Чому ви стежите за колишнім хлопцем, як припинити дівчині стежити за колишнім: думки психологів та практичні поради

Якщо так сталося, що ви розлучилися, то важливо навчитися жити своїм життям. Але буває і таке, що дівчина починає стежити за колишнім.

Нерідкі випадки, коли після розлучення один з партнерів (а іноді і обидва) продовжує ретельно спостерігати за новою життям своєї колишньої половини. Психологи стверджують, що глибина і тривалість емоційних переживань у розлучилася пари залежить від того, хто вкладав у відносини більше, і хто став ініціатором розриву.

І чим сильніше стрес, який переживає людина після розставання, тим сильніше він схильний стеженні за своїм колишнім коханим.

Стосується це представників обох статей. Чоловіки нерідко стежать за своїми колишніми дівчатами. Однак найбільш схильні стеження за своїми колишніми саме жінки, зважаючи більшої емоційності. Вони часто мучаться думками про те, як колишній коханий живе після розставання, знайшов він іншу, страждає чи ні. Пошук відповідей на ці питання і змушує панночку стежити за колишнім.

Чому дівчина стежить за колишнім: стеження в соцмережах

Стеження за колишнім може відбуватися по-різному:

 • У реальності, коли дівчина намагається бувати в місцях, які часто відвідує її колишній коханий.
 • У вигляді частих дзвінків або повідомлень з метою нагадати про себе.
 • Шляхом расспрашивания спільних знайомих про особисте життя колишнього і його нової пасії.
 • Як постійний моніторинг сторінок колишнього партнера в соціальних мережах

Існує таке поняття, як «сталкінг», який означає переслідування людини, що включає в себе дзвінки по телефону, домагання та інше. З появою соціальних мереж в інтернеті з'явилося нове поняття – «онлайн-сталкінг», що означає нав'язливе спостереження за людиною через її профіль і сторінку в інтернеті.

Найбільш поширеним і популярним типом онлайн-сталкінгу є стеження за своїм колишнім партнером. Дослідження показали, що близько половини людей займаються подібною діяльністю.

Стеження

Існує кілька різновидів онлайн-сталкінгу:

 • Мовчазний моніторинг, при якому людина відстежує через статуси колишнього партнера всі події, що відбуваються в його житті. Подібним чином «шпигун» намагається виявити підтвердження якимось своїм особистим ідей і думок. При цьому сприйняття того, що відбувається не буде об'єктивним. Стежить побачить тільки те, що захоче побачити.
 • Непряма листування, при якій людина сама не пише нічого, але жваво коментує дії або приятелів колишнього партнера, залишаючи свої зауваження і пости там, де він може їх прочитати. Подібна поведінка свідчить про те, що людина хоче довести що-небудь колишньому коханому, або їх спільним знайомим.
 • Активну участь, коли людина пише відповідні публікації та коментарі, з'ясовує стосунки в мережах, вдається до публічним образам. У рідкісних випадках стежить може навіть зламати аккаунт свого колишнього.
За колишнім

Основною причиною, чому дівчина стежить за колишнім, є той факт, що людині дуже важко визнати і прийняти кінець відносин. А стеження в соціальних мережах є певним способом продовжити їх, не спілкуючись в реальності з партнером.

Не панікуйте та не лайте дуже сильно себе, якщо ви не в змозі припинити стежити за колишнім. Ви в цьому не самотні. Стеження за колишнім партнером – явище досить поширене, засноване на звичайних людських емоціях і прагненнях. А інтернет просто це завдання значно полегшив.

Чому дівчина стежить за колишнім: пояснення психолога

Психологи називають кілька причин, які змушують вас вбивати свій час, щоб ретельно і наполегливо стежити за своїм колишнім. З'ясуйте, чому ви виявилися настільки залежні від нього, щоб раз і назавжди позбутися від цього стану.

