Як відрізнити родимку від меланоми: ознаки переродження родимки у меланому. Як довго родимка перероджується в меланому? Як виглядає меланома на ранній стадії: фото

Способи відрізнити меланому від родимки.

Меланома — злоякісне утворення на шкірі, яке з'являється пігментованих клітин. У цій статті ми розповімо, як відрізнити родимку від меланоми.

Меланома і родимка: поняття

Родимка або невус являє собою невелике округле утворення на шкірі з однорідним забарвленням. Практично всі невуси з'являються на тілі у віці до 25 років. Пік появи здійснюється з 5 до 18 років. Саме в цей час на тілі може з'являтися безліч нових родимок. Найцікавіше, що ближче до старості деякі родимки можуть зникати. Взагалі більшість родимок, які не носять ніяких неприємних відчуттів, не викликають дискомфорту, видалення не вимагають.

Ознаки меланоми

Відповідно якщо у вас є кілька плоских родимок або навіть опуклих невусів, які не контактують з одягом і їх не зачіпають ніякі предмети, то видаляти їх не обов'язково.

Що стосується родимок, які знаходяться в області паху, на обличчі у чоловіків в зоні гоління, у жінок під грудьми і на попереку, які знаходяться на шиї і постійно контактують з коміром, то їх спеціалісти обов'язково рекомендують видаляти. Це пов'язано зовсім не з переродженням, а можливою травматизацією та занесенням якоїсь інфекції. Таким чином, ви піддаєте себе деяким ризикам, залишаючи такі родимки на тілі.

Меланома — злоякісна пухлина, що розвивається з меланоцитів — пігментних клітин, що продукують меланіни.

Як довго родимка перероджується в меланому?

З часом родимки можуть змінювати свій колір, а також форму. Якщо це відбувається, необхідно ретельно контролювати ситуацію і постійно спостерігати таку родимку.

Особливості:

  • Справа в тому, що велика кількість невусів можуть перероджуватися в злоякісні новоутворення — меланоми. Основний ризик цієї недуги в тому, що дане онкологічне захворювання прогресує дуже швидко. Тобто приблизно від першого переродження, до появи метастазів лише проходить 6-8 місяців.
  • Тобто, людина може ходити здоровим, але протягом року просто померти. Якщо меланома знаходиться на поверхні епідермісу, то її можна з легкістю видалити і швидко вилікувати. Якщо вона виявлена на ранній стадії, тобто на стадії утворення, то при своєчасному підході, ризик смерті становить всього 5%.
  • Тобто в 95% випадках настає повне одужання. Якщо ж невус запущений, і минув деякий час після переродження меланоми, то шанси дуже низькі. Справа в тому, що як тільки меланома проростає в дерму, тобто в більш глибокі шари шкіри, її клітини можуть надходити у кров і розноситься по всьому організму.
  • Таким чином, ці клітини розростаються в інших органах. У першу чергу це відбувається в лімфовузлах, а потім і в інших органах і системах. Рак виявляється у всьому організмі, так як клітини меланоми розростаються в органах і тканинах. В такому випадку зробити практично нічого не можна, і людина приречена на смерть.

Як виглядає меланома на ранній стадії: фото

Нижче представлені фото.

Меланома
Меланома
Меланома

Як відрізнити родимку від меланоми: ознаки переродження родимки у меланому

Існує спеціальна класифікація, за допомогою якої можна здійснити огляд. Вона доступна абсолютно кожному з нас.

Інструкція:

  • Оцінюється колір новоутворення. Якщо у вас була світло коричнева родимка та з часом вона почала темніти, причому колір став неоднорідний. Тобто з правого боку вона більш темна, зліва світла, це вже тривожний сигнал.  
  • Родимка найчастіше пофарбована однорідно і рівномірно. Тобто вона або світла або темна, без якихось сторонніх вкраплень, переходу кольору. Якщо ви побачили, що на родимці є червонуватий відтінок, темні вкраплення або навпаки, світлі цятки, це привід сходити до лікаря.
  • Розмір. Якщо родимка несподівано почала розростатися, це також тривожний сигнал. Вона не повинна зростати. Якщо ви не додали у вазі, і суттєво не поліпшилися, вона повинна залишатися колишнього розміру, такого як була завжди.
  • Асиметрія. Звичайна родимка найчастіше круглої або овальної форми. Меланома ж не має чітких меж, і абсолютно не симетрична. Тобто її колір і площа досить розпливчасті, немає чіткого контуру. При цьому вона абсолютно несиметрична і може нагадувати своєрідну калюжу.
  • Опуклість або рельєф. Якщо ви пощупаете родимку, то вона або опукла і округла, або ж взагалі плоска. Якщо на її поверхні є якийсь неоднорідний рельєф, якісь здуття, пупиришки або навпаки поглиблення, терміново йдіть до лікаря. Особливу увагу варто звертати на родимки діаметром більш 6 мм Саме ці ділянки є найбільш небезпечними і схильними до переродження і появи меланоми. Таким чином, з цієї родимки може з'явитися меланома за будь-яких сприятливих умов. Крім того, такий великий розмір збільшує шанси травматизації і переродження. Тобто велику родимку, яка підноситься над поверхнею шкіри, є опуклою, дуже просто зачепити або пошкодити.  
Способи відрізнити

Який лікар діагностує, лікує меланому?

Багато з нас думають, що меланома — це щось жахливе і страшне, вона обов'язково є помітною. Однак насправді навіть плямочка невеликого розміру може переродитися в небезпечну пухлина. При цьому вона не обов'язково повинна бути величезних розмірів. Дуже часто її розмір не перевищує 5 мм і нагадує темне плямочка на поверхні шкіри. При цьому ніяких хворобливих відчуттів в даній сфері може і не бути.

Звичайно, найчастіше меланома починає кровити і хворіти. Але зазвичай це відбувається на пізніх стадіях, коли лікування не є особливо результативним, і ймовірність повного лікування зводиться до мінімуму. Таким чином, тільки регулярні огляди, а також постійний контроль власного здоров'я, своєчасне звернення до лікаря, сприяють одужанню.

Меланома

До якого лікаря варто звертатися, якщо ви помітили дивну родимку? Звичайно, краще всього звернутися до дерматоонкологу. Однак це дуже вузький фахівець, якого може і не бути у звичайних поліклініках. У такому випадку можна звернутися до дерматолога або хірурга. У даних фахівців є невеликий апарат, який називається дерматоскопом, з його допомогою можна в кілька разів збільшити родимку і подивитися, як вона виглядає в збільшеному вигляді.

Таким чином, фахівець практично відразу зможе визначити перед ним злоякісне новоутворення або звичайний невус. Справа в тому, що під мікроскопом, а також збільшувальним склом, набагато краще видно всі вигини злами, а також рельєф родимки. Таким чином, можна досить швидко і легко визначити меланому на ранній стадії, що гарантує одужання.

Параметри діагностики

ВІДЕО: Ознаки переродження родимки