Властивості та рекомендації щодо застосування олії чайного дерева від грибка нігтів

Заразитися грибком нігтів досить просто. З метою терапії цієї патології можна застосовувати різні лікарські препарати або використовувати народні засоби. Ця стаття детальніше розповість про властивості олії чайного дерева, а також про рекомендації щодо використання такого засобу.

Опис захворювання

Грибок нігтів також має наукову назву – «оніхомікоз». Варто відзначити, що дана патологія досить підступна. Несприятливі симптоми розвиваються поступово. Перші клінічні ознаки оніхомікозу, як правило, важко виявляються. Така пізня діагностика зазвичай призводить до несвоєчасного початку проведення лікування.

Спочатку оніхомікоз викликає лише зміну зовнішнього вигляду нігтьових пластин на руках або ногах. По мірі розвитку захворювання у людини, що заразилася, починають виникати й інші симптоми. Наприклад, при запущеному перебігу хвороби у пацієнта, що страждає оніхомікозом, з'являється хворобливість в пальцях.

Небезпека цього захворювання полягає в тому, що воно досить швидко передається від інфікованої людини до здорової. Заразитися грибком нігтів можна навіть при побутовому контакті. Лікарі відзначають і сімейні випадки таких захворювань.

Запідозрити оніхомікоз можна самостійно. Для цього слід лише уважно стежити за зовнішнім виглядом своїх пальців. Розглянемо характерні ознаки недуги.

 • Зміна форм нігтьових пластин. Краї пластин починають кришитися, що призводить до того, що зовнішній вигляд нігтів стає недбалим.
 • Деформаційні зміни. Форма нігтьової пластини змінюється внаслідок ураження її патогенними грибками.
 • Почервоніння навколо нігтьових валиків. Такі зміни відбуваються через запального процесу, який розвивається у відповідь на ураження нігтьових пластин грибками.
 • Поява шорсткості. Здорові нігті повинні бути гладкими на дотик. При ураженні грибком вони стають шорсткими і нерівними.
 • Зміна фарбування нігтьових пластин. Так, уражені грибком нігті, як правило, набувають жовтувате або сіре забарвлення. На нігтьових пластинах також можуть з'явитися бурі або коричневі плями.

Лікування оніхомікозу буває тривалим. Не всі засоби можуть впоратися з грибками.

Часто в процесі лікування страждає цим захворюванням людина може декілька разів змінювати препарати, так як вони виявляються просто неефективними.

Корисні властивості олії

У народній медицині існує досить багато різноманітних засобів, які здатні призупинити розвиток даного захворювання. Є також і інші засоби, що сприяють одужанню хворого людини. Застосовувати їх слід довгостроково. Домогтися повного очищення уражених нігтьових пластин всього за пару застосувань просто неможливо.

Масло чайного дерева є одним з часто використовуваних засобів для усунення несприятливих симптомів оніхомікозу. У цьому ефірному маслі міститься цілий комплекс активних речовин, які допомагають у боротьбі проти хвороботворних грибків. Деякі компоненти настільки унікальні, що досить рідко зустрічаються в природі.

Про те, що олія чайного дерева допомагає від оніхомікозу, люди дізналися вже давно. Однак тільки з розвитком науки вчені виявили, що в цьому продукті дійсно міститься безліч активних компонентів, які здатні чинити згубний вплив на грибки.

Спектр дії цього масла на організм величезний. Так, воно здатне чинити такі дії.

 • Місцеве знеболення. Після використання даного продукту зменшується біль в ураженій ділянці, проходить запалення, зникає свербіж і печіння.
 • Підвищення місцевого імунітету. Зниження запалення відбувається багато в чому за рахунок активації клітин імунної системи.
 • Бактерицидний ефект. Активні речовини, що входять до складу продукту, здатні чинити негативний вплив не тільки на грибки, але також і на віруси і бактерії, які можуть викликати небезпечні захворювання.