Спостереження

Чому дівчина стежить за колишнім:

 • Спроба утримати втрачений зв'язок. Коли ви в курсі всіх подій, що відбуваються в житті колишнього молодої людини, то може виникнути ілюзія, що зв'язок між вами все ще зберігається. Це просто ваше приховане або явне бажання не розривати відносини остаточно. Подібне відчуття виникає часто через недовгий час після розриву. Однак якщо пройшли місяці, а ви все ще продовжуєте наполегливо стежити за хлопцем, значить, ви досі сподіваєтеся повернути його або ж намагаєтеся розібратися, хто ж винен у розриві.
 • Мстивість і почуття зловтіхи. Якщо вас кинув чоловік, то всередині може зачаїтися злість і бажання помститися йому. В реальному житті ви не вживаєте ніяких дій. А в глибині душі дуже сподіваєтеся на те, що ваш кривдник буде покараний самою життям або вищими силами. З цією метою ви і слідкуйте за колишнім. Ви просто бажаєте переконатися в тому, що без вас йому погано, життя і робота в нього не складаються, а нова обраниця далека від досконалості і програє вам у всьому. Однак у більшості випадків «шпигун» схильний обманюватися на цей рахунок і бачити те, чого насправді не існує.
 • Ревнощі. Будьте чесні, ви можете банально ревнувати свого колишнього до його нової подружки. Тому порівнюєте себе з нею, оцінюючи її зовнішність та спосіб життя.
 • Нудьга. Можливо, у вашому житті не вистачає подій і емоцій, тому ви компенсуєте їх відсутність стеженням за колишнім. Завдяки такому шпигунства ваше життя стає цікавішим і наповнюється емоціями, гострими відчуттями, певним змістом і новими цілями. А самі ви відчуваєте приплив енергії і активності.
 • Низька самооцінка. Ви страждаєте від невпевненості в собі і переконані, що в своєму житті більше не зустрінете гідного чоловіка. У вас виникає тверда думка, що ваш колишній був єдиним шансом бути щасливою і коханою. Саме тому дівчина стежить за колишнім, сподіваючись угадати момент, коли у нього виникне бажання відновити перервані відносини.
З-за низької самооцінки
 • Потреба в порівнянні. Ви відчуваєте необхідність порівнювати себе з іншими людьми або минуле життя із справжньою. Тобто ви оцінюєте якість власного життя шляхом порівняння з успіхами інших. З цієї причини ви можете порівнювати себе з можливими дівчатами свого колишнього хлопця. І при цьому прагнете зрозуміти, що такого він знайшов в них. Можливо, ви думаєте, що розкривши секрет, ніж вони завоювали вашого коханого, ви отримаєте шанс повернути його. Однак це ілюзія. Таким порівнянням ви перетворюєте своє життя на постійну гонку за примарною нагородою. Крім того, якщо порівняння йде не на вашу користь, вас може охопити почуття заздрості і роздратування.
 • Тяга до контролю. Іноді стеження може свідчити про прагнення контролювати не тільки те, що відбувається з вами, але і події в чужому житті. У тому числі і в житті колишнього партнера. При цьому ви хочете повернути не його самого, а можливість його контролювати. Ви пристрасно бажаєте знати про ті речі, які зараз не входять в коло вашого контролю.
 • Спроба розібратися в собі. Спостерігаючи крадькома за своїм екс-партнером, ви намагаєтеся визначити, чи гарна ваша життя без нього. Переглядаючи його профіль, ви тим самим з'ясовуєте, на правильному шляху ви знаходитеся і чи не шкодуєте про розрив.
У соцмережах

Існує ще одне цікаве пояснення, чому дівчина стежить за колишнім. Справа в тому, що проглядання фотографій вашого колишнього з його новою обраницею допомагає усвідомити, що відносини вже закінчилися, а він більше не належить вам. З часом подібні фото будуть сприйматися так, ніби на них зображений зовсім чужа людина. І негативних емоцій ви відчувати не будете. Таким чином, ваша підсвідомість сама підштовхує вас до «підглядання» за колишнім з метою зцілити вас швидше від страждань, а також позбавити від марних надій на відновлення відносин. Звичайно, дана точка зору є досить спірною.

Можливо, ваше прагнення підглядати за колишнім з часом мине саме по собі. Психологи радять звертати увагу на те, які почуття та емоції ви відчуваєте, переглядаючи фотографії колишнього коханого. Подумайте, може бути, вам стане легше подолати біль, якщо зможете щось йому пояснити або висловити при особистій зустрічі.

Чому дівчині потрібно припинити стежити за колишнім?

Стеження за колишнім партнером не так безневинний, як може здаватися на перший погляд. Якщо подібне підглядання забирає значну частину часу та перетворюється у своєрідну обов'язок, то психологи констатують наявність розладів психологічного характеру.

