Як прати парку будинку, з хутром всередині, на синтепоні, на овчині, на пуху, з бавовни, руками? Як випрати парку з заклепками, кнопками, в плямах, в пральній машині?

Інструкція з прання парки на хутрі, тканини холлофайбер, в плямах.

Парку — сучасна молодіжна одяг, яка зігріває взимку, а також навесні. Основна перевага такого одягу в тому, що її можна носити з кінця осені і до початку весни. У цій статті ми розповімо, як випрати парку вручну і за допомогою пральної машини.

Як прати парку вдома, в машині?

Спочатку, перед тим як вибрати режим прання, необхідно подивитися на ярлик і етикетку. Найчастіше виробники вказують рекомендації, яких слід дотримуватися під час прання парки. Якщо ваша одяг оздоблена хутром, то його попередньо бажано видалити, тобто зняти.

Правила прання:

 • Найчастіше виробники кріплять його на кнопках, блискавки або на ґудзиках. Після того як усі деталі з хутра будуть відключені, необхідно застебнути кнопки, шнурки, а також гудзики. Далі, парку вивертається навиворіт, і якщо у вас є мішок для прання, то вкладається в нього.
 • Після цього верхній одяг занурюється в машину, виставляється режим ручного прання без віджимання, при температурі 30 градусів. Після того, як проведена прання, необхідно повторити маніпуляцію, але при цьому потрібно влити склянку рідкого прального засобу, який розрахований на прання пухових виробів, і вкласти всередину 5 тенісних м'ячів. Після цього запускається режим прання без віджимання.
 • Як тільки парку буде випрана, вам необхідно звернути увагу на колір води, що стікає. Якщо вона буде брудна, цикл необхідно повторити. Як тільки ви побачите, що вода після прання і полоскання чиста, і не містить домішок бруду, можна скористатися віджимом. Тепер прати немає необхідності, виставляється режим віджимання зі швидкістю приблизно 400-600 оборотів в хвилину. Тенісні м'ячі залишаються в пральній машині.
 • Вони необхідні для того, щоб забезпечити збереження пишноти парки. Якщо ви не будете використовувати тенісні м'ячі, то ризикуєте на виході отримати плоский предмет, з шматками пуху, який буде збиратися в окремих куточках верхнього одягу.
Прання парки в машині

Як прати парку з хутром всередині?

Таким способом проводиться прання парки, яка виготовлена з бавовни, а також плащівки. Вона може містити синтепон, пух, або холлофайбер. Це популярні наповнювачі та утеплювачі, якими найчастіше наповнюють верхній одяг. Але що робити з парною, всередині якої є хутро і його неможливості відстебнути?

Правила прання:

 • У такому випадку завдання ускладнюється. Справа в тому, що дуже часто використовують при декоруванні парок неякісний хутро, який при контакті з водою може розвалитися. Тобто на виході ви просто зіпсуєте виріб, або отримаєте величезну кількість дірок. Особливо таким грішать китайські виробники, які виготовляють зовні дуже симпатичні, достойні і дорогі парки, але застосовують для декорування неякісний хутро.
 • Найчастіше його погано виробляють, тому мездра виходять дуже тонкою, і при контакті з водою просто розривається. В такому випадку доведеться виконати прання вручну або попередньо перевірити хутро на міцність. До цього можете розпороти парку внизу, там, де не видно, і саму мездру змочити водою. Після цього залиште на 10 хвилин і за допомогою пальців постарайтеся потерти це місце.
 • Якщо воно досить щільне, легко згинається, не рветься, можете виробляти прання парки безпосередньо разом з хутром. Якщо побачили, що вона розлазиться, доведеться випрати парку точково. Тобто для цього необхідно скористатися спеціальним засобом для прання.
Випрати зимову парку

Як прати парку на овчині?