Протипоказання

Масло чайного дерева для зовнішнього застосування підходить багатьом. Однак при деяких патологіях його використовувати не можна. Так, не слід застосовувати цей засіб людям, страждаючим алергією або мають індивідуальну гіперчутливість до даного продукту. Також не підходить такий масляний продукт і при загостренні бронхіальної астми.

Майбутнім мамам використовувати масло чайного дерева без попередньої консультації з лікарем не варто.

Масло чайного дерева не слід наносити при алергічних дерматозах. При попаданні на подразнену шкіру воно може спровокувати поява хворобливості. Людям, які дуже чутливі до будь-яких хімічних речовин і ефірних масел, наносити масло чайного дерева в концентрованому вигляді не слід. Їм слід перед нанесенням масляного продукту розбавити його якимось іншим маслом, наприклад, соняшниковою або оливковою.

Як вибрати?

Ефективність терапії також залежить і від якості масла. Навіть у дорогих магазинах можна купити підробку. На жаль, висока вартість продукту ще зовсім не означає, що він має високу якість. Фахівці, які розбираються в ефірних оліях, говорять про те, що знайти в даний час по-справжньому хороше масло буває складно.

Краще орієнтуватися на перевірених виробників. Більшість якісних продуктів упаковують в скляні ємності. Масло чайного дерева, відоме у пластмасових ємностях, як правило, менш якісне.

Застосування даного масляного продукту, за відгуками багатьох людей, що спробували, найбільш ефективно при ранніх стадіях захворювання. Якщо грибкова інфекція протікає давно, то вилікуватися від неї за допомогою тільки лише олії чайного дерева практично неможливо. В цьому випадку потрібно призначення інтенсивних лікарських препаратів, які здатні пригнітити ріст хвороботворних грибків, і вплинути на рівень системного імунітету. Така комплексна терапія призначається тільки лікарем.

Способи застосування

Застосовувати цей засіб можна по-різному. Так, найбільш використовувані способи застосування цього продукту, як правило, наступні:

 • безпосереднє втирання в уражені ділянки;
 • лікувальні аплікації;
 • антисептичні ванночки.

До масла чайного дерева можна додавати і різні інші компоненти, що володіють протигрибковою дією.

Така комбінована терапія допомагає впоратися з негативними симптомами грибка нігтів набагато ефективніше. Використовувати дані засоби слід курсом, до досягнення поліпшення самопочуття.

Спосіб використання масла залежить не тільки від стадії захворювання, але також і від локалізації пошкодження. Так, для лікування одного нігтя можна використовувати безпосереднє втирання олії в уражену нігтьову пластину. Якщо уражені грибком всі нігті стопи або руки, то в такому випадку більш раціонально використовувати лікувальні ванночки.

Перед тим як почати лікувати оніхомікоз, слід обов'язково запастися терпінням. Терапія цього захворювання в більшості випадків тривала. Якщо в сім'ї оніхомікозом хворіє відразу кілька осіб, то проводити лікування слід одночасно у всіх. При проведенні терапії слід обов'язково оцінювати її ефективність. Якщо на тлі застосування такого засобу ніякого покращення не відбулося, то в такому випадку слід обов'язково звернутися до дерматолога.

Правила проведення процедур

Перед тим як використовувати масло для втирання в нігтьові пластини, нігті слід підготувати. Для цього уражену оніхомікозом стопу або кисть слід помістити в теплу ванну. Температура води такої ванни повинна бути абсолютно комфортним. Тримати нігті у воді слід протягом 5-8 хвилин. За цей час вони повинні стати м'якше.

Після цього розпарену нігтьову пластину слід трохи почистити. Для цього можна використовувати пемзу. Занадто сильно терти нігті пемзою не варто, так як це може привести до пошкодження.

Така механічна обробка необхідна лише для того, щоб всі активні компоненти, що містяться в олії чайного дерева, змогли глибше проникнути в ніготь.

Лікувальні олійні продукти, які можна купити в аптеках, зазвичай мають досить інтенсивний складу. Присутні в них компоненти у деяких людей можуть спровокувати появу алергічних симптомів. Для того щоб визначитися з тим, якщо у людини, який планує використовувати масло чайного дерева, алергія або підвищена чутливість, йому слід нанести невелику кількість масляного продукту на шкіру. Для проведення такого тесту краще підходить зона біля ліктьового згину або зап'ясті, так як шкіра там досить тонка.

