Погана пам'ять у дитини: причини — що робити? Препарати і заняття для поліпшення пам'яті у дітей

Причини поганої пам'яті у дитини. Огляд медичних препаратів і занять для поліпшення пам'яті дітей.

В останні кілька років навантаження на школярів суттєво зросла. Особливо це стосується першокласників, які ще донедавна ходили в дитячий сад, і поняття не мали про те, що їм доведеться відвідувати школу. У цій статті ми розповімо про поганої пам'яті у дітей, а також про способи її поліпшення.

Погана пам'ять у дитини: причини

Варто зазначити, що багато дітей, а точніше їхні батьки не знають про поганої пам'яті дитини до того, як він надійде в перший клас. Адже саме в цей момент збільшується кількість завдань, тому дитині дуже складно зосередитися і проявити себе якнайкраще. Існує кілька основних причин, за якими дитина може страждати поганою пам'яттю.

Першокласник

Причини поганої пам'яті у дитини:

 • Неправильний режим дня. Справа в тому, щоб активізувати всі мозкові центри, зробити запам'ятовування більш простим, немає необхідності тиснути на дитину і завантажувати його постійної зубрінням. Спробуйте зробити навантаження за допомогою чергування. Тобто чергувати фізичну, а також розумову активність. Відповідно оптимальним варіантом буде займатися близько години уроками, потім йти на прогулянку або якусь секцію, де дитина може позайматися фізичними вправами, бігом, або силовими тренуваннями. Це оптимальний розпорядок. Зверніть увагу на час засинання, а також пробудження вашого малюка. Дуже часто погана пам'ять може бути обумовлена тим, що дитина погано засинає чи пізно лягати. Відповідно кількості сну йому не вистачає, з-за цього він не може зосередитися і продуктивно попрацювати протягом дня.
 • Недостатня кількість вітамінів і мінералів. Справа в тому, що деякі вітаміни, а також мікроелементи, сприяють поліпшенню пам'яті. Відповідно їх недолік може спровокувати погане запам'ятовування. В такому випадку необхідно періодично давати дитині вітаміни, а також переглянути його харчування, у бік збільшення кількості корисних продуктів. Віддавайте перевагу свіжим фруктам, овочам, риби і м'яса. Не забудьте про молочні продукти. Не можна давати дитині різноманітний фастфуд і солодощі. Хоча від двох цукерок нічого поганого не буде. Адже швидкі вуглеводи у вигляді цукру є відмінним джерелом живлення мозку. Вони будуть як не можна до речі, коли дитина буде трохи втомленим, і допоможуть включити мозкові центри в роботу.
 • Недостатня тренування пам'яті. Тобто дитина педагогічно запущений. Найчастіше це проявляється у дітей з поганою мовою. Адже розвиток мови говорить про те, наскільки добре розвивається пам'ять дитини. Якщо дитина погано говорить, ковтає слова, йому важко висловити свої думки, він довго думає, що хоче сказати. Найімовірніше є якісь проблеми із запам'ятовуванням і пам'яттю.
 • Ще однієї причини поганої пам'яті у дитини можуть бути неврологічні порушення. Найчастіше це пов'язано з важкими пологами, кесаревим, а також недоношеністю дитини. Найчастіше таких дітей відразу після народження, ставлять на облік у невропатолога, і дають препарати, які стимулюють мозкову діяльність. Відповідно, якщо у вас особливих проблем в пологах не було, але дитина страждає поганою пам'яттю і всі заняття не дають ніякого результату, має сенс звернутися до невролога. Дійсно досвідчений фахівець може призначити препарати, які стимулюють роботу головного мозку, і допоможуть вашій дитині у навчанні.

ВАЖЛИВО: Найкраще з цим не затягувати, тому що з часом ці проблеми стануть набагато більш серйозними і школяру буде складно засвоювати великий обсяг інформації. Адже і саме починаючи з дитячого садка, в початкових класах, відбувається формування пам'яті дитини, щоб підготувати його до подальшого навчання.

В школі

Погана пам'ять у дитини: види ліків і їх дія

Спочатку необхідно спробувати поліпшити пам'ять дитини за допомогою тренувань. Для цього існують цілі комплекси. Найпростіший варіант — це розучувати вірші з дітьми. Найкраще цей спосіб підходить для малюків, які ходять у дитячий сад. До речі, це буде хороше тренування для подальшої підготовки до школи. Добре розучуючи вірші, дитина швидко запам'ятати алфавіт і навчитися читати.

