Дротаверин і Но-шпа — в чому різниця: склад, спосіб застосування, протипоказання, як діють на організм?

У статті ви знайдете інформацію про те, чим відрізняються один від одного Але-шпа, Дротаверин. Ще вам стане відомо, про те, як вони діють, які є протипоказання у препаратів.

Зміст

Коли відбувається скорочення м'язових волокон, внаслідок больового відчуття люди вдаються до прийому певної групи засобів, які розслаблюють мускулатуру, знімають напругу. Таке різке скорочення ще називають — спазмом. Тому й лікарські форми, здатні позбавити від цього явища теж називають спазмолітиками.

Саме ці препарати швидко діють на центр болю, сприяють зняттю м'язової напруги. До них можна зарахувати Дротаверин, Но-шпу. Завдяки рекламі другий препарат знають практично всі. Дротаверин менш відомий в цьому плані. З'ясуємо, чим ще відрізняються дані лікарські засоби.

Дротаверин і Но-шпа — в чому різниця: як діють препарати?

Головна мета даних препаратів — це прибрати напруження гладкої мускулатури, в результаті після спазму повинна піти і біль. Завдяки розширенню стінок кровоносних судин внутрішні органи починають працювати в нормальному режимі.

Відмінності між спазмотическими засобами

За медичними характеристиками препарати, які знімають спазми діляться на групи. У першій групі спазмолітики нейротропної дії — вони впливають на нервові імпульси, що передають команди м'язових тканин, судин, внутрішніх органів. Ще їх називають м-холиноблокаторами — це такі як: Скополамін, Платифилин, Бускопан.

Лікарські форми з миотропным впливом здійснюють безпосередню дію на клітини м'язів завдяки біохімічним процесам. До таких належать: Дротаверин, Папаверин, Галидор, Але-шпа.

Так що, якщо розглядати їх фармокологическую функціональність, що Но-шпа, що Дротаверин мають однакову дієвість на організм пацієнта.

Основна діюча речовина міотропних спазмолітиків має спазмолітичний ефект відносно м'язових тканин, органів травної системи, деяких судин, урологічної системи, жовчовивідних шляхів, статевої системи. Компонент володіє швидким розслаблюючим дією м'язових волокон завдяки швидкому засвоєнню препарату в клітинах тканин.

Дротаверину гідрохлорид дає про себе знати вже після п'ятнадцятихвилинного проміжку часу. Він здатний за цей період проникнути в стінки кишечника, а потім через травний тракт поширитися по тканинам гладких м'язових волокон. При цьому препарат не впливає на центральну нервову систему. Виходить засіб через нирки разом з уриною.

Дротаверин і Но-шпа — в чому різниця: склад, дозування, порівняльна характеристика

Лікарський препарат Дротаверин випускають у вигляді таблеток по 40, 80 міліграмів. Активна складова препарату — гидохлорид дротаверину. Також для ін'єкцій є в аптеках ампули по два мілілітри. Пігулки рекомендовано пити три рази на добу по одній-дві таблетки. Схему терапії визначає лікар. Не можна перевищувати максимальну добову дозу таблеток — вона дорівнює 240 мг на добу.

Для лікування чого застосовують Дротаверин?

Але-шпа має таку саму діючу речовину, як і Дротаверин — гідрохлорид дротаверин. Кількість основного складового в Но-шпі таке ж, як і у Дротаверину. Тому прийом спазмолитика ідентичний Дротаверину. Схема лікування теж схожа на способи терапії другим засобом.

У таких ліків побічну дію на організм пацієнтів зводиться до мінімуму. У цілому кошти нормально переносяться хворими. У рідкісних випадках проявляються алергенні реакції на складові цих панацей. В аптеках їх можна купити без рецепта лікаря. За приписом лікаря відпускаються тільки розчини в ампулах.

ВАЖЛИВО: Небажано вживати таблетки без консультації з фахівцем-лікарем. Інакше можна нашкодити. Період терапії краще не перевищувати більш, ніж дві доби.

