Як зробити манікюр гель-лаком в домашніх умовах?

Кожній жінці властиво прагнути до бездоганності. При цьому чимало уваги вона приділяє своїм нігтям, адже доглянутість рук може багато чого розповісти про свою господиню. Поряд з тим, що сьогодні з'явилося безліч засобів для якісного і довговічного манікюру, хочеться йти в ногу з часом і використовувати кращі новинки і матеріали. Варто докладно зупинитися на тому, як зробити поетапно манікюр гель-лаком в домашніх умовах, вказати, що для цього потрібно і як уникнути поширених помилок новачкам.

Особливості покриття

Гель-лак відносять до нейл-продуктів нового покоління. Це покриття-гібрид, йому властиві одночасно якості гелю і лаку. Матеріал характеризується приємною в роботі текстурою, він рівномірно розтікається по підготовленій нігтьовій пластині.

Принциповою відмінністю гель-лаку від звичайних матеріалів, якими зазвичай користуються жінки будинки, є необхідність сушіння в спеціальному сушильному пристрої (УФ - або LED-лампи). Без лампи лак не сохне зовсім, навіть якщо шар буде дуже тонким. Звичайно, це полегшує роботу, оскільки можна не поспішати з нанесенням, боячись утворення смуг і залисин. У той же час для виконання манікюру доведеться купити лампу, що може ускладнитися великою кількістю пропозицій, оскільки непросвещенной жінці складно вибрати варіант з потрібною потужністю.

Важливо! Варіанти на 9 і 12 W можна розглядати, так як їх потужності не вистачає до повної просушки покриття, що нерідко є причиною швидкого відшарування.

В іншому ж гель-лак є унікальним матеріалом. Він налічує найширший асортимент колірних відтінків і масу різновидів, що відрізняються ефектом фактури. Це глянсові, желейні, йогуртові, магнітні, світлові різновиди. Дуже популярні сьогодні матові покриття з ефектом текстилю, а також температурні варіанти, які в холоді темніють, а в теплі стають світлими. На великій довжині вони створюють унікальний ефект градієнта.

Відмінною рисою гель-лакових покриттів є їх сполучуваність з кожним без винятку декором. Цей нюанс і є вирішальним чинником у виборі саме гібридних покриттів. Однак техніка виконання має один суттєвий недолік: вона тривала і за часом може тривати до трьох годин. Але якщо врахувати, що триматися лак не менше 2-3 тижнів, це цілком виправдано. Це дозволить заощадити час на щоденне оновлення манікюру звичайним лаком, який дуже швидко втрачає свіжість зовнішнього вигляду.

Ще однією особливістю можна назвати саму методику виконання манікюру. На відміну від звичайної методики тут доведеться наносити шар за шаром, просушуючи кожен з них в сушильній лампі потрібну кількість часу. Не вийде скоротити час або схалтурити, так як всі огріхи позначаться на швидкій відшарування використовуваних матеріалів. Необхідно розуміти, що ці лаки вимагають якісної та акуратної роботи. Коригувати похибки доведеться до сушки, потім це зробити не вийде.

Інструменти

Інвентар професіоналів відрізняється від того, чим користуються жінки вдома. Безумовно, при наявності фінансів можна обзавестися і апаратом, але для початківців цілком достатньо звичайного набору звичних інструментів. Так як вся техніка буде складатися з гігієнічного та декоративного манікюру, варто чітко розмежувати два набори інструментів, які можуть знадобитися в роботі. Щоб підготувати нігті до роботи з гель-лаком в домашніх умовах, потрібно подбати про наявність таких інструментів, як:

 • накожницы і манікюрні ножиці;
 • апельсинова паличка;
 • засоби для видалення кутикули;
 • ванночки для розмочування;
 • пушера;
 • пилки та м'який шліфувальник;
 • серветки без ворсу;
 • щітки для видалення опіла;
 • спеціальна обезжиривающая рідина.

