Зрада дружини: причини та способи подолання ситуації

Жінки зраджують своїм чоловікам трохи рідше, ніж це роблять представники сильної статі. Але наслідки від зради дружини завжди дуже болючі. Чоловіки, в силу своєї природи, відносяться до цього явища так, ніби настав кінець світу. І ось тоді починаються душевні терзання: розлучитися або залишитися.

Причини зради

Отже, дружина зрадила своєму чоловікові. Чому так відбувається – на це питання важко відповісти відразу, не розібравшись в кожній ситуації окремо. На самому початку потрібно відзначити той факт, що жінка майже завжди йде на зраду не просто так. Представниці слабкої статі ніколи не зраджують своїм чоловікам, якщо ті гідні партнери, яких потрібно не тільки любити, але й поважати. Якщо добропорядна мати і дружина пішла на такий крок, значить, у неї були на це дуже вагомі причини.

 • Дружина затаїла образу на свого чоловіка з якого-небудь серйозного приводу. Може бути, він коли-то давно підняв на неї руку або публічно принизив. Після цього пройшло час, і біль теж пройшла, образа стихла, але зовсім не зникла, а лише притупилася. А тут на її шляху зустрічається інша людина, здатний розпалити вогонь у серці. Спочатку починається легкий флірт, а потім почуття помсти спливе назовні. Емоції і підйом настрою в такому випадку швидко переплітаються між собою, а результатом всього цього стає зрада.
 • Зрада може відбутися на тлі зустрічі з колишнім коханим. Вони давно не бачилися, але десь в глибині душі завжди пам'ятали про те, що між ними було. Яскравий спалах емоцій, сварка з чоловіком або гарний настрій зіграють свою роль і підштовхнуть обох до зради.
 • Любовні зустрічі з колегою – досить частий випадок. Робота для більшості людей є другою сім'єю. На тлі сірих буднів легкий флірт здається невинною розвагою. В колективі все добре один одного знають, справляють разом свята. У загальних застіллях під музику і алкоголь відбувається зближення всіх співробітників. Стирається грань, і з'являється вседозволеність. Дружина може піддатися негайного спокусі і зробити помилку.
 • Чоловіки часто скаржаться, що їх зрадила дружина, не замислюючись про те, що приводом для зради могло стати їх некоректну поведінку. Чоловіки дуже часто забувають робити компліменти, дарувати квіти своїм дружинам, дивляться на свою дорогу подругу «замиленим оком». У повсякденній суєті часто ображають і принижують свою другу половинку. Так що ж тоді дивуватися, якщо дружина в один прекрасний момент подивиться на бік. Вона подивиться і, цілком можливо, знайде для себе там підтримку. Безсумнівно, новий друг оцінить переваги. У результаті сім'я розпадеться.
 • Жінки з міцним характером шукають партнера, який зможе приборкати їх норов. Дана умова виконає тільки сміливий і терплячий представник сильної статі. Якщо чоловік не відповідає вимогам, то дружина почне шукати собі гідну пару на стороні. І така особа обов'язково знайде собі друга, так як має цілеспрямований характер. В цьому випадку чоловікові необхідно працювати над собою, самовдосконалюватися, а інакше буде зрада, і навіть не одна.
 • Жіноча психіка дуже ранима. В результаті сімейного розбрату дружина може сказати образливі слова. Дорікнути, і в більшості випадків справедливо у тому, що її суджений лежить на дивані і не допомагає їй по господарству. Чоловік не повинен відповідати на них агресією. Просто виконати прохання дружини. Якщо нерозуміння буде продовжуватися, то, можливо, жінка від безвиході буде дивитися на тих чоловіків, які господарські і мають гарний заробіток.
 • Дуже важко любити людину, яка захоплюється алкоголем. П'яний чоловік – це біда жінки. З таким не вийдеш в люди, будь веселе застілля він перетворить на негатив. Тому не дивно, якщо його дружина весь час дивиться на сторону. Її можна зрозуміти: жінці набридло бути посміховиськом в очах оточуючих. Про дітей і говорити не доводиться. Не варто дивуватися, якщо в один прекрасний момент дружина змінить чоловіка – алкоголіка на непитущого.
 • Чоловік-тиран – це ще одна проблема для жінки. Чоловік з кожного приводу нищить свою супутницю життя, так як щиро вважає, що дружина винна у всіх бідах. Тим самим він прикриває свою неспроможність: не може зробити кар'єру або не заробляє достатньо грошей. Причини можуть бути різні. Звичайно, жінці набридне таке ставлення до себе, і вона спробує знайти надійного і заможної людини.

