Як правильно робити масаж обличчя від зморшок в домашніх умовах?

Масаж як методика оздоровлення організму використовується людством з давніх часів. Ще в працях Гіппократа досить докладно були прописані принципи впливу на ті чи інші ділянки тіла для отримання відчутного терапевтичного ефекту. Індустрія краси також не обійшла увагою методики масажу, застосовуючи для їх здійснення не тільки класичні прийоми, але і поєднуючи їх з різними косметичними засобами і апаратами. Особливу популярність у косметологічній практиці займає масаж обличчя. Дана процедура вважається однією з найбільш ефективних методів збереження молодості, а також сприяє поліпшенню зовнішнього вигляду шкірних покривів обличчя, шиї та зони декольте.

Особливості

Суть процедур, заснованих на застосуванні масування, полягає в тому, що під час дії на шкіру відбувається стимулювання закінчень нервових волокон. Подібна стимуляція запускає складний ланцюг нейрогуморальних процесів, кінцевим результатом яких є зміна в текстурі шкірних тканин. Вибираючи ту чи іншу техніку масажу, можна цілеспрямовано поліпшити овал обличчя, знизити набряклість за рахунок поліпшення відтоку лімфи, поліпшити тургор і еластичність шкіри або нормалізувати вироблення секрету сальними залозами.

Різні народи приділяли увагу методиці масажу протягом багатьох століть, в результаті чого було створено різноманітність технік і способів.

Що стосується масажу особи, то в косметології розрізняють китайський, японський і омолоджуючий типи масажу. Проводити косметичний масаж можна на професійному рівні або виконувати його будинку, своїми силами. Професійний масаж можна отримати, звернувшись до спеціально навченим людям, які в обов'язковому порядку мають базову медичну освіту. Домашній масаж можна проводити без спеціальної підготовки, однак, потрібно розуміти, що ефективність від процедури багато в чому залежить від професіоналізму її виконавця.

Ефективність процедури

Жінки, що прагнуть підтримувати свій зовнішній вигляд на належному рівні, досить часто проводять масаж обличчя самостійно, виконуючи його в домашніх умовах. Регулярні домашні процедури — це дуже ефективний метод догляду за шкірою, якщо виконувати його зі знанням справи. Виконання масажу здатне надавати омолоджуючий ефект і по праву вважається альтернативою хірургічному методу ліфтингу.

Нерідко масаж обличчя проти зморшок поєднують з різними видами косметичних засобів — такий спосіб надає найбільш дієвий підтягаючий ефект. Крім ліфтингу, лікарі-косметологи рекомендують виконувати масаж обличчя від зморшок. Такий вплив на шкіру виконується з метою профілактики старіння шкіри. Омолодження в даному випадку відбувається за рахунок розгладження верхніх шарів епідермісу і одночасного стимулювання м'язового каркаса особи.

Ефективність проведення процедури домашнього масажу особи проявляється в наступному:

 • поліпшується колір обличчя за рахунок стимуляції лімфодренажа і поліпшення кровопостачання тканин;
 • зміцнюється м'язовий шар, підтягується контур і рельєфні лінії обличчя, підвищується пружність шкіри;
 • відмерлий епідерміс відлущується і очищає шкірні пори, поліпшується еластичність шкіри, стимулюються внутрішньоклітинні обмінні процеси;
 • розгладжуються зморшки, зникають набряки, проходять темні кола й припухлості під очима;
 • процедура надає релаксуючу дію не тільки на м'язи обличчя, але і на весь організм в цілому.

  Крім позитивного впливу на зовнішній вигляд і стан шкіри обличчя, косметичний масаж сприяє підвищенню імунних захисних сил організму, покращує сон, заспокійливо і розслабляючи діє на нервову систему, а також сприяє поліпшенню загального самопочуття — проходять головні болі, поліпшується мозковий кровообіг, нормалізується артеріальний тиск.

  На результати масажу впливають багато факторів.

