Сироп Аскорил: інструкція із застосування, дозування для дітей і дорослих, склад, відгуки, аналоги, протипоказання, тривалість прийому. Сироп Аскорил – з якого віку можна давати дітям, при якому кашлі приймати: при сухому або вологому?

У даній статті ви побачите докладну інструкцію із застосування сиропу від кашлю — Аскорил. Читайте як його пити дітям і дорослим, в якій дозуванні і які ліки показання та протипоказання.

Зміст

У сезон дощів звичайно починаються застуди, причому не тільки у дітей, а й у дорослих. Неприємний симптом, який супроводжує майже всі недуги — це кашель. Від нього важко позбутися, він може тривати тиждень, а то й дві (при неправильному лікуванні). Кошти, що хворі купують в аптеці, не приносять належного терапевтичного ефекту, а іноді й навпаки — шкодять.

Люди часто самі вибирають ліки просто від кашлю, навіть не вникаючи глибше в проблему. А адже кашель буває різним, відповідно і лікарські форми потрібно підбирати з урахуванням цього фактора. Далі дізнаємося, в яких випадках приймають Аскорил, і всі подробиці про даному препараті.

Сироп Аскорил: склад, показання до застосування

Цей сироп відрізняється від інших своїм складом. У ньому є чотири дієвих компонента, які спільно дають хороший ефект для лікування кашлю. Це такі елементи, як:

 • Бромгексин
 • Рацементол
 • Сальбутамол
 • Гвайфенезин

Ще в сиропі Аскорил є ряд допоміжних елементів. Завдяки їм він має приємний смак, яскравий, трохи специфічний запах і довго зберігається. В препараті є ароматизатори (ананасовий, чорносмородиновий) і барвник. Тому пацієнтам з алергією слід звернути на складові сиропу, щоб убезпечити себе від всіляких ускладнень.

Сироп від кашлю — Аскорил

Відповідно до інструкції цей сироп ефективний при сухому кашлі. В комплексі з іншими лікарськими формами його рекомендується пити:

 1. При запальних процесах, які протікають у верхніх дихальних шляхах, при бронхіті, захворюваннях легенів.
 2. Сироп усуває кашель, якщо у хворого ларингіт, бронхіальна астма, емфізема, туберкульоз, силікоз.
 3. Коклюш теж піддається лікуванню цим препаратом. Дія його помітно після першого прийому через півгодини протягом восьми годин.
 4. Аскорил полегшує протягом такого захворювання, як пневмоконіоз. Така патологія розвивається найчастіше на підприємствах внаслідок попадання великої кількості пилу в легені.
 5. При бронхоектатичної хвороби Аскорил полегшує відхаркування густого мокротиння.
Лікування сиропом Аскорил

ВАЖЛИВО: Даний препарат треба приймати тільки за рекомендацією лікаря. Тому що медичний працівник враховує всі особливості цього засобу, і у нього є безліч протипоказань.

Сироп Аскорил – з якого віку можна давати дітям, при якому кашлі приймати: при сухому або мокрому?

Якщо педіатр призначає сироп дитині, то він оцінює всі за і проти. У кожного маленького пацієнта проявляються індивідуальні особливості перебігу хвороби, лікар саме це і враховує. В одного малюка при бронхіті рясно виділяються мокротиння, в іншого, навпаки, проявляється сухий кашель. У другому випадку призначення буде доцільним, в першому — ні. Складові Аскорила справляють певний вплив на механізм дії кашлю.

 • Бромгексин — чудово розріджує мокроту
 • Гвайфенезин — також розріджує мокротиння, розслаблює м'язові тканини бронхів
 • Сальбутамол — сприяє розширенню тканин бронхів
 • Рацементол — має антисептичну, заспокійливу дію.
Аскорил — для дітей

Сироп дає позитивний ефект при лікуванні сухого кашлю. Саме тому лікар-фахівець може порекомендувати його приймати дитині до року. Доза препарату підбирається індивідуально.

Якщо у малюка ларингіт, то не можна відразу ж починати лікування таким сиропом. Спочатку треба зняти запалення, щоб пройшли больові відчуття, не було проблем при вдиханні, видиханні. Тому що в період запалення гортань звужується. А завдяки Аскорилу почнуть рясно виходити мокротиння, гортані буде не легко впоратися з підвищеним виділенням слизу.

З якого віку дають дітям сироп Аскорил?

При прояві бронхіальної астми механізм лікування теж проводиться в певній послідовності. Не можна відразу ж починати приймати даний препарат, є ризик погіршити стан хворої дитини.

ВАЖЛИВО: Лікар-педіатр визначає поліпшення картини здоров'я з допомогою діагностики, рентгена. Тільки з допомогою цих заходів встановлюється, коли і які лікарські засоби призначати.

Сироп Аскорил: інструкція із застосування і дозування для дітей до року і старше року

Коли діти хворіють, дорослі завжди хвилюються і хочуть, щоб їх улюблена крихта, як можна швидше, поправилася. Не шкодують ніяких грошей навіть на найдорожчі аптечні засоби. Але не варто відразу ж купувати всі препарати, які рекламують фармацевтичні компанії, вони можуть бути абсолютно марні. Так і сироп абсолютно марний при вологому кашлі. Аскорил відмінно бореться з густим мокротинням, стимулює її висновок.

Ліки не рекомендується дітям до одного року. А починаючи з одного року до шести, сироп вживають в дозі — п'ять мілілітрів (три рази на добу). Курс лікування може тривати від п'яти до семи діб. Так написано в інструкції до препарату.