Прання парки точково:

 • Краще всього використовувати засіб для прання в контейнерах, в пляшках, яке проводиться в рідкому вигляді. Ковпачок такого засобу розводиться в п'ятилітровій мисці з водою, туди опускається губка, і все збивається до появи пишної піни. Після цього отримана пінка наноситься виключно на тканинні ділянки і протирається.
 • Після цього необхідно повторити процедуру, але проводити очищення безпосередньо зверху вниз. Далі, необхідно протерти парку з застосуванням вологої тканини, для того щоб видалити залишки піни. Після цього парку викладається на рівну поверхню, на рушник і висушується при кімнатній температурі.
 • Необхідно бути максимально обережними, щоб не пошкодити і не намочити хутро. Якщо з хутром все добре, можна виробляти прання парки вручну. Парку з натуральним хутром забороняється прати в пральній машині, навіть на делікатному режимі із застосуванням спеціальних засобів для прання. Для прання вручну необхідно розвести ковпачок рідкого засобу в десятилитровой мисці з теплою водою.
 • Її температура повинна бути не вище 30 градусів. Після того як парку занурте в розчин з миючим засобом, за допомогою м'якою губкою потріть максимально забруднені місця. Намагайтеся проводити прання швидко, щоб скоротити час контакту води з хутром. Парку може віджиматися за допомогою пральної машини. Завантажте мокру парку в пральну машину і включіть режим віджиму, вклавши туди кілька тенісних м'ячів. Рекомендується робити віджимання на мінімальній швидкості.
Парку на овчині

Як прати парку на пуху, синтепоні, тканини холлофайбер?

Перед пранням парки необхідно звернути увагу не тільки на етикетку, але і на склад тканини. Справа в тому, що іноді парку складається з комбінованих шматочків. Якщо це комбінація бавовни і натуральної шкіри, то від прання в машині варто відмовитися. Адже все, що містить натуральну шкіру, ні в якому разі не можна прати в машинці.

Після висихання, шкіра часто стає дубової, і втрачає свою форму. Величезне значення варто приділити і парках з вшитою підкладкою. А точніше матеріалу, з якого вона виготовлена. Часто підкладку виготовляють з вовни, тому орієнтуватися при виборі миючих засобів необхідно на більш ніжну тканину. Тобто доведеться вибирати рідкий засіб для прання вовни.

Парку на синтепоні

Інструкція:

 • Якщо всередині парки є утеплювач, такий як синтепон, або пух, то існує ймовірність того, що весь утеплювач може збитися в одній частині куртки. Щоб цього не сталося, рекомендують використовувати прання з тенісними м'ячиками, і сушку на горизонтальних поверхнях.
 • Ні в якому разі для сушіння можна використовувати фен, праска або гарячі поверхні, а також викладання на батарею. Тому що це може негативно позначитися не тільки на якості утеплювача, але і самої тканини.
 • Що робити, якщо наповнювач збився і скупчився в одній частині, незважаючи на прання з тенісними м'ячиками? У такому випадку рекомендуємо вивісити виріб на плічка на кілька днів. Після цього візьміть бамбукову палицю або звичайну выбивалку для килимів, і спробуйте побити вашу парку.
 • Таким способом ви розворушите синтепон або пух, і зможете рівномірно розподілити його по всій поверхні курточки. Постарайтеся частіше її струшувати або перевертати. Якщо це не допомогло, в куртці є грудки пуху, можете скористатися пилососом.
Парку з утеплювачем
 • Оптимальна температура для прання парки це 30-40 градусів. При більш високих температурах не можна прати одяг. Намагайтеся, щоб все було максимальний правильно. Крім того, не використовуйте для прання парки з натуральним наповнювачем, таким як пух, синтетичні миючі засоби та порошки. Вони негативно позначаються на стані пуху і сприяють його збивання і навіть руйнування.
 • Ідеальним варіантом стануть засоби для прання вовни, які продаються в рідкому вигляді. Також можна придбати спеціальні засоби, які продаються в капсулах і розраховані на прання верхнього одягу.

Як сушити парку: можна сушити на батареї?

