Чому збирається конденсат на вхідних металевих дверей в приватному, заміському будинку зсередини: причини, що робити? Як і чим позбавитися від конденсату на вхідних металевих дверей взимку: поради, засоби проти запотівання вуличних металевих дверей

Причини утворення конденсату на вхідних дверях та способи усунення.

Мешканцям багатоквартирних будинків нічого невідомо про те, чому вхідні двері може пітніти. Це пов'язано з тим, що в під'їзді повітря трохи тепліше, ніж на вулиці, тому різниця між температурою всередині будинку і в під'їзді не така велика.

Відповідно конденсат на вхідних дверях квартир не утворюється. Але власники заміських будинків практично в половині випадків звертають увагу на конденсат, що збирається на поверхні металевої вхідних дверей. У цій статті ми розповімо про причини появи конденсату і способи боротьби з ним.

Чому збирається конденсат на вхідних металевих дверей в приватному, заміському будинку зсередини: причини

Причин може бути безліч. Справа в тому, що при виборі вхідних дверей більшість власників будинків звертають увагу на протизламні характеристики виробу. Але при цьому мало звертають увагу на атмосферні покриття, а також теплоізоляцію. Якщо всередині металевої двері є порожнечі, то практично у всіх випадках на її поверхні буде утворюватися конденсат.

Причини появи конденсату:

 • Відсутність утеплення дверей. Найчастіше двері являють собою коробку, що всередині може бути заповнена або не заповнена теплоізоляційним матеріалом. Все залежить від того, двері якого виробника ви вибираєте.
 • Наявність повітряної подушки між дверною коробкою та стіною.
 • Замок. Саме через замкову щілину може проникати холодне повітря. З-за чого двері сильно охолоджується і на її поверхні з'являється точка роси, утворюється конденсат.

Різниця між температурою в будинку і на вулиці досить істотна, і тому точка роси знаходиться на поверхні вхідних дверей. З-за цього на ній утворюється конденсат. Справа в тому, що конденсат не тільки заважає, а й викликає утворення грибка на стінах у будинку біля входу. Але ще може стати причиною порушення цілісності дверей і швидкого їх виходу з ладу. Тому причину, по якій потіє двері, необхідно усунути.

Запотіває вхідні двері

Як позбавитися від конденсату на вхідних металевих дверей взимку: поради

Спочатку перед вибором вхідних дверей вам необхідно подбати про утеплення. Обов'язково поцікавтеся у виробника, який матеріал використовується. Для цього необхідно щоб вся порожнину всередині виробу була заповнена теплоізоляційним матеріалом. Це може бути мінеральна вата, пінополістирол, пінопласт. Крім того, існують і сучасні, більш дорогі теплоізоляційні матеріали. Це суттєво позначиться на вартості дверей.

Поради, як позбутися конденсату на двері:

 1. Можете обшити двері зовні пінопластом. Далі, вам варто покрити поверхню шаром грунтовки і атмосфероустойчивой фарбою, чи якимось іншим покриттям.
 2. Обов'язково подбайте про утеплення укосів. Тобто ділянками, які знаходяться між коробкою і стіною. Якщо коробка являє собою трубу, вам необхідно висвердлити в ній декілька отворів і заповнити їх монтажною піною. Це забезпечить кращу теплоізоляцію.
 3. Відмовтеся від установки вічка у вхідних металевих дверей. Саме ця ділянка є містком холоду, через який проникає холод в будинок і двері додатково охолоджується. З-за чого утворюється конденсат.
 4. На замкову щілину встановіть прокладку. Це своєрідний вічко, який переміщується. Замкова свердловина є містком холоду, його необхідно усунути.
 5. Досить часто конденсат утворюється внаслідок недостатнього і негерметичного прилягання дверей до дверної коробки. У цьому випадку проблема вирішується досить просто. Необхідно приклеїти гумовий ущільнювач, який забезпечить герметичне прилягання поверхні дверей до коробки. Найчастіше компанії, які встановлювали двері, можуть подбає про такий функції. Обов'язково проконтролюйте наявність цього ущільнювача.
 6. Можна скористатися спеціальними засобами, які перешкоджають запотіванню двері. Майте на увазі, що якщо ви покриєте двері зовні і зсередини цим розчином, внутрішня частина конструкції може пітніти. Це не усуне проблему. В такому випадку буде накопичуватися конденсат всередині двері, що призведе до виходу її з ладу.
Промерзає вхідні двері

Засоби проти запотівання вуличних металевих дверей: назви, спосіб застосування

Боротися з конденсатом на поверхні вхідних дверей можна за допомогою товарів для автолюбителів. Підійдуть засоби, які перешкоджають утворенню конденсату на лобовому склі автомобіля.

Огляд засобів:

 1. Антитуман Very Lube. Це балончик, який містить 200 мл розчину. Засіб наноситься один раз на місяць на суху, чисту поверхню дверей. Зверніть увагу, що поверхня повинна бути абсолютно сухою. Вимийте, висушіть її і тільки після цього нанесіть засіб.
 2. Новакс. Це теж засіб, що перешкоджає утворенню конденсату на поверхні. Наноситься на внутрішню частину вхідних дверей. Після нанесення засобу, поверхню протирається мікрофіброю для стекол або гладких поверхонь.
 3. Shell Anti fog. Засіб проти запотівання, яке перешкоджає утворенню конденсату. Воно ще усуває відбитки пальців і очищає поверхню. Тому необхідно перший раз нанести засіб з метою очищення двері, а після цього ще раз струснути флакон і нанести тонкий шар, рівномірно розподіливши його мікрофіброю.
 4. Атас Рокс. Хороший антизапотівач, у флаконі 200 мл Розпорошується на поверхню на відстані 20 см від неї і розподіляється м'якою ганчіркою. Наноситься один раз на тиждень.
 5. Mathil Black line. Засіб проти запотівання поверхонь, запобігає утворенню конденсату. Для того, щоб перешкоджати скупченню води, необхідно нанести засіб як зовні, так і зсередини вхідних дверей, рівномірно розподіляючи чистою губкою або серветкою.

Пам'ятайте, ці засоби не усувають причину утворення конденсату, а лише утворюють на поверхні двері спеціальну плівку, яка змінює поверхневий натяг. З-за цього конденсат раніше утворюється, але тільки скочується з поверхні і утворює під дверима калюжу води. Такий спосіб не врятує вас від появи грибка або порушення цілісності двері. Перш ніж користуватися такими засобами необхідно вирішити проблему з недостатнім утепленням і теплоізоляцією двері.

Вхідні двері

Утворення конденсату на поверхні вхідних дверей — поширена проблема, з якою стикаються мешканці приватних будинків. Для того щоб боротися з цією проблемою, можна обладнати тамбур. Якщо такої можливості немає, подбайте про утеплення дверей, а також заізолюйте містки холоду.

ВІДЕО: Потіє вхідні двері