Манікюр звичайним лаком: від вибору дизайну до створення

Красивий манікюр можна зробити не тільки в салоні, але і вдома, причому своїми руками. Для цього досить використовувати звичайний лак для нігтів. Якщо всі дії виконати правильно і підійти до справи творчо, манікюр зможе вийти незвичайним і довго збережеться в первозданному вигляді.

Особливості манікюру

Коли майстер в салоні точними, вивіреними рухами фарбує нігті клієнтці, це заняття здається зовсім нескладним. Але варто спробувати в домашніх умовах зробити манікюр звичайним лаком самій собі, і це може перетворитися в справжню нервування. Ліва (а у кого-то і права) рука не підпорядковується і робить дивні криві мазки, пальці виявляються в кляксах, а на самій нігтьовій пластині лак, взагалі, йде бульбашками.

При регулярних вправах зі створення манікюру вдома таких проблем стає менше.

Плюси і мінуси

Використання звичайного лаку, порівняно з аналогами більш пізнього походження, має свої переваги і недоліки. Серед його плюсів можна відзначити наступні:

 • коштує такий лак відносно недорого;
 • щоб висушити звичайний лак на нігтях, не потрібно спеціальне обладнання;
 • новий манікюр можна виконувати хоч через день, створюючи новий дизайн за своїм бажанням;
 • з використанням такого засобу нігтьова пластина майже не страждає, оскільки лак не зчіплюється з нею, а значить, не відбувається витончення нігтя.

Все це має свою зворотну сторону:

 • у порівнянні з більш «просунутими» аналогами служить такий лак лічені дні;
 • багато звичайні лаки мають неприємний запах з-за компонентів, що входять до їх складу.

Підготовка інструментів і матеріалів

Щоб робити манікюр самостійно, не обійтися без набору певних інструментів і матеріалів.

Приготуйте:

 • звичайний лак (або декілька, різного кольору);
 • засіб для прозорого базового покриття — грунтовка;
 • засіб для закріплення кольорового покриття;
 • рідина для видалення лаку;
 • крем для рук;
 • ватні диски і ватяні палички;
 • пензлики;
 • антисептик, наприклад, розчин спирту для дезінфекції.

Техніка нанесення лаку

Займатися манікюрними справами потрібно через тривалий час після виходу з ванни, душу або після інших контактів з рідиною. Навіть якщо руки добре витерти, протягом декількох годин в порах залишається волога. Вона може погано позначитися на кінцевому результаті.

Для початку слід правильно підготувати до прикраси самі нігті. Потрібно стерти з них сліди попереднього фарбування і надати їм ту форму, яка більше подобається. Вони можуть бути квадратними, овальними, загостреними, мати закруглені кути і так далі.

Якщо шкіра навколо нігтів вимагає обробки, доведеться зайнятися і нею: зробити ванночку і розм'якшити кутикулу, привести її в порядок.

Щоб лак щільно стримався з поверхнею нігтя, необхідно відшліфувати і відполірувати саму пластину. Для цього знадобляться пилочка та баф. Потім стерти з нігтів пил, що залишилася після обробки, і знежирити поверхню.

Приступаючи до фарбування, потрібно зробити так, щоб лікті мали опору. Не можна фарбувати нігті, тримаючи руки на вазі. Цим можна занапастити всю справу, і доведеться починати спочатку.

В першу чергу наносять базу. Базовий прозорий або білий) шар дозволить краще з'єднати звичайний лак з призначеною для нього поверхнею і не дасть можливості проникнути всередину, зробивши нігті жовтуватими на вигляд після видалення фарбувального кошти.

Наносити на них кольоровий шар потрібно починаючи з мізинця на тій руці, яка є робочою. Тобто правші — з правої кисті, а лівші навпаки. Рух від мізинця до великого пальця дозволить не зіпсувати вже нанесене покриття при фарбуванні наступних нігтів на руці.

Флакон з лаком краще попередньо зігріти в долонях, можна і потрясти, але занадто сильно робити це не рекомендується: тоді всередині можуть утворюватися повітряні бульбашки, які згодом покоробят лак на пофарбованій поверхні.

Щоб акуратно нафарбувати нігті, пензлик треба вийняти з флакона, провівши однієї її стороною по шийці: тоді фарбувального кошти не буде занадто багато і воно не потече туди, куди не треба.

Фарбувати потрібно правильно: зробивши мазок спочатку від середини до краю, а потім назад — в сторону лунки. Після цього пройтися по боках і на завершення провести пензликом по торцю нігтя, щоб запечатати його.

Якщо немає досвіду і є ризик вимазати шкіру або хочеться, щоб ніготь виглядав більш витонченим і довгим, можна не доводити пензлик до краю по боках пластини на відстань приблизно міліметр.

Зачекавши трохи, нанести другий шар лаку, а після висихання закріпити його фінішним прозорим шаром, здійснюючи ті ж рухи, що і при розподілі звичайного фарбувального кошти. Фінішне покриття додасть манікюру приємний глянсовий блиск.

Щоб манікюр тримався довше, протягом кількох годин після завершення процедури по нанесенню покриття потрібно не мати контакту з водою. Тому звичайні жіночі домашні справи доведеться відкласти: не займатися миттям посуду, не мити підлогу тощо.

Запобіжні заходи

Навіть якщо вважати манікюр нешкідливим процесом, запобіжні заходи не завадять. Потрібно вибрати зручне місце для такого заняття. Всі предмети, необхідні для роботи, включаючи флакончик з лаком, повинні розташовуватися на поверхні так, щоб їх не можна було зачепити, перевернути або скинути зі столу.

Бажано тримати вікно відкритим, особливо в тих випадках, якщо різкий запах ацетону дуже дратує дихальну систему.

