Як правильно і скільки часу сушити гель-лак?

Часи, коли дозволити собі стійке довгострокове покриття на нігтях могли тільки жінки з хорошим достатком, вже давно позаду. Тепер гелеве покриття відмінної якості можна створити власними руками не виходячи з дому. Манікюр, виконаний самостійно, заощадить гроші і час.

Типи приладів для сушки лаків

Лампа для висушування – центральний інструмент при створенні манікюру, вимагає пильної уваги при виборі і належному використанні. В манікюрі використовуються в основному три види цих пристроїв.

 1. Ультрафіолетові (УФ-лампи) – найпоширеніший варіант. Універсальні, з їх допомогою можна сушити гель-лак і інші покриття для нігтів. Недоліком вважається відносно недовгий термін служби люмінесцентних ламп.
 2. Світлодіодні (LED-лампи) – тільки починають набирати популярність в манікюрному справі. Мають великий термін експлуатації. В поверхню приладу вбудовані світлодіоди. Однак висушують тільки певні гель-лаки.
 3. Гібридні. Поєднують в собі властивості ультрафіолетових та світлодіодних ламп. Перевершують інші пристрої по терміну служби. Прискорюють процес сушіння в кілька разів. Абсолютно безпечні для шкіри і нігтьової пластини. Але такі прилади мають дуже високу вартість.

  Люмінесцентна лампа CCFL зустрічається дуже рідко. Має холодний катод, який не дає приладу нагріватися, що, безсумнівно, збільшує термін експлуатації. Має максимальну потужність в 1,5 рази більше інших ламп. Незважаючи на це, нігті сушаться в ній такий же час, як в інших приладах для сушіння.

  Виробники гель-лаків завжди позначають на етикетці, в якій лампі має сушитися покриття. Звертати на значки УФ або LED потрібно обов'язково.

  Якщо використовувати лампу, яка не підходить для конкретного манікюрного продукту, можна зіткнутися з безліччю неприємностей.

  Правила вибору

  Визначитися з видом лампи – недостатньо. Кожна різновид лампи має свої особливості, які вимагають вивчення ще до придбання техніки. При покупці потрібно звернути увагу на дані технічні характеристики.

  • Швидкість сушіння. Цей критерій повністю залежить від типу лампи. УФ-лампи практичні і універсальні, але вимагають багато часу для сушіння кожного шару покриття. Сушка в LED-апараті і гібридних варіантах відбувається набагато швидше. Головна відмінність – у видах покриття, з якими можна працювати при їх використанні.
  • Потужність – наступний фактор, що впливає на час сушіння і якість покриття. Чим могутніша техніка для манікюру, тим швидше відбувається процес сушіння. Вартість приладу прямо пропорційна його потужності. Зі збільшенням потужності зростає і ціна. Для УФ-ламп мінімально рекомендована потужність 24 Вт, для LED – 12 Ватт.
  • Вартість – характеристика, залежна від усіх технічних властивостей. LED-лампи трохи дорожче УФ. Гібридні варіанти найдорожчі. Слід знати, що висока ціна не завжди є гарантом відмінної якості. Багато бюджетні варіанти нічим не поступаються дорогим моделям. Головне, враховувати необхідну потужність. Для домашнього манікюру ідеально підійде мініатюрний варіант LED-лампи.
  • Розмір манікюрної техніки також впливає на зручність і час сушіння. На сучасному ринку можна знайти прилади, які дозволяють висушити всю руку відразу. Але навіть мініатюрні аналоги чудово з цим справляються, хоча і за більш тривалий час. Вся справа в кількості ламп або світлодіодів, які поміщаються в приладі. Чим більше розміри приладу, тим більше кількість світлових елементів. Зазвичай УФ-лампи мають стандартні розміри, змінюється тільки кількість ламп. Є супермаленькие варіанти, призначені для сушіння тільки одного пальця. Їх краще використовувати для точеного ремонту, а не для манікюру всіх пальців. Інакше час процедури збільшиться в десятки разів.
  • Строк служби. LED-лампи прослужать не менше двох років, а от УФ-прилади більш стійкі в застосуванні. Виробники гарантують 100 000 годин використання. Однак лампи необхідно міняти кожні півроку незалежно від частоти використання.
  • Дизайн – характеристика, яка ніяк не впливає на якісні характеристики приладів.

  Це особистий вибір кожного покупця, який буде керуватися своїм смаком і побажаннями.

