Види фільтрів для води — яка очищення питної води найкраща? Які фільтри для води найкращі: рейтинг фільтрів для води

Огляд популярних фільтрів для води.

Зараз у продажу є величезна кількість фільтрів для очищення води. Це зовсім не примха людей, а вимушений захід. Це пов'язано з тим, що якість води практично у всіх регіонах Росії залишає бажати кращого. У ній можуть міститися частинки мінеральних домішок, іржа з водопровідних труб, та біологічні компоненти. У цій статті ми розповімо, які бувають фільтри для води, і який краще вибрати.

Види фільтрів для води

Види:

 • Глечики з вугільним фільтром
 • На кран
 • Мембранні
 • Фільтри зворотного осмосу
Фільтри для води

Як вибрати фільтр для води глечик?

Користувачам давно полюбились так звані фільтри-глечики. Представляє собою не що інше, як великий глек з цікавою, незвичайною кришкою. Складається ця кришка з вугільного блоку, який вбирає в себе мінеральні, механічні домішки, а також деякі види органічних сполук. Варто відзначити, що продуктивність таких фільтрів досить невисока. Літр води ви отримаєте приблизно за 5-7 хвилин.

Особливості:

 • При цьому касети фільтра, яка встановлюється в глечик, вистачає приблизно на 300 л води. Тобто, якщо ви використовуєте близько 3 літрів води в день, то доцільно міняти фільтр раз в місяць. З негативних сторін варто відзначити те, що при несвоєчасній заміні фільтра і експлуатації довше зазначеного часу, на вугільному блоці можуть збиратися і розмножуватися бактерії, цвіль.
 • Тобто, таким чином, цей фільтр замість чищення може додатково забруднювати воду, насичуючи її хвороботворними мікроорганізмами. Відповідно, щоб цього уникнути, необхідно досить часто проводити заміну фільтра. Варто зазначити, що найкраще фільтр використовувати в тому випадку, якщо вода відносно чиста, у ній немає додаткових хімічних речовин, органічних складових, які можуть шкодити здоров'ю.
 • Зазвичай це фільтри, які використовують з водопровідною водою. Вони не очищають від мінеральних солей, а допомагають позбавити воду від великих механічних частинок, іржі, можливо піску. Також в незначній мірі прибирають бактеріальну мікрофлору, яка можливо знаходиться у воді. Жорсткість води вони ніяк не виправляють. Всі мінерали залишаються всередині води, а накип після закипання води в чайниках і каструлях буде залишатися і збиратися без змін. Доцільно використовувати в тому випадку, якщо вода відносно чиста.
Глечик фільтр

Характеристика проточного фільтра для води

Фільтр на кран, або проточний. Він є вдосконаленим варіантом попереднього фільтра. Також містить певний адсорбент, який вбирає і очищає воду після того, як вона проходить через шар очисника.

Особливості:

 • З його допомогою можна позбутися від механічних домішок, тобто іржі, піску, шматочків землі, а також прибрати велику кількість хлору. Від мікроорганізмів і якихось органічних добавок даний фільтр не очищає.
 • Його вартість вища, ніж у глечика, але при цьому і працює набагато зручніше. Фільтр очищає відразу воду, яка тече з крана. Варто відзначити, що заміну фільтра необхідно робити один раз в 4-6 місяців.
 • Підійде в тому випадку, навіть якщо у вас досить велика сім'я. Після цього фільтра необхідно додатково кип'ятити рідина. Це пов'язано з тим, що очищення не проводиться від мікроорганізмів і бактерій.
 • Якщо в місті епідемія гепатиту, або ще якогось захворювання, яке може переноситися водою, то цей фільтр не врятує. Також застосовується в умовах чистої водопровідної води. Не очищає від накипу, тому необхідно додаткове кип'ятіння.
Система очищення

Характеристика мембранного фільтра для води

Мембранний фільтр — це пристрій, який здійснює очищення в декілька ступенів. Проводиться п'яти або шести ступенева очищення. Всередині фільтра містяться стандартні поліпропіленові поглиначі, вугільний фільтр, а також мембрана. Завдяки такому пристрою вдається домогтися більш тонкого очищення. При цьому вихідна рідина повністю позбавляється від механічних домішок, заліза, піску, а також органічних речовин і нафтопродуктів.

Крім того, тонка мембрана пропускає частинки розміром 0,1 МКМ. Тобто вона не пропускає віруси, також бактерії. Після проведення очищення таку воду можна пити, не здійснюючи кип'ятіння. Основна перевага у тому, що досягається досить глибока ступінь очищення. Недоліком є те, що фільтри є досить дорогими, при цьому не всі можуть їх собі дозволити.

Основним недоліком такої міри очищення, є наявність у воді солей, які надають жорсткість воді. Це солі калію, кальцію. Таким чином, накип на чайнику нікуди не дінеться.