Для виконання декоративного манікюру в залежності від його різновиди техніки можуть знадобитися наступні інструменти:

 • тонкі пензлі з ворсом різної довжини;
 • сушильна лампа на 24/48 W;
 • гумове копитце;
 • апельсинова паличка;
 • серветки без ворсу.

Крім того, у роботі може знадобитися пушер для відсунення кутикули перед самим нанесенням лакового матеріалу. Приблизний перелік матеріалів буде залежати від того, який саме планується дизайн. Звичайний стандартний список складається з наступних матеріалів:

 • базове покриття;
 • фініш (топ);
 • пігментовані (кольорові) гель-лаки;
 • праймер;
 • елементи декору.

Після того як все необхідне буде підготовлено, приступають до послідовного виконання манікюру. Робоче місце повинно мати достатній рівень освітлення, в іншому випадку можна не помітити легкі дефекти. Місця повинно бути достатньо для розміщення всього необхідного.

Докладний майстер-клас

Щоб не плутатися в кроках майстер-класу, варто відокремити основні етапи його виконання та детально зупинитися на кожному.

Гігієнічний манікюр

Гігієнічний манікюр включає кілька кроків.

 • В салоні перед початком роботи обов'язково обробляють руки клієнтки антисептиком. Вдома можна вимити їх з милом, не розпарюючи і не затягуючи миття рук. Вирівнюють довжину, пилочкою надають потрібну форму краю кожної нігтьової пластини. Робити це потрібно в одному напрямку, щоб уникнути відшарування гель-лаку. Використовувати в роботі потрібно хороші, не сточені пилки.
 • Беруть засіб для видалення кутикули і наносять його на шкіру навколо нігтя, виключаючи зону відростання. Дане прозоре речовина підготує шкіру до подальшого безболісного видалення. Воно скоротить ризик травмування і знизить стресовий стан дерми, тим самим виключивши поява роздратування.
 • Після нанесення засобу пальці поміщають у ванну на 4-5 хвилин. Температури води в ємності повинна становити +4 градусів. За час перебування в ній пальців вона трохи понизиться. Не можна користуватися холодною водою, це шкідливо для кісток. Після закінчення покладеного часу пальці виймають з води і витирають делікатними рухами.
 • Приступають до вичищення кутикули і птеригия. Беруть пушер і лопаткою спочатку відсувають, а потім обережно піднімають шкіру біля основи і з боків, доходячи до кінця пальця. Верхню частину під нігтем не чіпають. Піднесену шкіру легше зрізати, саме тому її потрібно не стільки відсувати, скільки вивертати, так видніше, що саме доведеться зрізати.
 • Користуючись манікюрними ножицями або щипчиками (щипчиками), зрізують зайву шкіру. Рухи при цьому потрібно здійснювати в напрямку зрізу (ні в якому разі не вгору). По можливості потрібно намагатися зрізати не частинами, а цілісної смужкою шкіри. Так зменшиться шлюб у роботі, який є однією з причин затікання гель-лаку за кутикулу.
 • Після озброюються апельсиновою паличкою і перевіряють якість вичищення, проводячи їй навколо нігтя в місцях чищення. Якщо є огріхи, вони відразу ж піднімаються нагору. Їх зрізають ножицями або щипчиками.

Готуємо нігті під покриття

Тепер готують саму поверхню нігтя, дотримуючись певного алгоритму.

 • Беруть баф (м'який шліфувальник) і делікатно знімають з поверхні нігтя глянець. Водять по одному місцю нігтя бафом не більше двох разів, щоб не потоншити саму пластину. Використовуючи щітку для видалення пилу, позбавляються від опіла. Потім знежирюють поверхню дегідратором, прибираючи залишковий опил безворсовими серветками.
 • Тепер на поверхню можна нанести шар грунтовки, який буде підвищувати зчеплення нігтя з усіма подальшими нанесеними матеріалами. Цю функцію виконує праймер, його наносять тонким шаром і сушать в лампі. Таймер пристрою дозволить витримати час правильно, не порушуючи технологію процесу.
 • Після цього можна було б нанести і базу, але у багатьох жінок ослаблені нігтики. Найчастіше їм необхідна допомога, тому доводиться займатися зміцненням. Це спеціальний склад, який можна включити в технологію і нанести тонким шаром на поверхню підготовленого нігтя. Він прозорий, відрізняється тягучою консистенцією і добре лягає на поверхню відшліфованих нагідок. Матеріал також сушать в лампі, витримуючи потрібну кількість часу.

