Топ-10 кращих жіночих мелодрам всіх часів: список. Цікаві мелодрами: найкраща підбірка

Мелодрама — м'який жанр кінематографу, який відкриває кожному глядачеві величезний світ чуттєвості. Відкрийте для себе список кращих фільмів у жанрі «мелодрама» і проведіть вечір за спільним переглядом кіно.

Зміст

Що таке мелодрама?

Мелодрама – особливий вид кінематографа, який покликаний розкрити глибокий духовний світ людини, чуттєвість і пережити емоції героїв фільму. Як правило, всі події фільму розвиваються на основі контрастів: смерть героїв, його любовні переживання, розставання закоханих пар і життєві проблеми.

Щорічно кінематограф випускає безліч свіжих новинок мелодрам, але не всі з них відрізняються цікавим сценарієм, якісною зйомкою і відмінною грою акторів. Саме тому слід ознайомитися зі списком «вічних» мелодрам, які актуальні у всі часи і покоління. Подивитися Топ-10 найкращих мелодрам слід кожному цінителю кінематографа.

10 місце «Мости округу Медісон»

«Мости округу Медісон» — класична мелодрама, знята в 1995 році за однойменним романом. За відмінну роботу кінематографічна стрічка була удостоєна вищої нагороди і отримала статуетку «Оскар». Сюжет фільму дуже простий і зворушливим одночасно.

Це не просто чергова історія кохання двох самотніх людей. Головну роль у фільмі виконує ще молода і знаменита актриса – Меріл Стріп. Чоловіча ж партія дісталася не менш відомому акторові — Клінту Іствуду. Примітно те, що своєю простою і щирістю фільм буквально «приковує» глядача з перших хвилин перегляду.

Меріл Стріп виступає в даному фільмі в ролі Франчески. Італійка Франческа, вона вдало змогла вийти заміж відразу ж після війни. З боку її шлюб можна було б назвати ідеальним: двоє дорослих дітей, чоловік, будинок і турботи по будинку. Але Франческа не щаслива, ні як людина, ні як жінка. Вона вважає, що її повсякденне життя до кінця днів приречена на нудьгу і повинна бути такою ж тихою, як і сам округ Медісон.

На подив Франчески, в містечку з'являється незнайома людина – це чоловік. Як виявилося, він працює фотографом, і його мета поїздки – сфотографувати всі мости в окрузі. По щасливій випадковості він заводить знайомство саме з Франческою. Разом вони переживають самі бурхливі почуття у своєму житті, наповнені пристрастю. Фотограф на ім'я Роберт – завзятий холостяк, який всупереч всім життєвим принципам, закохується в жінку за кілька днів, проведених разом.

Кадр з фільму «Мости округу Медісон»

Відео: «Мости округу Медісон»

9 місце «Один день»

У 2011 році світ познайомився з мелодрамою «Один день». Це сучасна історія кохання, яка переконує глядачів у тому, що людина здатна зберігати теплі почуття навіть через багато років. Фільм примітний не тільки красивою історією, але і незвичайною манерою зйомки, де режисер постарався дати як можна більше великих планів головних героїв, а звукорежисери додали неймовірно м'яку і чуттєву музику.

Дану картину сміливо можна віднести до розряду психологічної драми. Картина змушує глядача концентруватися на найбільш важливою датою – 15 липня 88-го року. В цей день відбулося знайомство двох людей – Декстера і Еммі. Двоє самотніх душ змогли провести разом абсолютно незабутній день і дуже чуттєву ніч.

Незвичайну історію можна вважати тому, що молоді люди розлучилися на ранок і пообіцяли один одному завжди бути близькими друзями, кожен раз зустрічаючись 15 липня. Декстер і Еммі рік за роком переживали як злети, так і життєві падіння, у них відбувалося безліч змін і подій. Однак незмінним було тільки одне – зустріч.

Молоді люди стали помічати, що з кожною новою зустріччю їм стає все важче розлучатися. Як же багато потрібно часу Еммі і Декстеру, щоб зрозуміти, що вони створені один для одного. До чергової дати 15-го липня обидва поспішали назустрічнепередбачені обставини на шляху закоханих.

Кадр з фільму «Один день»

Відео: «Один день»

8 місце «Винні зірки»

Ця мелодраматична історія розповідає глядачеві історію Хейзел. Хейзел – дуже молода дівчина, яка, на жаль, дуже хвора. У Хейзел рак. Вона змушена постійно носити з собою кисневий болон і крім того, вона дуже втомилася від життя.

