Різновиди та особливості форм нігтів для манікюру

Стан рук жінки і обраний нею манікюр не тільки підкреслюють індивідуальність створеного образу, але і говорять про внутрішній стан представниці слабкої статі. Починаючи процедуру декорування нігтів, клієнти салонів краси кажуть майстру про свої індивідуальні уподобання і побажання з приводу колірної гами і форми манікюру. Бажання відвідувачів іноді не можуть бути втілені в життя у зв'язку з особливостями будови кистей рук і пальців, а також форми і розміру нігтьової пластини. Досвідчені фахівці зобов'язані попередити клієнта про можливі наслідки неправильно обраного стилю та кольору, а також зобов'язані порадити вихід із ситуації.

Різновиди та їх особливості

Правильний вибір форми нігтів для того чи іншого манікюру є однією з головних завдань фахівців краси, від якого згодом будуть залежати естетичний вигляд і актуальність всього образу. Професійні майстри виділяють кілька форм нігтів для манікюру.

 • Чіткий квадрат – найбільш затребуваний вид, для якого характерні чіткі бічні і горизонтальний лінії, а також гострі кути. Довжина нігтя – середня, форма рук – видовжена, з витягнутим нігтьовим ложем. Фахівці рекомендують формувати дану форму на щільної і жорсткої штучній основі для запобігання закручування і обламування гострих кутів. Квадратний манікюр вимагає своєчасної та регулярної корекції у зв'язку з нерівномірним зростанням роговий пластини.
 • М'який квадрат – покращена квадратна форма, яка підходить для коротких і середніх пластин і має низький відсоток деформації кутових елементів.
 • Овальний квадрат – компромісний тип манікюру, який візуально витягує пальці. Головна особливість – заокруглений край нігтьової пластини.
 • Овальна – базова різновид, яка повторює лінію нігтьової пластини. Формується на середніх і коротких нігтях.
 • Кругла. Застосовується для короткої пластини, довжина якої не більше 0,1 див. Ідеально повторює лінію пальця і вимагає регулярного коригування.
 • Мигдалеподібна. Формується тільки на довгих пальцях з вузькими нігтьовими пластинами. Важлива особливість – відсутність гострих частин і формування закругленою лінії від точки росту нігтя.
 • Трикутна. Застосовується тільки для вузьких і довгих пальців. Принцип виготовлення аналогічний миндалевидному манікюру, але має гострий кут в кінці. Дана форма має низьку стійкість до механічних пошкоджень і застосовується на штучних пластинах.
 • «Балерина» – новий напрям в дизайні нігтів, у якого краю спрямовані до центру та зрізані рівною горизонтальною лінією. Дана форма схильна до механічних пошкоджень і скручування на тонких нігтях.
 • Скошена – одна з форм квадрата, яка має скошений край і підходить для вузьких пластин. Напрямок скошених країв залежить від дизайнерської думки художника. Головна умова – наявність жорсткої нігтьової пластини.
 • «Стилет» – оригінальна форма, яка користується популярністю серед молодих клієнток і має кілька напрямків: готичний, гранований, сворд, пилка. Важлива особливість – витягнута і загострена форма, що виконується тільки на нарощеної основі.
 • «Пайп» – універсальна і практична форма, для якої можна використовувати будь-який вид нігтьової розпису. Нігтьова пластина виконана у вигляді арки з вигином в центрі.
 • «Ейдж» – сучасний напрямок в нігтьової індустрії, яке виготовляється на основі французького манікюру. Фахівці випилюють квадратну форму і роблять гострий клин на верхній частині. Формуються кути можуть бути різного виду.
 • «Бріджит» – гармонійне поєднання класичного стилю і парадоксальності. Відмінні риси – дві грані, три площини і гострий кут. Для створення складної форми фахівець повинен мати великий досвід роботи і практичні навички.
 • «Метелик» – оригінальна форма, яка рідко використовується для щоденного застосування і має видовжену форму з закругленими сторонами вершини. Манікюр у вигляді метелика використовують для створення креативних сценічних образів.