  Час сушіння

  Будь нюанс, згаданий вище, впливає на час сушіння гелевого покриття. Але варто пам'ятати, що кожен шар має індивідуальні вимоги до часу полімеризації.

  Найбільша потужність УФ-лампи 48 Ват. Оптимальний і універсальний варіант – 36 Ватт. Така лампа підійде і для домашнього, і для салонного манікюру. Вона висушить базове покриття за одну хвилину. Кольорове і фінішне – за дві.

  Лампа до 24 ват збільшить час полімеризації на одну хвилину. А 9-ватна займе до п'яти хвилин на один кольоровий шар.

  LED-лампа потужністю 35 Вт сушить перший шар за десять секунд, а інші покриття — за двадцять. Модель з меншою потужністю (від 18 до 24 вт) впорається за тридцять секунд. Цей варіант за всіма своїми характеристиками ідеальний для домашнього манікюру. Моделі з потужністю 9 Вт і менше зажадають до однієї хвилини на кольорове і фінішне покриття.

  Біогель сушиться в УФ-лампі три хвилини, LED цього засобу потрібно часу не більше хвилини з максимальною потужністю.

  Час полімеризації в гібридному апараті залежить від особливостей покриття. Такі лампи оснащені і секундним, і хвилинним таймерами. Лампи на 36 Ват краще підходять для домашнього манікюру.

  Альтернативні варіанти сушіння

  Для непередбачених випадків, коли терміново треба виправити пошкоджене покриття, а лампи немає під рукою, існують альтернативні способи сушіння гелевих лаків. Такі експерименти можна випробувати з інтересу. Але потрібно відразу налаштуватися на низьку якість манікюру.

  Для сушіння гелевих коштів без лампи застосовуються, можна сказати, підручні засоби.

  • Ванни з льодом. Заморожують і висушують гелеве покриття. Цей варіант вважається найбільш відповідним, так як безпечний і дозволяє отримати хороший результат. Однак тримати руки в крижаній воді близько десяти хвилин не всім комфортно.
  • Холодне засіб. Різновид попереднього варіанту. Перед нанесенням флакончик з покриттям ставиться в холодильник на 20-30 хвилин. Холодного нанесення гель-лаку в кілька разів збільшує час висушування.
  • Звичайний фен. Їм потрібно просушити покриття протягом тридцяти хвилин. Потік повітря деформує гель-лак, він може зміщуватися і збиратися хвилями, тому цим способом ідеально рівного покриття навряд чи вдасться отримати.
  • Сонячні ультрафіолетові промені. Результат змусить себе чекати більше години.

  Вся справа в тому, що потужність сонячних найкращої дуже мала в порівнянні з лампами.

  • Каталізатори гелевих покриттів – інновація в манікюрною індустрії. Засіб швидко висушує всі гелеві засоби для манікюру. Існує три різновиди, які випускаються у формі мазі, спрею або гелю. При використанні цієї новинки важливо нанести продукт рівно. Інакше покриття висохне нерівномірно.
  • Лампа синього спектру медичного призначення – винятковий варіант. Швидкість полімеризації залежить від потужності приладу. Не гарантує хорошого якості.

  Жоден з цих спосіб не гарантує якості манікюру, яке виходить з лампою.

  Часті помилки

  Проблема, коли гелеве покриття згортається або згортається, часто зустрічається і у професійних майстрів і любителів. Причини цих неприємностей можуть бути найрізноманітнішими.

  Найчастіше винна недостатня потужність або неправильно підібраний вид лампи. Якщо придбати іншу, може виникнути проблема того, що лак, для якого вона призначена, зніметься з продажу. Перед купівлею нового приладу вивчіть етикетку гелевих покриттів, щоб точно знати, яка різновид лампи необхідна.

  Інша поширена причина – застарілі лампочки. Тут єдиний вихід – їх заміна.

  УФ-лампи не здатні просушити товстий шар покриття. Зворотна причина – дуже тонкий шар, який дуже легко пересушити. І перший, і другий варіанти псують якість манікюру.

  Якщо вищеперелічені варіанти можна виключити, справа в якості використовуваних продуктів. Можливо, закінчився термін його придатності або він неоригінальний. Такі засоби краще викинути. Вони можуть бути небезпечні для здоров'я.

  Процес сушіння гель-лаку простий і швидкий. Виконуючи все правильно, можна отримати ідеальний манікюр. Тому обов'язково читайте інструкції, що додаються до гелевим засобів і приладів для сушіння.

  У наступному відео дивіться огляд ламп для гель-лаку.