Як правильно прати пуховик: у пральній машині, вручну, з м'ячиками, білий: корисні поради. Як вибрати порошок для прання пуховика?

У даній статті ми розглянемо правила прання пуховиків. А також розповімо, як надати виробу охайний вигляд при ручному і машинному пранні.

Коли згадуєш про прання пуховика будинку, тут же виникає величезна кількість питань. Оскільки саме дана річ вважається найбільш затребуваною в зимовий період часу. Дуже шкода, але пуховик через деякий час вымазывается, і не кожна господиня може його ретельно почистити. Спробуйте прати подібні речі в машинці або вручну, користуючись нашими рекомендаціями.

Як правильно прати пуховик в пральній машині?

Якщо ви під час прання обробите пуховик неправильно, він просто зіпсується. Отже, перед запуском автоматичної машинки, познайомтесь з наступними правилами:

У даній статті ми розглянемо правила прання пуховиків. А також розповімо, як надати виробу охайний вигляд при ручному і машинному пранні.

Коли згадуєш про прання пуховика будинку, тут же виникає величезна кількість питань. Оскільки саме дана річ вважається найбільш затребуваною в зимовий період часу. Дуже шкода, але пуховик через деякий час вымазывается, і не кожна господиня може його ретельно почистити. Спробуйте прати подібні речі в машинці або вручну, користуючись нашими рекомендаціями.

Як правильно прати пуховик в пральній машині?

Якщо ви під час прання обробите пуховик неправильно, він просто зіпсується. Отже, перед запуском автоматичної машинки, познайомтесь з наступними правилами:

 • Розгляньте ретельно пуховик. Знайдіть на ньому спеціальний ярлик, який допускає прання пуховика в машинці-автомат.
 • Якщо ви помітили, що з куртки або пальто вилазить потроху пух, тоді відмовтеся від обробки речі в автоматизованій машинці.
 • Можете помістити всередину барабана лише один пуховик. Ніколи не поєднуйте чистку подібного одягу з іншими речами.

Якщо ви будете правильно користуватися цими правилами, для вас прання пуховика пройде вдало.

Прати пуховик в машині

Далі виконайте наступні маніпуляції:

 • Увімкніть спеціальний режим для прання подібних речей. Виставте температуру
 • Увімкніть полоскання на пару раз
 • Увімкніть середній режим віджиму

Далі вам варто запам'ятати ті дії, які вам категоричні робити не потрібно:

 • Не замочуйте попередньо річ перед основним пранням
 • Не використовуйте воду, температура якої становить більше 40°C
 • Ніколи не користуйтеся під час прання відбілюючим засобом
Виберіть потрібний режим

Якщо ви прийняли рішення прати пуховик, виберіть бажано делікатний режим. При цьому виставите і таку температуру, щоб вона становила не більше 40°C. Як стверджують досвідчені господині, даний режим вважається найбільш безпечним, а тому він не завдасть шкоди ні підкладці, ні наповнювачу вироби.

У деяких пральних машинках запрограмований заздалегідь спеціальний режим, що дозволяє прати саме верхній одяг. Можете також скористатися опцією «Синтетика». Вона дає можливість чистити куртки та інші вироби подібного роду при 30°C. Для таких же цілей ідеально підійде опція «Делікатні тканини» або «Ручне прання». Як правило, вони поширюються на ті речі, які мають позначку на ярлику handwash. Втім, за допомогою якої температури і режимі прати пухову річ, вирішуйте самі, враховуючи рекомендації виробників та список програм на самій техніці.

Як прати пуховик в пральній машині з м'ячиками?

У кожній сучасній машинці-автомат є програма, завдяки якій можна прати дитячі речі. Якщо у вашій машинці такого режиму немає, тоді скористайтеся делікатною опцією, виставивши потрібну температуру.

Головна проблема, з якою ви можете зіткнутися – це збивання пуху в грудки. Від цього ваш пуховик під час висушування втратить власну форму, стане тонким, взагалі не буде зігрівати в зимовий період. Ви можете уникнути цієї неприємності, якщо під час прання в пральну машинку помістіть невеликі кульки. Яку саме функцію в даному випадку виконують м'ячики?

 • Під час обертання барабана м'ячики відштовхуються від стінок, потім вони вдаряються про пуховик, розбиваючи при цьому грудки з пуху.
 • При віджимі курточки ефект від кульок значно посилюється. Після цього пір'я та пух поширюються всередині виробу рівномірно.
 • Крім того, м'ячики під час прання здатні відновити пуховик, якщо він раніше був постиран неправильно, а всередині нього збився утеплювач.

М'ячики спільно з пральним засобом влаштовують одязі масаж, який знищує застарілі забруднення. Чистка стає набагато сильніше, що доводить користь кульок під час прання в автоматичній машинці.