 

Розвісьте парку на вішалці і за допомогою пилососа постарайтеся зрушити грудки з однієї частини в іншу. Якщо ж і цей варіант не допоміг, тоді єдино можливим способом привести куртку в порядок, є розпороти мішечки з синтепоном, пухом або іншим утеплювачем, і рівномірно розподілити його по всій поверхні куртки. Випрану виріб краще всього сушити на плічках або в горизонтальному положенні.

Сушити парку на батареї суворо заборонено. Такий спосіб сушіння може її зіпсувати.

Сучасні парки

Інструкція:

 • Всі плями і сильні забруднення з парки необхідно видалити до прання в пральній машині або вручну. В іншому випадку, ви ризикуєте отримати великі плями, які поширюватися по всій поверхні куртки. Для видалення плям рекомендується використовувати господарське мило або плямовивідник.
 • Якщо куртка пофарбована в якийсь яскравий колір, спробуйте використовувати плямовивідник на непомітною поверхні там, де пришивається підкладка. Адже дуже часто такі куртки можуть линяти.
 • Щоб не зіпсувати тканину і не втратити парки, постарайтеся випробувати деякі миючі засоби із зворотного боку. Таким чином необхідно перевіряти плямовивідники. Якщо не станеться освітлення або появи нових плям можна проводити чистку.
Плями на парку

Як прати парку з заклепками?

Іноді справжньою проблемою стає металева фурнітура. Деякі кнопки, блискавки, навіть при нетривалому контакті з водою, можуть іржавіти. Тому необхідно дотримуватися основних правил, якщо ви помітили, що після контакту з водою з'являються іржаві патьоки. Виправити це можна за допомогою швидкого прання, мінімального контакту з вологою. Але справа в тому, що парку швидко сушити не можна, тобто неприпустимо використовувати фен і батареї. Що ж робити, щоб не з'явилося іржавих плям?

Інструкція:

 • Необхідно після прання виверніть виріб на лицьову сторону, щоб всі кнопки виявилися обличчям до вас.
 • Після цього необхідно протерти кнопки сухою тканиною, для того щоб вони виявилися абсолютно сухими, не піддавалися впливу вологи. Після цього можна вдатися і до інших маніпуляцій. Перед пранням такий парки можна почистити іржаві місця за допомогою скипидару.
 • Він продається в господарському магазині або в магазині будматеріалів. Це засіб швидко видаляє іржу і робить її менш помітною на металевих і тканинних поверхнях. Після проведення такої маніпуляції, кнопки можна покрити тонким шаром прозорого лаку. Це буде перешкоджати подальшої корозії. Дану процедуру необхідно повторювати перед кожним пранням.
 • Багато покупці взагалі рекомендують замінювати такі кнопки новими, якщо помітили, що в місцях зіткнення кнопки і вологи з'являється іржа. Дуже часто такі плями з'являються на одязі, що псує її зовнішній вигляд.
 • Щоб такого не було, обов'язково користуйтеся якісними речами, перед пранням перевіряйте кнопки, металеву фурнітуру на предмет з стійкості до вологи. Навіть кнопки, які є досить стійкими, можуть іржавіти при тривалому впливі вологи. Ніколи не замочуйте парку повністю. Якщо є якісь плями, виведіть їх точково, щоб не мочити повністю весь виріб.
 • Це буде перешкоджати появі іржі на тканини. Ні в якому разі не сушіть вироби з виворітного боку. Тобто одразу після прання необхідно вивернути її на лицьовий бік. В іншому випадку ви не зможете контролювати, стикаються кнопки з вологою тканиною, і практично в 100% випадках з'явиться іржа на куртці. 
Прання парки в машині

Найпростіше здійснювати прання парки, всередині якої знаходиться холофайбер і синтепон. Зазвичай на етикетці вказується слово "Поліестер". У такому разі труднощів з приведенням у порядок такої верхнього одягу бути не повинно. Її можна легко прати в пральній машині, при цьому наповнювач не збивається і не скочується. Висихають такі вироби рівномірно навіть при використанні сушіння на змеевиках або батареях. Якщо всередині пух, то існує ризик виявити після прання грудки наповнювача, який доведеться розподіляти самостійно.

ВІДЕО: Як випрати парку?