Безумовно, зраді немає виправдання. Багато хто з представників сильної статі вважають, що це дуже мерзенний вчинок. І все відмовки у вигляді того, що чоловік сам винен у тому, що йому змінили, звучать не дуже переконливо. Так, це так, але тільки для тих, хто, дійсно, став жертвою невірної жінки.

Але життя дуже багатогранне. Не можна засуджувати те чи інше подія однобоко. Всі наші дії мають наслідки. І якщо щось сталося, значить, це не було випадковістю. Потрібно пам'ятати про це, перш ніж засуджувати і приймати рішення, які можуть вам нашкодити. Потрібно аналізувати кожен момент, і намагатися знайти пояснення.

Якщо дружина змінила несвідомо один раз, то це ще не означає, що вона буде змінювати вам весь час. Деяким достатньо одного згрішити, щоб потім каятися усе своє життя. Поміняти в одну мить все у своєму житті жінці буде дуже непросто з-за прихильності до сім'ї і дітям. І вона це добре розуміє.

Як поводитися?

Пережити зраду дружини дуже важко, так само важко, як наступити собі на горло. Образа душить та роздирає. Ці почуття не дають нормально жити і дихати. Дух мисливця, який притаманний чоловікам, тільки підсилює переживання.

Ніхто не засудить вас, якщо після зради подруги ви зберете речі і підете від неї на всі чотири сторони. Це буде ваш вибір. В цьому разі залишається тільки додати, що у вас не було особливої любові і прихильності до жінки, яка змінила. Вас нічого не пов'язувало, і розрив не буде особливою проблемою, здатною викликати пригнічений стан на довгий час.

Як бути, якщо не хочеться розлучатися з жінкою, яка стала найближчою людиною на землі? Що робити, якщо подружжя прожило в шлюбі не одне десятиліття і «з'їли не один пуд солі?» Якщо у такої пари є міцне спільне господарство, є діти і навіть онуки, налагоджений побут і спільні звички? Як бути, якщо все це не хочеться втрачати через образи і зради?

Впоратися з проблемою допоможе звернення до приватного психолога. Однак не всі чоловіки готові зробити такий крок і розповісти про своїй специфічній ситуації сторонній людині. У цьому випадку можуть допомогти деякі рекомендації.

 • Якщо для вас розставання з дружиною подібно смерті, не відпускайте її і вибачте. Але для початку поговоріть з нею про те, чому вона пішла на такий непорядний крок. Можливо, ви почуєте такі аргументи, що вам і самому захочеться, якщо не змінити себе, то кардинально змінитися самому, і стати зовсім іншою людиною.
 • Вас мучать думки про майбутній розрив, але щоб не впасти в остаточну депресію, поверніть собі спокій. Тільки ви самі можете в цьому допомогти. Сядьте і посидьте в тиші. Подумайте про те, що послідує за рішенням про розлучення. Можливо, ви будете шкодувати про це все своє життя. Зробіть висновки, і спробуйте пробачити свою жінку.
 • Пам'ятайте про те, що ви чоловік і несете відповідальність не тільки за себе, але і за дружину, і дітей. Не потрібно перекладати провину тільки на жінку. Подумайте і про свої промахи і помилки. Так ви зможете проаналізувати ситуацію і з'ясувати, чому сталася зрада. Не заперечуйте своєї провини. В результаті роздумів ви самі знайдете відповідь на питання: «А чи варто розлучатися?»
 • Не приймайте поспішного рішення про розлучення. Спочатку уявіть собі наслідки цього болючого кроку. Втративши звичний спосіб життя, ви можете придбати натомість гарячковий пошук нової супутниці, яка, цілком можливо, не зможе дати вам сімейного щастя, що дала вам ваша дружина.
 • Умійте прощати. Тим більше якщо ви вважаєте себе справжнім чоловіком і любите свою дружину. Нехай ваш суперник вам заздрить, а ви насолоджуйтесь тим, що зберегли свою родину.

Що не потрібно робити?

Коли вам зробили боляче, то перша дія, яку хочеться зробити – це помста. Помста близькій людині – це погане засіб, щоб вгамувати свій біль. Тому варто сто разів подумати, перш ніж приймати таке не дуже розумне рішення.

Сімейні відносини – самий заплутаний клубок, який може розмотати тільки досвідчений фахівець. Але якщо ви самодостатній чоловік, то зможете самі допомогти собі. Для цього можна спробувати на практиці деякі поради фахівців.

