Чи можна і як правильно викидати, викидати побутові відходи, будівельне сміття, техніку, дзеркало: правила, прикмети, поради

Правила утилізації побутових відходів, будівельного сміття, техніки.

Проводячи генеральне прибирання в будинку, багато хто з нас викидають купу непотрібних речей, і навіть не замислюються про правила утилізації. Існують спеціальні категорії товарів, які викидати на смітник не можна. Це зроблено з екологічних міркувань, а також для подальшої переробки. У цій статті ми розповімо, як правильно викидати сміття, техніку і побутові відходи.

Чи можна і як правильно, викинути дзеркало розбите і неразбитое: прикмети

Дзеркала з давніх часів вважалися порталом в потойбічний світ, відповідно з ними поводилися дуже обережно і уважно, намагаючись не пошкодити. Однак приходить час, коли дзеркало постаріло, а сріблясте покриття стирається, воно не виконує свої функції. Закономірно виникає питання, як потрібно правильно викидати дзеркало, і можна утилізувати в сміттєвий бак? Справа в тому, що дзеркало містить певну енергетику людей, які в нього виглядали.

Варіанти выбросать сміття:

 • Відповідно, щоб уникнути неприємностей, необхідно правильно утилізувати цей предмет. Існує кілька методик, що дозволяють змити всю свою енергетику з дзеркал для подальшої утилізації. Зазвичай дзеркало замочують у холодній воді, у ванній на добу, або ж обливають холодною водою разом з сіллю.
 • Крім того, позбутися енергетики можна за допомогою спеціальних молитов. Дзеркала не викидають, а закопують де-небудь в лісі, щоб ніхто не міг скористатися ним.
 • Якщо це стосується розбитого дзеркала, то необхідно швиденько зібрати осколки, причому бажано в них не виглядати, щоб не бачити в уламках своє відображення. Після цього осколки точно також закопуються де-небудь в лісі. Детальніше, про очищення та утилізації дзеркал можна знайти тут.
Дзеркало

Як викинути будівельне сміття: правила?

Викинути сміття ні в якому разі не можна в сміттєві баки. Справа в тому, що ми укладаємо договори на вивезення побутових відходів, тобто тих, які з'являються після нашої життєдіяльності. Якщо ж ви робите в квартирі ремонт, у вас залишаються якісь уламки плитки, старого покриття, шпалери, ні в якому разі не можна їх викидати у сміттєві баки. Що ж робити в такому випадку? Ні в якому разі не намагайтеся винести будівельне сміття під покровом ночі.

Можливо, мешканці вас не помітять, однак компанія, яка вивозить сміття, нерідко встановлює камери, щоб виявити людини, який порушує договір. Тому оплати штрафу не уникнути.

Сміттєвоз

Як викинути сміття — диван, матрац, меблі, ялинку, коробки з-під техніки на смітник: поради?

Варто зазначити, що стара меблі та техніка також відносяться до великогабаритним видів сміття, тому не можуть утилізуватися в звичайному сміттєвому баку. Просто так викинути меблі і виставити її біля сміттєвого бака теж не можна. Якщо хтось з мешканців побачить, то вам можуть надіслати пристойний штраф. Що ж робити в такому випадку? Зазвичай такі проблеми вирішуються із залученням окремих організацій, які займаються вивезенням будівельного, а також великогабаритного сміття. Якщо у вас є якийсь старий гараж або дача, багато дощок, а також залишків меблів можуть знадобитися в господарстві. Однак якщо такої можливості немає, або ви не любите складувати непотріб, то доведеться скористатися послугами спеціальних організацій. У них є ліцензія на вивезення та утилізацію будівельного сміття.

Варто відзначити, що найчастіше дерев'яні вироби просто поміщаються в спеціальний пристрій, який подрібнює і перетворює дошки в звичайну стружку. Існує навіть спеціальний утилізаційний завод, який виробляє брикети для опалення зі старих меблів. Точно таким же чином необхідно викидати матрац, диван. Як викинути ялинку? Дійсно після новорічних свят існує велика кількість ялинок на смітниках. В правила вивезення сміття ніяк не регламентується, куди необхідно одягати ялинки. Проте останнім часом практично у всіх містах є точки прийому вже висохлих ялинок. Що з ними роблять? Просто пускають на різання і виготовляють з них велика кількість тирси. Цей свого роду вторсировину, яке використовується для виготовлення брикетів для опалення.

