Чи можна на ГВ завагітніти — перешкоджає ГВ виникненню вагітності? Чи можна завагітніти під час годування грудним молоком — які можна застосовувати контрацептиви на ГВ? Годування немовляти при повторній вагітності

У статті є детальна інформація про те, чи може породілля, на грудному вигодовуванні завагітніти вдруге, незважаючи на відсутність місячних. Як ГВ впливає на організм жінки?

Після народження дитини у жінок деякий час немає місячних. Тому важко визначити завагітніла жінка вдруге чи ні. До того ж, коли молода матуся годує дитину грудним молоком, то з'являється гормон, який може блокувати овуляцію. Але не варто все ж плутати ГВ і контрацепцію. Це різні поняття, завагітніти можна і під час вигодовування. На це впливають багато факторів.

І навіть незважаючи на те, що режим менструацій ще не налагоджено, точніше їх немає, овуляція може наступити вже до появи перших місячних виділень. Бо матуся може навіть і не помітити, що в період овуляції вона завагітніла. Далі розглянемо детальніше питання: чи можна на ГВ завагітніти, і в яких випадках жінки не вагітніють під час грудного вигодовування малюка.

Чи можна на ГВ завагітніти — перешкоджає ГВ виникненню вагітності?

Багато вважають, що в період лактації або під час вигодовування малюка після народження вважається надійної контрацепцією. І це думка помилкова, тому що відомо багато випадків, коли жінки в цей період все ж вагітніли. Незважаючи на те, що репродуктивні особливості породіллі відновлюються через деякий період часу. А у мам на ГВ даний період протікає ще довше, ніж у не годують.

Матуся годує немовля

Зустрічаються випадки, що відновлення репродуктивності триває до того часу, поки молода мама не перестане годувати своє чадо. При цьому у неї повністю відсутні критичні дні. І в цей час може статися повторна вагітність. Відбувається це унаслідок того, що у жінки була овуляція, яку вона не помітила, тому що не було місячних. Ймовірність такої ситуації виникає у 10 відсотків пар. Фертильність — іншими словами можливість вагітності при ГВ знижена, проте винятки все ж бувають.

Під час годування немовлят в організмі мами утворюється пролактин, саме цей гормон запобігає розвиток фолікулів, відповідно і овуляцію. Але постійна вироблення пролактину відбувається лише в тому випадку, якщо мама годує малюка по режиму. А коли протягом доби бувають великі перерви або годування замінюються штучними сумішами, то спостерігається зростання фолікул. В результаті чого і проявляється овуляція. Саме в цей проміжок може наступити незапланована вагітність.

Місячний цикл у породіль іноді не відновлюється досить-таки тривалий проміжок часу. Тільки у тих мам, які не годують малюка або у них мало молока, з'являються перші місячні вже через шість-вісім тижнів після народження дитини. А на ГВ критичні дні виникають лише після зниження частоти годування дитини або після повного припинення, термін варіюється в межах шести-десяти місяців. Якщо бути точніше, то період індивідуальний у кожної жінки. Багато ще залежить від організму.

Якщо дитина народилася не природним шляхом, після хірургічного втручання, то критичні дні у них наступають в такому ж порядку, як і у жінок після звичайних пологів. Прояв овуляції залежить від кількості годування новонародженого і часу.

Саме тому жінкам, які народжували на ГВ для контрацепції треба застосовувати різні засоби, щоб не було несподіванки через кілька місяців після народження крихітки.

Вагітність на ГВ

ВАЖЛИВО: У якості контрацептивів дозволяється використовувати варіанти з механічним захистом (презервативи, спіралі, ковпачки), також можна пити таблетки, що містять прогестерон, тільки перед використанням їх треба сходити на консультацію до лікаря-фахівця.

Чи можна завагітніти під час годування грудним молоком — які можна застосовувати контрацептиви на ГВ?

Можливість виникнення вагітності невелика при ГВ. Зачаття найчастіше не відбувається при лактації (регулярному годуванні дитини). І все ж це не стовідсоткова захист, тому треба використовувати засоби захисту від небажаної вагітності. До таких належать:

  1. Бар'єрні засоби: діафрагми, презервативи. Другі високоефективні в даному питанні. Але їх слід правильно підбирати. Адже після пологів у молодих мам може проявлятися неприємні почуття і сухість, завдяки мастилі проблема вирішиться сама собою. Діафрагму ставлять жінки самі собі, вона виглядає у вигляді латексного ковпачка з пружинкою. Одягати її слід на шийку матки, обов'язково слідувати вказівкам інструкції, тоді захист вам гарантована. Перевага піхвової діафрагми в тому, що її застосовують багаторазово.
  2. Сперміцидні препарати: таблетки, креми, свічки, які діють безпосередньо на сперматозоїди у піхві. Точніше вони вбивають їх. Завдяки цьому не відбувається запліднення.
  3. Спіралі — встановлюють, коли проходить після пологів вісім-дев'ять тижнів, і використовують їх тривалий час. Єдине, що може бути перешкодою — це протипоказання до їх застосування. Час її дії від п'яти до шести років. При потребі її можна отримати в будь-який час. Спіралі дуже ефективні і прирівнюються за своєю дією до пігулок.
  4. Перебуваючи на ГВ жінкам можна використовувати і такі засоби, як гормональні таблетки орально (Микслютон, Чарозетта). Тільки призначати їх повинен лікар, не можна самостійно підбирати собі такі контрацептиви, інакше можна нашкодити здоров'ю не тільки своїм, а й організму малюка. Застосовуються пігулки по закінченні двох місяців після пологів. Не обов'язково чекати, поки з'являться критичні дні.
Вагітність і ГВ

Важливо пам'ятати, що таблетки вживають за розкладом щодня. У тому випадку, якщо ви запізнитеся навіть на кілька годин, то їх корисну дію знизиться.

Чи можна під час годування груддю завагітніти — годування немовляти при повторній вагітності

Якщо в період ГВ все ж настала вагітність, і мама вирішила народити другу дитину, то з'являється нове питання — продовжувати годувати груддю немовля далі чи ні? Як може позначитися відлучення від ГВ на маленькому організмі крихти? І не вплине негативно годування первістка на розвиток плоду? Для вирішення всіх цих проблем в першу чергу треба відвідати лікаря-акушера.

Якщо у ембріона немає ніяких проблем з розвитком, то можна годувати малюка сміливо. Ніяких перешкод для ГВ немає. Єдине, що мамі слід розуміти, що живлення для її дітей відіграє велику роль у розвитку їх. Завдяки надходженню грудного молока в організм дитини надходять необхідні вітаміни, і мікроелементи, які формують імунну систему, дають силу росту, здоров'я. Бо мама теж повинна добре і правильно харчуватися і жодному разі не мати шкідливих звичок.

Також мамі знадобиться допомога рідних, папи, щоб у неї була можливість повноцінно відпочивати, не потрапляти в стресові ситуації. Корисні піші прогулянки, рух, зарядка, свіже повітря, позитивні емоції.

Годувати немовля при повторній вагітності?

Окситоцин — гормон, який утворюється під час ГВ ніяк не впливає на тонус матки. Тому немає ніякої загрози припинення вагітності в цей період. Єдине, якщо молока катастрофічно не вистачає, то слід вводити прикорм, часто після цього діти відмовляються від грудей самі і переходять на штучні суміші.

Відео: чи Можна під час годування груддю завагітніти?