Нанесення основних матеріалів

Щоб правильно нанести основні матеріали, варто виконати декілька дій.

 • Беруть базовий матеріал і покривають їм ніготь. Засіб необхідно накладати на поверхню тонким шаром, щоб воно не розтікалося за межі нігтьової пластини. Щоб зробити це максимально акуратно, можна відтягувати шкіру навколо кутикули пальцями і відразу ж поміщати ніготь в лампу. Не варто наносити засіб відразу на всі пальці, намагаючись заощадити час. Поки буде оброблений останній, на першому склад може затекти за кутикулу і бічні валики.
 • Згідно з правилами технології, при нанесенні кожного засобу доведеться проходитися по торцю нігтя. Робити це потрібно акуратно, стежачи за тим, щоб шар наноситься продукту був тонким. Щоб покриття не виходило плоским, розтікаючись по боках, варто перевернути ніготь вниз після нанесення бази, а потім швидко повернути його назад і помістити в лампу. Так не буде згладжуватися арка.
 • Після того як базовий матеріал буде висушений в лампі, наносять пігментований лак. Щоб покриття виглядало більш акуратно біля основи нігтя, цю лінію створюють тонким пензликом. Підлізти пензлем флакона не вийде. На манікюрну пензлик набирають зовсім трохи фарби і підмальовують красивий край низу, а при необхідності і боків. Після цього фарбують основу нігтя або всю його площу. Іноді подрисовкой майстри займаються не при першому, а при другому шарі нанесення пігментованого гель-лаку. У кожного професіонала на цей рахунок свою думку, однак, робота з кистю на початку фарбування дозволить повністю перекрити якісь огріхи роботи другим шаром.
 • Після того як нігтьову пластину забарвлять пігментом, йому дають приблизно півхвилини на те, щоб він розтікся. Це дозволить уникнути смуг і нерівномірності розподілу кошти на всій пластині. Після цього ніготь сушать в лампі. Крок повторюють, щоб повністю перекрити вихідну забарвлення нігтя.
 • Після цього покриття декорують і покривають шаром топа. Топ наносять легким шаром, закриваючи весь ніготь і обробляючи його торець. Потім виконують сушку в лампі і приблизно через 30 секунд знімають залишкову клейкість. Робити це слід рідиною для зняття лаку. Працювати треба швидко і делікатно.

Нанесення додаткового оформлення

Декорування нігтів виконується переважно до їх запечатування фінішним матеріалом. Однак в інших випадках потрібно наносити декор саме поверх топа. Варто розглянути основні прийоми прикраси нігтів, відповідно до загальної покрокової інструкції, які можна зробити самостійно. Спиратися слід на принцип роботи професіоналів нігтьового сервісу.

Малюнки

Зображення наносять на тому етапі, коли вже висушений пігментований гель-лак, але ще не використовувався топ. Техніка малюнка може бути найрізноманітнішою (від стемпинга з різноманітними візерунками до трафаретів). Хтось використовує для малювання дотси з різними кульковими насадками, створюючи звичайними круглими точками різного кольору і розміру цікаві орнаменти. В найпростішому варіанті це може бути імітація французького манікюру, при якій точками формують дужку. Точно так само ними спочатку малюють контури лунки, а потім заповнюють її.

Більш просунуті майстри використовують в роботі покриття з ефектом цвітіння. Тут не потрібно якихось особливих навичок: малюнки з'являються самі собою, розповзаючись із звичайних поставлених на нігті точок, ліній і ком. Іноді і зовсім достатньо наставити точок спеціальними фарбами на невисушене прозоре базове покриття з ефектом цвітіння. По мірі того, як буде досягнутий бажаний результат, ніготь сушать в лампі, а потім надають малюнку потрібні контури. Так плями перетворюються на квіти, листя, кульбаби, пір'я і багато іншого.

