Як в домашніх умовах зняти з нігтів шелак?

Заходи безпеки під час проведення процедури:

 • При контакті з ацетоном або розчинювальною рідиною будьте уважні до своїх відчуттів. Якщо ви відчуєте, що у вас болять пальці, в них відчувається печіння, поколювання або інші неприємні відчуття, негайно припиніть процедуру. Такі прояви можуть бути ознакою алергічної реакції або серйозного подразнення шкіри.
 • Навіть професійні рідини для зняття лакового покриття з нігтів досить токсичні. Вони видають різкий запах, а при високій концентрації у вдихуваному повітрі можуть викликати подразнення дихальних шляхів і органів. Тому видалення лакового покриття за допомогою таких засобів слід проводити в добре провітрюваному приміщенні.
 • Уникайте контакту агресивних розчинних рідин зі слизовими оболонками або з пошкодженими ділянками шкіри.

Догляд після зняття

Щоб зберегти нігтики здоровими, міцними і красивими, важливо регулярно проводити процедури по догляду за ними. Процес зняття шеллакового шару передбачає контакт з агресивними розчинювальними складами, тому після такої травмуючої процедури слід вжити низку заходів для відновлення нігтьових пластин.

 • Йодно-сольові ванночки прекрасно зміцнюють нігті. У невелику ємність влийте 150-200 мл теплої води. Туди ж додайте 1 ст. ложку солі (краще морської) і кілька крапель йоду. Розчин повинен злегка забарвитися в коричневий відтінок. Потримайте пальці у ванні 15-20 хвилин.

  Бувають ситуації, коли потрібно в домашніх умовах позбутися від манікюру. З звичайним лаковим покриттям впоратися нескладно. Але якщо на нігті завдано шелак, доведеться трохи попрацювати. Втім, це завдання цілком здійсненне. Дана стаття допоможе вам дізнатися, якими способами можна прибрати шелак з нагідок, не звертаючись в салон.

  Можна зняти шелак самостійно?

  Це лакове покриття для нігтів з'явилося у сфері манікюру в 2010 році. Шелак відразу ж завоював популярність, так як цей склад має унікальні і більш вигідні властивості (у порівнянні зі звичайними лаками). Можна сказати, що це своєрідне поєднання двох компонентів: кольорового лаку і зміцнюючого гелю. Завдяки цьому покриття на нігтях тримається набагато довше.

  Така підвищена стійкість привнесла і деякі незручності. Зняти з нагідок таке покриття виявилося не під силу тими засобами, якими легко видаляється звичайний лак для нігтів. Правда, для салонів з манікюру це стало великим бонусом. Тепер клієнти нерідко звертаються до майстра не тільки для того, щоб завдати манікюр, але ще і для того, щоб потім позбутися від нього. Однак багато хто не побоялися пробувати знімати шелак з нігтів вдома.

  Методом проб і помилок спритні дівчата все ж змогли знайти нехитрі способи і засоби, за допомогою яких можна самостійно провести таку процедуру.

  Чим прибрати?

  Зняти шелак швидко не вдасться, так що запасіться деяким терпінням. У середньому, весь процес займає близько години.

  В салонах ця процедура здійснюється швидше. Професійні майстри використовують два способи видалення такого покриття з нігтів.

  • Один з них полягає в тому, що шар шелаку спочатку обробляється розчинювальними складами. Для цього пальчики з манікюром обертаються міні-компресами зі спеціальною рідиною. Після того як покриття размягчилось, його знімають легким механічним способом. Альтернатива саме цього методу видалення шелаку доступна для застосування в домашніх умовах. Про неї буде докладно розказано нижче.
  • Другий метод з'явився не так давно. Покриття обробляється спеціальною машинкою для манікюру, стачивающей шар шелаку. Цей апарат називається фрезер. Такий спосіб краще підходить для акрилових нігтів. Акуратна механічна обробка не пошкоджує нарощені нігтики, в той час як розчинники можуть мати негативний вплив на шар акрилу.

  Щоб видалити шеллаковое покриття правильно і не завдати шкоди нігтям, знадобиться заздалегідь підготувати необхідні інструменти та допоміжні матеріали.