Стара меблі

Стара меблі, на відміну від побутової техніки, відноситься до будівельного сміття. Відповідно її просто так виносити на вулицю, залишати біля сміттєвого бака не можна. Куди подіти старі меблі? Існує кілька варіантів, якими ви можете скористатися.

Варіанти утилізації старих меблів:

 • Звернутися в меблеву майстерню, оновити свій диван, перетягнути його.
 • У тих же меблевих майстерень можуть обміняти такий диван на новий з доплатою. Або ж за невелику плату купити у вас його на розбирання. Справа в тому, що у старих диванах дуже хороший корпус, виготовлений з натуральної деревини, тому він є практично вічним.
 • Саме тому в сучасних магазинах, а також ательє, де виготовляють м'які та корпусні меблі, з задоволенням приймають такі вироби. Якщо такої можливості немає, або у вас відмовилися приймати подібні вироби, то необхідно домовлятися зі спеціальними організаціями, які вивозять будівельне сміття. Адже диван, а також старі меблі, відносяться до будівельного сміття. Часто подібні вироби просто спалюють.

Викидати коробки з-під техніки на смітник не можна. Вони не відносяться до будівельного сміття, і є макулатурою, яка приймається в пунктах вторинної сировини.

Реставрація старих стільців

Як викидати лампочки, світлодіодні лампи, батарейки?

Батарейки і лампочки є своєрідною продукцією, яку заборонено утилізувати в бак для побутових відходів. Варто відзначити, що багато хто з нас викидають такі предмети в сміття, хоча цього робити не варто. Справа в тому, що всередині таких предметів містяться важкі метали, а також речовини, небезпечні для живої природи. Відповідно, викидаючи сміття батарейки, ми приносимо серйозної шкоди рослинам, а також ґрунті. Куди ж подіти батарейки, лампочки? Для цього існують спеціальні пункти прийому, які займаються утилізацією.

Пункти прийомів батарейок, лампочок в Росії:

 • У мережі магазинів техніки Media Markt
 • Інтернет-магазин еко-продуктів «LavkaLavka»
 • Пункті самовивозу інтернет-магазину «Биодолина»
 • Батарейки приймає і магазин туристичного спорядження KPOHODU.ru
 • Контейнери для використаних батарейок встановлені у всіх роздрібних магазинах техніки «Ельдорадо»
 • У магазинах мережі гіпермаркетів Globus
Шкода батарейок

На даний момент в Росії існує один завод, який розбирає батарейки, акумулятори від телефонів і виготовляє з них нову продукцію. Тобто це своєрідний пункт переробки вторсировини. Разом з батарейками зазвичай приймають і ртутні лампочки, тобто галогенки. Всередині вони заповнені спеціальним газом, який світиться при нагріванні. Такі лампочки теж не можна викидати у звичайний смітник, необхідно утилізувати, як токсичні речовини, разом з батарейками. Існує в Росії кілька точок прийому, які все звозять безпосередньо в пункт переробки в Челябінську. Тому викидати лампочки, світлодіодні лампи, батарейки потрібно в пунктах прийому.

Звичайні лампочки, не галогенні, вважаються будівельним сміттям, тому їх необхідно збирати в великих кількостях і викликати спеціальну компанію, яка займається вивезенням будівельного сміття. Природно, за коробкою лампочок до вас ніхто не приїде, тому якщо хтось із сусідів робить ремонт, віддайте їм ці лампочки. Їм все одно доведеться викликати компанію, що займається утилізацією будівельного сміття.

Контейнери для батарейок

Як викинути побутову техніку?

Багато хто думає, що побутова техніка також відноситься до будівельного сміття, однак насправді це не так. Всередині побутової техніки, а також електроніки, містяться дорогоцінні, важкі метали. Саме тому викинути побутову техніку або винести на смітник не можна.

