Чому гель-лак швидко відшаровується від нігтя і як цього уникнути?

Манікюр, виконаний гель-лаком, вважається довговічним. Однак і у майстрів бувають випадки, коли покриття починає відшаровуватися вже через кілька днів з моменту нанесення. Хтось пов'язує це зі складом, хтось з особливостями жіночого організму, треті і зовсім впевнені в поганій якості матеріалу.

Чому відбувається відшарування і як її уникнути, розповість матеріал даної статті.

Основні причини

Незважаючи на те, що гель-лак має триматися на поверхні оброблених нігтів не менше двох тижнів, він може сколюватися навіть на другу добу після нанесення. Не варто відразу звинувачувати майстра, так як причини тут можуть бути різними. Їх може бути декілька, відзначимо основні, розділивши їх на незалежні від майстра і залежні.

Не залежать від фахівця.

 • Захворювання. Якщо гель-лак починає відколюватися практично відразу, тобто протягом доби з моменту нанесення, це може говорити про проблеми здоров'я. Зазвичай це може бути пов'язано з наявністю цукрового діабету, а також порушеннями роботи нирок і хворобами серцево-судинної системи. Те ж саме можна сказати і про будь-якому вигляді оперативного втручання. Навіть якщо жінка в цей період приймає антибіотики – це теж нерідко є причиною швидкої відшарування лаку.
 • Особливості жіночого організму. Мало хто знає, але відшаровуватися гель-лак може, якщо його завдали в перші дні менструального циклу. Крім цього, лак може погано триматися на нігтиках силу таких особливостей організму, як зайва пітливість долонь, надмірна жирність шкіри рук, истонченность нігтів і їх розшарування. У цих випадках відшарування може відбуватися від бази або фінішу. Щоб уникнути такої неприємності потрібно обезжиривать шкіру і усувати зайву пітливість.
 • Спа-процедури рук перед покриттям. Процес нанесення гібридних продуктів (гель-лаків і гелю) вимагає обов'язкового знежирення нігтів, оскільки воно здатне істотно скоротити час шкарпетки покриття. Обертаючи руки складами на масляній основі і виконуючи різноманітні маски, відбувається істотне зволоження шкіри. Чим більше використовується кошти, тим вона жирніше, щільніше маслянистий шар. Жоден дегидратор (знежирювачах) не впорається з тим, щоб прибрати жирність повністю, а тому покриття після спа-процедури довго триматися не буде.
 • Недотримання рекомендацій майстра. Як правило, в самому кінці манікюру (педикюру) професійний майстер завжди дає клієнтці кілька порад щодо продовження довговічності покриття. Незважаючи на це, жінка, прийшовши додому, тут же починає порушувати їх все: розпарювати руки, мити посуд в гарячій воді, та ще й з використанням побутової хімії. Однак тривалі контакти з водою і використання агресивної хімії в першу добу після нанесення покриття виключені зовсім. Від цього лак відходить не тільки на кінчиках, але і цілісної плівкою.

Недоліки роботи майстра

Як би ні хотілося сказати, що майстер ні причому, бувають випадки, коли саме його робота стає причиною того, що гель-лак швидко відшаровується від нігтя. Розглянемо основні нюанси, які потрібно знати перед походом в манікюрний салон або з'ясувати для себе самої тим, хто самостійно виконує манікюр (педикюр) в домашніх умовах.