  • Кілька ватних дисків або шматочків марлі. Їх потрібно буде змочувати в розчинювальною рідини і накладати на нігтьові пластини. Тому для зручності заздалегідь наріжте їх шматочками невеликого розміру, які повністю покриють кожен ніготь. Якщо ви використовуєте марлю, то шматочки повинні бути складені в 3-4 шари.
  • Фольга або спеціальні накладки на нігті з силікону. Фіксуючі накладки-ковпачки можна придбати в магазинах. Вони продаються наборами і дуже зручні в застосуванні. Їх можна використовувати велику кількість разів, всього лише промивши і просушивши після кожного застосування. Фольга – більш доступний і економічний варіант. Наріжте її смужками шириною приблизно в 2 рази більше ваших нігтів. Довжина цих смужок повинна бути такою, щоб її вистачило на 3-4 обороту навколо верхньої фаланги.
  • Рідина для видалення гель-лаку. Згодиться будь-засіб, що містить ацетон.
  • Палички з деревини апельсинового дерева, якими користуються для відсунення кутикули. Цим нехитрим інструментом зручно зчищати залишки розм'якшеного шеллакового шару з нігтьових пластин.
  • Пилка середньої жорсткості для полірування, а також жорстка абразивна пилка. Друга нагоді для счищения верхнього захисного і найбільш щільного шару лакового покриття, так званого топа.
  • Зволожуючий жирний крем або масло виноградної кісточки.

  Це стандартний набір для найбільш зручного і ефективного зняття шелаку в домашніх умовах.

  Якщо ні спеціальної рідини, ні ацетонсодержащих коштів у вас вдома не виявилося, то замінити їх можна ізопропіловим спиртом. Дана речовина також добре розчиняє тверде лакове покриття. Це засіб продається у відділах побутової хімії та в господарських магазинах. Варто лише запам'ятати, що в разі, якщо ви вирішите використовувати ізопропіловий спирт, не слід тримати його на нігтях довше 15 хвилин.

  Для огортання пальчиків замість фольги можна використовувати харчову плівку.

  Процедура зняття лакового шару з допомогою фольги або накладок.

  • Обробіть шкіру навколо нігтів живильним кремом або олією. Це допоможе захистити її від впливу розчинюючого складу.
  • Поверхня шеллакового покриття коштує трохи обробити пилочкою для шліфування, щоб видалити найбільш стійкий топовий шар. Ця процедура не є обов'язковою, однак її проведення істотно скоротить час розм'якшення лакового покриття.
  • Ватяні диски або шматочки марлі слід рясно змочити в спеціальному складі або в ацетоні. Кожен змочений шматочок потрібно накласти на нігтьову пластину так, щоб він повністю її покривав.
  • Поверх матеріалу, просоченого розчинюючим засобом, необхідно обернути фольгу. Її потрібно у кілька шарів намотати на кінчик кожного пальця і зафіксувати верхній вільний край у вигляді конуса. Фольга повинна щільно прилягати до верхній фаланзі. Замість фольги можна скористатися спеціальними силіконовими ковпачками. Вони легко і зручно надіваються на пальчик поверх шматочків ватяних дисків. Час обробки шеллакового шару таким способом складає 15-20 хвилин. Саме стільки часу потрібно тримати в фользі пальчики. Руки при цьому слід розташувати вниз долонями. Це забезпечить найбільш рівномірний розподіл складу за нігтьових пластин.
  • Після закінчення вищевказаного проміжку часу фольгу або фіксуючі накладки разом з ватяними дисками знімають з пальців. Покриття повинне втратити цілісність і почати відшаровуватися невеликими фрагментами.
  • Розм'якшений шелак легко видаляється плоским кінцем апельсинової палички. Важко відходять фрагменти буде потрібно повторно обробити ацетоном і знову повторити процедуру зіскоблювання лакового шару.
  • Поверхня нігтів обробіть шліфувальної пилкою.

  Видалення шелаку альтернативним способом.

  • Підготовчим етап є ідентичним: руки потрібно помити, обтерти і нанести на шкіру пальців навколо нігтьових пластин пом'якшувальний крем.
  • В невелику скляну або фарфорову ємність влийте ацетон або засіб для зняття гель-лаку. Необхідно таку кількість рідини, щоб ви могли занурити верхні фаланги пальців.
  • Кожен пальчик обертаємо невеликим шматочком пластиру в один шар. Головне, щоб пластир покривав нігтьові пластини.
  • Занурюємо верхні фаланги пальців в рідину і чекаємо 10-15 хвилин.
  • Далі пластир можна зняти. Розм'якшений у розчині шелак видаляємо за допомогою апельсинової палички.
  • Завершальним етапом є шліфування нігтьових пластин.

  Видалення шелаку без шкоди

  Щоб не нашкодити своїм нігтикам слід уникати деяких помилок.