Для перевірки індивідуальної чутливості, як правило, достатньо нанести всього пару крапель олії. Після цього слід зачекати декілька хвилин. Якщо після 10-15 хвилин колір шкірних покривів не змінився, і не виникли висипання, то масло чайного дерева можна застосовувати і для лікування нігтів.

Наносити масляний продукт слід на всю поверхню нігтя. Також трохи олії слід нанести на околоногтевые валики. Після цього на ноги потрібно надіти чисті шкарпетки. Проводити таку обробку пошкоджених нігтів необхідно двічі в день до того моменту, коли несприятливі симптоми грибкового захворювання не зменшаться.

При множинному ураженні нігтів добре підходять лікувальні ванночки. Для того щоб провести таку процедуру, потрібно:

 • вода — 2,5 літра;
 • харчова сода — 2 ст. л.;
 • сіль (краще взяти морську) — 1 ст. л.;
 • олія чайного дерева — 9-11 крапель.

Вода для проведення цієї лікувальної процедури повинна бути досить гарячою, але не гострий. Оптимальна температура становить близько 45 градусів. У підігріту воду необхідно додати соду, морську сіль і масляний продукт, а потім все ретельно перемішати. Після цього у ванну слід помістити стопу, уражену грибком, і тримати до тих пір, поки вода не охолоне.

Потім ногу з води слід витягнути, видалити за допомогою спеціальних ножиць всі ороговілі ділянки шкіри, а далі обробити нігті маслом чайного дерева. При бажанні після такої лікувальної ванни можна використовувати на нігті і лікарські мазі або лаки, що володіють протигрибковою дією.

Для того щоб досягти гарного результату, подібну лікувальну процедуру слід проводити 2-3 рази в тиждень. Вже після одного курсу таких ванночок покращиться структура нігтів, і зменшаться несприятливі симптоми.

Масло чайного дерева відмінно поєднується з іншими продуктами. Так, додавши до нього оливкову олію, можна приготувати відмінний засіб для лікування нігтів, уражених грибками. Змішувати масла слід у співвідношенні 1: 2, так як масло чайного дерева є досить концентрованим. Люди, які спробували цей метод лікування, зазначають, що він відмінно допомагає при ранніх стадіях захворювання.

Наносити лікувальну масляну суміш на уражені нігті слід двічі на день. Дуже важливо, щоб нігті перед цим були ретельно вимиті і висушені.

Наносити продукт краще розтираючими рухами. Оптимальний курс лікування повинен становити близько місяця.

Олія чайного дерева також можна використовувати і для примочок. Для цього кілька крапель масляного продукту слід нанести на ватний диск. Краще для кожного ураженого нігтя використовувати окремий ватний диск. Час експозиції олії на нігтях має становити близько 10-12 хвилин. Після цього ватний диск слід видалити, а залишки масла витерти.

Наносити олію можна різними способами. Хтось використовує для цього ватні палички, інші ж обробляють нігті піпеткою, що знаходиться в пляшечці з лікувальним засобом. Для нанесення масла можна використовувати стару зубну щітку.

Існує і ще один спосіб використання олії чайного дерева для лікування оніхомікозу стоп. Він досить простий і доступний усім. Для цього в звичайний бавовняний носок слід накапати декілька крапель масляного продукту. Після цього носочок необхідно надіти на ногу, краще проводити таку процедуру на ніч. Вранці носок слід зняти, добре промити шкіру стопи від залишків масла.

Масло чайного дерева підходить не тільки для лікування оніхомікозу, але і для профілактики цієї патології. Так, натуральний масляний продукт можна додавати в різні креми для ніг або лосьйони. Використання таких засобів є хорошою профілактикою грибкової інфекції.

Більш докладно про всі чудодійні властивості олії чайного дерева дізнаєтесь із наступного відео.