Поради по розрахунку кількості алкоголю та безалкогольних напоїв на весілля

Незважаючи на велику кількість весільних агентств, чимало майбутніх молодят або їх батьків віддає перевагу планувати торжество самостійно. Адже ніхто не знає гостей краще, ніж друзі і родичі. Щоб не витратити занадто багато грошей, але при цьому не потрапити в незручну ситуацію, варто розглянути корисні поради по розрахунку кількості алкоголю та безалкогольних напоїв на весілля.

Загальні поради

Головне правило при плануванні урочистості – алкогольних та інших напоїв обов'язково повинно бути в достатку до кінця події.

Існують два основних підходи до планування кількості випивки. Якщо ви досконало знаєте переваги кожного з ваших гостей, то на кожен столик виставляється саме ті напої, які будуть пити сидять за ним люди. А у випадку, якщо на вашому святі будуть присутні і не дуже добре знайомі люди, то стартовий набір пляшок на кожному столику повинен бути абсолютно однаковий.

Проміжні варіанти за рідкісними винятками не вітаються, адже кожен з гостей повинен бути для вас однаково доріг. Ситуації, коли гості будуть бачити на сусідньому столику елітні напої, відсутні у них, неприпустимі – не повинно бути поділу гостей на категорії.

Основна допустима виняток з цього правила – столик молодих і їх батьків, на якому рівень напоїв може бути трохи вище, ніж у всіх інших. Хоча і це в цілому небажано.

Не забувайте, що наведений нижче розрахунок алкоголю на весілля є суто орієнтовними, тому варто завжди враховувати особливості ваших гостей і взяти пляшечку-другу кожного з представлених напоїв про запас.

З чого почати оцінку

Першим ділом потрібно порахувати повна кількість гостей на вашому весіллі. Після цього ви можете розділити їх на три категорії:

 • ті, хто зазвичай п'є багато;
 • ті, хто п'є помірно;
 • ті, хто не п'є зовсім.

Якщо ви не в курсі переваг будь-якого гостя, за замовчуванням можна віднести до помірно п'є. А також варто заздалегідь оцінити кількість чоловіків і жінок, так як зазвичай вони віддають перевагу різні напої. Нарешті, варто врахувати очікуваний вік гостей.

  Прикидати кількість напоїв найпростіше, розділивши їх на кілька груп:

  • міцний алкоголь;
  • вино та винні напої;
  • пиво;
  • прохолодні напої без алкоголю.

  Розглянемо базові алгоритми оцінки необхідної кількості пляшок для кожної з цих категорій. Наведені закономірності відносяться тільки до весіль, який відзначається при помірній температурі. Якщо ваше торжество відбувається жарким літом, то міцного алкоголю можна взяти в 2 рази менше, а пива і вина – приблизно в 3 рази більше. І навпаки, якщо справа відбувається взимку, то краще збільшити у 2-3 рази кількість міцних напоїв і повністю відмовитися від пива.

  Міцні спиртні напої

  До категорії міцних прийнято відносити наступні види алкоголю:

  • горілка;
  • коньяк або бренді;
  • ром;
  • джин;
  • віскі;
  • інші напої міцністю від 30 градусів.

  Зазвичай ці напої п'ють чоловіки, тому розрахунок зручніше робити саме на гостей чоловічої статі.

  За замовчуванням очікуваного кількість випитого помірно питущих гостями міцного алкоголю становить близько 300 грам на людину. Для сильно питущих гостей цей показник прагне до 0,5 л.

  Таким чином, якщо на вашому святі буде присутній близько 30 чоловіків, то вам знадобиться від 9 літрів міцних напоїв, а значить 18 пляшок об'ємом 0,5 л або 13 пляшок об'ємом 0,7 л.

  Якщо на вашому банкеті очікується 20 середньо питущих гостей і 10 сильно питущих, то вам знадобиться 11 л міцного спиртного – це 22 півлітрові пляшки або 16 ємностей по 0,7 л.

  З урахуванням російських традицій, найпоширеніша пропорція між видами міцного алкоголю – це 60% горілки і 40% коньяку, віскі, рому і так далі.

  Якщо на вашому бенкеті будуть переважно присутні люди старшого віку, то кількість горілки можна збільшити до 70%. Якщо ж, навпаки, очікується велика кількість молоді, то краще всього знизити кількість горілки до 35% і при цьому взяти 30% віскі і 35% коньяку.

