Які професії підходять для інтровертів?

Інтроверти – психологічний тип особистості. За даними психологів, вони становлять більшу частину суспільства. Особливістю таких людей є схильність до самоти. Діапазон інтроверсії варіюється від спокійних характерів, до сектантів, замкнутих.

У будь-якому колективі є як яскраві представники такого типу, так і не відразу помітні, приховані. При крайньому ступені прояву, інтроверти повністю замикаються в собі, спілкування з зовнішнім світом зводять до мінімуму.

Особливості інтровертів

Типові інтроверти — це розсудливі, грунтовні люди, нерідко сором'язливі. Роздуми, фантазії, уяву мають для них особливе значення. Тільки наодинці з самим собою відчувають себе спокійними в душі. З іншими завжди відчувають напругу, ретельно стежать за своїми словами.

Головна відмінність інтровертів в способі поповнення життєвої енергії. Самотність, особистий простір – це не обмеження, а необхідність для відновлення рівноваги. У цьому їм допоможе хобі, яким можна займатися наодинці або можливість зосередитися на конкретній справі.

Якщо інтроверт жінка, її без праці можна обчислити в колективі. Воліє не говорити про себе, свого життя. Створює враження вкрай стриманою натури, небагатослівною і навіть гордовитої особи. Відчуває незручність, але може здивувати своїми продуманими відповідями на складні питання, бути красномовним співрозмовником. Такі жінки або дівчата проявляють виняткову точність у всьому, дисциплінованість, розважливість. Мають здатність наперед прораховувати можливі помилки.

Якщо інтроверт чоловік, нерідко він буває скритний і досить мовчазний. Завжди досягає поставлених перед собою цілей. Виділяється напористістю, розумінням проблемних питань. Прагне не допускати спірних ситуацій.

Особливості особистостей з интроверсией:

 • концентрація на особистих відчуттях, думках і переживаннях;
 • посидючість, терпіння, схильність до кропіткої, можливо, монотонної праці;
 • намагаються уникати багатолюдних місць, галасливих компаній, публічних виступів;
 • прагнуть планувати і продумувати на крок вперед, не мають схильності до раптових рішень;
 • обережність, чесність, ввічливість, як бар'єр від зовнішнього світу.

Інтроверсія поділяють на групи. Цей поділ умовний і включає в себе кілька підвидів.

 • Сенсорна інтроверсія проявляється в характері сором'язливого, замкнутого індивідуума. Не може знаходитися в центрі загальної уваги, великого скупчення людей. З підозрою ставиться до нових знайомств, уникає їх. Не терпить критику, легко ображається. Довго пам'ятає образу. Живе сьогоднішнім днем. Конкретні відомості, точні алгоритми дії перевагу теоріям.
 • Логіко-інтуїтивний інтроверсія переважає в характері любителя різноманітних теорій, класифікацій. Він все ретельно аналізує, систематизує. Свою думку завжди аргументовано відстоює. Його можна назвати холодним, розважливим людиною. Інтроверт з раціональним перевагою характеризується зосередженістю, рішучістю, орієнтованістю на кінцевий результат. Раціональних інтровертів часто можна зустріти на керівних постах, у середовищі військових. Список їх переваг досить значний. Нерідко можна почути критику на їх адресу за нетовариськість, зарозумілість.
 • Логіко-сенсорна інтроверсія спонукає до творчості, прагнення в усьому бачити красу. Така людина із задоволенням вбирає нове (навчання, самоосвіта). Зауваження легше переносить від друзів у вигляді ради, але не як критику. Зазвичай оточуючих не контролює, не домагається свого будь-якою ціною. Найчастіше такий тип особистості зустрічається серед дівчат.
 • Етико-інтуїтивний інтроверсія – людина переважно живе почуттями. Намагається всіх змінити, відповідно до свого світогляду. Він схильний до нових ідей, фантазій. Захоплюючись, відволікається, не доводячи справи до кінця. Не вистачає дисциплінованості і витримки, не організований.

Список підходящих професій

Розуміння своїх сильних і слабких сторін дасть шанс не помилитися з вибором улюбленої справи. Інтровертам ідеально підійдуть професії, не пов'язані з постійним спілкуванням, спонтанними рішеннями. Їм важко бути в команді. Необхідною умовою є спокійна обстановка, яка дозволить максимально зосередитися.

