Чому тріскається гель-лак на нігтях і що з цим робити?

Манікюр, який прикрашає сьогодні жіночі пальчики, відрізняється від покриття нігтя, який створювали 20-30 років тому. Велику різницю можна помітити в кольоровій палітрі, вид манікюру, технології його нанесення.

Самим популярним у жінок залишається гель-лак. Цей склад відрізняється від інших високою стійкістю. Виробники кажуть, що він здатний протриматися близько одного місяця. На жаль, це буває не завжди.

Чому з'являється тріщина

Володіючи масою позитивних характеристик, гелеве покриття не завжди довго тримається, гель-лак тріскається на нігтях. Професіонали причини такого явища поділяють на кілька груп.

Неправильне нанесення

 • Насамперед, це стосується роботи майстра: при створенні манікюру був порушений технологічний процес.
 • Причин можуть стати низька якість матеріалу, застосування поганого інструменту, використання лаку з вичерпаним терміном експлуатації, а також бази і топа від різних виробників.
 • Стійкість залежить від якості продуктів. На думку експертів, краще використовувати продукти на натуральних компонентах. «Два в одному» набагато гірше окремо взятих продуктів.
 • Поверхня нігтя піддалася непрофесійної обробці, що стало причиною потрісканого лаку. Спільно з кутикулою повинна обов'язково видалятися тонка шкірка. Якщо майстер проігнорував це правило, ніколи не станеться надійного зчеплення гелю з нігтьової платівкою. Через тиждень гель-лак почне відшаровуватися.
 • Манікюр наносився на вологе покриття. Можливо, нігті були погано просушені. Згідно технології, кожен шар нанесеного лаку обов'язково добре висушують. Якщо ультрафіолетова лампа має невисоку потужність, просто збільшують час сушіння.
 • Знежирення нігтьової пластини виконано неправильно: спеціальний спрей було завдано відразу на поверхню без використання серветок або ватяних дисків. Знежирення можна проводити будь-якою рідиною, що знімає лак, до складу якої входить ацетон.
 • Якщо ніготь піддався поганий шліфуванні, поверхня не буде ідеально гладкою, що важливо для нанесення манікюру.
 • На кінцях відсутня лак. На невисохлий шар, можливо, потрапила пил. Щоб такого не сталося, робоче місце майстра має завжди перебувати в чистоті, зайві предмети повинні бути прибрані.
 • Нанесений базовий шар виявився дуже товстим. Неправильно підібрані кольори і топ.

Зовнішні причини

Тріщини можуть виникнути з вини власниці манікюру. Багато жінок вважають, що гель-лак володіє такою високою міцністю, що ніякі зовнішні чинники просто не в змозі негативно вплинути на покриті їм нігті. Однак таку думку можна вважати глибокою помилкою. Причин розтріскування кілька.

Найбільш поширеними вважаються:

 • висока температура;
 • підвищена вологість.

Дані фактори сприяють швидкому руйнуванню гелевого покриття. Після відвідування сауни манікюр починає тріскатися: лак просто не в змозі витримати високу температуру. Аналогічну дію на лаковане покриття надає постійне миття рук у гарячій воді. Нігтьове покриття дуже не любить і мінусову температуру. У холодну погоду манікюр починає руйнуватися. Тому в зимовий час руки треба добре закутати, щоб не відбулося відшарування гелю. Мінусова температура стане причиною виникнення тріщин, зменшення яскравості і блиску нігтя.

Жінка, яка вирішила прикрасити свої нігті гелем покриттям, повинна обов'язково враховувати місце своєї роботи. Нігтьова пластина починає згинатися, якщо на неї чиниться механічний вплив.

Нанесений гелевий шар не володіє такою гнучкістю, він просто тріскається по краях. З цією проблемою стикаються жінки з м'якими або дуже гнучкими нігтями.

