Як очистити і видалити історію в Яндексі на комп'ютері, планшеті і телефоні?

В даній темі ми розглянемо, як очистити історію в Яндексі.

Будь-яка пошукова система зберігає за замовчуванням історію ваших пошуків. Робиться це з метою надання в подальшому інформації при пошуковій видачі. Історія пошуків зберігається на вашому комп'ютері і на віддалених серверах компанії. І якщо видалення з серверів неможливо, то очистити історію з вашого пристрою досить просто і швидко.

Причиною для необхідності видалення може послужити будь-яка потреба, починаючи від банальної очищення комп'ютера, а закінчуючи відображенням якихось особистих даних від третіх осіб. Тому нижче ми поговоримо, як видалити пошукову історію в Яндексі.

Як видалити історію в Яндексі?

Хотілося б ще зазначити на самому початку, що видаляти історію в Яндексі або будь-якому іншому браузері з часом навіть необхідно. Адже як не крути, а всі куки (cookie) і кеш (cache) займають системну пам'ять диска. А це з часом почне впливати на якість і швидкість роботи в інтернеті і не тільки.

Важливо: Для ефективного захисту особистих даних можна користуватися режимом інкогніто. Це повністю приватний режим, який в різних браузерах називається по-різному. Але існує скрізь для того, щоб виключити зберігання особистої інформації (паролі, логіни, історію) в браузері і на комп'ютері. Відповідно, якщо людина вирішить скористатися цим браузером, то він не побачить ні історію ваших пошуків, ні особисту інформацію.

Режим інкогніто завжди буде очищати вашу історію

Якщо ж такою опцією в браузері ви не користувалися і чуєте про неї вперше, а інформація конфіденційного характеру вже збереглася — потрібно вміти правильно її видаляти. До речі, деколи необхідні посилання після випадкового закриття в режимі інкогніто будуть видалені безповоротно. Тому користуватися їм не завжди зручно. Загалом, скільки ситуацій – скільки і способів користування браузером, але повернемося до його очищенню.

Щоб видалити історію Яндекса, вам потрібно слідувати наступним стандартного алгоритму дій

 • Відкрийте браузер і зайдіть на будь-яку сторінку Яндекса. У правому верхньому куті знаходите три горизонтальні рисочки, як показано на нижньому фото.
Заходимо через налаштування
 • Після цього заходите в налаштування і переходите у верхньому рядку на кнопку «Історія», що знаходиться на 3 рахунку. І ось тут йде невелике поділ.
  • Якщо вам потрібно видалити тільки вибірково деякі збережені відвідування сайтів, тоді просто ставите галочки навпроти кожної події. А після всіх відміток натискаєте на «Видалити вибрані елементи» і «Видалити» в якості підтвердження своєї дії.
Вибірково відзначаєте і видаляєте
 • Якщо ж вам потрібно видалити всю історію в Яндексі, тоді в правому верхньому куті, під пошуковим рядком знаходите напис «Очистити історію». Після кліка відбуватися перенаправлення на іншу сторінку з налаштуваннями видалення.
Переходьте на сторінку очищення через потрібну кнопку

Важливо: Будьте уважні – в стандартній очищення браузер видаляє всі збережені файли або паролі. Якщо вам ця опція не потрібна, тоді не забудьте прибрати відповідну галочку. Надалі ця інформація запам'ятовується. Але її завжди можна скорегувати.

 • Ви можете вибирати період, за який потрібно провести чистку. Є варіанти за годину, день, тиждень, місяць чи весь період. Врахуйте, що час на обробку буде прямо пропорційно обраному відрізку.
Не забудьте вказати потрібний період і встановити правильні налаштування
 • І тепер потрібно лише підтвердити своє рішення на видалення історії в Яндексі, натиснувши «Очистити історію». Це може зайняти від декількох секунд до декількох хвилин. Адже видалення безпосередньо залежить від ступеня «засмічення» браузера і частоти користування даною функцією.
Видалення історії в Яндексі через нову сторінку

 • Потрібно відкрити саме нову, раніше не завантажену сторінку. І в самому центрі, під верхнім рядком пошуку або панеллю закладок (в залежності від ваших збережених даних) знаходите напис «Нещодавно закриті».
 • Після кліка висвітяться послання відвідувані сайти, а внизу буде «Вся історія». Підказка – зліва буде напис «Увімкнути синхронізацію».
Усього кілька кліків для видалення історії
 • Після цього переходу вам потрібно буде лише слідувати останнім пунктами вищевказаної інформації з «Очищенням історії».

Як видалити історію в Яндексі на телефоні або планшеті?

 • В принципі алгоритм такий же, але трохи змінюється назва і емблема. Наприклад, потрібно замість рисок натиснути на шестірню, що передбачає налаштування, і перейти в «Конфіденційність».
 • А після дієте за такою ж схемою — відзначаєте галочками потрібні рядки або вибираєте всі дані і натискаєте «Очистити історію».

Важливо: Щоб не очищати кожен раз історію, в конфіденційних налаштуваннях приберіть галочку навпроти графи «Зберігати історію».

Після виконання цих дій вся збережена історія буде повністю видалена з браузера і комп'ютера або телефону. Як бачите, видалення історії в Яндексі — процес нескладний, так і не займає багато часу.

Відео: Як очистити історію в Яндексі?