Однак якщо такі способи не дають результату, і ви не зрушилися з мертвої точки, малюк як і раніше, дуже складно запам'ятовує вірші, а маленьке чотиривірш розучує протягом кількох годин, то має сенс звернутися до лікарських препаратів. Варто зазначити, що коштів для поліпшення пам'яті величезну кількість, їх дія може бути засновано на різних речовинах. Найбільш безпечними, нешкідливими, є спеціальні вітаміни комплекси для пам'яті. Вони містять велику кількість мінералів і мікроелементів, а також вітамінів, які сприяють запам'ятовуванню.

На навчанні

Види препаратів при поганій пам'яті у дитини:

 • Поліпшення пам'яті допоможуть заспокійливі препарати, антидепресанти. Ви запитаєте, яке відношення дані ліки допоможуть поліпшення пам'яті? Справа в тому, що вчені встановили, що люди, які прибувають до депресії, дійсно страждають погіршенням пам'яті. Такий стан негативно позначається на запам'ятовуванні і погіршується робота головного мозку, всіх систем в організмі в цілому. Відповідно, якщо дитина страждає депресією, спостерігається буллінг або цькування у школі, то, звичайно, краще всього давати дитині антидепресанти і усунути дратівливий чинник. Крім того, такі препарати можуть діяти трохи інакше. Зараз з цією метою дають трав'яні настої, а також спеціальні рослинні компоненти. Багато хто з них дійсно здатні істотно поліпшити пам'ять.
 • Речовини, які позначаються на роботі головного мозку, поліпшуючи його активність. Найчастіше такі препарати призначають при черепно-мозкових травмах, інсультах, ішемічної хвороби. Їх часто дають при відновленні після струсу мозку. Однак ці препарати користуються популярністю у невропатолога у тому випадку, якщо погана пам'ять у дитини обумовлена якимось захворюванням. Зокрема, це може бути підвищений внутрішньочерепний тиск, родові травми, а також якісь органічні ураження мозку. Можливо, дитина постраждала і сильно вдарився головою. В такому випадку дійсно ці препарати допоможуть поліпшити кровообіг в головному мозку, з-за чого і пам'ять дитини поліпшиться.
 • Варто зазначити, що лікарські препарати, які стимулюють роботу головного мозку, продаються виключно за рецептом лікаря. Тобто, у вільному продажу їх немає. Але їх і не рекомендується давати дітям, які не страждають неврологічними захворюваннями, захворюваннями. Однак, якщо у дитини є якісь показання до прийому, то обов'язково необхідно звернутися до невропатолога. Однак це найчастіше буває у виняткових випадках, коли у дитини дійсно серйозні проблеми із запам'ятовуванням, і він протягом двох годин не може запам'ятати чотиривірш. Дійсно, в такому випадку необхідно бити тривогу. Радимо для вашої дитини, який абсолютно здоровий, скористатися препаратами на основі лікарських трав.
Домашнє завдання

Погана пам'ять у дитини: препарати

Огляд препаратів при поганій пам'яті у дитини:

 1. Відмінно зарекомендував себе екстракт гінко білоба, носить назву препарат Билобил. Добре впливає на запам'ятовування екстракт женьшеню. Він також є досить хорошим засобом і стимулює роботу головного мозку. В цілому женьшень покращує роботу всього організму і зміцнює всі системи.

  Билобил
 2. Одним з найбільш ефективних препаратів при депресії є Гліцин. Це не що інше, як заспокійливий препарат, який покращує роботу головного мозку, з-за того, що заспокоює організм. Відповідно препарат має сенс давати у тому випадку, якщо дитина дуже нервовий, страждає надмірними навантаженнями, а також перебуває у стані депресії. Його також призначають немовлятам, у разі якщо дитина народилася недоношеною, в результаті цього дуже погано спить, постійно плаче і спостерігаються нервові тики. В такому випадку дійсно показаний цей препарат.

  Гліцин
 3. Ліки, що покращують роботу головного мозку і стимулюють кровообіг в ньому. Найчастіше такі препарати призначаються після черепно-мозкових травм або в результаті дуже важких пологів. Дані препарати не варто купувати самостійно. Найчастіше вони продаються за рецептом, тому придбати їх навряд чи вийде. Вони є найбільш ефективними, показані лише в тому випадку, якщо у дитини є якийсь неврологічне порушення. Серед них можна виділити Кортексин.