  • Ні в якому разі не намагайтеся спиляти тверде покриття за допомогою жорстких металевих пилок та інших гострих інструментів. Це загрожує травмами нігтя, не кажучи вже про зіпсоване зовнішньому вигляді нігтьових пластин.
  • При спилюванні верхнього шару покриття не перестарайтеся. Якщо ви будете шліфувати поверхню шеллакового шару занадто інтенсивно, то можете пошкодити і сам ніготь. Зіпсовані нігтьові пластини доведеться довго лікувати і відновлювати.
  • Шелак потрібно обов'язково попередньо розм'якшувати. Але використання в цих цілях бензину, гасу або кислот строго протипоказано. Розчинники повинні бути не занадто агресивними. Від перерахованих речовин шкіра і нігті дуже сильно постраждають.
  • За спостереженнями фахівців, розчинення і видалення шелаку від нігтьових пластин залежить від навколишньої температури. Покриття важче зняти, якщо в приміщенні прохолодно або у жінки під час процедури холодні руки. В домашніх умовах слід також подбати про температурних умовах. Багато дівчат прогрівають обгорнуті фольгою пальці за допомогою фена і стверджують, що це істотно прискорює і полегшує весь процес видалення манікюру.

  Заходи безпеки під час проведення процедури:

  • При контакті з ацетоном або розчинювальною рідиною будьте уважні до своїх відчуттів. Якщо ви відчуєте, що у вас болять пальці, в них відчувається печіння, поколювання або інші неприємні відчуття, негайно припиніть процедуру. Такі прояви можуть бути ознакою алергічної реакції або серйозного подразнення шкіри.
  • Навіть професійні рідини для зняття лакового покриття з нігтів досить токсичні. Вони видають різкий запах, а при високій концентрації у вдихуваному повітрі можуть викликати подразнення дихальних шляхів і органів. Тому видалення лакового покриття за допомогою таких засобів слід проводити в добре провітрюваному приміщенні.
  • Уникайте контакту агресивних розчинних рідин зі слизовими оболонками або з пошкодженими ділянками шкіри.

  Догляд після зняття

  Щоб зберегти нігтики здоровими, міцними і красивими, важливо регулярно проводити процедури по догляду за ними. Процес зняття шеллакового шару передбачає контакт з агресивними розчинювальними складами, тому після такої травмуючої процедури слід вжити низку заходів для відновлення нігтьових пластин.

  • Йодно-сольові ванночки прекрасно зміцнюють нігті. У невелику ємність влийте 150-200 мл теплої води. Туди ж додайте 1 ст. ложку солі (краще морської) і кілька крапель йоду. Розчин повинен злегка забарвитися в коричневий відтінок. Потримайте пальці у ванні 15-20 хвилин.
  • В сольовий розчин можна додати ефірні олії сосни, бергамоту, лаванди. Чудовим оздоровчим ефектом володіють ефірні олії цитрусових плодів: апельсина, лимона, грейпфрута.
  • Побалуйте свої нігтики трав'яними відварами. Їх можна приготувати з деревію, кропиви, кори дуба, ромашки. Сировина, взяте в кількості 1 столової ложки, слід залити склянкою окропу і залишити в закритому термосі на півгодини. Після – відвар процідити і охолодити до теплого стану. Для кращого ефекту можна додати в трав'яну ванну йодованої морської солі.
  • Настій ромашки, приготований на пиві, також є хорошим домашнім засобом для оздоровлення нагідок. Склянку темного пива потрібно підігріти в емальованому каструльці, але не кип'ятити. В термос всипати 1 ст. ложку подрібненої ромашки і залити гарячим пивом. Настояти суміш протягом 15-20 хвилин, потім процідити і дати трохи охолонути. Застосовувати отриманий склад у вигляді ванночок тривалістю близько 15 хвилин. Даний рецепт дає чудові результати і може використовуватися щоденно без шкоди для зовнішнього вигляду і стану нігтів.
  • Лимонний сік дуже корисний для нігтьових пластин. Він багатий вітаміном С, надає м'яке відбілюючий, відновлення та прискорює зростання нігтів дію. Для пом'якшення кислот, що містяться в соку лимона, засіб застосовується в суміші з гліцерином і медом. Для приготування лікувального складу треба змішати компоненти в таких пропорціях: 100 гр гліцерину, 1 ст. ложка меду, 2 ст. ложки свіжовичавленого соку. Щоб процедура була комфортною, суміш краще трохи підігріти до теплого стану. Засіб застосовується у вигляді ванночок. Пальчики потрібно занурити в теплу суміш на 15-20 хвилин.
        • Після кожної лікувальної процедури корисно змащувати нігті і шкіру навколо них живильними кремами або маслами. Після цього нігтики завжди виглядають блискучими і доглянутими.
        • Можна придбати спеціальні зміцнюють і оздоровчі креми або гелі для нігтів. До їх складу входять вітаміни і лікувальні компоненти. Також нігтьові пластини добре реагують на обробку звичайним живильним кремом або маслом виноградної кісточки.

        Як зняти шелак в домашніх умовах, дивіться у наступному відео.