Проводячи домашню роботу, руки господині часто взаємодіють з різними хімічними речовинами, побутовою хімією, які активно діє на манікюр, руйнуючи покриття. Щоб манікюр довше прикрашав пальчики, всі роботи повинні обов'язково проводитись в рукавицях.

Не останню роль у довговічності манікюру відіграє стан організму.

Це стосується дня нанесення покриття, часу його носіння. Негативні процеси, які мають місце в організмі жінки, іноді стають причиною руйнування гелевого покриття. Воно починає тріскатися, лак відшаровується.

До переліку таких факторів входять:

 • запалення;
 • грудне годування;
 • стрес;
 • клімакс;
 • хвороби ШКТ;
 • серцеві хвороби;
 • прийом антибіотиків.

Гелеве покриття часто починає тріскатися з-за хвороб, що мають інфекційний характер.

Майстри радять не робити цей манікюр жінкам, які мають порушення гормонального фону. Негативний вплив на манікюр надає також менструальний період. Тендітні нігті часто стають причиною недовговічності покриття. Іноді таке явище пов'язане з індивідуальними особливостями організму. Іноді причиною ламкості нігтів стає постійне спилювання гелю.

У вагітної жінки нігті ростуть набагато швидше. Тому лак починає тріскатися.

Організм сприймає гелеве покриття як чужорідного елемента, він його відторгає, що виражається втратою гарного зовнішнього вигляду завданої манікюру.

На думку фахівців, вагітним жінкам не варто наносити такий манікюр на початку і в кінці терміну.

Варто також почекати півроку після народження дитини. Гормональний дисбаланс викликає у новоспеченої матусі сильну реакцію на хімічні елементи. Різкий запах може викликати слабкість, поява нудоти, сильний головний біль.

Як можна виправити?

Коли тріщина починає розростатися вздовж нігтя, потрібне проведення термінового лікування. Платівка поступово зростає, тріщина збільшується. Вона розширюється, розповзається по сторонам. Це може нанести травму м'яких тканин, попадання в ніготь різної інфекції.

Найпростішим способом видалення такої тріщини є застосування біологічного гелю або спеціальної стрічки фібер. Ці речовини надійно утримують структуру нігтя, вони фіксують його, не дозволяючи платівці розходитися в різні боки. Біогель вважається надійним захистом нігтьової пластинки, він допомагає швидко відновлювати травмовані тканини.

Тріщину на нігті можна закрити акрилом. Він відрізняється високою міцністю і надійністю. Його часто застосовують для боротьби з тріщинами.

Коли тріщина утворилася посередині, ремонт можна виконати за допомогою гелю-лаку. Його наносять на тріщину після проведення підготовчих операцій. Спочатку ніготь акуратно підпилюють, потім виконують шліфування нігтя. Тріщина, що утворилася посередині, не вважається великою проблемою. Вона легко ремонтується, але вона потребує належної уваги.

В побутових умовах

Відомо кілька методів усунення тріснув манікюру у себе вдома. Для цього необхідно виконати кілька технологічних операцій:

 • пошкоджена зона шліфується пилкою;
 • щоб поверхня нігтя була рівною і гладкою, її полірують бафом;
 • потім поверхню нігтя закривають клеєм;
 • на добре висушену поверхню накладають паперову серветку (дозволяється шовкову матерію), потім все знову покривають клеючим складом;
 • відремонтований ніготь полірують бафом.

   Вищеописана технологія зупинить тріщину, вона не дозволить їй розповзтися. Але це триватиме недовго, тому варто подумати про відвідування манікюрного салону.

   Якщо після ремонту одного нігтя з'явилися проблеми з іншими або якщо доводиться часто відвідувати салон краси, варто проконсультуватися з лікарем-дерматологом. Лікар проведе комплексне обстеження, в результаті якого він зможе визначити захворювання і призначити відповідне лікування. Виконуючи рекомендації лікаря, ви зможете повернути вашим нігтям колишній блиск і красу.

   Додатково про причини тріщин на лаковому покрытиив відео нижче.