Як поєднувати кольори в інтер'єрі кухні: основні правила поєднання зі стилем, вплив і комбінування кольорів, поради дизайнерів

У даній статті ми розглянемо правильне поєднання кольорів в інтер'єрі кухні.

Щоб створити ідеальний і затишний дизайн своєї кухні, потрібно правильно підібрати кольори і гармонійно поєднати їх між собою. Навіть якщо зробити досить якісний і дорогий ремонт, купити меблі і вподобані аксесуари, то в результаті можна отримати щось безглузде або строкате.

Адже колірна палітра відіграє одну з провідних ролей в інтер'єрі. Тому сьогоднішньою темою ми хочемо зробити правильну і гармонійну комбінацію кольорів саме в інтер'єрі кухні, адже на ній все сім'я проводити більше всього часу.

Як правильно поєднувати кольори в інтер'єрі кухні: основні правила

Основа стильної кухні, яка буде радувати протягом довгого часу, полягає в правильно підібраних меблів, колір стін і різних аксесуарів, а також у фактурах, що гармонійно будуть виглядати в одній цілій композиції. Адже повинні не тільки поєднуватися кольору в інтер'єрі кухні, але і матеріали підходити по стилістиці.

Важливо: Спочатку необхідно визначитися з основним кольором, а вже після — з другорядними відтінками, які будуть доповнювати або розбавляти за необхідності. До речі, також вони допоможуть візуально підкоригувати приміщення, якщо це необхідно. Наприклад, розширити, освітлити або облагородити кухню.

Не забувайте — темний колір краде простір
 • При добірці відтінків і домінуючого кольору потрібно враховувати розміри, параметри і форму кухні. Існує правило, яке застосовується не тільки для кухні, але і для всіх кімнат: темні відтінки завжди зменшують приміщення, а ось світлі, навпаки, дозволяють розширити простір.
 • Якщо у вас велика і простора кухня, то темна меблі з яскравими акцентами на поверхні або стінах дозволить створити максимальний затишок і комфорт. Але на маленькій кухні не варто експериментувати з подібним дизайнерським рішенням, адже це може тільки візуально зменшити кімнату.

Основними видами колірної гами в інтер'єрі вважають ахроматичні (тобто чорно-білу або просто одного кольору) і хроматичну (відповідно, кольорову) палітру. Останній же вигляд буває монохромного і багатоколірного спектру.

 • Монохромний інтер'єр створюється на основі одного сегмента колірної палітри. Якщо цей варіант дизайну здається занадто простим або навіть нудним, то урізноманітнити його дуже легко за допомогою яскравих деталей і допоміжних елементів. Також в монохромних інтер'єрах часто використовують незвичайні фактури і контрастні деталі. Наприклад, штори, оббивка меблів, скатертина та інші аксесуари повинні брати на себе провідну роль щодо застосування яскравих кольорів.
Приклад монохрому
 • При виборі багатобарвної гами в своєму дизайні варто бути вкрай обережним, адже поєднання багатьох квітів, в результаті, часом не зовсім сумісні в одній композиції. Але при виборі правильних відтінків такий інтер'єр виглядає жваво і цікаво. У будь-якому випадку вибрані кольору необхідно розбавляти нейтральними або світлими відтінками. Тим більше вони краще «вписуються» в інтер'єр, якщо використовувати їх більш приглушеними або, навпаки, глибокими, але ніяк не в чистому вигляді.
  • Частіше використовують протилежні кольори з палітри для створення багатоколірного інтер'єру. Контраст необхідно використовувати дуже обережно, адже найменше перевищення зусилля у виборі протилежної по спектру кольору несе акцент агресії в кухні. Цей тип у даний момент є популярним. Але оформлення в цьому стилі швидко набридає і вимагає заміни дизайну. Для уникнення кардинальних змін необхідно дотримуватися правила субординації.
  • Іноді колірна гамма дизайну будується з «сусідів» по колу колірного кільця, що ще називають аналогічними квітами. Але таке рішення застосовується в поєднанні з яскравими деталями. В іншому випадку приміщення буде тьмяним і без «родзинки».
  • Буває ще і споріднено-контрастний варіант, який використовується набагато частіше попередніх опцій. Тобто, береться два домінуючих колера близьких кольорів в одному кольором спектрі, а третій – прикрашає і розбавляє своєю протилежністю.
Яскравий приклад контрасту
Кухня в спектрі сусідніх відтінків
Коли акцент роблять тільки деталі

Важливо: Щоб не помилитися з співвідношенням відтінків в інтер'єрі кухні, можна скористатися правилом: 60% — основний колір, 30% — додатковий відтінок, 10% — акцент.

Конгломерація стилю і кольору в інтер'єрі кухні: на що звернути увагу?

Сам собою колірний асортимент дизайну не тільки кухні, але і будь-який інший кімнати повинен повністю відповідати стилю інтер'єру приміщення. Перш, ніж приступити до вибору відтінків для своєї кухні, варто ознайомитися з вибором бажаного стилю. І, можливо, ви знайдете вже готове рішення.