 • Образа від зради дружини пульсує. В голову лізуть різні думки. Так хочеться покарати суперника. Як би вам цього не хотілося, щосили тримайтеся, не варто псувати собі нерви. Подумайте про наслідки. Вони можуть бути дуже плачевними. З-за необдуманих дій ви можете втратити репутацію або отримати реальний термін.
 • Не потрібно відіграватися на дружині. Вона і так страждає від докорів сумління і від страху втратити сім'ю. Якщо вам не все одно, то намагайтеся не ображати дружину останніми словами. Якщо вам дуже прикро, і поки не хочеться її бачити, просто не розмовляйте якийсь час з нею.
 • Не принижуйтеся перед дружиною, якщо та збирається піти від вас до коханця. Цим ви нічого не доб'єтеся. Якщо вона вам змінила, значить, ви весь час робили щось не так. Може, були занадто грубі з нею і дітьми, може, не звертали уваги на проблеми сім'ї. Дайте своїй другій половинці подумати, в який бік рухатися, а коли вона це зрозуміє, тоді ви зможете повернути її в сім'ю.
 • Відійдіть від самої страшної помилки, до якого вдаються деякі «гарячі» чоловіка. Це загрози дуже сильно нашкодити собі, і всій родині. Після таких «аргументів» дружина не тільки не повернеться до вас, але ще злякається за себе і за дітей. Тоді ви її втратите назавжди.
 • Аргумент відняти дітей і позбавити чоловіка батьківських прав не тільки нічим не допоможе, але і зробить вашу спробу нікчемним. Найдорожче для жінки – це її діти. Загроза їх вилучення викликає не страх, а гнів. Це буде рівнозначно тому, що ви спробуєте забрати у левиці її потомство. Порве й покусає. Домогтися чого-то не вийде, а дружину і дітей ви ніколи не повернете. Мало того, дружина зробить все, щоб захистити вас від спілкування з вашими малюками.
 • Ходити і розпускати чутки про развратнице-дружині теж не варто. Цими діями ви опорочите не лише свою другу половинку, але і себе, і дітей. Зайві пересуди і глузування за спиною нікому не потрібні. А якщо ви незабаром помиріться, важко буде дивитися в очі оточуючим.
 • Не варто підключати до вирішення вашої проблеми подруг дружини. Не просіть одну з них про допомогу. Жінки – народ непередбачуваний і заздрісний. Не факт, що давня приятелька щиро зрадіє вашому швидкого примирення. Може, навпаки, шкідливості вона вам наговорить різних небилиць, після яких ви подасте на розлучення. Не довіряйте незнайомим людям. Вас можуть обдурити, і ви зробите необдумані дії. Потім через деякий час правда спливе назовні, а ви будете сильно шкодувати про розрив.
 • І ще одна порада. Не вирішуйте проблеми, вдаряючись в загули і алкогольні сп'яніння. Цим ви нічого не доб'єтеся, а тільки нашкодите собі. Похитнеться здоров'я, втратите хорошу репутацію. Цим шляхом йдуть тільки дуже слабкі за характером люди. Не уподібнюйтеся їм. Будьте сильніше і розумніше.
 • Не втягуйте в дорослий конфлікт своїх дітей. Нехай у них буде повноцінне дитинство. Те, що сталося між вами і дружиною, їх не повинно стосуватися. Вони люблять вас обох. Подробиці скандальної ситуації, які будуть знати ваші діти, можуть спричинити психологічну травму.
 • Не потрібно прагнути змінити самому, щоб помститися за зраду дружини. Інша жінка отримає надію на ваші з нею стосунки, а дружина буде переживати і ревнувати. В результаті ви покараєте відразу обох. Від цього не стане легше нікому. А якщо про це дізнаються ще й діти, потім буде ще важче відновлювати сім'ю. Такі дії можуть остаточно зіпсувати всі спроби до примирення.

Можна зберегти сім'ю?

  Коли справа безпосередньо стосується вашої подальшої долі і долі ваших дітей, то варто сто разів подумати, перш ніж йти на розрив з коханою людиною. Любов і багаторічна прихильність один до одного не можуть піти за один день. І якщо ви твердо вирішили відновити стосунки, то дайте шанс на їх реанімації. Потрібно постаратися жити далі повноцінно і з радістю, забути про образи, завдані один одному і змиритися з тим, що сталося. Терзаючи себе, ви вже нічого не зміните, а тільки зробите боляче собі, дружині і дітям.

  Якщо ви не пішли з сім'ї після зради, а все ще думаєте, як вам вчинити, то згадайте про ваших дітей. У деяких сім'ях ростуть двоє дітей, а в деяких і більше. Як вони сприймуть ваш розлучення з дружиною? А якщо у них перехідний вік? Дорослі люди повинні в останню чергу думати про себе, якщо у них є діти. Їхнє благополуччя – це головна причина, яка повинна вести до вашого примирення з дружиною.

