Як правильно гладити джинси?

Джинси міцно увійшли в наше життя і сьогодні без них, здається, важко обійтися. В цьому одязі ходять на прогулянку і роботу, подорожують і відпочивають. Популярність таких штанів повністю виправдана. Джинси вносять різноманітність у створення свого образу, вони подобаються дітям і дорослим чоловікам і жінкам. Ці штани завжди відповідають модним течіям. При правильному догляді, вони можуть прослужити досить довго.

Чи потрібно прасувати джинси?

Чомусь багато хто вважає, що джинси можна взагалі не гладити. Причому вони одягають їх щодня. Але якщо хочеться завжди добре виглядати, прасування повинна бути постійною. Деякі думають, що після прання достатньо струсити вологі штани, щоб вони прийняли помпезний вигляд. Насправді ж це марно, такий щільний матеріал, як джинса, навіть після струшування не зможе добре разгладиться. Неминуче утворюються складки, а складки призводять до того, що нитки починають в місцях вигинів сильно стиратися, а тканина швидко вицвітати.

Тому джинси після прання слід обов'язково гладити. В подальшому періодично піддавати прасуванні для підтримки охайного вигляду.

Техніка прасування

Щоб не утворювалися нерівності, необхідно прасувати джинси теплою праскою, дотримуючись певних правил.

 • Прасувати можна лише вологі штани. Якщо матеріал сильно висох, його треба зволожити пульверизатором. Рідина рівномірно розпорошується по поверхні штанів, особливо на занадто м'яті або жорсткі місця.
 • При відсутності пульверизатора можна погладити джинси через марлю. Її потрібно змочити, розстелити по поверхні матеріалу, потім провести праскою. Впоратися з невеликими заломами допоможе режим «Подача пари».
 • Щоб не травмувати лицьові волокна, прасування повинна проходити по виворітній стороні. Якщо почати пропрасовувати лицьову сторону, тканина почне лисніти і блищати.
 • Перед прасуванням штани треба вивернути. Починати прасувати штани потрібно зі швів, встановивши невисокий температурний режим. Нитки швів зазвичай виготовлені з капрону. При великій температурі капрон може просто розплавиться.
 • Нормальна температура для прасування джинсових речей знаходиться в діапазоні 140-190 градусів. Велике значення має товщина матеріалу, його щільність.
 • Коли шви з кожної сторони добре пропрасовані, брюки необхідно розправити і пропрасувати всі ділянки тканини, що залишилися.
 • Іноді в області кишень з-за високої щільності тканини може залишитися трафарет. Щоб цього не сталося, потрібно в кишеню вкласти, наприклад, носовичок. Зазвичай така дія дає результат — після прасування не залишається ніяких слідів в районі кишень.
 • На джинсах ніколи не роблять стрілок. Вони повинні бути тільки на полотняних штанях. Стрілки, зроблені на джинсах, вважаються вираженням несмаку і зневагою до одягу.
 • Штани після прасування повинні трохи підсохнути. Їх вішають на мотузку, розкладають на будь-яку рівну поверхню.

Деякі люди, коли дуже поспішають, надягають ще не повністю просохлі штани. У випадках з джинсами цього робити не потрібно. Результатом може стати втрата форми. На таких штанах на колінах з'являться некрасиві опуклості.

Як правильно погладити «рвані» джинси

Вже не один сезон в моді у молоді «рвані» джинси. Іноді кількість дірок навіть важко порахувати.

Наймоднішими вважаються джинси, у яких відкриті коліна, матеріал порваний на стегнах.

Щоб ця конструкція залишалася стильною, «рвані» джинси також вимагають правильної прасування.

Для прання подібних речей забороняється користуватися пральною машиною-автомат. Вона може перетворити такі штани в сильно порвану ганчірку. Підходить для цього лише ручне прання. Якщо з'явилася гостра необхідність, а також мала кількість часу, перш ніж відправити «голодранці» в пралку, джинси загортають у мішок з тонкої тканини.

