На що краще ловити карася? Варіанти приманок і наживок для лову карася. Особливості ловлі карася і вибору наживок в залежності від часу року

Приманки, наживки для ловлі карася.

Ловля карася — справа відповідальна і досить складна, особливо якщо проводиться у літній або осінній час. У цій статті ми розповімо, яким чином краще ловити карася і які приманки, насадки і калевочный матеріал краще використовувати.

Особливості ловлі і клювання карася

Варто зазначити, що найкраще карась клює як раз у весняний час, під час нересту. У цей період риба дуже активна, багато рухається, досить голодна. Тобто безпосередньо перед нерестом і після нього, для відновлення сил багато їсть.

На які снасті і в який час ловити карася:

 • У період до і після нересту можна ловити на будь-які снасті, закидушки або звичайні вудки з не дуже важкими маяками. У цей період можуть ловити рибу навіть не зовсім досвідчені рибалки, новачки. Для цього підійде звичайна закидушка з тонкою волосінню.
 • Варто відзначити, що карась не любить швидкої, холодної річки. Тому в них практично немає карасів. Найбільше цієї риби якраз знаходиться в неглибоких лісових і гірських озерах, річках, які течуть досить повільно.
 • Або в застійних озерах, водоймах, вода в яких в літній час практично пересихає. Карася можна знайти навіть в торф'яних болотах з невеликою кількістю води. Відповідно саме в таких водоймах має сенс ловити карася.
 • Що стосується лову у весняний час, то клює риба як на рослинні наживки, так і на мотиля, хробака або ж опариша. Тому що в цей час риба насичується практично всім. Вона хоче вгамувати свій голод, для цього підійдуть практично всі наживки.
 • У літній час ситуація погіршується, бо як риба від спеки йде в більш глибокі місця озера. Тому краще всього використовувати ковзну снасть або закідушку з гумкою, яка може проникнути досить далеко від берега, причому волосінь в цей період повинна бути достатньої довжини, щоб дістати практично до дна.
 • Навесні ж вона може бути досить короткою, тому що в цей період риба піднімається ближче до поверхні водойми. Зверніть увагу, що в літній час краще всього для лову карася використовувати рослинну наживку, бо в цей період риба воліє їсти невеликими порціями і досить просту, рослинну їжу.
 • У цей період карась погано клює на мотиля і на хробака. В осінній час риба завмирає і є неактивною. У цей період краще всього ловити комах, мотиля, хробака і опариша. Рослинні приманки і прикормки краще всього не використовувати.
Улов карася

Що таке привадка карася?

Існує цілий ритуал, який дозволяє отримати величезний улов карася. В основному в наших водоймах мешкає сріблястий карась, який відрізняється подовженим тулубом і невеликим розміром спинки. Рідко можна зустріти золотистого карася, який відрізняється дугоподібної, широкою спиною і невеликою довжиною. Іхтіологи наголошують, що це риба одного виду, причому найцікавіше, що самки найчастіше сріблястого кольору. Запліднюють ікру самці золотистого кольору.

Але у вітчизняних водоймах в основному переважає сріблястий карась. Для того щоб отримати величезний улов недостатньо приїхати на озеро, закинути вудку з приманкою і чекати. Це дуже цікавий, незвичайний процес. Доцільно його використовувати в тому випадку, якщо ви мешкаєте недалеко від озера або річки. Таким чином, найкраще щодня приходити до озера і виконувати певні маніпуляції, які призначені для того, щоб привчити карася приходити саме до цього місця, для того щоб поїсти.

Привадка карася

Така маніпуляція називається привадкой. У хід може йти практично все, що є вдома. Це якісь залишки каші, рослинні залишки, сухий хліб. Необхідно щодня приходити до одного і того ж місця і закидати певне, невелика кількість такої привадки. Основне завдання — навчити карася прибувати саме до цього місця, щоб поїсти. Відповідно саме в цьому місці вам необхідно через певний період часу здійснювати ловлю риби, бо вона звикне приходити саме сюди. Тому що тут добре годують.

Після цього, в день лову риби здійснюється підгодовування. Це зовсім не привада, це спеціальна суміш, основне призначення якої приманити рибу, дати їй спробувати смачну прикормку, але не нагодувати її. Тобто риба не повинна насититися, вона повинна лише трохи спробувати вашої приманки і прибувати сюди, для того щоб насититися. Ось саме те, що буде на гачку і повинно бути досить поживною, для того, щоб нагодувати рибу. Щоб вона захотіла її зняти з гачка і з'їсти.

Хороший улов карася

Як приготувати приманку для карася?

Базова суміш для підгодовування готується наступним чином.

