження, словом, зайнятися психоаналізом.

Чим викликані еротичні сни?

Найчастіше, щоб зрозуміти, хорошим або поганим є сон, потрібно всього лише згадати емоції, які він викликав. Як правило, якщо ви прокидаєтеся з посмішкою і шкодуєте про те, що сон закінчився, як стверджують психологи, вам притаманне якесь приховане бажання. До того ж зовсім не обов'язково, що воно області сексуальних фантазій.

Якщо ж, навпаки, від сну залишилися недобрі, важкі емоції, певна відраза – це також привід покопатися у своєму житті. Не виключено, що десь залишилась невирішена конфліктна ситуація, яка і спливає тепер ось таким чином.

Еротичний сон
  1. Вважається, що найбільш часто в такому сні людина бачить ситуацію, в якій він або зазнає насильства, або сам здійснює його. Тут теж не варто шукати еротичну підґрунтя, а просто зрозуміти: у першому випадку ви пориваєтися скинути будь-які зв'язують вас пута, у другому – швидше за все, ви незадоволені своїм життям, вам багато набридло.
  2. Еротична сцена у сні перед скупченням глядачів свідчить знову ж про певне невдоволення чимось, і знову – навряд чи це невдоволення стосується інтимного життя.
  3. Самозадоволення уві сні може говорити про занижену самооцінку, і у такому випадку потрібно просто спробувати поглянути на себе як на незнайому людину, з боку – хто знає, скільки позитивних якостей ви відкриєте в собі.
  4. Приснився дівчині лесбійська любов не говорить про нетрадиційності її орієнтації, скоріше такий сон свідчить про брак тепла і ніжності у стосунках. Можливо також, що дівчина бачить у своїй партнерці не просто статевого партнера, а уособлення тих якостей, якими так прагне мати сама.
  5. У сні ви раптово змінили стать? Чи Не відбувається так, що наяву ви виконуєте невластиві функції? Чи прагнете до цього? Приміром, хлопцеві завжди було цікаво, як це: вишивати хрестиком, а дівчині завжди хотілося летіти по швидкісній трасі за кермом гоночної машини.
  6. Приснився незнайомий партнер – вам просто хочеться різноманітності, а якщо навпаки, знайомий, і більш того, ваш колишній – тут можливо двояке тлумачення. Не виключено, що десь у глибині душі ви згадуєте про нього. Втім, не обов'язково з метою відновити стосунки. Може бути, це просто спливають у пам'яті якісь приємні спільно пережиті моменти, а може, щось у ваших стосунках залишилося недомовленим.
  7. Сниться неприємна вам людина в ролі вашого сексуального партнера – імовірний варіант того, що він наділений якимись якостями, які ви бажали б бачити в собі. Адже часто буває так, що нас дратує в інших те, що нам не дано.
  8. У випадку, якщо вам у сні щось перешкоджає в реалізації сексуальних бажань – це трансформація ваших нездійснених планів наяву.

Чому сняться еротичні сни: фізіологічне пояснення

Як ми знаємо, сни мають швидку та глибоку фази. Так ось, за спостереженнями фахівців, еротичні сни приходять до нас під час швидкої фази, коли висока ймовірність підвищення кров'яного тиску, в тому числі і в області статевих органів. Таким чином зростає їх чутливість, що часто і призводить до того, що уві сні приходять сексуально забарвлені картинки.

Фізіологи також відзначили зв'язок еротичних снів з тим фактом, що людина засинає, лежачи на животі. Таким чином він отримує меншу кількість повітря і дихання стає почасти утрудненим, як, власне, і під час статевого акту. Реакція організму при цьому також може бути аналогічною.

Фізіологічне пояснення

Причиною може бути і підвищений рівень тестостерону в організмі. Це відноситься як до чоловіків, так і жінок. Проводились також досвіди, що визначають появу еротичних снів залежно від вмісту в повітрі ароматів афродизіаків. Так от, з'ясовано, що особливо активно сприяють виникненню таких пікантних сновидінь аромати бергамота, сандалу, розмарину.

Чому сняться еротичні сни: що кажуть психологи?

А психологи впевнені, що подібні сни зовсім не говорять про якісь проблеми в інтимному житті. Справа в тому, що моральні підвалини в реальному житті часто пригнічують наші найпотаємніші бажання, ми соромимося зізнатися в них навіть самим собі. Інша справа – сон, у якому ми не владні над своїми думками та бажаннями. Сон знімає усі табу, і у вигляді еротичних картинок ми бачимо втілені в їх образах свої нереалізовані прагнення, назрілу необхідність яких-небудь змін.

Про сни

І ще, як стверджують душеведы, поява в еротичному сні прекрасного принца свідчить про те, що ви перебуваєте в пошуках своєї другої половинки і підсвідомо малюєте собі її образ. Причому, ви готові як до фізичного, так і емоційного контакту зі своїм принцом. Таким чином підсвідомість підказує, що пора діяти і робити кроки назустріч своїй мрії

Отже, еротичний сон зовсім не обов'язково є буквальним. Це всього лише сексуально забарвлений привід задуматися, що саме нас турбує, і починати вирішувати проблему.

Відео: Чим загрожують еротичні сни?