Вибір і технологія застосування форми для нарощування нігтів

За статистикою, міцними від природи нігтями може похвалитися тільки кожна п'ята представниця прекрасної статі. Враховуючи дану обставину, не варто дивуватися зростаючої популярності форм для нарощування спеціальних шаблонів, що дозволяють втілити в життя масу оригінальних ідей. Це пояснюється не тільки великим вибором таких пристосувань, але і технологією їх застосування, що сприяє досягненню оптимального результату.

Що це таке?

Як вже було зазначено вище, форми являють собою шаблони, які використовуються для додання нігтям потрібних клієнтові характеристик: насамперед, довжини і обрисів. Рішення цієї задачі передбачає застосування одного з двох моделюючих матеріалів: гелю або акрилу, кожен з яких володіє своїм набором переваг. Заслуговує уваги і простота догляду за нарощеними даними способом нігтями, передбачає проведення корекції хоча б раз на місяць.

Використовуючи техніку нарощування за допомогою шаблонів, нігтям можна надати різну форму: овальну, прямокутну або загострену. Іншою перевагою цієї технології є природний вигляд пластин, що досягається завдяки плавності переходів і відсутності помітних потовщень. Єдиний недолік такого нарощування – складність, що вимагає від виконавця достатнього рівня компетентності. З цієї причини багато початківці майстри воліють тіпси – прикріплюються до нігтям пластикові заготовки, використовувати які набагато простіше. Відчутним недоліком даного рішення є менш натуральний зовнішній вигляд, влаштовує далеко не кожну жінку.

Різновиди

Існує два основних види форм для нарощування, кожен з яких передбачає свій варіант кріплення: нижній або верхній. Практика показує, що обидва різновиди мають свої очевидні переваги, що роблять виправданим їх більш докладний розгляд.

Нижні

Перші шаблони даного типу з'явилися давно: кілька десятиліть тому. Матеріалом таких пристосувань була папір, що закономірно позначилося на якості здійснюваних процедур. Будучи дуже м'якими, подібні форми нерідко м'яли, з-за чого нарощування доводилося починати заново. Поступово від примітивних паперових шаблонів відмовилися на користь більш досконалих виробів, матеріал яких дозволяла моделювати кінчики самих різних форм і зводив імовірність зминання до мінімуму.

Залежно від особливостей застосування, нижні форми бувають одно - і багаторазовими. Перші, також іменовані м'якими, відрізняються демократичною ціною і не передбачають можливості повторного використання. Такі шаблони досить популярні, а матеріалами, що використовуються для їх виготовлення, можуть бути:

 • папір з полімером або металом, які наносять на контактний шар;
 • високомолекулярні сполуки або пластик (найчастіше такі форми прозорі, що особливо важливо для майстрів моделювання та дизайну);
 • найтонші металеві листи (фольга);
 • поєднання перерахованих вище варіантів.

Ще одним плюсом даної різновиду шаблонів для нарощування є їх податливість, що дозволяє легко і точно підганяти їх під самі різні нігті.

Що стосується багаторазових нижніх форм, то в більшості випадків для їх виготовлення використовують метал або тефлон (полімер, також відомий як фторопласт-4), тоді як пластик застосовують значно рідше. Такі вироби в десятки разів дорожче, ніж одноразові шаблони, однак, завдяки своїй довговічності вони швидко окупають вкладені в них кошти.

Інше відчутну перевагу багаторазових форм – відсутність схильності до деформації, появи зазорів і проникненню моделюючого матеріалу в утворилися проломи». Щоб досягти оптимального результату, майстру достатньо підібрати шаблон, який ідеально відповідає нігтя клієнта. Багаторазові форми для нарощування застосовують так само, як і одноразові. Єдиним їх відмінністю є необхідність дезінфекції, проводиться після кожної завершеної процедури.

Верхні

Зовні такі шаблони схожі на тіпси і являють собою заготовки, зроблені з силікону. Використовувати їх стали порівняно недавно, а головною їх перевагою є простота виконуваного нарощування. Особливо ці пристосування цінують початківці майстра, бажаючі отримати нігті однакової форми і зменшити кількість витрачених матеріалів. Користуватися верхніми шаблонами гранично просто: достатньо нанести на них гель або акрил, а після щільно притиснути їх до нігтьової пластини. Дочекавшись застигання моделюючого матеріалу, форму залишається зняти, витративши на всю процедуру ¾ години.

Враховуючи швидкість виконання, якій відрізняється розглянутий метод, багато фахівців називають його «експрес-нарощуванням». Крім того, працювати з верхніми формами дуже вигідно: будучи в кілька разів дорожче одноразових шаблонів, вони з легкістю витримують до 40 використань. Незважаючи на те, що верхні форми дуже схожі на рідкі тіпси, технології їх застосування мають одне ключове відмінність. За допомогою перших виконується моделювання готового нігтя з глянцевою поверхнею, тоді як другі тільки формують підкладку, яку потрібно покривати гелем.