  Вино і шампанське

  Цю категорію напоїв зазвичай воліють вживати жінки, так що розумно виключити чоловіків з цієї частини оцінки і прикидати кількість пляшок виходячи з кількості представниць прекрасної статі. Тут розрахунок помітно простіше, ніж у випадку міцного алкоголю – на кожну гостю варто взяти по 1 пляшці вина об'ємом 0,7 літра. При цьому варто враховувати, що червоні вина зазвичай популярнішим білих, тому на кожні 6 пляшок червоного варто взяти 4 пляшки білого.

  Якщо ви хочете, щоб на вашому торжестві замість вина був присутній мартіні або інші вермути, то базові пропорції для нього такі ж, як і для звичайного вина.

  Що до категорії напою, то перевагу варто віддати в рівній мірі напівсухим і напівсолодким винам. Десертні вина гарні до легких закусок, тому навряд чи будуть популярні на банкеті. Сухе вино – продукт для окремих цінителів, тому не варто ставити його на кожен столик. Однак кілька пляшок цього напою про запас варто все-таки придбати на випадок, якщо за столом виявиться гість, п'є тільки таке вино.

  Окремою категорією винних напоїв на весіллях вважається шампанське. Перші тости зазвичай ідеться саме з ним, тому кожен гість повинен мати можливість отримати келих і хоча б пригубити з нього. А значить, на кожного гостя весілля, незалежно від його віку, статі та алкогольних переваг, має припадати по 250 мл шампанського. Так що якщо на вашому весіллі очікується всього 50 чоловік, то вам знадобиться 13 л цього напою, тобто 19 пляшок ємністю 0,7 л.

  Пиво на банкет

  В наш час не рідкістю стали випадки, коли людина принципово не вживає ніякий алкоголь, крім пива.

  І якщо раніше пиво на весільному банкеті вважалося ознакою поганого смаку, то зараз присутність пінного напою якщо не на столиках, то хоча б в меню, швидше, вітається. Особливо це актуально для весіль, які граються в спекотні літні дні.

  Кожному гостю, який точно буде пити пиво, варто взяти хоча б по 2 л цього напою. А влітку краще всього взяти за 2-3 л пива на кожного гостя вашого свята. Само собою, краще всього буде крафтовое пиво від приватних пивоварень або елітні марки начебто Guiness і Hoegaarden. При цьому співвідношення світлого і темного пива має бути близько 70 і 30% відповідно.

  Докладніше про те, як розрахувати кількість алкогольних напоїв на весілля, ви дізнаєтесь з відео нижче.

  Безалкогольні напої

  Мінімальним обсягом доступних прохолодних напоїв без алкоголю вважається 1,5 л на людину. Жарким літом можете сміливо помножити цю цифру на 2.

  При цьому близько 1 л з цієї цифри повинна становити мінеральна вода. Краще всього брати приблизно 70% негазованої мінералки і 30% газованої.

  Сервірувати її у великих ємностях небажано, краще нехай у кожного гостя буде під рукою скляна пляшка об'ємом до 0,5 л.

  Крім того, на кожного гостя варто запастися близько 0,5 л соку або морсу. Найчастіше використовуються на весіллях апельсиновий і яблучний соки в рівних частках. Також можна порекомендувати виноградний сік.

  Напої для прогулянки і Загсу

  Виконуючи розрахунок на всю церемонію, а не тільки для банкету, не забудьте врахувати напої, необхідні для реєстрації шлюбу та подальшої прогулянки.

  На офіційну частину достатньо взяти шампанське з розрахунку за 1 келиху на кожну людину, яка буде на ньому присутнім.

  Якщо ви плануєте запросити в ЗАГС 10 осіб, то вам відповідно знадобиться 2,5 л, або 4 пляшки іскристого вина.

  На прогулянку можна взяти в 2 рази менше пляшок шампанського, ніж в ній учасників. Так, якщо в ній будуть брати участь 10 осіб, то варто взяти з собою 5 пляшок. Тільки не забудьте взяти з собою і безалкогольні напої з розрахунку 300 г на 1 людину. Зручніше і практичніше за все взяти з собою по 1 пляшці об'ємом 0,33 л для кожного з учасників прогулянки.