Фільтр під мийку

Кращі фільтри для води із зворотним осмосом

Фільтри зворотного осмосу. На даний момент є найбільш ефективними фільтрами. Містять у собі від 5 до 9 ступенів очищення. Усередині фільтру міститься напівпроникна мембрана, яка зберігає в собі частинки розміром 0,00001 мкм. Таким чином, проводиться очищення від бактерій, вірусів, патогенних мікроорганізмів.

Характеристика:

 • Завдяки такій низкопроницаемой мембрані, вдається позбутися ще й від розчинених солей металів. Вода стає практично дистильованою. На чайнику не залишається накипу, її можна пити без кип'ятіння.
 • У результаті такого роду процесу здійснюється 99 процентна очищення води від додаткових домішок. Тобто вода виходить максимально очищеної. Основний недолік, це те, що всередині не залишається розчинених солей.
 • Таким чином, вода є мертвою. Всередині організму необхідний якийсь обмін електролітів. Є можливість доповнити такий фільтр мінералізатором, який буде насичувати рідина корисними мікроелементами і мінералами, які дозволять нормально функціонувати організму.
 • Ця система на даний момент є самою ефективною, але і самою дорогою. При цьому мембрани досить швидко виходять з ладу. Обслуговування фільтра також недешеве задоволення, тому як пристрій складається з декількох ступенів очищення і різноманітних по конструкції фільтрів.
 • Може статися так, що один з вузлів вийде з ладу і буде здійснюватися не повна чистка. Доведеться повністю розбирати пристрій і робити заміну фільтра, який вийшов з ладу.
Зворотний осмос

Як вибрати фільтр для води: особливості вибору

Особливості вибору:

 • Для того щоб вибрати максимально придатний фільтр для вашого будинку, необхідно врахувати кілька факторів. Серед них, яка спочатку вода надходить у будинок або квартиру. Якщо це централізований водопровід, і вода є відносно чистою, тобто проводиться попереднє очищення на водоочисних спорудах, а також хлорування.
 • У таких випадках немає необхідності встановлювати фільтри, які очищають від мікроорганізмів. Тобто в принципі фільтра на кран буде цілком достатньо. Це пов'язано з тим, що мікроорганізми, також бактерії, на станціях водоочищення знищуються за допомогою спеціальних реагентів і хлору.
 • Крім того, перед тим як здійснюється подача води в місто, проводиться ряд досліджень в лабораторії, яка знаходиться на станції. Якщо ви все ж хочете для своїх дітей найкращого, то варто купувати фільтри зворотного осмосу.
 • При цьому бажано, щоб вони були оснащені спеціальними мінералізаторами. Справа в тому, що після зворотного осмосу навіть солі металів залишаються на адсорбенте і мембрані. В результаті вода виходить повністю очищеної. Щоб наситити її мінералами, використовуються мінералізатори.
 • Що стосується вибору фільтра для приватного будинку, в тому випадку якщо гойдається вода із свердловини, то тут без варіантів необхідно використовувати фільтри з максимальним ступенем очищення. Справа в тому, що механічного фільтра може бути недостатньо.
 • Так як у воді зі свердловини можуть міститися домішки нафтопродуктів, сірководню, також важких металів. Саме тому радимо в приватних будинках, а також поселеннях, де використовується вода з свердловини, застосовувати фільтри зворотного осмосу. Вони дозволяють прибрати не тільки грубі частинки піску, глини, а також іржі, але ще й провести видалення патогенних мікроорганізмів, і нафтопродуктів.
Чиста вода

Який фільтр для води краще?

Перед придбанням пристрою, запитайте у продавця про витратних матеріалах, і наскільки просто їх можна буде придбати. Справа в тому, що деякі досить дорогі моделі практично не обслуговуються в нашій країні, відповідно зробити ремонт, а також заміну витратних матеріалів буде досить складно. Тому вибирайте поширені моделі, сервісні центри яких представлені в нашій країні.

Всі ці фільтри створені для того, щоб очищати питну воду, і сприяють її вживання всередину без додаткового кип'ятіння. На даний момент з цим завданням справляються фільтри зворотного осмосу, а також мембранні пристрої. Фільтри, які надягають безпосередньо на кран і глечики, не забезпечують повного очищення, тобто може знадобитися додаткове кип'ятіння води для того, щоб усунути бактерії, а також мікроорганізми.

Чиста вода

Рейтинг фільтрів для води під мийку

Рейтинг:

 • Аквафор ОСМО 50
 • Гейзер Престиж ПМ
 • Atoll A-550 STD
 • Бар'єр EXPERT Standard
 • Гейзер Нанотек
 • Аквафор Кристалл Еко
 • Бар'єр EXPERT Hard
 • Нова Вода Expert Osmos MO530
Система очистки води

Як бачите, фільтри для води допоможуть поліпшити стан здоров'я вашої сім'ї, а також перешкоджати розвитку багатьох захворювань. Вибір фільтру залежить від місцевості, також початкового якості води.

ВІДЕО: Фільтри для води