Якщо прання буде проходити вручну, штани потрібно попередньо прокип'ятити. Потім їх розгладжують після кип'ятіння, розправляють, вішають сушитися. «Рвані» джинси вимагають делікатного підходу, особливо при прасуванні. З обережністю проглаживаются шви, всі рівні ділянки. Причому операція повинна обов'язково виконуватися з накладенням вологої марлі. Щоб не допустити появи відбитків на задній стороні від дірок, зроблених спереду, прасування повинна виконуватися з допомогою прасувальної дошки.

Кожну штанину надягають на відкидається деталь, яка спеціально призначена для гарного прасування.

Майстри не рекомендують пропрасовувати волокна «рваних» штанів. Якщо вони придбали безформний вигляд, треба їх трохи збризнути водою, добре розрівняти, надати їм інше положення і залишити сохнути.

Парою джинсів з прикрасами

Джинси завжди вважалися робочим одягом. Минув час, все змінилося. Щоб зробити жіночі джинси постильней і більш «жіночими або дитячими, їх почали прикрашати:

 • стразами;
 • бісером;
 • вишивкою;
 • блискітками.
стрази
вишивка
блискітки
бісер

Природно, погладити такі штани набагато складніше, ніж звичайні джинси. Якщо на них дуже багато декоративних елементів, можна обійтися без прасування. Для цього застосовують спеціальний парогенератор. Він здатний додати матеріалу його первісний вигляд.

Особливої обережності вимагає прасування перекладних картинок, що зустрічаються на дитячому одязі. Категорично забороняється їх нагрівання, так як вони зіпсуються. Досить після прання їх акуратно розправити.

Як зменшити число глажек

Згідно з рекомендаціями виробників модного джинсового одягу, штани не потрібно часто прасувати праскою. Це може стати причиною виникнення заломів, які будуть виглядати дуже негарно.

Щоб після прання позбутися від води, потрібно просто повісити їх на мотузку і почекати поки вона повністю стече. Для зменшення кількості глажек одного виробу, потрібно виконати кілька технологічних кроків.

 • Спочатку на штанях застібаються блискавки, кнопки і гудзики. Потім їх вивертають, після чого відправляють в пральну машину. Стираються тільки одні джинси. Інші речі повинні бути відсутніми.
 • На машині встановлюється делікатний режим. Можна прати такі джинси вручну. Для цього знадобиться господарське мило і пральний порошок, у якому відсутні відбілюючі компоненти.
 • У минулому столітті фанати примудрялися прати джинси, не знімаючи з себе. Стиляги вважали, що в результаті такої «прання» штани не можуть сісти.
 • Випрані джинси необхідно акуратно обжати. Викручувати їх, як звичайну статеву ганчірку, категорично заборонено. Досить повісити штани на мотузку у ванній і вода стече сама. Потрібно лише трохи почекати.
 • Перш ніж відправити джинси сушитися, потрібно потягнути їх в довжину, а також в ширину. Справа в тому, що цей матеріал після прання трохи сідає.
 • Сушка повинна проходити на вулиці або в провітрюваному приміщенні. Причому джинси повинні знаходитися в строго горизонтальному положенні. Для цього штани акуратно розкладають на будь-якій рівній поверхні.
 • Безумовно, дотримання вищеописаних правил допоможе отримати позитивний ефект. Якщо грамотно гладити джинсовий одяг, термін її експлуатації збільшується в рази.

Практичний досвід показав, що джинсовий одяг не можна здавати в хімчистку.

Під час виготовлення штанів матеріал піддається вывариванию. В цьому процесі задіяно кілька спеціальних хімічних речовин. У процесі хімічної чистки вироби починається реакція, результат який ніхто не зможе передбачити, але гарний зовнішній вигляд буде зіпсований, це точно.

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що гладити джинси можна, але при цьому потрібно дотримувати всі правила.

Майстер-клас по прасуванню джинсів дивіться у наступному відео.