Прання з м'ячиками

Перед використанням тенісних м'ячів, підготуйте їх до використання:

 • Замочіть кульки на 2 години в розчині з білизни
 • Зробіть це обов'язково, інакше вони можуть злиняти, зіпсувати пуховик при чищенні
 • У барабан машинки помістіть 3 м'ячі

Крім того, ви легко можете замінити звичайні тенісні м'ячики пластиковими кульками, які мають шипи. Вони дуже схожі на м'ячики для масажу. Але таких кульок вам знадобиться 4 штуки. Ці елементи здатні активно збити пух і перо, очистити куртку, прискорити сушку. Після застосування цих кульок вам не доведеться розминати наповнювач вручну, оскільки пух сам розподілитися в межах підкладки рівномірно.

ВАЖЛИВО: У продажу ви завжди можете знайти турмалінові кульки. Коштують вони, звичайно ж, значно дорожче попередніх варіантів, але при цьому приносять ефекту набагато більше. Розробники даної новинки дають гарантію того, що під час прання ви навіть не можете додавати пральний засіб в машинку.

Прати можна і з тенісними м'ячиками

Зовні кульки схожі на дитячу брязкальце. В них знаходяться невеликі керамічні кругляшки, які відповідають за екологічно чисте прання. Якщо ви вирішите скористатися даними кульками, покладіть в барабан їх 6 шт. Але попередньо їх поставте на сонячне місце буквально на кілька годин.

 • Коли елементи контактують з рідиною, вони значно покращують якість води. Плюс вони вбивають мікроорганізми, збільшують рН. Внаслідок чого вода набуває якості прального препарату, а тому і бруд з жирними плямами швидше відпираються.
 • Гранули, що знаходяться у кульках, додають у воду іони, які наповнені негативними зарядами. Після чого молекули починають рухатися швидше, покращуючи тим самим проникнення рідини в волокна матеріалу.

Яким порошком прати пуховик: список кращих засобів

Для прання пуховика краще використовувати спеціальні пральні препарати, призначені саме для таких речей. Як правило, кошти мають гелевою або рідкою основою, відмінними миючими властивостями. Такі препарати легко проникають у волокна пуху, не утворюють багато піни, а тому відсутній ризик виникнення білих розводів на поверхні виробу.

Для пуховиків
 • Down and Wool Wash. Цей пральний препарат добре знайомий лижникам та іншим людям, які обожнюють зимовий спорт. Крім того, що засіб добре чистити поверхні, воно оберігає наповнювач від збивання, не псує жирової покрив пуху, що дозволяє йому залишатися більш еластичним і дуже м'яким.
 • Heitmann. Даний засіб призначений для прання пуховиків і спальних мішків, які мають натуральний наповнювач. Гель містить ланолін, завдяки якому створюється природна захист для пуху.
 • Eco Nordland Sport. Цей рідкий бальзам має натуральну основу. За допомогою програми можна прати пуховики, термобілизна. Активні речовини, що входять до складу бальзаму, починають власне дію при 20°C.
 • Domal Sport Fein Fashion. За допомогою бальзаму можна чистити пуховики, спортивний одяг, навіть взуття. Препарат дозволяє пуху залишатися водонепроникним, зберігаючи при цьому власну структуру. Після бальзаму зберігаються в цілісності яскраві просочення, аплікації. Засіб має один незначний мінус – речі після препарату необхідно ретельно полоскати.
 • Рідкий порошок Профхим. Препарат можна використовувати під час прання пуховиків, ковдр, пір'яних подушок. Засіб має такі позитивні властивості, як бальзам Domal. Завдяки йому зберігаються кольору вироби, тканини не втрачають власний початковий вигляд, а пух і перо не втрачають жирове покриття.
 • Також досить популярними сьогодні вважаються наступні препарати: гель Nikwax і рідкий порошок Унипух.

Як прати пуховик вручну, обробити місця сильних забруднень, плями?

Ручне прання вважається більш ефективною, хоч під час неї вам доведеться витратити більше зусиль. Вона делікатніше, ніж прання в пральній машинці, отже, виключається ризик пошкодження матеріалу пуховика.

 • Як правило, порошок не рекомендується застосовувати, так як піна, яка від нього утвориться, не повністю виполіскується з пуху. Внаслідок цього на виробі залишаються білі розводи.
 • Купіть краще рідкий гель або бальзам для пуховиків, або для кольорових матеріалів. Можете сміливо замінити дані препарати рідким милом або звичайним шампунем. Єдиний засіб, який категорично не можна використовувати – це білизна.

Приділіть особливу увагу тих місцях, де найчастіше виникають забруднення: на комірі, манжетах, кишенях, ліктях, плями. Якщо ці місця дуже брудні, обробіть їх перед чищенням рідким милом або шампунем. Дбайливо потріть дані місця, використовуючи щітку для одягу, потім змийте піну під проточною водою.