Можна помалювати на пігментованою основі, використовуючи художню акварель на водній основі, розведений з топом гель-лак або акрилові гель-фарби. Якщо основний фон темний, спочатку створюють подмалевок білого кольору потрібної форми, а потім заповнюють кольоровими пігментами, утворюючи півтони і домагаючись реалістичності зображення. Після того як малюнок буде готовий, його сушать (у разі використання акварелі він сохне сам), покривають топом з подальшим просушуванням.

Що стосується тематики принта, то вона може бути найрізноманітнішою. Це і квіти, і геометрія, і космос, і етнічні мотиви, і рослини. Модно використовувати в дизайні сезонні картинки. Наприклад, це метелики, кульбаби і комахи для літа, принти в ромашку, краплі роси на квітах, різнобарвні листя і ягоди для осені. Зимові зображення можуть передавати красу морозних візерунків, ідеї для весни можна черпати квіткові і скандинавські. Одним з найбільш модних сьогодні напрямків став стиль бохо в дизайні манікюру з притаманною йому яскравістю і сумбуром орнаментів. Малювати на нігтях можна манікюрними кистями, дотсом, харчовою плівкою, штампами, а також звичайним фольгованим скотчем або зубочисткою.

Декор

Як і малюнки, декор виконують не на всіх, а тільки на акцентних нігтях. Використати для цього можна камифубуки (різнокольорове конфеті), бульонки, стрази, кристали, слайдери, наклейки з липким шаром, пудру, фімо і втирку. Крім того, відмінним варіантом декорування можуть стати відривна або перекладна фольга, а також пластівці юкі. У кожного типу декору буде своя технологія і послідовність нанесення. Приміром, для того щоб перенести наклейки водого типна (слайдер-дизайн), поверх висушеного пігменту потрібно нанести базу (топ, білу базу або ультрабонд), після цього зняти з стікера шар захисту, опустити вирізану картинку в воду, відокремити від підкладки і розподілити на липкому шарі невисушеної речовини. Після цього необхідно покрити шар з картинкою спочатку базою, а потім топом. Кожен шар потрібно сушити в лампі.

Порядок роботи з порошками залежить від їх різновиду. Якщо це акриловий пісок або пудра, його наносять двома способами. У першому випадку на ніготь наносять базу, його опускають в баночку з пудрою і сушать. Майстри нерідко ще і полірують такі порошки. Іноді порошок наносять на шар невысушенной бази, посипаючи їм ніготь. Коли потрібно надати обсяг якого-небудь малюнка (наприклад, створити в'язаний принт), його створюють прозорим топом, посипають пудрою і сушать.

Щоб навчитися правильно працювати з втиркой, доведеться потренуватися, використовуючи тіпси. Цю вуаль втирають в поверхню нігтів на липковатый шар топа. Чим більше час обробки, тим щільніше створюваний ефект. Наносити слюдяні пластівці теж нескладно. Красиво вони будуть виглядати, якщо зафарбувати їх, скажімо, тонким шаром вітража. Фольгу переносять по-різному, що залежить від типу самого матеріалу. Частіше для неї використовують спеціальний клей, який наносять поверх пігменту. При висиханні на повітрі він змінює забарвлення з білою на прозору. Як тільки цей ефект є, вирізану у формі нігтя фольгу прикладають до нігтя, щільно притискають і відривають. Малюнок залишається на поверхні пластини.

Що стосується стразів, то їх клеять на два типи матеріалу: моделюючий засіб або топ. Простіше приклеїти їх на невысушенный топ, яким покривають шар пігменту. Проте зважаючи обсягу і в цілях уникнення швидкого відривання виблискуючого декору доводиться наносити топ ще раз, тільки тепер не зачіпаючи стрази, інакше вони перестануть блищати. Техніка «бите скло» є не що інше, як приклеювання на пофарбований ніготь спеціальної манікюрної плівки з різним ефектом. Її ріжуть шматочками, після клеять на шар бази або топа і запечатують фінішем з обов'язковою просушуванням в лампі. Нерідко, перш ніж розрізати плівку, з неї видаляють дисперсійний шар. Використовують такий декор тільки для акцентів, оскільки на всіх нігтях він буде виглядати занадто просто.