 • Для класичної кухні або в стилі арт-деко краще всього підійдуть приглушені відтінки, без використання занадто яскравих деталей.
 • Для європейського стилю або провансу характерна нейтральна палітра і не викликають пастельні тони. Використання будь-яких барвистих квітів і акцентів такий стиль дизайну повністю виключає і навіть забороняє.
Прованс заснований на ніжною текстурою і плавних переходах
 • А ось в скандинавському стилі базовим кольором вважається білий, на основі якого прикрасити інтер'єр можна за допомогою яскравих деталей і незвичайних фактур, написів і т. д.
 • Стиль лофт заснований на темних приглушених тонах з використанням дерева, цегли або металу.
 • Поп-арт, ретро – це вибір для любителів насичених кольорів і неординарних рішень.
 • Еко-стиль передбачає використання натуральних відтінків, а доповнити даний дизайн можна такими матеріалами, як дерево, трава, глина, каміння та інші ресурси.
А от поп-арт, який допускає сміливі поєднання

Враховуємо вплив і порівнянність кольорів в інтер'єрі кухні

Перш, ніж приступити до купівлі фарби, меблів, гарнітури та інших деталей кухні, варто заздалегідь підготувати палітру. Краще всього використовувати якусь шпаргалку, т. к. запам'ятати всі кольори і відтінки неможливо. Можна використовувати спеціальні редактори і програми для підбору кольорової гами, або просто взяти фотографію готового дизайну.

Другий спосіб підготовки – це колаж, який можна створити самостійно в будь-якому графічному редакторі. Завдяки такому рішенню ви зможете не тільки підібрати вам сподобалися відтінки, але і вибрати гармонійно відповідні фактури і деталі. До речі, дізнатися про психологічний вплив кожного кольору допоможе стаття «Як впливає і що можна вилікувати кольоротерапією?».

Важливо: Чималу роль відіграє розташування природного освітлення. Палітру відтінків варто вибирати теплою, якщо вікна розташовані з північної сторони. Наприклад, світло-жовтий, кремовий і помаранчевий кольори при дефіциті сонячного світла зроблять приміщення затишним. А ось дуже сонячну кухню більш комфортною допоможуть зробити холодні відтінки білого, чорного, сірого та синього кольорів.

Враховуйте ще й вихід вікон, щоб приглушити або посилити сяйво
 • Почнемо з актуальності білого кольору. Кухня в такому виконанні завжди виглядає акуратно і свіжо. Одним значним мінусом є маркість білих поверхонь. На них видно будь-які забруднення, які неможливо уникнути навіть самої охайної господині.
  • При такому колірному рішенні стіна підходить будь гами відтінків, при цьому його палітру можна міняти по кілька разів, залишаючи при цьому базовий фон.
 • Червоний колір бездоганно підходить для кухні, але використовувати його краще всього в невеликих дозах і дуже обережно. Адже у великих кількостях такий колір дуже агресивний і може з часом викликати напругу. Насиченість і агресивність цього колера можна легко нейтралізувати білим, сірим, зеленим або чорним тоном. А в інтер'єрі його краще поєднувати з теплими відтінками (жовтий, коричневий і т. д.).
  • Червоний, як не дивно, поєднується з синім, але це рішення досить специфічне, хоча зустрічається досить часто.
Достаток червоного здатне викликати агресивність
 • Всі відтінки синього кольору можуть маневрувати в будь-якому приміщенні тільки при належному освітленні і на сонячній стороні. Хоча цей колір допомагає прийти до гармонії і заспокоєння, але він занадто холодний. Тому грати їм краще в якості допоміжного акценту в тому приміщенні, де домінуючим кольором є білий, сірий або інші прохолодні відтінки, але не занадто темні.
  • Також не виключено використання даного колера разом з ліловим, жовтим і червоним забарвленням.
 • Зелений колір приносить гарний настрій, тому дуже часто використовується саме на кухні, де вже з самого ранку можна зарядитися позитивом під час сніданку. Хоча на апетит не впливає на відміну від інших яскравих кольорів.
  • Зелена гама краще всього підходить для інтер'єру в поєднанні зі своїми «сусідами» по кольоровій палітрі – синім, жовтим, помаранчевим або коричневим тоном.
 • Жовтий колір бадьорить, але у великих кількостях з часом починає дратувати, так само як і червоний. Звичайно, такий колір ідеально підійде для темних приміщень з обмеженим доступом природного освітлення, що дозволить додати в інтер'єр трохи сонячного кольору і яскравого акценту.
  • Гармонізує з нейтральними тонами, а також з блакитним і ліловим забарвленням.
Головне — не створити ефект чорно-білого кіно
 • Сірий – це, мабуть, один з найбільш виграшних варіантів. Меблі в сірому кольорі також виглядає елегантно, але варто враховувати нюанси при такому дизайнерському рішенні. Адже його надлишок може пригнічувати. Тому не забувайте грати з іншими яскравими пазлами у вигляді незначних елементів декору. Тим більше, сірий колір досить гнучкий і добре комбінується з будь-якими напрямками колірного кола. До речі, він ще й не особливо мазкий, тому практичний у використанні.
  • Найбільш красиво сірий колір поєднується з білим, рожевим і жовтим кольором.
 • Фіолетовий – це один з найбільш суперечливих кольорів, тому працювати з ним треба дуже обережно, щоб не переборщити. Приглушити насиченість даного кольору допоможуть нейтральні відтінки, а ось викликають акценти можуть тільки зіпсувати дизайн і зробити його занадто «наляпано».
  • Допускається використання фіолетового панелі при наявності жовтих і синіх акцентів.
Як видно, гармонійну картину створюють кольору-сусіди
 • Коричневий колір подарує ще один практичний інтер'єр, комбінування якого також можна провести з різними спектрами. Головна риса — це відчуття захисту, спокою та домашнього затишку, але надмірна кількість може злегка втомлювати. Краще за все його використовувати в інтер'єрі зі своїми родичами – білим і похідними відтінками коричневого.
  • Також гармонійно виглядає в поєднанні з блакитним і зеленим спектром. А от помаранчева нотка допоможе внести частку свіжості та енергії.
 • Якщо додавати чорний колір, то його необхідно розбавляти світлими і яскравими відтінками або деталями. Тоді дизайн вийде дуже елегантним і зі смаком. Чорний колір ні в якому разі не варто робити провідним кольором, особливо в чистому вигляді. Якщо ви не хочете, що б ваш інтер'єр вийшов занадто суворим, то варто внести викликають різні деталі. Наприклад, підлогу або фартух виконати в шаховій обробці, або додати невеликі статуетки, фотоколажі або дрібні принти на шторах/шпалерах.
  • Природно, чорний колір, так само як і білий універсальний, тому відмінно поєднується з будь-якими відтінками.
Погодьтеся, що такий завідувач колер виглядає надто трагічно

