Техніка проведення масажу для особи «Гуаша»

Намагаючись зберегти красу і молодість своєї шкіри, прекрасна половина людства готова застосовувати всілякі процедури та маніпуляції. Причому це не тільки нещодавно створені салонні процедури, але і відомі з давніх часів, що передаються з покоління в покоління, але від цього не менш ефективні. Однією з таких процедур є масаж для обличчя «Гуаша». Батьківщиною цього масажу є Китай. Дами з різних країн світу давно використовують китайські рецепти краси, а також засоби по догляду, так як вони відрізняються високою ефективністю.

Особливості системи

Описувана процедура китайського масажу належить до лімфодренажним маніпуляцій. Лімфодренажними називають ряд процедур, спрямованих на розгін руху лімфи, яка застоялася. Досягається подібний ефект за рахунок впливу на судини і лімфатичні вузли. Метою цієї системи є видалення всіх непотрібних і небезпечних для людини відходів, таких як віруси, токсини і залишки клітин, які розпалися. Збої в роботі лімфатичної системи ведуть до того, що небезпечні для організму речовини накопичуються і відбувається інтоксикація.

Про подібні проблеми можуть свідчити такі прояви, як:

 • нездоровий, сірий колір обличчя;
 • швидка втомлюваність;
 • набряки;
 • занепад сил;
 • головний біль.

Як відомо, організм людини складається з величезної кількості води, яка міститься в самих клітинах, так і в просторі між ними. У міжклітинному просторі рідина схильна до накопиченню, що може посприяти патологічним станам людини. Лімфодренаж може ефективно виводити зайву рідину з міжклітинного простору, що вкрай позитивно позначається на здоров'ї людини і безпосередньо на його зовнішньому вигляді.

Масаж «Гуаша» має таку назву неспроста. Воно об'єднує в собі китайські ієрогліфи «гуа» і «ша». «Гуа» перекладається як «скребущее рух», «ша» – «захворювання, поганий стан». «Гуаша» символізує як би соскребание хвороби, а також шкірних недоліків, помітно її перетворюючи.

Китайські вчення стверджують, що певний відсоток хвороб розвивається із-за впливу зовнішніх, стихійних чинників – до них відносять сильну спеку, вітер, холод і вогкість, які проникають через шкіру. Отже, і боротьбу з ними потрібно вести теж виведенням через шкіру. Скребковий масаж чудово справляється з цим завданням.

Інструменти для виконання процедури

Масаж «Гуаша» виконується спеціальним скребком. Такі скребки бувають абсолютно різних форм і розмірів, виготовляються з різних матеріалів, а застосовуються залежно від ділянки шкіри обличчя або тіла. Зовні вони, як правило, являють собою плоску пластину або ж ложку, можуть мати різні вигнуті краю, кривизна яких може бути самою різною, також можуть бути присутні виступи або ж зубці.

Прилад не повинен мати гострих або тонких частин, які в процесі масажу можуть призвести до травми шкіри.

Існує кілька груп цих скребків, до них відносять:

 • скребки–рибки – застосовують для масажу шкіри обличчя;
 • скребки–гребінки – використовують для масажу шкіри голови;
 • трикутні скребки – використовуються для масажу кінцівок і області шиї;
 • квадратні скребки вибирають для масажу спини.

Велике значення при виборі інструментів для такого масажу має матеріал, з якого вони зроблені. Матеріали можуть бути самими різними. Так, скребки виготовляють з нефриту, яшми, агата, міді, латуні, іноді навіть з рогу тварин або сучасного пластика.

Хочеться окремо відзначити нефритові скребки, так як з давніх часів в Китаї цей камінь вважали практично священним каменем. Нефритові вироби користувалися неймовірною популярністю, так як властивості цього каменю вважали практично магічними, здатними зцілити безліч недуг. У стародавньому Китаї цей камінь був символом Землі, Неба, Вічності. Його носили при собі у вигляді амулетів, оформляли будинку статуетками, виготовленими з цього каменю, і навіть вживали в розтертому вигляді в їжу.

