Як погладити пальто в домашніх умовах?

Пальто, є, мабуть, одним з найбільш стильних і популярних варіантів верхнього одягу. Така річ прикрашає гардероб кожної сучасної модниці. Ці вироби виготовляються з досить щільних, теплих матеріалів, таких як замша, вовна, кашемір, драп. Наша стаття присвячена тонкощам прасування і відпарювання пальто, виконаних з різних матеріалів.

Особливості прасування

Вовна

Перед початком прасування пальто, виконаного з 100% вовни, необхідно ознайомитися з інструкцією по догляду за виробом. Таку інформацію можна знайти на етикетці. Процес прасування складається з декількох етапів.

 • На прасці вибирається перший рівень нагріву.
 • Перед обробкою пальто праскою, потрібно накрити виріб марлею, тепер можна прасувати, не боячись за шерсть, вона не постраждає. Температурний режим можна підвищувати тільки у випадку, якщо складки, які не розгладжуються.
 • Зовнішня частина прасується тільки через вологу марлю, а виворітну сторону можна випрасувати без неї, безпосередньо.

Починати потрібно з виворітного боку, а потім вже переходити до зовнішньої.

 • Всі м'яті ділянки перед прогладжуванням розпрямляють руками.
 • Для прасування рукавів краще використовувати спеціальну підставку, яка є практично у кожної моделі прасувальної дошки.
 • Після цього можна переходити до прасуванні пальто зі спини, комірця і лацканів. При розгладженні плічок для зручності підкладають невелику тверду подушку. Англійська комірець необхідно прасувати повторно, щоб вийшло зафіксувати його положення.
 • В кінці пропрасовують шви, робити це потрібно носиком праски.

Якщо ви вирішили пропрасувати пальто після прання, знайте: щоб не зіпсувати річ, потрібно прасувати тільки повністю висохлу одяг. Крім прасування, зіжмакані складки на пальто можна прибрати за допомогою відпарювача або використовувати праску з цією функцією.

  До речі, вовняне пальто краще не чіпати, а саме відпарювати, щоб не підпалити натуральні волокна. Зіпсувати зовнішній вигляд пальто можна з'явилися після прасування підпалинами і лоснящимися шматками. Ні в якому разі не можна гладити брудне пальто. Частинки бруду після обробки сильно в'їдаються, виправити це буде складно.

  Тепер розглянемо два способи, які допоможуть привести в належний вигляд вовняне пальто без використання спеціальних пристосувань.

  1. На поверхні столу розкладають пальто, загини зі складками розправляють, а надто зіжмакані зони накривають вологою серветкою, наприклад, махрової. Так виріб має пролежати 8 годин. Потім можна вішати його на вішалку.
  2. У ванній кімнаті включають гарячу воду, щільно закривають двері, штучно створюючи ефект парилки. Коли пар повністю заповнить кімнату, можна вішати пальто. Робити це потрібно над гарячою водою, дотримуючись проміжок не менше 25 див. Виріб в такому положенні залишають на час до 4 годин (складки можуть разгладиться і раніше). Після отримання бажаного результату, пальто можна переважити в житлову кімнату та дати йому підсохнути.

  Кашемір

  Кашемірове виріб не вимагає особливого догляду. Описані вище способи розгладження вовняні пальто, звичайно, теж можна використовувати, і все ж прасувати кашемірові речі потрібно з особливою ретельністю. Матеріал досить примхливий, тому вимагає ретельного догляду.

  Є такі моделі пальто, які гладити не можна взагалі, тут допоможе тільки відпарювання. Найкраще пальто відпарювати, коли воно висить на вішалці. Температура на отпаривателе або прасці встановлюється мінімальна.

  Кашемір

  Синтетика

  Речі з поліестеру впливу високих температур не переносять. При цьому пальто, виготовлене з поліестеру, вважається самим зносостійким, воно практично не мнеться. Складки можуть утворитися після неправильної сушки. Якщо таке сталося, не засмучуйтесь, виріб завжди можна розгладити відпарюванням або звичайною прасуванням.