Дозування Аскорила — для лікування кашлю у дітей

Однак лікар-педіатр може самостійно розраховувати дозування дитині. Іноді його рекомендації різняться від загальноприйнятих норм. Багато залежить від ваги малюка, його стану здоров'я. Можна приймати сироп всього два раз на добу, а можна й — три.

Починаючи з шестирічного віку, сироп Аскорил приймають тричі на день по п'ять-десять мілілітрів. Це залежить від тяжкості простудної інфекції. Ще, лікарський засіб краще пити після їжі і запивати невеликою кількістю води.

Сироп Аскорил: інструкція із застосування і дозування для дорослих

Дорослим сироп призначається пульмонологом. Дана лікарська форма не застосовується для лікування звичайних інфекцій. Як вже говорилося раніше, він продуктивно діє лише при сухому кашлі. Найчастіше така симптоматика спостерігається при запаленні легень, туберкульозі, бронхіті і т. д. Лікувати такі патології слід у комплексі з протибактеріальної препаратами.

Лікування кашлю у дорослих Аскорилом

Для дорослих желательней застосовувати таблетки Аскорил, але якщо ви віддаєте перевагу сироп, то пийте 10 мілілітрів сиропутри рази на добу, поки не наступить повне позбавлення від неприємного симптому захворювання. Не перевищуйте курсу лікування сиропом — 7 діб.

ВАЖЛИВО: не Можна вживати лікарський препарат при ларингіті в початковій фазі захворювання, бронхіальній астмі, поки не зніміть симптоми запалення гортані, бронхів. Аскорил — це не той лікарський препарат, який застосовують абсолютно безконтрольно. Він здатний, як поліпшити стан хворого, так і навпаки.

Як приймати сироп Аскорил від кашлю дорослим і дітям: до їжі або після їжі?

Сироп має подразнюючу дію на стінки шлунка, саме тому його слід пити тільки після прийняття їжі. Бажано робити це не пізніше, ніж через годину після їжі. Запивайте лікарську форму звичайної очищеної водою. Не застосовуйте з ним содовое пиття (молочні продукти, мінералку з великим вмістом гідрокарбонатів). Таким чином — ви знизите дію сиропу. Або ж взагалі його вживання буде марним.

Аскорил — при кашлі у дорослих

Сироп Аскорил: скільки днів потрібно приймати дорослим і дітям?

Згідно опису Аскорил застосовується один тиждень. Якщо за цей час препарат не вплинув на перебіг хвороби, то його варто скасувати і знову звернеться до лікаря. Тривале лікування цим засобом не передбачено, можуть розвинутися небажані ускладнення.

Який період лікування Аскорилом?

Чим можна замінити Аскорил сироп дитині?

Сироп має унікальний склад, тому замінити його досить складно. Можна знайти в аптеках міста інші препарати, з зовсім іншими компонентами. Вони мають аналогічний вплив на організм дитини при лікуванні сухого кашлю. До таких належать:

 • Амброксол
 • Лоркоф
 • Пертусин
 • Бромгексин
 • Бронхикум
 • Лазолван
 • Корінь солодки
 • Алтейка
Аналоги сиропу Аскорил для дітей

Сироп Аскорил: протипоказання, побічні дії

Завжди, коли берете препарат для лікування, обов'язково вивчайте інструкцію. Особливо важливо знати протипоказання і побічні дії лікарського засобу. Сироп Аскорил має наступні протипоказання:

 1. Не можна вживати ліки хворим на гіпертонію та пацієнтам з патологіями серцево-судинної системи.
 2. Утримайтеся від прийому кошти, якщо у вас гормональні захворювання (діабет, гіпертиреоз, тиреотоксикоз).
 3. При хворобах шлунково-кишкового тракту препарат протипоказаний.
 4. Не рекомендують прийом сиропу дітям до одного року.
 5. Не можна вживати Аскорил разом з блокаторами кашлю.
 6. Алергія на будь-яку складову сиропу теж зводить прийом сиропу на немає.
Сироп від кашлю для дітей

В результаті лікування цим сиропом можуть проявлятися різні побічні процеси. Якщо вони мають місце бути, то скасуйте прийом препарату в терміновому порядку.

Побічні явища:

 • Серцебиття, тремтіння, збудження
 • Колапс, судома в кінцівках
 • Зміна кольору урини
 • Висипання, плями на шкірних покривах
 • Мігрень, порушення сну
 • Проблеми з шлунково-кишковим трактом, кровотечі
 • Бронхоспазм
Лікування бронхіту

Сироп Аскорил: відгуки лікарів і дорослих

Після вивчення відгуків про цей препарат, можна прийти до висновку, що сироп досить-таки ефективний засіб від кашлю, але наявність барвників та інших складових викликають алергію у багатьох пацієнтів.

Лілія, 34 роки

Восени в дитячому садку дитина підхопив застуду. Кашель був сухим, сильним. Лікар призначив Аскорил по 5 мл тричі на добу. Результат виявився дуже швидко. Вже ввечері кашель зменшився. Єдине погано, що у препарату безліч протипоказань, Тому застосовувати його треба обережно.

Володимир, 29 років

Препарат призначається лише при певних видах патології. Потрібно знати, що не будь-який сухий кашель можна лікувати. Наприклад, при ларингіті препарат не ефективний. Тому не робіть призначень собі самостійно, приходьте на консультацію в клініку, щоб не нашкодити здоров'ю.

Не поспішайте відразу ж при перших же ознаках застуди використовувати сильні препарати самостійно. Не призначайте собі їх самі, нехай досвідчений лікар проконсультує вас з приводу лікування. Може бути достатньо найпростіших варіантів терапії. Таких, як — розтирання, вимивання бактерій звичайним теплим питтям, вживання трав'яних зборів.

Відео: Сироп Аскорил — як застосовувати?