Собака їсть траву: причини явища і дії господаря при цьому

Якщо ви помітили, що ваша собака під час прогулянки їсть траву, не варто відразу впадати в паніку. Ознайомтесь, для початку, нашу статтю.

Кожен власник собаки, безумовно, помічав, що під час прогулянки їх вихованець гризе ту чи іншу траву. Як правило, тварина керується інстинктом, і тягнути в рот що потрапило, на відміну від нас з вами, не стане. А ось чому він це робить – питання, на який хотіли б знати відповідь багато собаківники.

Собака їсть траву: причини явища

Прийнято вважати, що собака їсть траву для того, щоб:

 • Поповнити запас вітамінів. Але відомо, що в травному процесі, що відбувається у собак, ферменти, які розщеплюють траву, відсутні.
 • Збалансувати своє харчування, в якому не вистачає зелені. Доведено, що раціон тварини ніяк не впливає на поїдання нею зелені на вулиці.
 • Позбутися від наявності глистів. Знову ж таки, не факт, бо траву гризуть і ті собаки, у яких глистів немає.
Жує траву
 • Знищити сморід, що виходить з пащі. Абсолютно абсурдна думка, оскільки собаку подібні аспекти абсолютно не хвилюють.
 • Вилікуватися. Собака дійсно інстинктивно може знаходити деякі трави, які здатні надати антибактеріальну дію. Але навряд чи в міських умовах їй вдасться це зробити – це можливо хіба що в сільській місцевості.

Собака їсть траву — пояснення фахівців:

 • Собакою керує інстинкт. Хижак в умовах дикої природи, поїдаючи травоядную видобуток, з'їдає і рубець з усім його вмістом, в тому числі і з не переварившейся травою. Собаками рухає той же інстинкт, який диктує їм поповнити запаси схожих ферментів і мікроорганізмів, але це для них абсолютно марно, оскільки перетравлення і розщеплення в їх шлунку не відбувається.
 • Часто після поїдання трави собака вивергає вміст шлунка. Таким чином відбувається його очищення від надлишків жовчі, залишків неперетравленої їжі. Щоб ефект був максимальним, собака може вибирати найбільш жорсткі рослини, для більшого подразнення стінок шлунка.
 • Клітковина і волога, що містяться в стеблах трав'янистих, сприяють розрідженню калу і відповідно посиленому очищенню організму. В процесі цього можуть виділятися і ті паразити, які мешкають в кишечнику.
 • Можливо, у собаки розвиваються такі захворювання, як гастрит, вона отруїлася, проковтнула щось чужорідне, або в організм потрапила якась інфекція. Якщо подібної поведінки супроводжують зміну температури, рідкий стілець, млявість, прожилки крові в блювотної маси, потускнение вовни, пересохлий ніс – негайно до ветеринара.
 • Свіжа трава подобається собакам своїм смаком.
 • Собака таким чином привертає увагу господаря. Адже їй хочеться побігати, і бажано без повідка, а господар не звертає на неї особливої уваги, просто чекаючи, коли псина закінчить туалетні справи. З-за цього тварина може поводитися нестандартно, в т. ч. поїдаючи траву.
На природі

Собака їсть траву: що робити?

 • Якщо ви не помічаєте якихось негативних наслідків від поїдання трави – хай їсть на здоров'я. Правда, якщо ви живете в індустріальній зоні, де багато пилу, заводських викидів, і тим більше неподалік від транспортних магістралей – краще все ж виводити тварина на прогулянку в більш екологічно чисті зони. Слідкуйте тільки, щоб поруч не було собачих екскрементів – у них можуть бути різні інфекції, глисти.
 • Спеціальна зелень для тварин продається у вигляді насіння у ветеринарних аптеках і зоомагазинах, тому можна самому вирощувати в домашніх умовах таке ласощі для собаки, і так ви будете впевнені в тому, що вона не забруднена ніякими шкідливими речовинами. Можна також самому пророщувати для собаки злакові культури – овес або пшеницю.
 • Якщо у собаки постійна блювота після поїдання трави, а сама вона виглядає злегка хворою, з потьмянілим шерстю – обов'язково покажіть тваринку ветеринарові. Можливо, раціон собаки не збалансований, в ньому мало овочів і клітковини – тут необхідна консультація фахівця. І ніколи не лайте собаку, якщо її рве після поїдання трави. Краще подовше погуляйте, щоб цей процес відбувся не вдома.
 • Щоб собака не їла траву, під час прогулянки побільше грайте з нею, кидайте м'ячик, словом, відволікати її увагу на фізичну активність.
Їсть траву
 • Якщо ви помітили, що собаку знудило після поїдання трави або ж стілець став рідким – дайте їй активоване вугілля і спостерігайте за твариною. Якщо на цьому все закінчилося – приводу для занепокоєння немає, якщо ж явище повторюється – краще обстежити пса у ветеринара.
 • Якщо собака харчується не кормом, а «домашньої» їжею, щоб полегшити їй травлення, можна додавати в їжу кілька крапель рослинного масла, овочі, зелень.
 • У разі поїдання собакою занадто великої кількості трави спробуйте перевести її на корми, в яких міститься багато клітковини. Бажано, звичайно, порадитися при цьому з ветеринарним лікарем.
 • Якщо ж собака гризе траву від нудьги, щоб заволодіти вашою увагою – займіться з нею дресируванням, запропонуйте жувальні іграшки.
Травичку

Словом, не переживайте, якщо ваша собака їсть траву. Якщо при цьому вихованець веселий і грайливий – він просто періодично очищає організм.

Відео: Собака їсть траву: чому?