  На прасці виставляється режим «шовк». Пальто вивертається навиворіт, проглаживается. При цьому спеціально натискати на праскою матеріал не потрібно.

  Після прасування одяг повинна повисіти кілька годин при кімнатній температурі. Прибирати пальто відразу в шафу не потрібно. Щоб вибрати оптимальний температурний параметр для розгладження м'ятої пальто, перед обробкою основного матеріалу, потрібно пройтися праскою по окремому лоскуточку, який знаходиться на підкладці.

  Комбіновані матеріали

  Відпарити або відпрасуйте виріб з комбінованого матеріалу вийде в кілька етапів. В першу чергу отутюживают основне полотно, потім переходять до інших деталей: рукавах, комірцю, накладними кишенями і інших декоративних елементів. Підкладку пальто прасують в останню чергу.

  Тонке пальто без наповнювача можна просто прасувати з вивороту. Одяг з товстим шаром утеплювача потрібно прасувати за певними правилами.

  • Спочатку потрібно повністю вивернути річ навиворіт і розкласти на прасувальній дошці.
  • Сильно зім'яті зони перед прогладжуванням накривають вологою марлею. Замість неї можна використовувати будь-яку тонку бавовняну тканину.
  • Пропрасовану одяг вдягають на спеціальні плічка.

  Щоб повернути лацканів або коміру, на яких кривляться шви, первісний вигляд, потрібно закрити проблемну ділянку вологою тканиною, рукою злегка витягнути кут лацкана або коміра і кінчиком праски розправити шов. Далі деталь необхідно пропрасувати повторно. До речі, дуже часто пальто краще не прасувати.

  Використання парової праски

  Обробка виробів за допомогою парової праски дає безліч переваг:

  • делікатна обробка одягу;
  • перешкоджає появі підпалин;
  • можна випрасувати навіть саму тонку тканину;
  • пара буде розподілятися рівномірно.

  Істотним недоліком парової праски вважається те, що це пристрій дуже велика і займає багато місця в кімнаті, оскільки конструкція складається з корпусу і об'ємного бака для води. У цьому баку відбувається нагрівання рідини, який утворює пар, що подається в праска. До речі, вартість цього пристрою теж відносять до недоліків.

  Корисні поради

   • Відмінний порада для тих, хто вирішив відпарювати і гладити верхній одяг в домашніх умовах: запасіться звичайними паперовими серветками або тими, що використовують для очищення оргтехніки. Ці серветки допоможуть очищати поверхню підошви праски. Таким чином, ризик появи всіляких підпалин сильно знизиться.
   • Якщо є можливість, то дороге пальто краще віддати в хімчистку. Професіонали легко повернуть первозданний вигляд виробу, виконаного з примхливих тканин.
   • Якщо прасування і відпарювання ви вирішили робити самостійно, то після кількох повторень такої процедури, справа стане звичним. З кожним разом буде все менше складнощів, особливо коли все робиться строго по інструкції.

   Залежно від матеріалу, з якого зшита пальто, потрібно вибирати температуру і режим прасування. Для віскози, наприклад, оптимальний температурний режим – 85-115°C, для шовку – 115-140°C, для вовни – 140-165°C, для бавовни і бавовняної тканини – 160-190°C, для льону – 190-230°C.

   При великому бажанні самостійно пропрасувати можна навіть найкапризніша пальто з натуральної вовни або кашеміру. Головне правило при роботі з виробом з будь-якого матеріалу – це акуратність. Все потрібно робити правильно: на електропраска не тиснути, лицьову частину пальто пропрасовувати тільки через вологу марлю, а, взагалі, краще використовувати пар, тоді проблем просто не виникне.

   Поради експертів по догляду за виробами з драпу та інших ідентичних тканин дозволять правильно погладити пальто.