  Наприклад, проводити масування особи найдоцільніше стоячи або сидячи, але обов'язково з випрямленою спиною, для того, щоб рідини (кров та лімфа) мали можливість вільної циркуляції. Виконувати масаж треба по масажних лініях, ефективність багато в чому залежить від напрямку і сили прикладеної натискання — робити всі маніпуляції треба плавно і акуратно, щоб не розтягнути шкірні покриви і не спровокувати появу нових зморшок або заломів. Особливо уважного підходу вимагає шкіра навколо очей — в цій зоні особи не можна робити натиски і розтягування.

  Час доби і тривалість проведення процедури також має своє значення. Наприклад, якщо робити масаж обличчя вранці, можна позбутися від набряків і мішків під очима, поліпшити колір обличчя. Масаж, виконаний ввечері, володіє релаксуючою властивістю, він покращує контури особи і розгладжує зморшки. Вся процедура в середньому складає 10-15 хвилин. Цього часу цілком достатньо для того, щоб активізувати обмінні процеси в шкірі і поліпшити її стан.

  Проводити масаж обличчя можна практично в будь-якому віці при наявності показань.

  Фахівці виділяють певні вікові групи, для кожної з яких існують свої цілі проведення масажу.

  • Починаючи з підліткового віку і до 27 років масаж проводять при жирній і пористій шкірі, а також у разі акне і вугрової висипки, але тільки поза стадії загострення. Метою масажу є розсмоктування рубців, очищення шкіри, нормалізація вироблення шкірного секрету.
  • Від 28 до 40 років процедури спрямовані на поліпшення обмінних процесів, посилення вироблення еластину, а також для регуляції заповнювання вологою епідермісу.
  • Від 40 років і старше масування проводиться для підвищення тонусу шкірних покривів і м'язового каркаса особи, а також для розгладження зморшок і усунення набряклості.

   Масажні процедури рекомендується проводити курсами. Ефект від такого курсу буде очевидним, якщо провести не менше 10 сеансів. Масаж можна проводити і на постійній основі, наприклад, один раз в тиждень. Для підвищення результативності методики можна змінювати або комбінувати.

   Крім ручного масажу, дуже ефективний масаж з використанням спеціально призначених для цих цілей пристосувань, апаратів і косметичних засобів.

   Протипоказання і шкоду

   Масування шкіри обличчя, шиї і області декольте — приємна і доброчинна процедура, але навіть така, здавалося б, нешкідлива маніпуляція має ряд певних протипоказань.

   Масаж не можна проводити в тому випадку, якщо у вас є:

   • виражена судинна сітка, звана куперозом;
   • схильність до кровотеч та підвищена ламкість капілярно-судинної системи;
   • злоякісні та доброякісні новоутворення на шкірі або в глибоких підшкірних шарах;
   • гнійничкові висипання — фурункул, прищ, вугровий висип в період загострення;
   • порушення цілісності шкірних покривів — садна, тріщини, ранки, опіки;
   • стан після проведеного ліфтингу нитками aptos, апаратного пілінгу або чищення, впливу на шкіру хімічними очисними засобами;
   • гостра фаза запалення гайморових пазух, синусит, застуда;
   • дерматоз, псоріаз, грибкове ураження шкіри, туберкульоз шкіри, герпес.

    Крім захворювань шкіри особи, протипоказанням для масування є деякі внутрішні хвороби організму. Наприклад, масаж не рекомендується виконувати при онкологічних захворюваннях з вогнищем поразки в близько розташовані органах. Від процедури необхідно відмовитися з тієї причини, що активізація фізіологічних процесів може посилити перебіг онкологічного захворювання і посилити ріст пухлини.

    Не рекомендується проводити масаж обличчя і комірцевої зони людям, які страждають гіпертонічною хворобою. Масаж підсилює приплив крові до голови і може спровокувати напад різкого підвищення кров'яного артеріального тиску. Запальний процес лицьового нерва також є протипоказанням до проведення сеансу масажу, так як при масажуванні можуть посилюватися больові відчуття, які властиві даному захворюванню.

    Популярні техніки

    Для ефективної боротьби зі зморшками, що виконується в домашніх умовах, існує безліч різноманітних методик. Уважно ознайомившись з ними і приділивши процедурі час, можна досягти досить значних результатів. Домашній самомасаж, виконується правильно і на регулярній основі, здатний вирішити багато проблем шкіри на тому ж рівні, що і професійний сеанс масажу. Давайте більш детально розглянемо найпопулярніші техніки масажу для омолодження шкіри особи.

