Ваза в техніці сграфіто — як зробити своїми руками?

У даній статті ми поговоримо, як зробити своїми руками вазу в техніці сграфіто.

Техніка сграффіто являє собою спосіб пошарового нанесення контрастних фарб і видряпування на них малюнка. Так, зверху шар знімається, щоб під ним проступив нижній. Таким чином виходять оригінальні та цікаві малюнки.

Сграффіто з'явилося дуже давно. Перші вироби виготовлялися ще в Стародавній Греції і Етрурії. Після цього техніка прийшла в Італії вже в 15-17 столітті їй стали користуватися для створення цікавих фресок. Сьогодні сграфіто часто використовують для оформлення інтер'єру і різних виробів.

Не багато знають, але така техніка може використовуватися навіть для виробів з полімерної глини. У нашій статті ми розповімо про те, як зробити вазу з полімерної глини в цій техніці.

Як зробити вазу в техніці сграфіто з полімерної глини своїми руками?

Щоб створити таку вазу вам будуть потрібні деякі матеріали:

Матеріали

Хід роботи:

  • Основою буде виступати скляна ваза. На всю її поверхню слід нанести глину. Це зовсім не складно — розкачайте глину і викладіть її пластами без нахлеста.
Обертаємо вазу глиною
  • Акуратно розправте поверхню качалкою, щоб зробити її рівною і приховати місця стиків.
Розкочуємо качалкою
  • Далі можна приступати до декорування. Для цього нанесіть зверху олійну фарбу однієї забарвлення. Не обов'язково покривати повністю, це можна робити довільно, але якомога густіше. Наносьте все обережно, щоб не пошкодити верхній шар. Як варіант, фарбу наносите двома руками, але тільки в рукавичках.
Наносимо фарбу
  • Для фарбування не користуйтеся акриловими фарбами, тому що вони утворюють плівку на поверхні після висихання. Якщо ви спробуєте її подряпати, то ймовірно пошкодите весь шар.
Протираємо серветкою
  • Далі візьміть серветку і промокніть нею шар фарби, але без растирающих рухів. Приберіть зайве, щоб поверхня вийшла матовою. Не варто боятися, що ви приберете всю фарбу, тому що вона до того часу встигне вбратися в глину.
  • До речі, для промакивания можна використовувати не одну серветку. До речі, ще її можна м'яти і текстура вийде незвичайною і оригінальною.
  • Наступним етапом є нанесення малюнка. Якщо говорити простіше, то його доведеться видряпати. Дуже обережно знімайте верхній фарбу і кожен раз витирайте інструмент, щоб все було акуратним.
Наносимо малюнок
  • Малюнок можна зробити абсолютно будь, тут все залежить від вашої фантазії. До речі, видряпування дає невеликі дефекти, але це нормально. Після застигання або запікання глини їх можна буде зрізати лезом.
Готова ваза

Ваза в техніці сграфіто: малюнки, ідеї, фото

Ваза сграфіто 1
Ваза сграфіто 2
Ваза сграфіто 3
Ваза сграфіто 4
Ваза сграфіто 5

Відео: Майстер-клас в техніці Сграфіто