Чи можна і як правильно викидати ікони, талісман, оберіг, церковні свічки, зачаровані, заговорені речі: правила, прикмети, поради

Інструкція з утилізації ікон і церковної атрибутики і магічних амулетів.

Варто зазначити, що найбільше питань виникає щодо церковної атрибутики та різноманітних ікон. Можна викидати старі ікони? У цій статті ми спробуємо розібратися, як утилізувати церковну атрибутику і заговорені речі, талісмани.

Чи можна і як викидати ікони, церковні свічки, недогарки церковних свічок?

Священнослужителі стверджують, що все, пов'язане з Богом і святими, викидати на смітник не можна ні в якому разі. Взагалі в будь-якій церкві є пункт прийому старих речей, які необхідно приносити саме туди. Зазвичай всі ці старі вироби, які не підлягають реставрації, не представляють ніякої цінності, просто спалюють у спеціальних печах, а попіл закопують в саду, в якості добрива.

Правила, як викидати освячені речі:

 • В принципі те ж саме можна виконати і ви, якщо у вас є якісь старі ікони. Точно так само роблять і зі старими Бібліями, різноманітними книгами, з релігійним змістом. Їх також необхідно спалювати, а попіл закопати в саду.
 • Інша справа з залишками свічок. Справа в тому, що в кожен церкви існує певна норма залишків, яку вона повинна здати в основний приймач.
 • Тому, якщо у вас є якісь залишки воску від згорілої свічки, які ви придбали в церкві, можете приносити їх до церкви. Їх також можна спалювати, або переплавляти. До речі, в церквах так і роблять. Все, що не згоріло, і залишилося після літургії або богослужіння, збирається і переплавляється для найдешевших церковних свічок. В цьому немає нічого страшного.
Ікона

Як викинути освячену вербу?

Правила, як викидати освячені речі:

 • Те, що ви принесли з храму, не можна викидати на сміття. Тобто це відноситься до священних яйцях, і навіть гілочок верби. Що робити, якщо після вербної неділі у вас залишилася верба або ж можливо присутні торішні гілочки? В такому випадку необхідно знати, як правильно утилізувати подібну продукцію. Священнослужителі однозначно стверджують, що викидати вербу в сміття не можна.
 • Існує обряд, коли встромляли гілочки верби на земельній ділянці, що збиралися обробляти. Це вважалося, доброю прикметою і як би Бог допомагав отримати хороший урожай саме з цієї землі. Однак, що робити, якщо у вас немає свого дачної ділянки? В такому випадку необхідно згодувати гілочки худобині, спалити в печі, або закопати десь неподалік від свого будинку. Існує ще один метод утилізації гілочок.
 • Їх можна пустити по річці. Вважається, що проточна вода змиває весь негатив і позбавляє будь-які речі магічних, чаклунських або будь-яких цілющих властивостей. Тому вербу можна без докорів совісті кидати в струмок. Детальніше про утилізацію верби можна дізнатися тут.
Верба

Як викинути церковний календар, листівки, листівки, стару Біблію?

Якщо з деякими церковними виробами все зрозуміло, зокрема з іконами, то, наприклад, з друкованою продукцією, газетами, листівками все не так ясно. Багато хто не знають, куди дівати всю цю продукцію, адже на ній теж можуть бути відображені образи святих або Господа Бога.

Поради, як викидати освячені речі:

 • Дійсно церковні служителі регламентують поведінку з подібною поліграфією. Вони радять її не викидати на смітник, і не здавати в пункти прийому вторсировини. Справа в тому, що цей папір переробляють у різноманітні вироби. Це можуть бути як книги, зошити, так і туалетний папір. Тому, якщо ви не хочете, щоб образи святих потім якимось чином потрапили в туалетний папір, то природно різноманітну поліграфічну продукцію з зображеннями святих на вторсировину здавати не варто. Що потрібно робити?
 • Священнослужителі радять збирати таку продукцію виробляти утилізацію. Виберіть день і спаліть зібрані друковані видання де-небудь в посадці або у себе на ділянці. Багато запитають, чи можна таку продукцію приносити в храм?
 • Загалом так, але в основному храми займаються утилізацією більш серйозних виробів, таких, як старі ікони, і Біблії. Тому обтяжувати храми поліграфією не варто. Якщо вам регулярно дарують якусь продукцію, наприклад, на Великдень із зображенням Лику святих, то такі листівки рука також не піднімається викинути. Але насправді краще попросити знайомих не дарувати вам таких листівок.
 • Найкраще привітати близьких словами, якщо ви живете далеко один від одного, це можна зробити за допомогою Skype. Якщо не виходить, то привітайте за допомогою повідомлень. Зараз дуже багато месенджерів, які дозволяють вітати людей в будь-якій точці світу. Але якщо ж все ж існує можливість придбання листівки, намагайтеся це робити без зображення Лику святих і Господа Бога. Якщо це привітання з Великоднем, то краще всього подарувати листівку, прикрашену яйцями, або гілочками верби. Інші намагайтеся не купувати, щоб потім не виникало питань, куди ж подіти подібні листівки, а також листівки.
Церковний календар

Як викинути оберіг, талісман, карти Таро, гральні?

Все, що стосується оберегів, талісманів, пов'язаних з вашою енергією, просто так викидати не можна. Езотерики вважають, що оптимальним варіантом є спалити або закопати талісман, який вичерпав себе і більше вам не допомагає. Також можна кинути в проточну воду. То є ідеальним варіантом стане викинути його в досить швидку річку, яка віднесе талісман подалі. Крім того, точно так само слід чинити і з картами. Ідеальним результатом для старої колоди, стане її спалювання.

Правила , як викидати заговорені речі:

 • Якщо амулет не допоміг, він постарів, то просто так викидати у відро для сміття його не можна. Необхідно дотримуватися певного правила. Для того, щоб повністю зняти енергетику, його кілька разів обмивають у проточній воді. При необхідності можна читати молитву за звільнення амулета.
 • Якщо ви не пам'ятаєте, як він вам дістався, і якими силами заряджений, то найкраще просто запечатати. Для цього він ховається в коробку, обмотується скотчем, а зверху ставиться своєрідна воскова печатка з відбитком пальця або гудзики.
 • При цьому необхідно сказати: «Дякуємо за службу», і сказати, що ви опечатываете амулет. Найкраще коробку десь закопати. Якщо ви не пам'ятаєте, як дістався амулет, або не впевнені в способі його зарядки, то краще не жартувати, ні в якому разі не підпалювати такі амулети. Ідеальним варіантом стане викинути його в який-небудь водойма. Вважається, що проточна вода змиває будь-яку енергетику. Викидати у сміття такі речі однозначно не варто.

Очищення амулета перед утилізацією:

 • Візьміть нову свічку, підпаліть за допомогою сірників.
 • Ще особливість у виборі кольору свічки. Біла — чистота, відкритість, добро. Зелена — зцілення, здоров'я. Червона — любов.
 • Пронести оберіг у долонях, необхідно, щоб полум'я свічки висвітлила оберіг. Попросіть духа вогню очистити і обдарувати вибраний оберіг силушками обережними. Далі, свічка повинна згоріти повністю.
Карти Таро

Як викинути віник, сіль?

Найцікавіше, що до амулетів талісманам, а також берегів, можна віднести і звичайний віник. Справа в тому, що з цим простим предметом для прибирання будинку, пов'язано дуже багато прикмет і забобонів. Саме за допомогою віника наші бабусі захищали свій дім від злих духів, а також поганих помислів чужих людей. Відповідно просто так віник викидати на смітник не можна. Навіть якщо він відслужив своє, виглядає вельми непривабливо, сильно полисів, то все одно просто так викидати його у сміття не варто. Необхідно дотримуватися наступних правил.