  Кортексин
 4. Интеллан. Це комбінований засіб, що містить в собі екстракти рослинних рослин. Тобто, ніяких хімічних, штучних речовин в ньому немає. У препараті міститься гінко білоба та ще п'ять екстрактів різноманітних рослин. В цілому препарат чинить заспокійливу дію, а також допомагає поліпшити кровообіг в головному мозку. Дійсно його рекомендують дітям, які відстають в розвитку, погано вчаться. Так як препарат є повністю рослинним, від нього спостерігаються лише позитивні ефекти, і практично немає протипоказань.

  Интеллан
 5. Пірацетам містить у собі однойменне речовина, яка є синтетичним аналогом аміномасляної кислоти. Завдяки дії цього препарату, судини головного мозку розширюються, скорочується сприйнятливість до різних нервових імпульсів. Відповідно дитина швидше розуміє, запам'ятовує інформацію. Цей препарат також рекомендовано використовувати перед іспитами, при сильних навчальних навантаженнях. Препарат призначається також літнім людям, щоб зменшити прояв склерозу та інших захворювань, пов'язаних з погіршенням пам'яті.

  Пірацетам
 6. Биотредин. Цей препарат містить амінокислоти, які покращують діяльність головного мозку. Не варто лякатися, прочитавши в інструкції, що цей препарат призначається при лікуванні алкоголізму. Так дійсно, дане ліки призначається хворим алкоголізмом для відновлення і поліпшення функції головного мозку. Проте в препараті є і призначення підліткам, а також дітям до 15 років, при надмірній стомлюваності і погіршення пам'яті. Амінокислоти, які входять до складу препарату, покращують стан головного мозку, покращуючи в ньому кровообіг. Крім того, препарат відрізняється заспокійливим дією і розслабляє в цілому весь організм.

  Биотредин
 7. Церебролізин. Це препарат, який продається у вигляді ін'єкцій, є своєрідною "швидкою допомогою" для поліпшення функції головного мозку. Найчастіше уколами користуються при черепно-мозкових травмах, після перенесеного інсульту або серйозних ураженнях головного мозку. Цей препарат однозначно не варто використовувати абсолютно здоровим школярам, які страждають підвищеною стомлюваністю. Однак це відмінний препарат, у тому випадку, якщо дитина страждає неврологічними порушеннями та органічними ураженнями мозку, нервової системи.

  Церебролізин
 8. Фенібут. Цей препарат відноситься до психостимуляторів, ноотропних препаратів. Варто відзначити, що він призначається в разі зниження пам'яті, поганий навченості, а також при підвищеній тривожності. Найчастіше препарат призначають за наявності нервових тиків, погіршення навчання, в результаті енурезу, при заїканні, дітям після 8 років. В цілому препарат є заспокійливим, і стимулює роботу головного мозку, покращуючи пам'ять. Препарат не варто використовувати без рецепта. Це ліки, що призначається виключно лікарем, і приймається за показаннями. Найчастіше препарат призначається у разі наявності нервових тиків у дитини, на тлі цього знижується пам'ять. Абсолютно здоровим дітям давати такий препарат немає необхідності.

  Фенібут
 9. Цераксон. У складі препарату міститься цитиколін. Це речовина, яка допомагає поліпшити роботу головного мозку. Найчастіше призначається після черепно-мозкових травм, для поліпшення роботи мозку. Крім того, призначається при дегенеративних порушення в роботі мозку і відмирання частини його клітин. Рекомендований препарат після інсультів, також він показаний дітям, які страждають синдромом зниженою уважності, і дуже погано навчаються. Найчастіше цей препарат призначається після неврологічних порушень, які відзначалися в дитячому віці. Він допомагає поліпшити роботу головного мозку, також перешкоджає погіршення ситуації. Препарат продається у вигляді ін'єкції, а також сиропу для дітей.

  Цераксон
 10. Сомазина. Цей препарат також містить цитиколін, тобто є аналогом попереднього. Призначаються при порушеннях запам'ятовування, а також погіршення пам'яті. Крім того, дається після черепно-мозкових травм, для поліпшення роботи головного мозку і зниження травматичного синдрому. Продається препарат у вигляді саші, а також сиропу. Препарат не призначається дітям, однак неврологи дають цей препарат навіть малюкам у віці до 1 року. Препарат стимулює роботу головного мозку, також допомагає істотно поліпшити пам'ять. Найчастіше використовується при лікуванні дітей, які мають неврологічні порушення, із-за цього і страждають погіршенням пам'яті.

  Сомазина

Погана пам'ять у дитини — що робити?