    Точковий масаж

    Не має вікових меж і однаково гарний як для жінок, так і для чоловіків. Масаж можна робити для профілактики, і для корекції вже утворилися зморшки. Найбільш ефективною вважається процедура, що виконується в ранковий час. Сеанс проводять, стоячи перед дзеркалом. Перед тим як приступити до масажу, необхідно добре орієнтуватися в місці розташування на вашому обличчі активних точок, на які і буде проводитися вплив.

    Його здійснюють подушечками пальців, час впливу має бути не менше 7 секунд.

    Перед проведенням масажу очищають і розпарюють з допомогою серветки, змоченою теплим відваром лікарських трав для повного розкриття пір. Потім на шкіру наносять живильний крем або масажне масло і приступають до сеансу. Перша точка масажується двома руками — пальці 2, 3 і 4 обох рук ставлять на середину лоба і проводять розгладжують руху до скронь. Далі переходять до точки, розташованої між бровами, і точно так само розгладжують її рухами у напрямку до скронь.

    Тепер масажуємо парні точки, розташовані в області перенісся і початку зростання брів, розгладжуючи межбровные мімічні зморшки. Потім знаходимо середину кожного брови і впливаємо на точки, розташовані вище росту волосся, розслабляючи тим самим м'язи лоба. Потім масажують точки, розташовані в області зовнішніх кутів очі, після чого переходимо до точкам, розташованим в скроневої ямки.

    Для зняття напруги м'язів голови масажуємо точки, які знаходяться навпроти центру вушної раковини — там, де знаходиться козелок. Ця область повинна бути опрацьована особливо ретельно, так як масаж тут запобігає ранні зморшки. Тепер нам потрібно перемістити пальці в область під мочку вуха і знайти западинку на щелепі — її і потрібно масажувати. Надалі пальцями потрібно переміщатися по кутку нижньої щелепи і перейти на область центру підборіддя. Масаж цієї точки допомагає прибрати зморшки біля рота.

    Знаходимо точки, розташовані в кутах губ і масажуючи їх, після чого потрібно перейти до точок крил носа, які знаходяться біля носогубних складок. Опрацювання цих точок зменшує глибину заломів шкіри в цій області. Далі переходимо до точок біля внутрішніх кутів очей, що знаходяться в області слізного каналу, а потім потрібно перейти до точкам, розташованим під нижнім століттям посередині очі — натиски потрібно робити на кісткову частину очниці. Таким чином, ми опрацювали всі області активних точок і виконали точковий масаж.

    Китайський масаж

    Виконується з метою поліпшення структурного складу епідермального шару шкіри, усунення пігментних плям, розслаблення м'язів обличчя і профілактики утворення зморшок. Перед початком процедури обличчя очищають і наносять крем. Сеанс виконується двома руками і починається з масажних кругових рухів на точках, розташованих позаду вушних раковин. Далі переходимо на бічну поверхню шиї і рухаємося паралельно краю нижньої щелепи. Опрацювання цих зон підсилює струм лімфатичної рідини.

    В процесі масажування важливо не надавати сильного тиску на поверхню шкіри.

    Наступним етапом є виконання кругових масажних рухів скроневих областей, а потім – області чола, рухаючись від центру до скронь. Після цього пальці ставлять на волосисту частину брів і роблять акуратні руху навколо очей. Далі потрібно поставити два пальці на область перенісся і рухатися вниз, до крил носа. Такий комплекс виконують до трьох разів на тиждень, час доби для проведення масажу може бути будь-яким.

    Тайський масаж

    Техніка передбачає попередження появ ранніх ознак в'янення шкіри, тому виконувати такий масаж можна вже з 20-річного віку. У зрілому віці процедура спрямована на усунення зморшок і в'ялості шкіри. Дана процедура виконується спеціалістом, однак, якщо ви хочете зробити її будинку, вам знадобиться помічник, так як самомасаж у цій методиці не передбачено. Перед процедурою шкіру очищають, розпарюють і наносять живильну маску, після якої завдають масло або крем.