Фахівці не рекомендують застосовувати квадратну, трикутну і скошену схеми на тонких натуральних нігтьових пластинах. Дані форми підходять тільки для штучних основ або натуральних поверхонь, на які було завдано гель або акрил. Окрему увагу необхідно приділити новою формою нігтів з назвою «маніфа». Дана модель нагадує віяло або розкльошені спідницю і може мати як один рівень трикутників, так і декілька. «Маніфа» не призначена для повсякденного застосування, а є творчим втіленням модних тенденцій.

Поради щодо вибору

Будова нігтьових пластин кожної людини має свої індивідуальні особливості. Іноді нігті на одній руці можуть бути різної форми, товщини і структури, а також мати відмінності в нігтьовому ложі і лінії згину. Дані дефекти набувають яскраво виражений характер на довгих нігтях. Вибір форми в залежності від типу кутикули:

 • овальна – універсальний тип для створення всіх форм манікюру;
 • квадратна – найкращий варіант для створення квадратної форми нігтьової пластини;
 • трикутна – тип кутикули, для якого підходять трикутні або загострені нігті.

Фахівці виділяють кілька типів пальців:

 • короткі;
 • довгі;
 • товсті;
 • тонкі.

Для тонких і коротких пальців необхідно віддавати перевагу класичним формам, не рекомендується використовувати квадратний манікюр, який зробить руки грубими і неестетичними. Довгі пальці необхідно прикрашати квадратним манікюром з заокругленим краєм, який є практичним і довговічним. Для подовження коротких нігтьових пластин треба використовувати овальні форми. Трикутні нігті і котячі форми надають витонченість тонким і довгим рук, але мають низьку міцність. Для натуральних нігтьових пластин фахівці не рекомендують використовувати довгі нігті, а радять зупинити свій вибір на короткої або середньої довжини.

У разі якщо нігті мають невелику товщину і щільність, майстри радять відмовитися навіть від середньої довжини у зв'язку з імовірністю закручування вільних країв, появи сколів, тріщин і неэстетической деформації манікюру. Будова рук і нігтів – основний фактор, який впливає на вибір форми манікюру. Тільки довгі пальці з овальними нігтями є універсальними, на яких гармонійно виглядають навіть самі незвичайні дизайнерські рішення.

Правильна форма нігтів повинна візуально витягати довжину кисті. На вибір довжини безпосередньо впливає рід діяльності і домашні обов'язки. Манікюр ні в якому разі не повинен ставати перешкодою для виконання повсякденних занять. У разі деформації однієї з нігтьових пластин необхідно обов'язково провести зменшення довжини всіх нігтів.

Колірна гамма – ще один неформальний фактор, який впливає на довжину манікюру. Для всіх темних відтінків необхідно вибирати короткі форми, френч не рекомендується наносити на квадратну поверхню. Геометричну нігтьову розпис не можна наносити на мигдалеподібну поверхню. Квадратні нігті неприпустимо декорувати стразами. Дана форма гармонійно поєднується з френчем. Перед початком створення оригінального манікюру треба обов'язково проконсультуватися з фахівцем, який обов'язково допоможе знайти правильне рішення. У спеціалізованих журналах можна знайти велику кількість фотографій і практичних порад щодо створення красивого і якісного манікюру.

Технологія створення потрібної форми

Після остаточного вибору форми нігтів працівники салонів починають проводити підготовчі роботи, які складаються з кількох етапів:

 • пом'якшення поверхні рук з допомогою спеціальних ванночок;
 • видалення кутикул і задирок;
 • обпилювання нігтьової пластини від кута до центральної частини.

Обпилювання нігтя в одному напрямку запобігти розшаровуванню структури роговий пластини. Для натуральних нігтів необхідно придбати пилку з скла або каучуку. Тонкі нігтьові пластини обробляють керамічним інструментом з дрібним напиленням. Застосування пилочки з металу може призвести до розшарування структури пластини із-за підвищення температури інструменту під час виконання робіт. Універсальними робочими інструментами фахівці вважають скляні або кришталеві, які приберуть всі нерівності і плями.

В елітних салонах краси використовують інструменти з алмазним або сапфіровим напиленням. Для запобігання потрапляння на поверхню шкіри чи рани збудників різних захворювань фахівці обробляють весь інструмент спеціальним розчином. Для створення квадратної форми необхідно мати довжину нігтьової пластини не менше 0,3 см, яка є стійкою до механічних пошкоджень. Всі краю обережно обпилюються, а кути згладжуються. Для створення цілісного образу треба видаляти кутикулу прямо і робити акцент на кутах. Для подовження коротких пластин слід зробити подовження вільного краю.