Як вибрати?

Одним з головних критеріїв, що визначають вибір нижньої шаблону для нарощування, є форма планованого нігтя. Щоб вирішити дану задачу, досить поглянути на розмітку використовуваних виробів: ділення, що дозволяють викладати матеріал з максимальною зручністю. При виборі найбільш відповідного варіанту фахівці рекомендують враховувати такі правила.

 • Якщо потрібно зробити нігті, що мають квадратну форму, раціональніше всього віддати перевагу шаблонами з пересічними під прямим кутом лініями.
 • У ситуації, коли квадратним нігтям необхідно надати «пом'якшену» форму, виправдано використовувати шаблони з трохи вигнутими поперечними лініями.
 • Для того щоб наростити нігті мигдалеподібної або овальної форми, бажано застосовувати шаблони, поперечні лінії яких відрізняються сильним вигином.
 • Створення нігтів у формі стилета передбачає використання шаблонів, лінії розмітки яких сходяться під гострим кутом. Досвід показує, що такі пристосування підходять і для інших варіацій нарощуваня нігтів, наприклад, гострих або овальних.

Що стосується нижніх шаблонів, які можна назвати універсальними, то такими є овальні форми. Вони можуть застосовуватися в переважній більшості ситуацій, дозволяючи створювати нігті практично будь-якої архітектури. Для нарощування на ногах необхідні спеціальні нижні шаблони, які мають форму підкови. Такі пристосування дозволяють успішно виконувати як гелеве, так і акрилове моделювання, але нарощувати нігті на руках з їх допомогою навряд чи вдасться.

Як наростити нігті?

Підбираючи верхні форми, слід приділяти увагу їх розміром. Щоб уникнути заломів, що застосовуються шаблони повинні прикривати бокові сторони пластин без напруги. Також варто враховувати, що такі форми не рекомендується використовувати з трапецієподібними або занадто широкими нігтями. Вибираючи шаблони найбільш придатної форми, професіонали радять керуватися не тільки смаковими уподобаннями, але і зручністю носіння нарощених нігтів. Останнє залежить від способу життя жінки та особливостей її роботи: обставин, ігнорування яких може стати причиною багатьох незручностей.

Визначившись з найбільш відповідними формами, можна приступати до процедури нарощування. Для нижніх шаблонів вона передбачає таку послідовність дій.

 • Застосування антисептика. Обробка рук таким засобом дозволяє уникнути розвитку інфекції, що проникає через мікроскопічні пошкодження поверхневих тканин.
 • Попередній манікюр. Даний захід передбачає відсунення кутикули, спилювання вільного краю нігтя до довжини 1-2 мм та шліфування пластини для оптимального контакту з моделюючим матеріалом.
 • Обробка нігтя сцепляющей базою: рідким засобом, також званим праймером.
 • Прикріплення шаблону. Останній потрібно стиснути до набуття ним овальної форми і надягти на палець так, щоб він виглядав як продовження нігтьової пластини. Для досягнення найкращого відповідності за розміром і формою шаблон можна акуратно підкоригувати, використовуючи ножиці (за умови, що він не є багаторазовим).
 • Якщо з першої спроби правильної постановки форми досягти не вдалося, операцію потрібно повторювати до отримання бажаного результату. Як тільки шаблон чітко співпаде з нігтем, його потрібно міцно закріпити, щоб уникнути розтікання моделюючого матеріалу.
 • Нанесення на форму гелю або акрилу за допомогою відповідної пензлика. Щоб надати наращиваемому нігтя симетричність і потрібну довжину, майстру варто скористатися спеціальними мітками, нанесеними на застосовуваний ним шаблон.
 • Якщо нарощуваний ніготь має велику довжину, фахівці радять наносити матеріал в 2 шари.
 • Обробка нігтя УФ-лампою. Цей крок дозволяє зменшити час застигання моделюючого матеріалу.
 • Зняття форми. Цю операцію потрібно проводити обережно і тільки після того, як ніготь остаточно затвердіє. Якщо ж форма не відстає, необхідно досушити матеріал в УФ-лампі.
 • Усунення дрібних дефектів. Для додання наращенному нігтя ідеального виду потрібно провести його фінальну обробку, виконувану за допомогою бафа.

За умови, що майстер володіє достатніми навичками, процедура нарощування нігтів за описаною схемою триває 1.5-2 години.

Заслуговує уваги і другий варіант вирішення цієї задачі, що передбачає використання верхніх шаблонів. Нарощування нігтів з їх допомогою виконується за поданим нижче алгоритмом.