    Сеанс проводять у положенні лежачи, при цьому масажист знаходиться за головою масажованого. Кожен рух потрібно повторити від 3 до 4-5 разів. Починають з релаксуючого масажу м'язів шиї і плечей, після чого дія переноситься в область, розташовану в районі мочки вуха під щелепою. Від цієї точки руху потрібно вести до першого хребця. Відбувається масування потилиці і бічних поверхонь голови, розслабляючи тим самим м'язи шиї та обличчя.

    Масування при цьому виді техніки відбувається з чергуванням натискань і коротких погладжувань. Вплив проводять на область скронь, чола й підборіддя зони. Після цього масажують куточки рота, зони верхньої губи і крила носа. Далі розгладжують спинку носа і надбрівні дуги. Потім масажують область перенісся і зону росту волосся на лобі, а звідти руху переходять до скронь і на область очей. Після цього ретельно опрацьовується зона нижньої щелепи — руху проходять від середини щелепи до її крайніх точок в обидві сторони.

    Масаж проводиться з такою регулярністю, як того вимагає стан шкіри пацієнта, найчастіше курсами по 10 процедур.

    Тибетський масаж

    Ця методика сприяє усунення початкових ознак старіння шкіри, усуває набряклість і темні кола під очима, тонізує і підвищує пружність шкірних покривів, а також допомагає впоратися з мигренозными болями, акне і його наслідками. Методика масажу була створена тибетськими ченцями і здатна швидко і ефективно усунути стрес і його наслідки.

    Масаж виконується на очищені шкірні покриви. Суть полягає у впливі на шкіру з опрацюванням так званих точок акупунктури. Сеанс починають з опрацювання точок внутрішнього кута ока. Далі опрацьовують точки в області брів, перенісся і скроневої області. Потім увагу приділяють точкам, розташованим в області очниць, поглибленні під виличною кісткою, а також в області кінчика коса. Опрацювання також підлягає центральна частина підборіддя.

    Всього в процесі масажу задіяно близько 18 активних точок. Масаж виконується за допомогою легких постукувань, а також кругових і прямих погладжуючих рухів. Ефективність від впливу візуально помітна після проведення як мінімум трьох сеансів.

    Цигун-масаж

    Виконується в техніці самомасажу, час сеансу становить 20-30 хвилин і проводиться від 1 до 3 разів на тиждень. Процедуру можна проводити як в ранкові, так і у вечірній час. Масаж Цигун не має протипоказань і виконувати його можна повним комплексом або частково. Сеанс проводять легкими дотичними рухами, без сильних натискань і розтягування шкірних покривів. Процедура може бути виконана в положенні сидячи, на очищеній і зволоженій шкірі.

    В першу чергу пальцями опрацьовуються області чола, перенісся, очниці, ніс, щоки та підборіддя. Крім того, увага приділяється і шкірі в області декольте. Далі ті ж самі галузі обробляються за допомогою легких поплескувань. Після завершення даного етапу долонями виконуються погладжування, проте, очі і губи погладжують пальцями, а не долонею. Після цього виробляються несильні натискання зігнутими пальцями по всіх областях обличчя і шиї. Потім всі області опрацьовують, розминаючи їх суглобами кистей рук і великих пальців. По завершенні цього етапу виробляють натискання рукою, стиснутою в кулак, але при натисканні стежать за тим, щоб шкіра не зрушила зі свого місця.

    По завершенні сеансу, дотримуючись техніки проведення масажу, потрібно представити у себе в руках нитки із золота і подумки прокласти їх під шкірою немов зміцнюючи каркас особи в проблемних зонах. При бажанні масаж можна завершити погладжуючими рухами рук, ніг, голови і тіла.

    Вважається, що такі дії рівномірно розподілять всю енергію, яка з'явилася в процесі масажу обличчя і шиї.

    Цоган-масаж

    Ця японська техніка масажу виконується з метою поліпшення руху лімфи і крові, виводячи токсини і покращуючи стан шкіри. Завдяки цій методиці проходить набряклість, підтягується овал обличчя, зникає «другий» підборіддя. Вплив здійснюється на глибокі шари тканин обличчя і шиї. Процес масування проводять не пальцями, а всією площею долоні на очищеній і змащеній масажним маслом поверхні шкіри, намагаючись не відривати рук. Пацієнт повинен перебувати в положенні сидячи або стоячи, потрібно випрямити спину.