Можливі помилки

Якщо порушити основи технології і нафарбувати нігті, випускаючи її важливі моменти, це відіб'ється на кінцевому результаті. Варто відзначити коротко поширені помилки, які зустрічаються у новачків.

 • Однією з них є недостатня потужність лампи і, як наслідок, неповна просушування шарів різних матеріалів. У цьому разі покриття сколюється з нігтів дуже швидко, причому сповзати воно може відразу товстою плівкою.
 • Іноді новачки не вважають за потрібне використовувати один з обов'язкових компонентів листкової технології. Прибираючи базу або не користуючись праймером, можна не сподіватися, що покриття буде відрізнятися довговічністю. Те ж саме можна сказати і про такому важливому моменті, як зняття залишкової липкості. Якщо не прибирати дисперсійний шар, це теж призводить до швидкого відшарування нанесеного покриття.
 • Нерідко проблема полягає в недотриманні правил догляду за готовим манікюром. Щоб покриття трималося на нігтиках довго без необхідності корекції, потрібно виконувати ряд рекомендацій, які зазвичай дають професійні майстри по закінченні сеансу манікюру. Нехтуючи цими правилами, ми скорочуємо носкість матеріалу і створюємо всі умови для його якнайшвидшого відшаровування. Зате при перших сколах вина нерідко переноситься на погану якість використовуваних гібридних покриттів.
 • Бувають випадки, коли новачки починають займатися корекцією покриття після сушіння в лампі. Однак при будь-якій спробі виправити який-небудь дефект вони стикаються з проблемою відколювання шматочка від основного шару. Бездоганно підкоригувати такий дефект у них не виходить, а переробляти часто не хочеться через довгого часу через сушіння кожного шару. Однак проблема так і залишається: фарбування не рятує ситуацію, адже з відколюванням шматочка утворюється ще й повітряний кишеню.

Поради

Щоб гель-лак довго тримався на нігтях, варто звернути увагу на наступні прості рекомендації фахівців нігтьової сфери:

 • манікюр не роблять, коли у жінки критичні дні або в момент прийняття антибіотиків; це марно, оскільки триматися лак міцно не буде;
 • при наявності серйозних захворювань (цукрового діабету, хвороб нирок, ендокринної системи) гель-лак замінюють гелем;
 • руки перед манікюром намагаються не розпарювати, оскільки зайва водянистість скорочує відсоток чіпкості гель-лаку і особливо бази;
 • у роботі використовують якісні пилки, а також намагаються купувати матеріали у одного виробника (базу, топ і пігменти);
 • щоб нафарбувати ніготь без залисин і смуг, намагаються підібрати лак з щільною пігментацією;
 • рисунки виконують лаками, розбавляючи їх топом; щільні і тягучі склади в цьому випадку будуть залишати сходинки між принтом і фоном;
 • щоб не допустити набряків лаку на шкіру навколо нігтя, на пензлик набирають трохи лаку, зайве прибирають назад, не забувають сформувати блик;
 • якщо в ході роботи потрібно використовувати слайдери, намагаються, щоб на їх лицьовій стороні не було води, від цього зменшується зчеплення з топом;
 • сушити в базі потрібно всі шари, їх не можна пересушувати, так як від цього покриття може тріснути;
 • не можна наносити лак на тріснуте покриття, воно все одно сколется; якщо тріщини помічені після сушіння, треба прибрати всі верстви і за нової нанести їх;
 • лак потрібно зберігати в темному місці (так він краще зберігається), а в процесі манікюру не можна тримати його біля лампи;
 • у першу добу після виконання манікюру потрібно намагатися уникати контакту з водою і особливо розпарювання рук.

Про те, як зробити манікюр гель-лаком в домашніх умовах, дивіться у наступному відео.