Скребла, виготовлені з яшми, теж користуються достатньою популярністю, так як цього каменю властиві кровоочисні та кровоспинні якості. Агат має ряд інших позитивних впливів на людину. Здавна вважалося, що агатом можна впливати на будь-яку чакру людини, в залежності від кольору каменю.

Таким чином, очевидно, що інструмент для масажу «Гуаша» бажано вибирати з натурального каменю, однак, якщо такої можливості немає, можна застосувати і звичайний пластик – це зовсім не означає, що масаж не буде приносити результат.

Для домашнього використання можуть підійти навіть самі звичайні засоби у вигляді:

 • монет;
 • баночных кришок;
 • керамічних виробів.

Навіть при використанні підручних засобів можна домогтися від маніпуляції не меншого ефекту.

Техніки

Найбільш популярними є три основних техніки даного масажу. Розберемо кожну з них детальніше.

Перше місце по популярності займає техніка «36 рухів». Її популярність полягає, в першу чергу, в тому, що її можна застосовувати власницям будь-якого типу шкіри обличчя.

Однак найбільш очевидними показниками для такого масажу можуть бути:

 • сухість;
 • лущення;
 • наявність землистого відтінку шкіри;
 • відсутність помірного природного жирного блиску.

Цей масаж рекомендується виконувати 1 раз в 7 днів. Для помітного результату оздоровчі процедури достатньо провести 4 рази. При інтенсивному догляді радять дванадцять масажних процедур, вироблених 1 раз в 4 дні.

Масаж «36 рухів»:

 • активізує клітини шкіри;
 • наповнює епідерміс необхідними поживними речовинами;
 • впливає на процес обміну в клітинах;
 • уповільнює процес старіння шкірного;
 • розгладжує дрібні зморшки.

Існує ще один вид масажу «Гуаша», техніка якого називається «Магія молодості». Вже сама назва говорить про те, що така техніка масажу призначена для більш зрілої шкіри обличчя, вимагає ліфтингового ефекту.

Масаж дозволяє:

 • розгладити дрібні зморшки;
 • зробити глибокі менш помітними;
 • поліпшити тонус шкіри і колір обличчя;
 • наповнити клітини шкіри потрібними речовинами.

Для оздоровчого ефекту потрібно чотири сеанси масажу з регулярністю один раз в 7 днів. Для більш інтенсивного впливу проводять дванадцять сеансів з регулярністю 1 раз в 4 дні.

«Чарівні оченята» – назва наступної техніки скребкового масажу. Ця техніка спрямована на опрацювання дуже делікатної зони особи – шкіри навколо очей.

Така процедура допоможе сухій шкірі:

 • знайти необхідну зволоженість;
 • розгладити мімічні зморшки;
 • поліпшити загальний тонус ніжної шкіри навколо очей.

Регулярність масажу по цій техніці така ж, як і у попередніх двох: 1 раз в тиждень, 4 сеансу для нормального стану шкіри або близько 12 сеансів з перервою в 4 дні для шкіри, яка потребує особливого догляду.

  Методики проведення процедури:

  1. «Се-гуа» – натиск під час масажу повинен бути сильним, а рухи відбуваються швидко.
  2. «Бу–гуа» – виконують при слабкому тиску, повільними рухами.
  3. «Пінь–бо пінь–се» – масаж проводиться плавними рухами в інтенсивному темпі.

  Обрана методика залежить від масажованої зони. Так, для тіла застосовують більш інтенсивні методики з більш грубим впливом, для особи необхідна ніжна, плавна обробка – тиск повинен бути мінімальним, особливо в таких делікатних і ніжних зонах, як область навколо очей і губ. Скребок повинен рухатися строго по масажних лініях призначеним на обличчі.

  Ефект від такого масажу буде видно вже після першої процедури. Незалежно від того, який вид масажу був застосований, він покращує загальний стан організму, сприяє нормалізації сну, підвищення бадьорості та енергійності, піднімає настрій.