 • Попередня підготовка. Здійснюється таким же чином, як і у випадку з нижніми формами.
 • Вибір відповідних шаблонів. Головним критерієм, який потрібно враховувати, є ширина нігтьової пластини. Також варто пам'ятати про те, що між останньою і застосовуваної формою повинно залишатися місце для викладання моделюючого матеріалу.
 • Нанесення бази на ніготь. Даний матеріал повинен покривати всю поверхню пластини рівномірним тонким шаром (сушити його не слід).
 • Викладання моделюючого матеріалу на шаблон. Для забезпечення проміжної полімеризації необхідно помістити ніготь під УФ або СВІТЛОДІОДНУ лампу.
 • Прикладання форми до нігтьової пластини. Фахівці рекомендують виконувати цю процедуру так, щоб край шаблону підходив до зони кутикули під кутом в 45°. Далі, залишається ретельно притиснути використовується пристосування для рівномірного розподілу матеріалу.
 • Обробка нігтя УФ-лампою. Якщо остання має більшу потужність, остаточне затвердіння гелю відбувається по закінченні 3 хвилин.

Далі, майстру необхідно зняти верхній шаблон і виконати фінальну корекцію вільного краю нігтя. Що стосується поверхні нарощеної пластини, то вона виходить дуже гладкою, і обробляти її не потрібно. На завершення залишається покрити ніготь фінішним шаром (для додання йому ефектного глянсового блиску) і обробити кутикулу невеликою кількістю косметичного масла.

Правила процедури

Професіонали виділяють кілька основних правил нарощування нігтів за допомогою форм, перелік яких виглядає так:

 • до початку процедури необхідно продезінфікувати не тільки інструментарій, але й руки;
 • під час нарощування і після нього приміщення слід ретельно провітрювати;
 • від використання матеріалів, термін придатності яких минув, потрібно відмовитися;
 • виконуючи нарощування, майстру необхідно чітко дотримуватися технології, не ігноруючи передбачений нею порядок дій;
 • проведення описуваної процедури передбачає обов'язкове використання рукавичок;
 • для зміцнення здоров'я нігтьових пластин і шкіри пальців варто обробляти їх живильними засобами.

Крім цього, варто враховувати час застигання засоби, що використовується для моделювання. Воно визначається властивостями компонентів обраного матеріалу, які вказуються в інструкції по його застосуванню.

Крім того, слід попередити клієнта про заходи безпеки, які виконуються протягом перших діб після нарощування. Вони передбачають оберігання нігтів від впливу високих температур і тривалого контакту з водою. Також при проведенні процедури нарощування нігтів своїми руками фахівці радять дотримуватися наступних рекомендацій:

 • щоб розгледіти малопомітні переходи, і сходи, нігтьову пластину потрібно розглядати під усіма можливими кутами;
 • після обробки пилкою необхідно позбавлятися від утворилася нігтьової пилу, видаляючи її за допомогою щітки;
 • матеріали на основі гелю потрібно розподіляти кінчиком пензля, від центру до країв.

Чим можна замінити?

Якщо необхідно виконати нарощування нігтів, але готовими формами виконавець не має, резонно скористатися саморобними шаблонами. Зробити їх можна з щільної фольги, яка є практично у кожної господині, або ж іншого матеріалу, відрізняється м'якістю і гладкою поверхнею. При цьому фахівці не рекомендують застосовувати замість готових шаблонів форми, виконані з звичайного паперу, клейонки або целофану. Визначившись з відповідним матеріалом, залишається скласти його в декілька шарів, вирізати заготовки і нанести на них розмітку.

Альтернативою викладеному вище рішенням можуть стати тіпси – готові вироби з пластмаси, які наклеюють на нігтьові пластини і спилюють до потрібних клієнтові довжини і форми. Дана методика передбачає нанесення гелю або акрилу поверх застосовуваних конструкцій, а підсумковий результат такої процедури рідко може похвалитися особливою вишуканістю. Таким чином, тіпси допустимо використовувати замість форм, але домогтися природного вигляду нігтів з їх допомогою вкрай проблематично.

Можливі проблеми та їх вирішення

Іноді буває так, що нарощені на нігтьову пластину матеріали відшаровуються, змінюють колір, відвалюються або покриваються тріщинами. Як правило, причиною подібних неприємностей є порушення правил виконання процедури з боку виконавця.

Щоб уникнути цього, необхідно:

 • запобігати потраплянню повітря в області, що охоплюються моделюванням;
 • відмовитися від використання зношених та/або тупих інструментів;
 • підбирати тільки ті шаблони, застосування яких не може призвести до утворення зазорів;
 • чітко формувати центр ваги кожного нарощуваного нігтя;
 • ретельно очищати оброблювані поверхні до початку процедури.

Окремо варто згадати про ситуаціях, коли нарощені нігті страждають від двох напастей відразу: жовтизни і появи тріщин. Найчастіше це стає наслідком різких температурних перепадів, яких по можливості слід уникати. Підводячи підсумок, можна впевнено стверджувати, що використання форм по праву вважається однією з найпрогресивніших методик нарощування нігтів. Освоїти її під силу кожному, хто має терпіння і готовий дотримуватися правила виконання даної процедури.

Про те, як ставити форми для нарощування нігтів, дивіться у наступному відео.