Інструкція:

 • Необхідно 2,5 кг пшеничних висівок, 1 кг мелених житніх, смажених сухарів, 1 кг пластівців Геркулес, 100 г сухого молока
 • Все це змішується у великій посудині і розфасовується по невеликих пакетах
 • Ця базова суміш — основа прикормки, яка буде готуватися безпосередньо на місці лову риби
 • Для цього частина прикормки висипається у пластикове відро, до нього додається кілька щіпок рослинних і тваринних інгредієнтів
 • В якості тварин інгредієнтів використовується мотиль, опариш або черв'як. Достатньо всього кілька щіпок тварин інгредієнтів
 • Далі, додаються рослинні компоненти. В основному це запарена в окропі, залишена в термосі або пшенична каша перлова
 • Її також необхідно додавати в заздалегідь підготовлену суміш. Далі, все це розбавляється водою з водойми, безпосередньо з того, у якому буде здійснюватися ловля риби
 • Все це перемішується до отримання своєрідного тесту. З нього скачують кульки діаметром у кілька сантиметрів і перший раз закидається 5 таких куль підживлення
 • Далі вводять по одній кулі щогодини. Таким чином риба зрозуміє, що тут і зараз її годують. Вона буде прибувати, тому буде набагато простіше зловити
Ловля карася на різні снасті

Приманки і наживки для ловлі карася

Варіанти приманок і насадок:

 • Класичної приманкою для карася і наживкою є гнойовий черв'як, а також м'якуш житнього, чорного хліба. Готують ці наживки по-різному. Зазвичай черв'яків рекомендують витримувати в м'ятному розчині, для того щоб вони просочилися ароматом.
 • Давно відзначено, що карася приваблюють різноманітні різкі запахи, і запах м'яти для нього досить приємний. Відповідно така наживка буде працювати ефективніше і підвищується відсоток того, що ви отримаєте пристойний улов. Крім того, нерідко готують чорний хліб спеціальним чином.
 • У нього також можуть замотувати вату, для того щоб наживка була легкою. Крім того, нерідко додають краплі анісу, соняшникову олію, і навіть часник. Найцікавіше, що в якості приманки часто використовують варений цегла.
 • Дійсно, беруть червона цегла, кілька годин виварюють його в ароматному відварі з м'яти, меліси та інших трав, які мають різкий запах. Після цього цегла кришиться. Розкидають його в тому місці, де збираються ловити рибу.
 • Такі незвичайні приманки є неїстівними, карась в результаті притягнутий, але при цьому залишається досить голодним. Відповідно йде активний кльов.
Хробаки

На що краще ловити карася, щоб отримати хороший улов?

Багато досвідчені рибалки відзначають, що всі правила можуть не працювати в різних місцях. Тому дуже важливо вибрати правильне місце для лову риби. Справа в тому, що зазвичай карась любить рослинність, тому нерідко ховається в заростях очеретів та верболозу. Можна знайти такі місця на річці або водоймі. Саме неподалік від цих місць здійснюється підгодовування риби за допомогою закидання кульок з підгодівлею.

Вибираємо місце і приманку:

 • Якщо це досить швидка річка, яка має перебіг, а не стоячу воду, то приваживать карася дуже складно. Справа в тому, що незважаючи на те, що ви будете закидати кульки в одне і те ж місце кілька днів поспіль, карась рідко віддаляється від прокладених стежок, якими він зазвичай слід кожен день. Саме тому важливо знайти таку стежку, по якій переміщається карась. Саме в ці місця здійснює закидання приманки для проживання.
 • Найчастіше з цією метою заздалегідь знайомляться з річкою. Адже нерідко рибалки надягають гумові чоботи і улещують місця біля очеретів, знаходячи в них за допомогою палиці глибокі ями і виїмки. Саме в них досить часто ховається карась. Має сенс ловити рибу й закидати приманку саме в цих місцях.
 • Зверніть увагу, що у спекотну пору доби, тобто влітку карась клює рідко в дощову погоду. Тому, якщо кілька днів йдуть дощі, то краще почекати до настання стійкої погоди, тобто спеки. Десь на другий день можна вирушати рибалити.
 • Найкраще клює карась в жаркий час саме на зорі, тобто рано вранці, починаючи з тих пір, коли тільки починає сходити сонце і світати. Карась вибирається на полювання для того, щоб поїсти, навпаки, пізно ввечері, після того як сіло сонце.
 • Відповідно рекомендуємо вирушати на карася на нічну риболовлю і проводити ловлю риби не пізніше ніж до 10:00 ранку. У денний час карась воліє ховатися в більш глибоких місцях. Тому нерідко переселяється в середину водойми. Тому, якщо збираєтеся рибалити в таких умовах, в денний час доби, ловити рибу краще з човна, посередині водойми.
На риболовлі

Зверніть увагу, що карась дуже сильно реагує на гучні звуки і запахи. Відповідно рибалки не рекомендують одягати яскраві речі. Дуже часто вирушають на риболовлю у камуфляжному одязі. Крім того, рибалки часто миють руки, і не курять неподалік від берегів. Багато з них залишають свої машини подалі від водойми, для того щоб запах бензину або кіптяви не відлякував риб. Крім цього, не рекомендується голосно розмовляти, вживати алкоголь.

ВІДЕО: На що ловити карася?