    Всі рухи при масажі спрямовані на те, щоб вивести лімфатичну рідину в область лімфовузлів, які розташовуються в області ключиць. Процедуру проводять з обробки лоба, потім переходять до рота і підборіддя, обробляють щоки, вилиці, зону під підборіддям. Всі рухи виконуються плавно і неквапливо. Цей вид масажу можна застосовувати у процесі ранкового вмивання, комплекс дій по часу займає 15-20 хвилин. Щоденне виконання цього японського масажу здатне вже за 1-2 місяці досить ефективно поліпшити зовнішній вигляд і підтягнути контури особи.

    Різні техніки масажу мають різний ефект, тому доцільно чергувати курси масажу, застосовуючи одну методику, то іншу. Головна умова ефективності — це регулярність і правильність виконання сеансів.

    Як зробити процедуру самостійно?

    Якщо ви хочете навчитися виконувати масаж в домашніх умовах, необхідно освоїти принципи, які потрібно дотримуватися для того, щоб виконувати масування правильно. Навчальну інформацію зараз можна почерпнути з відкритих інформаційних джерел або пройти курс навчання у фахівця з масажу. Перш за все, потрібно вивчити основні лінії і точки, розташовані на обличчі і шиї, за якими відбувається виконання всіх масажних маніпуляцій.

    Щоб виконати самомасаж будинку, вам не потрібен спеціальний масажний стіл або якесь інше спеціальне обладнання — достатньо вибрати для себе зручний стілець або крісло, в якому ви б змогли сидіти таким чином, щоб спина залишалася пряма.

    Деякі техніки масажу можна виконувати на підлозі, сидячи в позі «лотос».

    Масування проводять на очищеній шкірі, крім того, в процесі масажування використовують допоміжні засоби — масажний крем, масло, косметичні сироватки. У деяких випадках виконується медовий масаж, тоді для його здійснення, вам буде потрібно натуральний мед хорошої якості. Крім того, при виконанні масажу, особливо східних методик, може бути застосований спеціальний масажер з металу, силіконів, каменю або дерева. Велике поширення отримав зараз баночний та вакуумний масаж, є навіть методика масажу металевими ложками.

    Метою масажу може бути підтяжка контурів особи, розгладження зморшок і носогубних складок, посилення лімфодренаж і обміну речовин. Кожне масажне рух необхідно виконувати від 5 до 7 разів, при цьому половини особи можуть оброблятися як по черзі, так і одночасно.

    Відгуки

    Відгуки тих людей, хто регулярно робить косметичний масаж обличчя і шиї, говорять про те, що ця методика є ефективною, а ефект її очевидна. Проведення регулярних сеансів допомагає запобігти в'янення шкіри, викликане віковими змінами. Тому проводити курси масажної терапії доцільно починати вже у віці 30 років. Застійні явища лімфи і вікові зміни щільності шкіри погіршують зовнішній вигляд, тому крім комплексного застосування різних спеціалізованих препаратів масаж є одним з ефективних засобів, які допомагають продовжити молодість у віковій групі від 40 до 50 років.

    У більш старшому віці ефективність масажу може почати знижуватися з тієї причини, що поступово починають відбуватися не тільки зміни шкіри і м'язового шару, але і змінюються розміри черепа, що є передумовою для провисання шкірних покривів. Крім того, знижується кількість еластичних волокон і сповільнюється вироблення нових. Ці зміни можна надовго відсунути з часу настання, якщо виконувати процедури відходу і масажу.

    За допомогою процедур масажу можна поліпшити тургор і еластичність шкіри, тримати м'яза особи в гарному тонусі, розгладити зморшки і усунути набряки. Фахівці вважають, що якщо самомасаж не надає належної ефективності, значить, що виконується не так, як того вимагає методика, або сама методика обрана невірно.

    Про те, як зробити самомасаж особи, дивіться у наступному відео.