Хто найшвидша людина на планеті? Найшвидші бігуни, футболісти в історії. Рекордсмени з різних сфер життя: хто вони?

Світові рекорди часом шокують. Давайте дізнаємося про них детальніше.

Дух змагання притаманний кожній людині, а якщо він спортсмен, то досягнення найкращих результатів стає для нього сенсом існування. Найталановитіші досягають високого звання рекордсмена, вписуючись в аннали історії як найбільш швидкі, максимально витривалі або влучні.

Ми хочемо розповісти вам про наибыстрейших представників людства на Землі, які, здавалося б, перевищили межі можливостей, підкоривши шанувальників спорту своїми величезними досягненнями.

На жаль, нам невідомо, наскільки швидкими були бігуни давнину, оскільки точних відомостей про це не збереглося. І тільки в кінці дев'ятнадцятого сторіччя, коли відродилися традиції проведення Олімпійських ігор і були винайдені секундоміри, стали офіційно фіксувати спортивні рекорди.

Видатні бігуни світу

Середньостатистична людина в стані пробігти один кілометр за сім з половиною хвилин. Еталоном для перевірки швидкості спринтерів вважає стометрівка – саме на такій ділянці найкраще перевіряються людські можливості. Протягом минулого століття звання найшвидших підкорювачів стометрівки належало тринадцяти бігунам – деякі швидко втрачали цей статус, інші були «королями бігу» протягом довгих років.

Отже, кубки призерів стометровщиков дісталися:

 • Американцеві Дональду Липпинкоту – став першим переможцем на стометрівці, пробігши її за 10,6 секунд під час Стокгольмської Олімпіади в 1912-му році.
У центрі
 • Американця Джессі Оуенсу – побив рекорд свого співвітчизника через 24 роки під час Олімпіади в Німеччині і зміг його втримати до 1984-го. Його показник – стометрівка за 10,2 секунди – дійсно видатний. До речі, в той рік бігун був удостоєний чотирьох «золотих» медалей за досягнення.
Легенда
 • Ямайця Усэйне Болте – якого недарма називають «найшвидшою людиною планети», 1986 року народження. А спортивна слава прийшла до нього вже в п'ятнадцятирічному віці, коли він переміг на всесвітніх змаганнях з бігу (там було одне «золото» та два «срібла»).
Дуже швидкий
 • У сімнадцять років на двухсотметровом відрізку Усейн досяг фінішу за 19,93 секунди. Тричі домагався олімпійського чемпіонства, був багаторазовим чемпіоном світу, а ще він зараз – світовий рекордсмен за 3 спринтерським дисциплін.
 • Серед його неймовірних досягнень – 9,58 секунди на стометровому і 19,19 секунди на двухсотметровом відрізках на літньому чемпіонаті світу в 2009-му. А на Пекінській Олімпіаді збірна його країни, у складі якої він виступав, домоглася в естафеті 4 х 100 приголомшливої перемоги за 37,10 секунди. Після цього Усейна Болта прозвали «Блискавкою», який заробив три «золота» і продемонстрував стільки ж нових рекордів.

За феноменом Усейна Болта уважно стежать шанувальники легкої атлетики зі всього світу. Його гранична швидкість – десять з половиною метрів в секунду, тобто за годину він в змозі пробігти понад 37 з половиною кілометрів. За швидкість спортсмен очолює список МАЛА (Міжнародна Асоціація Легкої Атлетики), двічі був нагороджений «Висхідною зіркою» і був визнаний кращим легкоатлетом.

Футбол на підвищеній швидкості: результати

У футболі перемога всієї команди залежить не тільки від майстерності гравців, але і від їх швидкості. Кого ж вважають наибыстрейшими футболістами на Землі?

 • Тео Уолкотта, який може бігати 35,7 км/год. Дуже талановитий гравець, який почав займатися футболом лише з десятирічного віку. При цьому в п'ятнадцять років він вже грав за молодіжний склад «Стаутгемптона». Починаючи з 2006-го, грає нападником у складі «Арсеналу».
Футболіст
  <>Ектора Бельерина, який пересувається по полю зі швидкістю 35,2 км/год. Теж грає за «Арсенал», куди перейшов з молодіжного складу «Барселони». Дуже талановитий юний захисник.
В Арсеналі
 • Гарета Бейла, нападник «Реала Мадрид» зі швидкістю 35,1 км/год. Був викуплений клубом у «Тоттенхема» за сто мільйонів євро – і його нові роботодавці жодного разу не пошкодували про дорогу покупку.
В Реалі

Рекордсмени з різних сфер життя: хто вони?

 • Джеррі Мікулек – самий скорострільний в світі. Він легко потрапляє револьвером п'ять разів гральну карту менше, ніж на секунду. Визнаний фахівець в збройовому справі, Джеррі працює викладачем стрільби і став п'ятикратним рекордсменом саме по стрільбі з револьвера. Він став досвідченим зброярем, налаштовувати і модернізуючим револьвери.
Стрілець
 • Тревіс Томасірекордсмен з перезарядки зброї – за його діями глядача спостерігають, затамувавши подих. Здається, що це не майстерність, а справжня магія. У них з Джеррі Микулеком вийшла б непогана бойова команда!
 • Шотаро Макисумишвидше всіх складає кубик Рубіка – за 12,34 секунди, що зробило його неодноразовим рекордсменом у подібних змаганнях. Суперники не змогли вирішити швидше нього комбінації з 2х2х2 (2,82 секунди) і 3х3х3 (12,11 секунди).
 • Японка Міітмега-швидка секретарка, яка вміє друкувати сто ударів протягом двадцяти секунд. Трохи статистики, щоб ви змогли оцінити її швидкість: середньостатистичний машиніст-професіонал встигає «набити» приблизно 380 ударів за 60 секунд, а володіє «сліпим» методом набору – лише трохи більше.
 • Девід Р. Адамовичблискавично метає ножі – тричі за секунду. Він став рекордсменом не тільки як найшвидший метальник ножів, але і їх ловець, а ще він швидше за всіх кидає їх поруч з людиною.
Метальник ножів
 • Кент Френч – вміє швидше всіх плескати в долоні – чотирнадцять разів за секунду. Цей феномен придумав власну методику, що дозволяє досягти таких вражаючих результатів, і встановив світовий рекорд, грюкнувши 721 разів лише за 60 секунд.

Інкогніто – на жаль, журналістам не вдалося дізнатися ім'я людини, який швидше за всіх п'є воду. Проте рекорд був зафіксований – півтора літра менше, ніж за п'ять секунд. А це – добова норма рідини для людини!

Відео: найкрутіші рекорди світу