 • Порушення технології. Порушення методики може полягати навіть у попередній підготовці нігтів. Наприклад, погане вычищение шкіри навколо нігтя може стати причиною відшарування гель-лаку від кутикули. Небажано наносити гібридні покриття відразу після виконання обрізного гігієнічного манікюру. Не можна допускати, щоб база або топ потрапляли на кутикулу. Також недотриманням технології є халтура запечатування торця нігтя. Це може стати однією з основних причин того, що гель-лак починає відходити зверху від краю вже на наступний день.
 • Використання різних матеріалів. У пошуку бюджетних покриттів і матеріалів для манікюру ми нерідко забуваємо про те, що не всі вони сумісні. Хтось вважає, що причина може критися в низькій якості лакових продуктів, а тому намагається віддавати перевагу продукції відомих торгових домів. Однак найкращим виходом буде покупка бази, топа і пігментованих лаків у одного виробника. Це зменшить ймовірність відшарування.
 • Виключення з технології одного з засобів. Треба розуміти, що повна технологія покриття нігтів гель-лаком досить тривала. На відміну від звичайних лаків, не потребують сушінні під спеціальною лампою, тут доведеться наносити один шар на інший. Причому загальна їх кількість може становити до 5-6. Враховуючи, що кожен шар потрібно сушити в спеціальному пристрої, часу витратити багато. Іноді майстри не обробляють нігті праймером, не зміцнюють їх або недостатньо добре знімають жирність після рясної обробки рук антисептиком.
 • Неправильний режим сушіння. Гібридні покриття потрібно сушити конкретний час. Воно залежить від типу використовуваної лампи та виду конкретного лакового продукту. Також не можна не враховувати і той момент, що лампи відрізняються потужністю. А тому при малій потужності вони будуть погано сушити нанесений шар. Відшарування можуть супроводжуватися появою тріщин. Якщо належить сушити покриття дві хвилини, значить, не можна скорочувати його. Якщо використовується слайдер-дизайн, шар під ним слід сушити довше.
 • Щільні шари наносяться матеріалів. Покриття слід наносити тонкими шарами, не забуваючи проходити пензликом по торцю нігтя. Товстий шар буде розтікатися по боках і за кутикулу. Крім того, що від цього ніготь буде виглядати площі, велика товщина в зоні кутикули стане причиною відшарування. Важливо розуміти, що чим більше буде загальна товщина, тим менше довговічність манікюру (педикюру). Таке покриття не вийде підкоригувати при необхідності, доведеться повністю знімати його і наносити нове.
 • Ігнорування заключного етапу роботи. Ні один гібридний продукт не має чогось непотрібного і необов'язкового. Що стосується топа, він буває з липким шаром і без нього. І оскільки нерідко в роботі користуються саме другим, після того, як виконають запечатування гель-лаку і просушування, важливо обов'язково зняти дисперсійний шар або залишкову клейкість. Робити це потрібно приблизно через 30 секунд після сушіння.

Профілактика

З'ясувавши основні причини можливих проблем відшаровування гель-лаку, варто визначити, що потрібно робити, щоб уникнути подібної неприємності. При цьому доведеться спиратися на самі причини.

Наприклад, якщо справа у стані здоров'я, про що ми думаємо рідко, потрібно відмовитися від гель-лаку і замінити його акриловим матеріалом. Перед тим як наносити який-небудь матеріал взагалі, варто поцікавитися у клієнтки, бере вона в даний момент антибіотики, є у неї проблеми з серцем, цукровий діабет. Що стосується зв'язку з курсом лікування, то доведеться почекати, поки після прийому антибіотиків пройде не менше 7 днів. Через тиждень концентрація препаратів в організмі знизиться, можна буде покрити нігті гель-лаком.

Якщо ж проблемою є гіпергідроз шкіри, варто систематично вдаватися до ванночка з дубовою корою.

Однак розраховувати тільки на ванночки теж не можна: за час манікюру (педикюру) доведеться користуватися не один, а кілька разів знежирювачем, обробляючи їм самі нігтьові пластини. Якщо це не допомагає, потрібно змінити лак, вибравши для клієнтки продукт іншої торгової марки.

Коли корінь проблеми криється в сухості нігтьових пластин та їх недостатній товщині, потрібно спочатку привести їх у норму. Можна дати нігтям якийсь час для того, щоб вони відновили свій природний блиск і здоровий вигляд.

Частий манікюр гель-лаком нерідко призводить до того, що пластини перестає «дихати», а тому ламаються і повільніше ростуть. Слабкі і мляві, вони не можуть тримати гібридне покриття.

Потрібно насичувати їх вітамінними комплексами, застосовуючи спеціальні курсові препарати. Маючи тонкі і расслаивающиеся нігті, важливо обов'язково користуватися рукавичками при митті посуду або ручному пранні.

Купуючи ті чи інші матеріали, варто вибирати серію в одного виробника. При цьому потрібно віддавати перевагу продукції перевірених фірм. Зовсім необов'язково, щоб матеріали коштували шалених грошей (як, наприклад, набори з 6 штук за 2000-2500 рублів). Потрібно перегорнути відгуки професійних майстрів, дізнатися їхню думку. Щоб не сумніватися, краще купувати в одного виробника не тільки бази, топ і пігменти, але ще й знежирювачах. Це забезпечить повну сумісність продуктів.

У майстрів щодо дотримання технології свою думку, вони працюють апаратом, та й часу на те, щоб двічі запрошувати клієнтку на один манікюр, у них немає. В цілому ж вважається, що декоративний манікюр можна робити відразу після гігієнічного. Після нього залишаються частинки масла, опіла. Вони можуть потрапити через кутикулу, і саме це може стати причиною того, що відшарування починається біля основи нігтя.