Адже ви постійно перебуваєте в стані стресу. А він, у свою чергу, може стати причиною депресії. Які б причини не керували вами, від стеження за своїм колишнім партнером потрібно позбавлятися.

Не потрібно стежити

Психологи називають кілька причин, чому її необхідно припинити:

 • Якщо дівчина стежить за колишнім, то це є просто принизливим і негідним заняттям. Воно призводить тільки до почуття спустошення і розчарування.
 • Пам'ятайте, що при стеженні страждають обидві сторони. Той, за ким стежать, відчуває себе незахищеною жертвою переслідування. А «детектив», в свою чергу, також перебуває постійно в нервовому напруженні, відчуваючи агресію. Цей стан може призвести до глибокого неврозу.
 • Шпигунство – це просто витрачений даремно час. Як би ви не намагалися з'ясувати більше про життя колишнього коханого через знайомих чи соцмережі, ця інформація не виявиться для вас конструктивною і корисною.
 • Переставши витрачати свою енергію і час на людину, з якою ви розлучилися, ви швидше зможете зустріти нову любов і вибудувати гармонійні відносини.
 • Розглядаючи фотографії свого колишнього, ви всього лише фантазуєте про те, яким могло б бути ваше спільне майбутнє. Нічого спільного з реальністю ваші думки не мають.
 • Якщо за допомогою соцмереж ви намагаєтеся відстежити місцезнаходження свого колишнього, щоб потім відправитися туди, це цілком може розцінюватися як пряме порушення закону з метою переслідування.
Може вважатися переслідуванням
 • Старанне і наполегливе прагнення бути в курсі усіх справ свого колишнього може перетворитися в нав'язливу ідею і навіть справжню одержимість. Ви ризикуєте отримати серйозну психологічну травму. Розставання і так стало для вас сильним емоційним потрясінням.

Як припинити дівчині стежити за колишнім: практичні поради

Звичайно, деколи дуже важко припинити стежити за колишнім. Однак необхідно взяти себе в руки і перестати витрачати свій дорогоцінний час і сили на людину, з якою вас вже нічого не пов'язує.

Пропонуємо вам кілька дієвих способів, які допоможуть припинити дівчині стежити за колишнім:

 • Перемістити фокус на роботу, свої домашні обов'язки, взаємовідносини з сім'єю. При цьому концентруйте свою увагу на те, що відбувається саме з вами саме в даний конкретний момент.
 • Знайдіть собі захоплення, читайте книги, слухайте музику, запишіться в спортзал, вивчаєте іноземну мову. Займіть все свій час таким чином, щоб у вас просто не залишалося його на дурну стеження за колишнім партнером.
 • Скористайтесь цією ситуацією, щоб сильніше зблизитися зі своїми рідними та друзями. Напевно, коли ви перебували в щасливих відносинах, вам було не до цього. Ось і наверстайте згаяне. Близькі люди завжди нададуть вам підтримку: запропонують спільні заняття, проконтролюють, щоб ви не заходили на сторінку свого колишнього.
 • Прийміть відповідальність за свої емоції і вчинки. Будьте чесні з собою і дайте відповідь на запитання: «Чого ви домагаєтеся?», «Що бажаєте отримати в результаті?», «Навіщо ви стежите за колишнім?».
 • Приборкайте свою цікавість. Не розпитуйте спільних знайомих про екс-коханого. Пам'ятайте, що подібними запитаннями ви ставите їх у скрутне становище. Адже вони добре ставляться і до вас, і до нього. До того ж негарно втягувати сторонніх людей у ваші особисті взаємини. А якщо в компанії друзів виникає ситуація, коли заходить розмова про вашому колишньому, не підтримуйте розмову. Мовчіть і чекайте, поки тема зміниться.
 • Насолоджуйтесь життям, а не слідкуйте за колишнім. Ходіть в кіно, балуйте себе красивими обновками або делікатесами. Пам'ятайте, що ви самі вибираєте, як жити щасливо і яскраво або сумно й нудно. Самотність – це всього лише стан, причому тимчасове. А смуток з цього приводу – це почуття, за яке несете відповідальність саме ви.
Вчіться насолоджуватися
 • Не погоджуйтеся на дружбу з колишнім. Якщо вам це приносить емоційне розлад, навіщо себе мучити? Пожалійте себе, забудьте про коректності та ввічливості. Чим менше ви будете з ними спілкуватися, тим швидше зможете забути. Видаліть свого колишнього зі списку друзів у соцмережах, відпишіться від всіх оновлень, щоб вплывающие повідомлення не нагадували про нього або його активності. Тим самим ви обмежите свою обізнаність про те, які події відбуваються в його житті. Психологи підкреслюють, що підтримка дружнього спілкування в соціальних мережах, після розриву відносин лише уповільнює процес відновлення емоційної рівноваги.
 • Видаліть загальні фотографії в телефоні і зітріть його номер. Позбавляйтеся від спокуси стежити за колишнім. Так вам буде простіше себе контролювати. Сучасні мобільні пристрої часто пов'язують контакти в телефонному довіднику зі сторінками соцмереж. При необхідності випишіть дані екс-партнера в блокнот і приберіть геть з очей. Так нічого не буде нагадувати про нього, а вам буде легше відволіктися на щось інше.
 • Проявіть свою силу волі. Намагайтеся бути від джерела розлади і роздратування як можна далі. Витрачайте свій вільний час з розумом.
 • Пам'ятайте, що життя в Instagram, Twitter або Facebook, як правило, вельми далека від реальної. Люди в інтернеті не завжди живуть тим життям, яку намагаються демонструвати оточуючим. Тому не потрібно переглядати профілі колишнього і якось інтерпретувати пости, які він розміщує. По-перше, ви можете помилятися, наділяючи їх змістом, який він насправді туди не вкладав. А по-друге, він може розміщувати в інтернеті з метою вас зачепити. Не йдіть на поводу і не давайте нікому можливості засмучувати вас.
Не оцінюйте життя в соцмережах
 • Врахуйте, що ваш профіль у соціальних мережах несе інформацію не тільки вашим друзям, але й колишньому коханому. Тому думайте перед тим, як публікувати свої фотографії або посади. Адже викладаючи фото з відпустки або вечірки в нічному клубі, ви демонструєте те, якою цікавою і яскравою є ваше життя без колишнього. А він, у свою чергу, також може почати доводити, що без вас йому дуже навіть добре. А це призведе до ще більших ваших страждань. Намагайтеся вести свій профіль так, щоб він виглядав природно, а не на показ.
 • Приділіть увагу собі, прагнучи поліпшити фізичну форму, і духовне наповнення: запишіться на курси, відвідайте стиліста, пройдіть курс масажу, сядьте на дієту. Активність такого роду відволіче вас від стеження. Крім того, власні досягнення піднімуть вашу самооцінку. І дуже скоро вас не буде хвилювати, що там відбувається в житті вашого колишнього. Тільки удосконалюйтеся для себе, а не для того, щоб щось комусь довести.
 • Намагайтеся згадувати щасливі моменти з колишнім коханим, а причини, за яких ви розлучилися. Можете навіть записати їх на папері. Частіше переглядайте цей список. Можливо, ви станете менше сумувати за невдалим відносин. Таким чином це допоможе дівчині перестати стежити за колишнім.
 • Знайомтеся з новими людьми. Дозвольте їм витіснити з вашого життя всі думки про колишнього коханого. Спілкуйтеся з тими, хто зовсім не знайомий з вашим колишнім партнером. Так ніхто не буде про нього згадувати у вашій присутності. Та й слухати про ваші колишні відносини навряд чи буде комусь цікаво.
 • Придумайте для себе покарання за чергове підглядання за колишнім. Наприклад, віджимайтеся двадцять разів за кожне відвідування його сторінки в соцмережах. Навіть якщо у вас не вийде позбавитися від своєї згубної звички, хоча б фігуру поліпшите. Можна також винагороджувати себе за хорошу поведінку. Наприклад, якщо ви не стежили за колишнім протягом трьох днів, вирушайте на шопінг, прихопивши подруг.
Живіть своїм життям

Прийміть, нарешті, той факт, що відносини між вами і чоловіком вже завершилися, і у нього тепер своя життя. Це дозволить уникнути стресу і непотрібних страждань. А відстеженням того, чим він займається, ви його не повернете. Тільки припинивши згадувати минуле, ви впустіть у своє життя нових людей і нові відносини.

Відео: Не турбуємо себе колишніми стосунками