Яку воду можна заливати в праска, а яку можна?

Функція відпарювання білизни з'явилася в електричних прасках у другій половині минулого століття. До цього часу для зволоження речей використовували мокру марлю або обприскувач, що було не зовсім зручно і не дозволяло якісно прасувати одяг у важкодоступних місцях.

На сьогоднішній день праски, оснащені водним резервуаром, присутні в широкому асортименті, і потребують використання якісної рідини.

Особливості відпарювання

Праски з отпаривателями міцно увійшли в сучасний побут, і сьогодні вже важко уявити, як раніше обходилися без них. Принцип роботи такого пристрою досить простий: рідина з резервуара потрапляє в плоску ємність, розташовану відразу за підошвою праски, миттєво нагрівається, і пором виходить крізь численні отвори, розташовані в підошві. Далі, в процесі прасування, пара проникає у волокна тканин і зволожує їх.

В результаті термічного впливу волога матерія починає активно випаровувати воду, з-за чого тертя між волокнами помітно знижується, і тканина починає розправлятися. Крім того, багато сучасні моделі оснащені функцією вертикального відпарювання, що дозволяє приводити в порядок одяг пошиття ексклюзивного, наприклад, багатоярусні весільні сукні, пальта і костюми.

Вплив якості рідини на стан приладу

Згідно інструкції, якою укомплектований електроприлад, для відпарювання одягу рекомендується використовувати водопровідну воду. Проте сучасні реалії такі, що часто водозабори не в змозі забезпечити споживача якісною питною водою.

У деяких регіонах нашої країни вода, що йде з крана, більше підходить для технічних потреб, ніж для пиття, з-за чого люди змушені купувати бутильовану воду або використовувати фільтри.

У зв'язку з цим рекомендації щодо використання водопровідної води для прасок не можуть сприйматися буквально: вони часто написані з виробниками інших країн, які не мають ні найменшого поняття про якість питної води у багатьох регіонах країни.

Найбільш частою причиною заборони на використання рідини з-під крана є її підвищена жорсткість. Жорстка вода містить велику кількість мінеральних солей і вапна, з-за чого швидко випадає в осад і залишає за собою багато накипу. Накип, в свою чергу, забиває отвори для пари, і з часом може призвести до засмічення всієї системи відпарювання, аж до виходу її з ладу. Крім того, високий вміст крейди у воді може привести до появи білястих розлучень на одязі, що буде особливо помітно на темних тканинах.

Численні відгуки та зауваження споживачів змусили багатьох зарубіжних виробників оснащувати праски системою фільтрації і картриджами для зменшення жорсткості, а деякі особливо імениті компанії і зовсім передбачили у своїх приладах функцію самоочищення. Однак придбати таку просунуту модель можуть далеко не всі, тому питання якості води для праски залишається досить актуальним.

Яку воду використовувати?

Перш ніж визначити, яку воду можна використовувати для праски, а яку ні, необхідно розглянути властивості кожного виду, і лише після цього зробити відповідні висновки.

Кип'ячена

Така вода не є ідеальним варіантом рідини для відпарювача, це зумовлено збереженням у незмінному вигляді більшості солей навіть після кип'ятіння. Однак знизити негативний вплив кип'яченої води на деталі праски все ж можна. Для цього потрібно розвести її демінералізованої рідиною у співвідношенні 1: 1.

Процедура змішування дозволить заощадити кошти на придбання спеціальної води і вбереже елементи конструкції від надмірного утворення накипу.

Спеціальна

Ця рідина з'явилася на прилавках магазинів побутової техніки порівняно недавно і відразу завоювала популярність. Використання такої води повністю виключає утворення накипу і поява білих плям на одязі. Спеціальна вода часто буває ар і випускається в широкій палітрі ароматів. Відпарювання одягу з ароматичним засобом надає речам легкий приємний запах, який тримається на тканини досить довго. Тим не менш використовувати парфумовану воду слід дуже акуратно.

Справа в тому, що в її склад входить велика кількість мінеральних компонентів і синтетичних ароматизаторів, і під час нагрівання рідини до стану пари ефірні олії можуть викликати появу на одязі розлучень і плям. Однак придбання такого роду рідини накладає додаткові витрати, і не дозволяє розцінювати її як єдино придатний для використання засіб.

Не кожен споживач готовий платити за купівлю спеціалізованих складів, тому розглядати в даному випадку потрібно тільки загальнодоступні види води і способи очищення.

Тала і колодязна

Подібні типи води є не дуже хорошим варіантом заправки праски. Це обумовлено присутністю в них великої кількості мінеральних та органічних сполук, що загрожує появою плям на одязі і накипу.

Дистильована

Така вода стає предметом частих суперечок про доцільність її використання для праски. Одні стверджують, що рідина повністю очищена від солей і шкідливих домішок і не здатна завдати шкоди одязі і електроприладу. Інша точка зору зводиться до того, що вода, позбавлена більшості цих самих шкідливих солей, не може закипати вчасно і має дуже високу точку кипіння.

У результаті прилад витрачає додаткову енергію на її закипання, що з позиції раціонального витрачання ресурсів виглядає недоцільно. Крім того, повільне випаровування води нерідко призводить до розплавлення силіконової оболонки всередині випарника. Істина, швидше за все, лежить десь посередині.

Багато фахівців рекомендують змішувати дистильовану воду із звичайною водопровідною в пропорції 1:2, і сміливо використовувати для відпарювача.

Вода з кулера

Вона, так само як і їдальня бутильована вода, не годиться для заправки праски. Це пов'язано з високою мінералізацією рідини і ризиком появи нальоту на підошві приладу.

Вода з-під крана

Може бути використана для парогенераторів з однією лише умовою: її, так само, як і кип'ячену, необхідно змішувати з демінералізованої рідиною в рівних кількостях. Крім того, правильно буде заливати тільки теплу рідину.

Використання гарячої води часто призводить до появи жирних плям на одязі.

Фільтрована

Фільтрована водопровідна рідина є ідеальним варіантом для праски. Вона містить оптимальну кількість солей, що дозволяє їй вчасно закипати і не утворювати накипу і плям на одязі.

Корисні поради

Для того щоб праска прослужив якомога довше, потрібно періодично промивати ємність приладу в домашніх умовах. Для цього потрібно розвести в склянці води півтори столових ложки оцту, залити розчин у праску вимкнути функцію подачі пари і включити його в мережу. Після того як праска нагріється, необхідно залишити його на кілька хвилин, а потім злити розчин. Включати подачу пари при такому способі очищення не можна.

Більше порад дивіться у наступному відео.