  Якщо зрада дружини пройшла без особливих наслідків, і про це вже всі почали забувати, то не варто щоразу нагадувати собі про те, що цей факт стався у вашому житті. Просто викресліть його зі своєї голови.

  Але якщо з'ясувалося, що дружина ще й завагітніла від свого коханця, то тут вирішувати тільки вам. Порадники не допоможуть. Можна лише запропонувати залишити дитину і згодом усиновити. Так, це важко, але якщо ви дійсно не хочете втрачати свою другу половинку, то прийміть і її дитини. Зрештою, діти – це щастя, і нехай вашим благородством захоплюються всі навколишні. Нехай думають що хочуть, а ви, незважаючи на всі обставини, залишилися разом і щасливі.

  Поки людина молода, то йому здається, що все можна змінити відразу. Але життя проходить швидко, і наступають такі моменти, коли хочеться бачити поряд з собою рідних і близьких людей. І якщо ви пробачте дружину за зраду, то вона напевно відплатить вам вдячністю. Хто в молодості наробив багато дурниць, а потім сильно переживав з цього приводу, більше не допустить прорахунків.

  Людина прийме правильне рішення лише тоді, коли вислухає аргументи з боку, і зробить свої висновки. Намагайтеся здійснювати тільки такі вчинки, про які згодом ви не будете шкодувати.

  Поради психолога

  Пам'ятайте, що жінка сильно кається після зради чоловіка. Вона боїться, що життя після цієї події вже не буде колишньою і водночас не хоче розриву стосунків зі своїм чоловіком. Вона весь час думає: «Як я могла зробити такий ганебний вчинок?» Такий стан може то відпускати, то повертатися з новою силою. Навіть рік потому після зради чоловік і дружина не можуть оговтатися від перенесеної травми. Як бути таким подружжям, і як вийти з депресії, підкажуть деякі поради психолога.

  Чоловік, який простив, але не забув образу, повинен пам'ятати, що не можна робити нічого наполовину. Тому, якщо пробачив, значить, забув. А забутися допоможе яке-небудь цікаве захоплення. Наприклад, рибалка. Немає настрою, а є вільний час, відверніться від проблем.

  • Сходіть на річку наловити риби. Дружина зрадіє такому результату справи і похвалить, а думки про те, що ви мисливець, піднімуть самооцінку. Наварите юшки і сядьте разом за стіл. Це зблизить вас і заспокоїть.
  • Захоплення музикою теж сприяє нормалізації настрою. Запропонуйте дружині послухати разом класичний твір, та випийте зелений чай з малиновим варенням. Настрій покращиться від корисного напою та спільного проведення часу.
  • Зверніться до лікаря, щоб він виписав заспокійливі ліки на той час, коли ви намагаєтеся зберегти стосунки з дружиною.
  • Не обговорюйте з дружиною проблемні теми, які можуть спровокувати конфліктну ситуацію. Відкладіть ці розмови на більш сприятливий час.
  • Почніть робити ремонт у квартирі. Залучайте до цього процесу дружину. Спільна завантаженість вас буде об'єднувати, підуть погані думки, і так підніметься настрій.
  • Якщо у вас є свій будинок або дача, почніть будувати гараж або дитячий майданчик. Так ви будете весь час зайняті справою, а думки про будівництві перекриють ваші нав'язливі думки про зраду близької людини.
  • Запропонуйте дружині і дітям спільну поїздку на природу. Якщо холодно, одягніться тепліше і візьміть гарячий термос із завареними травами. Посувайтеся там під музику, пограйте з дітьми. Ви і самі побачите, як ваші відносини перейдуть у позитивну динаміку.
  • Візьміть в звичку влаштовувати спільні недільні посиденьки разом з дітьми. Запрошуйте до себе дуже близьких друзів (тільки тих, кому ви довіряєте). Діліться кулінарними рецептами, які ви готуєте.
  • Не звертайте уваги на шпильки за спиною. Злих людей не радує чуже щастя. Цілком можливо, що вони вам заздрять. А думки таких «приятелів» не має вас цікавити.
  • Щоб знайти душевну рівновагу, пориньте в сімейні будні. Радійте кожному дню, проведеним разом. Відзначайте навіть самі незначні події. Наприклад, отримання дочкою п'ятірки з математики. Так ви і самі зрозумієте, що ваші амбіції не варті того, щоб псувати настрій собі і близьким.
  • Купіть в будинок цуценя або кошеня. Діти будуть дуже раді, а загальна радість об'єднує.

  Головне, не зациклюйтеся на проблемі. Йдіть від неї і ховайтеся в приємних турботах про своїх близьких. Пройде час, і ви все забудете. Час – найкращий порадник, лікар та суддя.