Під час наведення краси на нігтях краще зробити так, щоб навколо не крутилися діти. Їм нема чого мати контакт з манікюрними приладами.

Якщо сам лак потрапив в око допитливій дитині, що теж іноді трапляється, слід швидко промити його водою або чайною заваркою, хоча не виключено, що після таких пригод все одно доведеться звернутися до лікаря.

Часті питання

По ходу самостійного створення манікюру нерідко виникають різного роду складності.

Що робити, якщо засох?

Буває так, що лак використовується нерегулярно. Він загусає, твердне, і навіть сам флакон вже не відкривається, тому що на шийці його вміст висохло.

Щоб відкрити флакон, можна на короткий час сунути його під гарячу воду так, щоб під неї потрапила кришка. Якщо це не допоможе, потримати пляшечку під нагрітої рідиною півхвилини. Можна постаратися тут же відкрутити кришку, але так, щоб вода не потрапила всередину флакона.

Можна і просто сунути пляшку догори дном у склянку з гарячою водою хвилин на п'ять. Після цього флакон слід протерти і знову спробувати зрушити верхню частину пляшки по різьбі. Щоб це було зробити простіше, навколо неї можна щільно обернути гумку. Тоді обхопити кришку пальцями буде зручніше.

Також підстава кришки можна намочити розчинником, використовуючи ватяну паличку. Рідина для зняття лаку або ацетон «з'їсть» висохлий лак, і відкрити флакон буде легше.

Повернути плинність самому лаку зручно також за допомогою гарячої води, хоча в деяких випадках зробити його рідким можна тільки завдяки розчинника. Велика кількість цього засобу одразу додавати не потрібно. Краще діяти поетапно, домагаючись потрібної консистенції лаку.

Є у продажу і особливі засоби, якими можна розбавити барвник засіб. Такі розріджувачі і самі зовні схожі на прозорі лаки. Скористатися ними можна, спираючись на інструкцію по застосуванню.

Щоб не доводилося займатися «пожвавленням» засохлого лаку, краще просто не створювати ситуацій для його засихання. Не слід зберігати такі флакони в холодильнику, так само як і в тумбочці біля радіатора опалення або під вікном. І занадто висока і занадто низька температура однаково погано впливає на фарбувальні склади. Потрібно знайти для флаконів прохолодне темне місце.

Після використання лаку горлечко пляшки потрібно протирати засобом для зняття лаку. Це не дозволить кришці прилипнути.

Що робити, якщо не сохне?

Проблемою звичайного лаку є його повільне висихання. На те, щоб дочекатися надійного схоплювання кожного шару потрібно від десяти до двадцяти хвилин.

Щоб не доводилося довго чекати, можна використовувати спеціальні спреї або рідини, які розподіляють по нігтям за допомогою пензлика. Це дозволяє лаку висохнути вже через хвилину.

Можна нанести на нігті по краплі рослинного масла вже через пару хвилин після нанесення лаку. Це прискорює процес висихання вдвічі.

Можна скористатися навіть звичайним феном. Його вмикають без підігріву. Щоб лак не пожолобиться, не слід підносити прилад занадто близько до пальців.

Як стерти?

Іноді при нанесенні лаку на нігті він пузириться. Це може бути пов'язано з попаданням в фарбувальний склад води або, можливо, у декоративного кошти просто вийшов термін придатності. Тоді лак доведеться стерти і нанести заново. Можна використовувати для його видалення ватний тампон, просочений спеціальною рідиною.

Деякі роблять з підручних засобів коректор для нігтів. У маленький флакончик з рідиною для зняття лаку укручують згорнута в спіраль шматочок поролону. Досить сунути палець в просочений рідиною поролон. Після цього лак віддалиться легким рухом.

Часто буває так, що лак не стирається з шкіри навколо нігтів. Це може статися через недосвідченість дівчини, яка сама собі фарбує нігті або через використання різних пристосувань при створенні малюнків і декоративних відбитків на нігтях.

Відтерти плями від шкіри допомагає рідина для зняття лаку. Нею можна просочити ватяну паличку і потерти пальці. Можна використовувати спеціальний коректор, стрижень якого просочений засобом для видалення лаку.

Також можна використовувати плоску пензлик, яку змочують розчинником і проводять нею по шкірі. Після цього пензлик треба витерти об серветку без ворсу і повторити процедуру, поки пальці не стануть чистими.

Ідеї дизайну

Звичайний лак дозволяє в домашніх умовах не тільки акуратно нафарбувати нігті, але і зробити незвичайний дизайн на них.

Цікавий варіант — використовувати газету. Спочатку нігті покривають базовим шаром, потім білим лаком. Коли він висохне на нігтях, в спирті протягом десяти секунд змочують шматочки газети з буквами і тут же щільно прикладають до нігтьових пластин. Зверху покривають прозорим лаком.

Зубочисткою можна легко виконати малюнок на нафарбованих нігтях. Для цього беруть лак контрастного до основного кольору і паличкою наносять точки. Можна по-різному розподіляти їх по поверхні. Наприклад, у самого краю зробити їх багато, поступово зменшуючи кількість за напрямом до лунки нігтя.

   Можна створити ефект переходу від одного кольору до іншого. Для цього на звичайну кухонну губку наносять в ряд кілька смужок лаку різного кольору. Шкіру навколо пальців потрібно закрити, наприклад, замазавши клеєм ПВА чи обернувши харчовою плівкою (у ній залишається зробити отвір під ніготь). Тепер можна зробити відбитки, потім покрити зверху нігті прозорим шаром і видалити захисні засоби з пальців.

   Ідеї дизайну манікюру звичайним лаком дивіться у наступному відео.