Варіанти, як викидати речі:

 • Для дачі. В такому випадку вам необхідно розрізати мотузки, за допомогою яких закріплені прути, і розібрати на деталі. Тепер, там, де росте цибуля і часник, потрібно встромляти палички з віника. Після цього вам варто вимовити: «Як вдома мені служив, його охороняв, охороняй мій город». Після цього необхідно потикати палички на даній ділянці. Крім того, необхідно виконати певний ритуал очищення віника. Це можна зробити за допомогою слів.
 • Після цього, поки ніхто не бачить, викинути на смітник, або взагалі закопати десь далеко в лісі. Ні в якому разі віник можна викидати неподалік біля будинку, тобто в найближчий сміттєвий контейнер.
 • Вважається, що господаря буде постійно боліти голова, за те, що він неправильно розпрощався з даним предметом. Щоб цього не сталося, дотримуйтесь правил, тільки так потрібно утилізувати дані речі. Адже віник — не просто виріб для прибирання будинку, це самий справжній, потужний амулет, талісман, а також оберіг. Якщо ви не знаєте, як правильно захистити свій будинок за допомогою віника, про це можна прочитати тут.
Віник

Як викинути сіль:

 • Сіль теж належить до ритуальних продуктів. Справа в тому, що ця приправа вбирає в себе весь негатив, який знаходиться в будинку. Багато з знаючих людей побоюються, що приймати в подарунок сіль від когось не варто. Насправді це не так, сіль забирає негатив, але з її допомогою неможливо виконати якихось руйнівних програм із застосуванням чорної магії.
 • Тобто на сіль можна зробити тільки якісь добрі помисли. Якщо у вас в будинку залишилася сіль, яка чимось забруднилася, ви не знаєте, що з нею робити, то можете її утилізувати шляхом змивання водою. Зазвичай маги і чаклуни теж так роблять і при проведенні якихось обрядів вбирання негативу, що залишилася після ритуалу приправу, просто змивають в каналізацію, або в річці, водоймі.
 • Що стосується четвергової солі, то вона відрізняється цілющими властивостями, відповідно, немає необхідності викидати. Це відмінний засіб, зберігайте його на всякий випадок. Ні в якому разі сіль не варто спалювати. Якщо все ж не хочете змивати, то можете закопати її де-небудь подалі від будинку.
Сіль

Чи можна і як викинути хрестик?

Хрестик — це свого роду талісман, або захист для віруючих людей. Відповідно викидати подібні вироби ні в якому разі не можна. Це пов'язано з тим, що за допомогою хреста Бог береже нас і рятує від всяких неприємностей.

Поради, як викидати освячені речі:

 • Однак, що робити, якщо ви знайшли на вулиці чужий хрестик? Тут все залежить від того, з якого металу він виготовлений. Якщо це золото або срібло, можете віднести виріб в ювелірну майстерню, почистити його, а після цього переплавити або носити в очищеному вигляді.
 • Справа в тому, що на хрест досить складно нанести порчу або подібні негативні впливи. Тому, швидше за все, людина його просто втратив. Проте в народі існує повір'я, що ні в якому разі не можна носити знайдений хрестик, тому що ви будете все життя нести чужий хрест.
 • Однак у церкві дещо інші думки з цього приводу. Якщо ви знайшли чийсь хрестик, або ваш постарів, або є не дуже приємні спогади, то викидати його точно не варто. Якщо хрестик золотий, можете переплавити його на якусь прикрасу, золоте кільце або ланцюжок.
 • Якщо ж ви не хочете, чи це подарунок від певної людини, і ви хочете скоріше про нього забути, то єдино правильним варіантом утилізації такого хрестика, є його пожертвування на церкву або ж храм. Дійсно, в храмах приймають старі хрестики і знайдені. Їх зазвичай очищають, переплавляють і навіть просто роздають бідним.
Хрестик

Вважається, що священну продукцію ні в якому разі не можна оскверняти, тому дотримуйтесь правил утилізації подібних речей.

ВІДЕО: Як викинути ікону?