Важливо розуміти, що нігті не сушать всі разом: допускається направляти у лампу одночасно не більше двох.

Що стосується кутикули, треба відсувати її при нанесенні шарів. Не можна розпарювати шкіру тривалим прийняттям ванни перед манікюром. Не можна недосушивать наносяться шари. Не допускається халтура з запечатуванням торця, адже саме вона є причиною відколювання лаку на кінчиках пластин.

Можна замаскувати відшарування?

Якщо відшарування вже є, не можна маскувати її, в цьому випадку ніяк не вийде закріпити гель-лак і тим самим продовжити довговічність покриття.

Неважливо, з вільного чи краю, від підстави чи від бічних валиків почався процес відшаровування, зверху або знизу: повна переробка стане єдиним варіантом виправлення ситуації. Потрібно розуміти різницю між відшаруванням і відколюванням шматочка покриття. У другому випадку допускається корекція, приміром, маскуванням під французький дизайн.

Як визначити причину?

Звичайно, з повною упевненістю, глянувши на плачевний результат, сказати, в чому полягала головна причина відшарування, неможливо.

Однак деякі нюанси іноді вказують, що могло призвести до неї. Наприклад, якщо покриття починає лопатися на натуральних або штучних нігтях, це вірна ознака недотримання техніки манікюру з використанням гель-лаку. Коли спочатку з'являється скол на торці, а потім від нього тягнеться тріщина у вигляді павутинки, це можна пояснити двома причинами: пересушкой в лампі або неправильним нанесенням бази.

Якщо манікюр виконувався правильно, можливо, що у жінки є порушення роботи ендокринної системи. Треба питати про такі речі перед тим, як приступати до нанесення.

Важливі нюанси

Незалежно від типу використовуваного дизайну обов'язковим кроком технології є шліфування нігтьових пластин. І робити її потрібно м'якою бафом. Не можна користуватися старими пиляннями, оскільки вони не шліфують, а полірують поверхню, збільшуючи її гладкість і тим самим знижуючи міцність зчеплення.

Проходитися бафом потрібно по всім куточкам та важкодоступних місцях нігтя, не перетираючи пластину.

Також важливо правильно вибирати пилки, оскільки вони відрізняються абразивом. Обов'язково необхідно користуватися в роботі щітками для видалення опіла. Після них залишки потрібно прибирати не пальцями, а дегідратором і манікюрними серветками. Праймер використовують в якості ґрунтувального шару.

Якщо в процесі роботи виходить затікання лаку, від цього позбавляються до сушіння покриття в лампі. Коли даний момент упущений, доводиться підправляти покриття, позбавляючись від огріхів, а це вже може стати ще однією причиною відшарування.

Також варто приділяти увагу консистенцію використовуваних матеріалів, оскільки вони прямо залежать від потужності ламп. Скажімо, густі й тягучі склади гарні для ламп, потужність яких становить 38 і 46 W.

Якщо вже зовсім заглиблюватися в нюанси роботи з гель-лаком, то варто зазначити, що лампи підпорядковуються певній класифікації. Крім того, що вони бувають професійними або для побутового використання в домашніх умовах, одні з них передбачені для нарощування, а інші – конкретно для полімеризації гель-лаку. Саме тому причиною проблеми може стати сама лампа.

Ми не звикли замислюватися і про те, що полімери шкодять станом нігтів. Без перерви та профілактики розшарування нігтів не уникнути. Не можна перенашивать покриття з гібридною плівкою. Це важливо як для довгих нарощених, так і для своїх нігтів. Мало того що сколется плівка, так може відірватися і частину свого нігтя. Через 2 тижні з моменту нанесення нігтики починають сильно сохнути, позначається нестача повітря і вологи, що їм життєво необхідний. Тому крім відшарування, можуть з'являтися хворобливі відчуття навколо нігтьових пластин.

  Слідкуйте за тим, щоб при роботі з гель-лаком, наприклад, слайдер-дизайном не виходили повітряні кишені.

  Потрібно якісно і тонко запечатувати торці, наносити лак на чистий ніготь без волосинок або ворсинок, що з'явилися після знежирення пластин. Не можна користуватися ватяними дисками, не можна змахувати пил пальцями, майстер повинен робити манікюр у рукавичках. Не можна задирати декоративні елементи.

  Про причини відшарування гель-лаку дивіться у відео нижче.