  Процедури для обличчя

  Також існують три види масажу «Гуаша» для особи. Одним з них є діагностичний масаж, його завдання – виявити захворювання та недуги в організмі. Косметичний масаж бере на себе вирішення проблем естетичного характеру. Омолодження, поліпшення кольору і стану шкіри, позбавлення від дрібних запалень або вугрів, боротьба з пігментними плямами, ліфтинг – це всі завдання косметичного масажу. Лікувальний масаж спрямований на профілактику різних захворювань. Його проводять по всіх частинах тіла, роблячи упор на частини, підвладні хворобам.

  Перед початком процедури шкіру необхідно підготувати. Для цього її потрібно ретельно очистити і насухо витерти. Руки також необхідно обробити антисептичним засобом, як і самі скребки для масажу.

  Наступним етапом є нанесення на шкіру обличчя масла для масажу. Різноманіття масел, придатних для цього масажу, величезна.

  Так, відмінно підійде:

  • масло виноградних кісточок;
  • мигдальне масло;
  • масло іланг-іланг;
  • оливкова;
  • кокосове;
  • апельсинове;
  • масло ромашки;
  • кукурудзяна;
  • какао-масло;
  • соняшникова;
  • мандаринове;
  • масло жожоба.

  Вибір масла залежить від типу вашої шкіри і бажаного ефекту. Наприклад, масло виноградних кісточок ефективно бореться з в'яненням шкіри, допомагає зберегти її еластичність, добре зволожує і живить поживними речовинами. Використовувати його рекомендують при перших ознаках старіння шкіри, коли вона тільки починає в'янути. Мигдальне масло, незважаючи на те, що його можна використовувати для будь-якого типу шкіри, рекомендують застосовувати для в'янучої шкіри. Воно прекрасно бореться з процесами старіння, добре зволожує, а також захищає шкіру від негативного впливу ультрафіолету. Масло іланг-іланг радять застосовувати для проблемної шкіри. Воно здатне регулювати роботу сальних залоз і прекрасно бореться з акне.

  Після очищення шкіри і вибору масла можна приступати до масажу. Для цього необхідно сісти, далі руки розминають і розтирають до відчуття тепла. У розміреному темпі, спокійно потрібно повторити десять разів кожну вправу.

  Такий масаж роблять у багатьох салонах, також його можна робити вдома самостійно.

  1. До особі прикладають долоньки і в такому положенні моргають, обертаючи при цьому очима.
  2. Очі закривають підставою долоньок. Тиск необхідно зберігати протягом 10 секунд, потім через кілька секунд роблять повтор.
  3. Великі пальці розташовують на внутрішніх куточках очей і здійснюють легке натискання. Витримують під легким натиском 5 секунд, після паузи – повторюють.
  4. З різною силою подушечками пальців здійснюють поплескування по області щік.
  5. Підборіддя висувають вперед, при цьому намагаючись нижньою губою прикрити верхню. Пальцями слід натискати на область під підборіддям.
  6. Середніми пальцями необхідно опрацювати масажем область вушних раковин зверху вниз, до мочок вуха.

  Відгуки про таку процедуру мотивують спробувати цю маніпуляцію як вдома, так і в салоні. При самостійному проведенні процедури слід знати, що у неї є протипоказання, і з ними слід ознайомитися, перш ніж приступати до масажу.

  Протипоказання проти проведення процедури:

  • вагітність;
  • наявність пошкодження на шкірі, особливо відкритих ран;
  • перші дні менструації;
  • алергії;
  • підвищений кров'яний тиск;
  • дерматологічні інфекції.

  Якщо протипоказання відсутні, можете пробувати освоювати техніку масажу для обличчя «Гуаша» самостійно. З отриманням більш швидкого результату допоможуть фахівці в салонах краси, які добре знайомі з правильною технікою і здатні зробити масаж, чий результат буде радувати з кожним сеансом все більше і більше.

  Майстер-клас з масажу обличчя «Гуаша» дивіться у наступному відео.