Як отримати блакитний колір при змішуванні фарб?

В даній темі ми вивчимо змішування фарб для отримання блакитного кольору.

Звабливий колер кольору неба викликає почуття спокою і безтурботності. Він відноситься до класу холодних тонів, якого, незважаючи на велику природність, не існує в колі основних кольорів. Тобто, отримати блакитний колір можна лише шляхом змішування певних фарб. А як вивести потрібний відтінок, ми і поговоримо в цьому матеріалі.

Як отримати блакитний колір шляхом змішування фарб?

Варто відразу ж відзначити, що блакитний колір відноситься до розряду слабо насичених кольорів. Тому ступінь його світлини потрібно регулювати, виходячи з цього критерію. Він користується чималою популярністю поряд з червоним відтінком, але от в інтер'єрі використовується досить рідко. Хоча він і асоціюється саме з легкістю, легкістю і прохолодою. Можливо, це пов'язано з тим, що він може викликати лінь і навіть апатію. Але знати, як отримати блакитний колір, безперечно, потрібно.

Інтенсивний блакитний колір

Цікаво: Блакитний колір сприяє спілкуванню і допомагає привернути співрозмовника до себе.

  • Найпростіший спосіб отримати небесно-блакитний колір – це змішати докупи білу фарбу з синьої в рівній пропорції. Інтенсивність вже потрібного відтінку можна регулювати кожним з кольорів окремо.
  • Якщо ж ви хочете вивести більш спокійний, приглушений і холодний колір блакитного відтінку, тоді варто змішувати синій колір у розмірі 1 частини з 3 частинами бірюзового кольору.
  • Отримати ж блакитний колір із зеленуватим відливом ви можете шляхом з'єднання синього і зеленого кольору в рівних частинах, з подальшим додаванням 1 пропорції білого. До речі, чим його більше, тим світліше відтінок вийде.
  • Спокійне поєднання блакитного вийде на основі синього і жовтого кольорів, які також вводиться білий тон до бажаної светлоти.
  • Якщо ви хочете відтворити сіро-блакитний колір, який буде схожий на лохину, тоді у 2 частині з червоного і синього введіть 2 частини білого кольору. Але додавайте його поступово, щоб не зробити занадто світлим тон.
  • Також блакитний колір з сірим тоном можна отримати на основі білого і сірого поєднання. Сірого кольору потрібно в 2 рази менше, ніж білил. І в цю суміш додаєте лише краплю синьої фарби. До речі, робіть це поступово, щоб не зробити підсумковий колір занадто темним.
  • Благородний блакитний колір виходить на основі рожевого кольору, який в рівних частинах возз'єднується з синьою фарбою. А після вже додається білі пропорції до потрібно відтінку.
  • Отримати ж темний відтінок блакитного кольору можна при поєднанні синьої частини з коричневим кольором в пропорції 2:1. Для освітлення використовуйте білий колір.
А ось більш спокійний тон блакитного

Як видно, є маса цікавих сполучень, з якими можна створити цікавий по-своєму блакитний колір. Головне – не бійтеся експериментувати. І запам'ятайте, що в основі повинен бути білий з відсотком синього кольору. А ось вже відтінок потрібно задавати іншими комбінаціями, щоб отримати блакитний колір цікавою категорії.

Відео: Як отримати бажаний колір шляхом змішування фарб?