Важливо: останнім часом багато дизайнерів при створенні стилю кухні все частіше вдаються до використання сірого кольору, і навіть замінюють їм класичний білий або чорний. Він універсальний, т. к. поєднується з багатьма відтінками і практичний у використанні. Бо як він практичний і на ньому не дуже помітні плями, яких просто неминучі на кухні. Але при виборі даного кольору, в першу чергу, треба передбачити відповідність з дизайнерським стилем приміщення.

Вибір кольору для інтер'єру кухні: рекомендації дизайнерів

Класик французької кухні одного разу сказав: «у попередній обробці продукту закладена половина успіху кухаря». Виходячи з цієї фрази, можна сміливо стверджувати, що від якісного дизайну, з продуманою кожною деталлю, залежить комфортність кухні і стан настрою господині. Тільки в цьому випадку рутинну роботу можна виконувати з почуттям творіння шедевра. А якість напряму залежить від колірного поєднання в інтер'єрі кухні.

Зафіксуйте:

 • використання більш 5 кольорів в одній композиції виглядає не дуже красиво. Найкраще — один основний і два додаткових. При цьому стіна не повинен поєднувати в собі більше 2-х відтінків;
 • великий принт або малюнок візуально зменшує розміри приміщення. А дрібний малюнок, навпаки, показує, що кімната набагато більше, ніж вона є насправді;
  • щоб максимально «підняти» стелю, краще використовувати малюнок з вертикальними смугами;
  • горизонтальні лінії здатні створити відчуття безперервного приміщення. Але з цим варто бути акуратним, оскільки з часом такий принт може почати дратувати і навіть тиснути;
  • діагональні лінії створюють ілюзію руху і динаміки. Також вимагає акуратності, щоб не переборщити і не створити напруження для очей;
З кольоровими смужками також будьте обережні
 • при виконанні кімнати в одному кольорі, кухонний гарнітур обов'язково повинен мати колір темніше на кілька тонів. Але існують правила протилежної дизайну — якщо стіна і стіни в одному кольорі, то меблі варто купувати як мінімум на 2-3 тони темніше;
 • робочу поверхню гарнітура бажано оформляти світлими відтінками. Оскільки на темних поверхнях дуже помітні патьоки, розлучення, відбитки пальців та інші забруднення;
 • також врахуйте, що поверхня матовою текстури приглушує колір, а глянець, навпаки, робить його насиченим і глибоким;
 • не забувайте про існування такого правила, що холодні відтінки втихомирять апетит, а теплі – збуджують;
 • щоб не призвести до розбалансування об'єму кімнати, не варто задіяти однаковий колір для стелі та підлоги. При цьому він повинен бути трохи світліше статі, причому мінімум на 2 тони;
 • найбільш строкатим може бути тільки декор, яким наповнюють кухню для додання їй затишку;
 • найбільш гармонійно виглядає кухня, де підлога темніше інших складових інтер'єру.
Ефектне рішення
Холодний відлив також буває доречний
По-домашньому
Стильно
Благородно
Цікаво

Підібрати правильні кольори для інтер'єру кухні не так вже й складно, як може здатися на перший погляд. Варто пам'ятати, що немає непоєднуваних квітів, а секрет вдалого дизайну – це правильно підібрані тони. Для створення затишку і гармонійного дизайну потрібно всього лише включити трохи фантазії і заздалегідь продумати всі деталі майбутньої кухні.

Відео: Як гармонійно поєднувати кольори в інтер'єрі кухні?