 • Підійде найбільше робота з цифрами, обробка і аналіз даних, їх систематизація, побудова алгоритмів, таблиць. Наприклад, робота у фінансовій сфері, кошторисна справа, банківська справа. Тут знадобляться їх старанність, уважність.
 • Можливість працювати в IT-індустрії: програміст, системний адміністратор, менеджер, дизайнер або адміністратор сайтів. Праця, заснована на цифрах та кодах. Віддалена робота, обмеження особистих зустрічей, зв'язок з клієнтами по електронній пошті.
 • Інтроверт може вибрати літературний напрям: письменник, журналіст, копірайтер, переклади текстів. Уміння грамотно виражати свої думки, багата фантазія, схильність до роздумів, спостережливість. Відмінний спосіб самовираження. Для початку можна працювати бібліотекарем.
 • Робота дизайнером. Наприклад, індивідуальні ландшафтні проекти, дизайнер одягу, прикрас, сайтів.
 • Топ професій в науці: дослідник, селекціонер, лаборант. Необхідна особлива схильність, здібності, досвід.
 • Для гуманітаріїв ідеальні творчі професії без публічних виступів. Очікування: занурення у власну реальність, усамітнення. Необхідна спостережливість, самодисципліна, працьовитість і, безсумнівно, талант. Наприклад, художник, з його гострим баченням світу, розвиненою фантазією, прагненням до самотності.
 • Інтроверта цілком можуть влаштувати різні технічні спеціальності: технік, механік, інженер. Потрібна спеціальна профільна освіта. Як варіант, піти на курси навчання водінню транспортних засобів. На даний момент, це найбільш затребувані професії серед чоловіків. Нерідко можна побачити за кермом, наприклад, таксі, дівчат і жінок старшого віку. Уважність, зосередженість, точність, чіткі правила і завдання. Ненормований робочий день.
 • Вибрати заняття, орієнтовані на світ природи. Ветеринар, кінолог, дресирувальник, рослинник, бджоляр, флорист і багато інших. Наполегливість, співчуття, чуйність до природи. Менш стресова, відокремлена робота.
 • Рукоділля, різні ремесла, кулінарія. Тепер з'явилася реальна можливість реалізувати свою працю на різних сайтах в інтернеті. Міські ярмарки.

Яку роботу для інтровертів краще не вибирати

Не варто обирати професії, де маються на увазі часті контакти з людьми, ймовірність стресових ситуацій.

 • Працівникам соціальної сфери просто необхідні такі якості, як стійка психіка, вміння невимушено спілкуватися, стресостійкість.
 • Працівникам торгівлі, сфери послуг потрібні міцні нерви, красномовство, психологічні навички роботи з клієнтами. Навряд чи інтроверт буде себе комфортно в атмосфері постійного руху, багатолюдності, шуму.
 • Всі публічні професії: сцена, шоу-бізнес, виступи, інтерв'ю, фотосесії – напевно, найневідповіднішу діяльність для інтроверта.
 • Різного роду консультанти. Неминучі конфлікти стануть для інтроверта щоденним випробуванням.
 • Робота в медицині. Обов'язкова взаємодія з хворими і їх родичами стане великою моральною ношею для людини, що віддає перевагу самотність, так і хворим навряд чи принесе полегшення.
 • Педагогіка. Існує думка, що інтровертам неможливо працювати учителем, педагогом дошкільної освіти. Урок у такого вчителя перетворюється в міні-лекцію з тезами. Але перетворити особливості свого характеру переваги завжди можливо.

Співбесіда для інтровертів – справжнє випробування. Можливо, рекомендації для успішної співбесіди збільшать шанси для отримання роботи своєї мрії.

 • Люди, схильні до інтроверсії, не володіють надлишком енергії, спілкування з незнайомими людьми їх стомлює. Позначається хвилювання і сумнів у своїх силах. Це необхідно враховувати при плануванні дня, на який призначено співбесіду. Щоб бути у формі треба постаратися провести ранок в спокійній обстановці. Якщо є можливість, побути на самоті, прогулятися, подихати свіжим повітрям. Сконцентруватися на важливій справі, відклавши на потім інші справи. Можна приїхати на зустріч, заздалегідь, щоб не боятися запізнитися.
 • Під час зустрічі необхідно контролювати свій стан. Спробувати розслабитися, посміхнутися співрозмовнику, включити позитив. Можна використати своє резюме, щоб не збитися з розмови. Не робити тривалих пауз підбираючи слова. При розмові намагатися дивитися в очі рекруту.
 • Необхідно налаштуватися на світську бесіду. Рекрут навмисно задасть узагальнені запитання, щоб придивитися до шукача. Оцінити його поведінку, дружність. Бажано підтримувати розмову, не дратуватися, не замикатися.

Важливо зберігати протягом усього розмови увагу. В цьому, можливо, допоможе такий психологічний спосіб: потрібно постаратися стати «відображенням» співрозмовника, повторювати його позу, жести, темп розмови. Подякуйте співрозмовника за витрачений час.

 • При розмові про особисті якості, можна згадати й про особливості характеру, підкресливши переваги. Наприклад: «я, як інтроверт, завжди контролюю свої емоції, і мене важко вивести з себе».
 • Провести репетицію майбутньої розмови. Якщо на співбесіді відчуваєте стрес, то варто потренуватися. Спробувати вголос, розгорнуто відповісти на типові питання до шукача (причина зміни роботи, професійні навички, причини звільнення з попереднього місця роботи). Можна знайти інформацію про компанії, детально обдумати кожне з вимог до претендента, аргументи.

У наступному відео вас чекає ТОП-7 кращих занять для інтроверта.