Ручне прання

Якщо на пуховику плями:

 • Візьміть нерозведене миючий засіб, намочіть місце, де є пляма, акуратно потріть за допомогою щітки. Якщо ви не змогли прибрати пляма, тоді нанесіть на нього кисневовмісні плямовивідник.
 • Чистка пуховика будинку буде здійснюватися у вас значно краще, якщо пуховик ви розташуєте у вертикальному положенні. В пух проникне менше піни, а тому ви потім його легше зможете змити.
 • Повісьте виріб на плечі у ванній кімнаті над великою мискою. Додайте в миску миючий гель і теплу воду (приблизно 30°C). За допомогою жорсткої щітки намильте матеріал, ретельно потріть його. Піну гарненько змийте під проточною водою. Потім прополощіть виріб кілька разів, щоб на матеріалі не залишалися сліди від миючого засобу.

Випрати куртку, не підвішуючи на плічка можна наступним обрахом:

 • Замочіть виріб у теплій воді приблизно на 30 хв. Потріть матеріал, використовуючи жорстку губку або щітку. Гарненько прополощіть порошок з пуху, щоб не виникали на поверхні розлучення після висихання матеріалу.
 • Багато господині під час останнього полоскання у воду додають спеціальний кондиціонер. Не робіть цього, так як він здатний проявитися на поверхні пуховика у вигляді білих розлучень.

Як правильно прати пуховик білий?

Делікатна одяг завжди потребує підвищеної уваги і догляду. Білий пуховик не виняток. В один прекрасний день вам доведеться почистити дану річ, але при цьому ви зможете зіткнутися з деякими проблемами.

Пуховик на натуральному утеплювачі

Якщо ваш пуховик має натуральний наповнювач, тоді тут вам потрібна особлива уважність. Не замочуйте даний виріб, оскільки наповнювач в такому випадку здатний згорнутися в грудочки. Чистіть куртку від забруднень локально, протріть рукава і комір за допомогою щітки.

Але бувають такі ситуації, коли пуховик необхідно повністю прати, оскільки з часом на ньому з'являються сірі нальоти, плюс всередину виробу проникає пил. Тут вам варто здійснити наступні маніпуляції:

 • Візьміть міцні плечі, повісьте на них куртку.
 • Повісьте плічка над ванною.
 • Візьміть мило, натріть їм всі сірі місця, тут же змийте засіб за допомогою проточної води. Так ви зможете видалити всі забруднення, а пуховик не буде мати жовті сліди.
Білий пуховик також потребує прання

Пуховик з синтетичним наповнювачем

Якщо ваш пуховик має штучний наповнювач, тоді вам не варто хвилюватися. Даний матеріал чиститься дуже просто, можна лише випрати виріб вручну. Поступите таким чином:

 • Наберіть в миску теплу воду
 • Покладіть куртку в миску, щоб вода повністю покрила
 • Залиште виріб у воді приблизно на 5 хв.

Рекомендація: Не замочуйте пуховик надовго, оскільки він вбере в себе багато рідини і після чистки буде тривалий час сохнути.

 • За допомогою щітки обережно потріть місця, де є забруднення
 • Вичавіть куртку, щоб з неї скло більше рідини
 • Повісьте виріб сушитися на вулиці, наприклад, на балконі

Корисні поради:

 • Оскільки білий пуховик дуже мазкий, то для його прання використовуйте виключно рідкий гель. А ось від сухого порошку на виробі можуть залишатися сині плями від гранул.
 • Купуйте такий засіб, яке не містить в складі барвників. Ідеально справляється з проблемою і не заподіює куртці шкоди звичайний порошок, призначений для дитячих речей.

Як прати пуховик: корисні поради

 • Якщо ви хочете випрати натуральне хутро на пуховику, тоді потримайте його деякий час над парою. Таким чином він виглядатиме краще.
 • Синтетичний хутро не потребує спеціального догляду. Коли хутро добре висохне, розчешіть його ретельно за допомогою щітки або гребінця.
 • Ремінь від пуховика прати тільки вручну.
 • Речі з сильними забрудненнями ніколи не отстирывайте самостійно. Ви можете пошкодити виріб. Здавайте такі речі в хімчистку.
 • Не користуйтеся під час прання відбілювачем, якщо хочете почистити білу куртку. Ви не досягнете хорошого результату, а замість цього ваша куртка тільки пожовтіє від порошку. Повернути первісну білизну вашому пуховики зможуть тільки професіонали з хімчистки, плюс вони не нашкодять самого виробу.

Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете без проблем випрати власний пуховик, надавши йому відмінний зовнішній вигляд.

Відео: Прання пуховика. Скажімо хімчистці: «Ні!»