Фейки або реальні люди Вконтакте: як розібратися?

Даний матеріал буде корисним для тих, хто хоче зрозуміти, як розпізнавати фейку Вконтакте

Спілкуючись в соціальних мережах, люди завжди перебувають під загрозою того, що їх інтернет-друг може насправді надати фейком. ВКонтакте дуже поширені подібні випадки, хоча розробники і намагаються боротися з цим явищем різноманітними методами.

Добре, якщо над вами вирішили пожартувати справжні друзі, вирішивши для цього створити фейковий аккаунт. А якщо ви потрапили в руки кіберзлочинців, то це вже представляє серйозну загрозу для ваших фінансів і безпеки.

Щоб зрозуміти, хто «стукає» на вашу сторінку ВКонтакте, потрібно звернути увагу на кілька ключових моментів, які підкажуть, хто сидить по той бік інформаційного каналу.

Візуальні свідчення: як розпізнати фейку ВКонтакте?

До чого приховувати: далеко не всі ми обдаровані модельною зовнішністю, тому якщо на аватарці писана красуня або блондин з атлетичною фігурою, то вже одне це повинно вас насторожити – можливо, фото (а разом з ним і вся сторінка) – липовий.

Щоб упевнитися, перегорніть викладені в альбомах зображення – їх, як правило, буде або зовсім небагато (причому загального характеру – наприклад, пейзажі), або взагалі – викачані з просторів інтернету зовсім недавно.

Відрізнити фейк

Якщо сумніви з приводу аватара у вас залишаються, то протестуйте виставлене фото через пошукову систему браузера. Для цього, клікнувши правою мишкою на зображення, скопіюйте URL, вклейте в пошукове віконце, наприклад, Google і виберіть функцію пошуку картинок. Якщо в результаті пошуковик видасть цілий ряд посилань на акаунти з ідентичною фотками, то вітаємо: перед вами справжній фейк!

Розпізнаємо сторінку
Шукаємо схожість

Визначення фейку ВКонтакте за часом існування сторінки

За часом існування сторінки ВКонтакте також можна судити про реальність її творця. Щоб оцінити реальний вік облікового запису, потрібно обчислити номер його id.

  • Якщо власник профілю не приховує його свідомо, то він видний безпосередньо в адресному рядку сторінки (дев'ять цифр (замість нулів у нашому прикладі) https://vk.com/id000000000).
  • Якщо ж адреса був чомусь захований, то на місці цифр в адресному рядку з'являється слово «yachered». У такому випадку потрібно зайти в реєстр друзів такого «аноніма» і глянути його id там (ті ж цифри в адресному рядку, тільки у формулі https://vk.com/friends?id=000000000).
  • Дізнавшись id, обчислюємо приблизний термін існування аккаунта. Якщо вийшла одиничка з вісьмома нулями, то він досить старий – з 2010 року, якщо дев'ятнадцять з сімома нулями на два роки «молодше», а якщо в ньому є багато різних цифр і починається він далеко не з одиниці, то варто насторожитися – це дуже «юна» сторінка.

Уважно вивчаємо стіну, друзів і передплатників сторінки ВКонтакте

Зміст написів і постів, вивішених на стіні профілю, може дуже багато розповісти про його творця. Якщо там переважають різні рекламні заклики, значить, швидше за все, це фейк, створений саме для цього.

Також придивіться до кількості і змісту текстів (свої чи чужі), а також до того, яку реакцію від інших користувачів вони викликають. Коли постів мало, всі вони чужі, а під ними немає лайків та коментарів – швидше за все, ви на фейкової сторінці.

У фейків буває багато друзів, передплатників

Не менш уважно варто переглянути і списки друзів і передплатників профілю: скільки їх, хто вони, чи немає їх розробниками. Буває, що власник облікового запису (навіть не фейковий) набирає друзів, а потім видаляє їх, збільшуючи за їх рахунок кількість передплатників і підвищуючи таким чином свій рейтинг.

Аналізуємо аудіо - та відеоматеріали: розпізнаємо фейку Вконтакте

Швидше за все, на фейкової сторінці ви їх і зовсім не відшукайте, або ж вони будуть просто скачані з інтернету з числа найбільш затребуваних на даний момент – і тоді їх може бути ціла купа просто хаотична добірка всього підряд).

Відео: Як дізнатися фейк сторінка Вконтакті?