Варіанти викинути сміття:

 • В принципі зараз ніяких проблем з утилізацією таких предметів немає, тому що багато, де на під'їздах, а також в газетах є оголошення про те, що організація займається вивезенням старої побутової техніки, такої як пральні машини, телевізори і холодильники.
 • Найчастіше побутову техніку можна відвозити в такі пункти прийому, або ж викликати працівників на будинок, які заберуть техніку самостійно. Найчастіше ви отримаєте за цю побутову техніку якісь кошти.
 • Якщо ви не знали, то у багатьох магазинах, де продається нова побутова техніка, існують спеціальні акції для тих, хто не став позбавлятися від старої побутової техніки. Її можна обміняти з доплатою на новий холодильник, телевізор чи пральну машину. Такі акції дозволяють заощадити грошові кошти, а також не забруднювати атмосферу. В магазинах така техніка розбирається, йде на запчастини, або ж підлягає переробці.
 • Побутову техніку також беруть у ломбардах та комісійних магазинах. Ви можете виставити такі вироби для продажу в інтернет, наприклад на сайті Авіто. Часто подібні предмети приймають у сервісних центрах, які займаються ремонтом побутової техніки. Тому за невелику суму заберуть у техніку, і вам не доведеться викидати. Найчастіше у вартість послуги входить і доставка.
Утилізація побутової техніки

Як правильно викидати їжу в унітаз, сміття, перед поїздкою?

Багато хто з нас користується унітазом не зовсім за призначенням. Деякі взагалі викидають в нього все, що є в будинку. Тобто в нього можна кидати, на думку багатьох, паперові рушники, вологі серветки, прокладки і навіть гігієнічні памперси. Крім того, багато хто з нас вливають в унітаз суп, а також зіпсовану їжу. Однак насправді робити цього категорично не можна.

Що не можна кидати в унітаз:

 • Як не дивно, будь-яку їжу необхідно викидати у відро для сміття. Навіть звичайний бульйон, що залишився, після вилучення з нього твердих продуктів, виливати в унітаз не можна. У його складі є жир, який прилипає до труб. Якщо у гарячому вигляді розплавлений жир, рідкий, то, коли, застигає, перетворюється на кам'яну брилу, яка разом з волоссям дуже сильно забиває унітаз і утворює засмічення.
 • Подібного роду засмічення іноді усунути досить складно або практично неможливо. Це стосується і будь приготовленої їжі, яка зіпсувалася. Викидати в унітаз її категорично не можна. Молоко, а також чайна заварка також прилипають до шорстким стінок каналізаційних труб, утворюючи серйозні засмічення.
 • Всю їжу, яка залишилася після приготування, її не доїли, вона зіпсувалася, викидають у відро для сміття. Жир зі сковороди теж не можна виливати в унітаз. Його необхідно промакивать за допомогою паперових рушників, які викидають у відро для сміття. Тільки після цього здійснюється миття сковорідки. Виливати жир в раковину тим більше не можна, тому що з часом це може стати причиною виникнення засмічення.
Засмічення в унітазі

Можна викидати сміття перед поїздкою, прикмети:

 • Багато людей перед тривалим від'їздом намагаються викинути непотрібні речі, винести сміття з хати, також привести житло в порядок. Однак народні прикмети говорять про те, що в день від'їзду ні в якому разі не можна замітати, мити підлогу і викидати сміття.
 • Не можна виносити сміттєвий пакет в день від'їзду. Це говорить про те, що ви витратите набагато більше грошей, ніж планували. Відповідно не можна в день від'їзду викидати залишки їжі з холодильника. Краще всього за кілька днів до від'їзду нічого не готувати, щоб холодильник був порожнім.
 • У день від'їзду, вам не потрібно нічого викидати. Якщо у відро для сміття викинути щось їстівне, то за час від'їзду воно може згнити і в квартирі з'явиться неприємний запах або ще гірше, мухи, якісь комахи. Тому в день від'їзду ні в якому разі не можна викидати їжу, звичайне сміття, який залишився після прибирання.
Сміттєвий бак

Варто відзначити, що в деяких дворах є спеціальні контейнери, збільшеного розміру, помаранчевого кольору. Це не що інше, як баки для будівельного сміття, саме туди і слід викидати сміття після ремонту. Якщо поблизу немає подібних контейнерів, то краще всього скористатися послугами компанії.

ВІДЕО: Правила утилізації будівельного сміття