Порівняльна характеристика засобів

Як вже згадувалося раніше, Але-шпа, Дротаверин дуже схожі між собою. Тим більше, що у них одне і теж діюча складова. І те, і інше засіб належить до одного і того ж фармакологічній увазі.

Мабуть, у спазмолітиків тільки дві відмінності — назва, вартість. Але-шпа за ціною дорожче, ніж Дротаверин.

Спазмолітики використовують для того, щоб:

 • Зняти спазми м'язів ШКТ, відновити роботу судин кровотоку і судин в головному мозку.
 • Відновити функціональність периферичної нервової системи.
 • Позбавити хворого від спазмів м'язів урогенітальної системи.
Коли треба пити спазмолітики?

Для комплексної терапії остеохондрозу лікарі часто призначають Дротаверин або Но-шпу. Завдяки їм відбувається купірування больового синдрому при загостреннях патології. Вже після кількох прийомів спазмолітиків у таких пацієнтів відбувається помітне поліпшення стану.

Дротаверин і Но-шпа — в чому різниця: коли використовують кошти?

Спазмолітики швидко усунуть больові відчуття тільки при таких патологіях, як:

 • виразка шлунка, кишечника, холелітіаз, холецистит
 • коліки в кишечнику внаслідок надмірного газоутворення, коліт
 • пієліт, запалення сечового міхура (цистит)
 • спазми судин мозку.

Вагітні вживають таблетки при загрозі зриву, коли матка в тонусі. Дані лікарські форми не застосовують для терапії, а для тимчасового полегшення стану. Саму хворобу потрібно лікувати іншими засобами.

Дротаверин і Но-шпа — в чому різниця: як правильно пити таблетки?

Різниці в застосуванні пігулок ніякої немає. І те, і інше засіб краще вживати по наступній інструкції:

 • Починаючи з вісімнадцятирічного віку за один прийом можна пити 80 мг препарату, але не більше 3-4 на добу, що становить 240 міліграм в день.
 • Пацієнтам від шести до дванадцяти років — по одній пігулці 40 мг, два рази на добу.
 • Підліткам старше дванадцяти років дозволяється вживати не більше 160 мг на добу, розділених на два-три прийоми.
Зі скількох давати Но-шпу дітям?

ВАЖЛИВО: Вживайте пігулки, запиваючи їх невеликою кількістю рідини.

Дротаверин і Но-шпа -в чому різниця: протипоказання до застосування

Вже говорилося раніше, що ці таблетки добре переносяться, але у них теж є свої мінуси, спазмолітики не можна вживати, якщо:

 • Є патології нирок, а саме, печінкова, ниркова недостатність.
 • Присутні алергенні реакції на складові кошти.
 • Якщо пацієнтові ще немає 6 років.
 • При тяжких формах серцевої недостатності.
 • Небажано пити таблетки жінкам, які годують груддю.

Доктора радить з обережністю вживати дані лікарські форми під час вагітності у жінок, зниженому тиску.

Побічна дія Дротаверину

Незважаючи на твердження, що пігулки добре переносяться пацієнтами, все ж має місце бути побічні реакції. Найчастіше вони виникають при застосуванні максимальних доз. Може з'явитися серцебиття, запаморочення, головний біль, нудота, безсоння, відчуття жару. Щоб усунути симптоматику, треба перестати пити пігулки, і провести симптоматичну терапію.

Дротаверин і Но-шпа — в чому різниця, який препарат краще?

Якщо вибирати серед цих двох спазмолітиків, то неможливо сказати — який препарат краще. Адже це однакові за своїм складом таблетки і впливають на системи організму вони однаково. Різняться вони найменуванням, фірмою-виробником, вартістю.

Плюс Дротаверину в тому, що він має меншу собівартість, ніж Но-шпа.

Ще, препарати швидко впливають на центр больового синдрому. Головний недолік цих двох препаратів в тому, що немає дозування таблеток у виробництві для добового вживання.

Під час вагітності, все ж, і той, і інший препарат слід вживати з обережністю. І бажано, щоб призначення робив лікуючий фахівець.

Відео: Застосування Дротаверину, для чого його використовують?

Відео: Но-шпа — для лікування чого вживають препарат?