Погана пам'ять у дитини — поради:

 • Якщо ви не бажаєте давати лікарські препарати дітям, можете спробувати поліпшити її спеціальними заняттями. Якщо ви бачите, що ваша дитина вловлює якусь певну інформацію набагато краще, намагайтеся давати її саме в такому вигляді.
 • Ні для кого не секрет, що у деяких дітей дійсно зорова пам'ять краще, а в інших навпаки, набагато ефективніше сприймається інформація на слух. Тобто слухова пам'ять набагато краще. Залежно від сприйнятливості дитини, вибирайте метод подачі матеріалу.
 • Тобто, якщо у дитини зорова пам'ять, то давайте йому інформацію у вигляді якихось малюнків, літер, друкованого тексту або презентації. Якщо у дитини розвинена слухова пам'ять, намагайтеся більше говорити і читати вголос.
 • Просіть його при виконанні завдань все вимовляти вголос, а також читати завдання вголос, щоб вуха вловили інформацію. Варто зазначити, що для поліпшення пам'яті за допомогою вправ, що виконується комплекс, а також спеціальні заняття. Якщо є можливість, віддайте дитину в центр розвитку пам'яті. Якщо ж немає, він може займатися вдома самостійно.
Погана пам'ять у дитини

Як поліпшити пам'ять дитини: завдання, способи

Що стосується дітей дошкільного віку, то краще всього їм подавати інформацію в ігровій формі, а також розвивати пам'ять за допомогою віршів, скоромовок, цікавих лічилок. Починайте з самого простого і веселого. Це можуть бути якісь коломийки, пісні, вірші. Все, що вчитися в садку, робиться не просто так, а з метою розвинути пам'ять дитини і стимулювати роботу головного мозку. Це свого роду підготовка дитини до школи.

Завдання при поганій пам'яті у дитини:

 • Дитина може дійсно погано схоплювати інформацію, але засмучуватися не варто. Найпростішим варіантом є використання чотиривірші. Вимовте чотиривірш кілька разів, і, починаючи з третього рази, попросіть дитину закінчувати речення. Зробіть так, щоб дитина вимовляв спочатку останнє слово в рядку, потім два останніх слова у рядку, а потім три. Таким чином, дитина зможе освоїти весь вірш повністю.
 • Як не дивно, але розвитку пам'яті сприяє і розучування танців. Найпростішим варіантом є танець маленьких каченят. Яке відношення танець має до пам'яті? Справа в тому, що у разі вивчення танців, поліпшується зорова пам'ять дитини, і загострюється його увагу саме на рухах. Відповідно дитина вловлює коливальні, поступальні рухи рук і ніг, і зможе їх відтворювати. Якщо дитина погано запам'ятовує вірші, спробуйте навчити його танцям. Це дійсно сприяє поліпшенню пам'яті.
 • Розповідайте казки дитині. Намагайтеся де-небудь у середині або спочатку запитати про те, що дитина думає з приводу головного героя, як він його представляє. Такі невеликі відступи дійсно сприяють поліпшенню пам'яті і запам'ятовування. Наступного разу дитина вже зможе виразно розповісти вам, про що була казка, хто є головним героєм. Розкажіть казку про Сірого вовка і Червону шапочку, потім запитаєте, якого кольору була шерсть вовка, шапочка у головної героїні казки. Увага до деталей розвиває пам'ять у дитини.
 • Постарайтеся питати у дитини, чим він займався протягом дня в садку, що він сьогодні їв, і запам'ятав. Одягаючи вранці дитину в дитячий садок, школу, акцентуйте увагу на кольорі нижньої білизни або якісь деталі, які зображені на плавках. Коли дитина прийде зі школи, запитайте, чи запам'ятав він якого кольору в нього плавки, що на них зображено. Як не дивно, це дійсно працює, і допомагає тренувати пам'ять. Крім того, будьте уважні і загострювати увагу на деталях в процесі вихідних днів або при проведенні часу вдома. Питайте, де він залишив свої речі, яким чином розбираються колеса, і якого кольору був автобус, на якому сьогодні їздили. Це все допомагає концентрувати увагу і покращувати пам'ять.
Заняття з дитиною

Якими б дивними ці методи не здавалися, але до початку навчального року дитина дійсно буде показувати хороші успіхи в запам'ятовуванні. Діти, батьки яких акцентували увагу на деталях і дрібницях, дійсно швидше вчитися читати писати і легко навчаються.

ВІДЕО: Погана пам'ять у дітей