Створення мигдалеподібної форми складається з декількох етапів:

 • створення квадратної форми;
 • запиливание кутів для отримання трапеції;
 • закруглення вершини у вигляді кола мигдалевого горіха.

  Створення овальної форми передбачає підпилювання нігтя з кожної сторони і заокруглення верхівки. Робочий інструмент повинен розташовуватися під відповідним кутом нахилу. Манікюр у вигляді стилета виготовляється на основі овальної форми з круглим краєм, який треба поступово завужувати до отримання гострого кута. Краї форми «Балерина» треба обпилювати строго під похилим кутом, а верхнього краю надають горизонтальне напрям. Початківцям майстрам необхідно уважно вивчити всі поради професіоналів по правильному вибору, створення і корекції красивого манікюру.

  Пряма лінія в центрі нігтя – основна лінія майбутньої форми, яка проходить через весь палець. Дана лінія розділять пластину на рівні частини, які повинні повністю збігатися і бути симетричними. У разі розбіжності даних половин красиву і естетичну форму створити не вийде. Основне правило якісного манікюру – наявність однакової кількості запив з кожної сторони. Огляд тильного боку нігтів дозволить оцінити якість створеної нігтьової форми.

  Секрети фахівців

  У разі неможливості створення потрібної форми на натуральній основі фахівці рекомендують створювати штучну нігтьову пластину, яка має ряд переваг:

  • отримання необхідної форми і довжини за короткий проміжок часу;
  • відсутність алергічної реакції;
  • довговічність;
  • стійкість до механічних пошкоджень;
  • високі естетичні показники.

  Основний недолік – регулярне відвідування салонів краси для виконання своєчасної корекції. Для додання необхідних форм штучним нігтям майстри використовують спеціальні шаблони, виготовлені з тефлону, металу або паперу. Створення нарощених нігтів виконується способом кріплення нижньої або верхньої форми. Досвідчені майстри салонів краси повинні володіти не тільки професійними навичками для грамотного підбору та створення потрібної форми нігтів, але і психологами. Довгі дослідження фахівців даної області виявили прямий взаємозв'язок форми нігтя і характеру людини.

  Овальна форма підходить романтичним і мрійливим клієнтам, які мають нестійку нервову систему і часті перепади настрою. Для рішучих, сміливих і цілеспрямованих людей підходить правильна квадратна форма нігтів. Дана категорія осіб має якості лідера, який вміє приховувати свої емоції і почуття. Добрі, чуйні і відкриті люди воліють прямокутну форму. Дані клієнти відкриті до всього нового і незвичайного, їм обов'язково треба запропонувати останні новинки і цікаві ідеї. Круглі нігті є ознакою креативності і творчості, які постійно прагнуть до спілкування і дарують радість оточуючим.

  Коротку довжину нігтів воліють берегині сімейного вогнища, для яких турбота про дітей і чоловіка стоїть на першому місці. Представниці слабкої статі з довгими нігтьовими пластинами є фатальними жінками, які хочуть просуватися по посадових сходах.

  Мода – це особливий світ, який постійно диктує свої правила і тенденції. Дизайнери і художники-декоратори завжди знаходяться в творчому процесі пошуку нових ідей, форм і образів. У спеціалізованих журналах можна побачити нові тенденції в дизайнерському оформленні нігтів. Неухильно слідуючи новим тенденціям та напрямкам, треба завжди зберігати свою індивідуальність. Досвідчені фахівці обов'язково допоможуть прийняти потрібне рішення, яке буде прикрашати руки і допоможе в створенні модного образу. Цю процедуру треба робити тільки в салонах краси високого рівня, де працюють досвідчені фахівці, які відповідально ставляться до виконання поставленого завдання і піклуються про здоров'я своїх клієнтів. Вибираючи нову форму нігтів або незвичайну кольорову гаму, треба обов'язково пам'ятати про доцільність такого нововведення, про його відповідність способу життя, роботи і загальному стилю.

  Про те, як вибрати манікюр за формою нігтів, дивіться у наступному відео.