Сучасна медицина з допомогою медичних препаратів знайшла спосіб трохи поліпшити її самопочуття і продовжити життя, але це не дуже радує дівчину. Батьки примушують Хейзел регулярно відвідувати громадські групи підтримки. Саме в цьому місці вона познайомилася з молодою людиною на ім'я Август.

Між двома молодими людьми з першої зустрічі промайнула помітна іскра запалу і почуттів. Серпень так же дуже хворий і, крім того, у нього відсутня одна нога. Хейзел і Серпень стали все частіше зустрічатися і крім дружби знайшли справжню любов. Знаючи цінність свого життя, обоє закоханих намагаються максимально провести кожен свій день. Переломним моментів для Серпня і Хейзел стане погіршення здоров'я одного з них.

Кадр з фільму «Винні зірки»

Відео: «Винні зірки»

7 місце «Якщо тільки»

Ця мелодраматична історія розповідає про життя красивої дівчини Саманти. Вона молода і імпульсивна, енергійний та завжди активна. Але її коханий хлопець, якого звуть Ієн, весь свій час приділяє лише роботі, забуваючи зовсім про Саманті.

Саманта не почувається повноцінним. Розуміючи, що Ієн не може витрачати на неї свій вільний час, дівчина часто дуже засмучена. Відносини молодих людей остаточно псуються. Після чергової сварки дівчина потрапляє в автокатастрофу, в якій втрачає життя. Ієн поспішає в лікарню, але застає лише останній момент життя дівчини і її смерть.

Тільки після цього Ієн розуміє, що багато втратив у житті і як же сильно він любив Саманту. Він розуміє, що єдине, чого йому хотілося б – це повернути час назад і прожити заново останній день життя Саманти зовсім за іншим сценарієм. По щасливою випадковості і не без магії долі життя дає йому цей шанс.

Кадр з фільму «Якщо тільки»

6 місце «Щоденник пам'яті»

Глядач побачив мелодраму «Щоденник пам'яті» ще в 2004 році. Це дуже ніжна і романтична мелодрама, яка змушує кожного бажаючого повірити в диво і справжню любов. Головні герої переживають безліч емоційних сцен, які не залишать байдужим абсолютно нікого.

Фільм розповідає про чоловіка, якого звати Ной. Він красивий і привабливий. Одного разу Ної знайомиться з Еллі. Еллі молода й багата, так як їй пощастило народитися в сім'ї аристократів. Чоловік домагається взаємності з боку Еллі, яка закохується в нього до нестями.

Незважаючи на те, що батьки Еллі проти цих відносин, молоді люди повністю занурюються у вир своїх почуттів. Так тривало до тих пір, поки, зрештою, родина не відвозить дівчину геть від Ноя. Він не перестає надію знайти свою єдину навіть тоді, коли потрапляє на фронт. Навіть через час, коли Еллі виходить заміж без любові, Ноя зближує щаслива випадковість зі своєю коханою.

Кадр з фільму «Щоденник пам'яті»

Відео: «Щоденник пам'яті»

3 місце «Три метри над рівнем неба»

Це дуже ніжна і чуттєва мелодрама, яка розповідає історію кохання двох молодих людей: Ачи і Бабі. Ачи (Хьюго) справжній хуліган, Бабі – дочка інтелігентних батьків. Вони познайомилися один з одним під час гонок на мотоциклах. З перших моментів спілкування між ними промайнула «яскрава іскра».

Бабі приховує свої стосунки від батьків, Ачи продовжує доглядати за дівчиною і разом вони переживають безліч приємних моментів разом: перший поцілунок, першу ніч і перший секс. У той же час батьки наполегливо намагаються знайти гідного нареченого своєї дочки. У якийсь момент Бабі розуміє, що їхні стосунки приречені. Причинами тому є напади ревнощів Ачи, його скандали і бійки.

Кадр з фільму «Три метри над рівнем неба»

Відео: «Три метри над рівнем неба»

2 місце «Титанік»

У 1997 році світ побачив шикарну мелодраму «Титанік». Цей фільм має наибольшую популярність і кількість касових зборів серед усіх існуючих. Головні ролі зіграні дуже відомими акторами: Леонардо Дікапріо і Кейн Вінслет. Сюжет фільму оповідає історію не тільки самого масштабного аварії корабля, але і романтичну історію двох закоханих.

Молодий простий хлопець Джек закохується в Роуз — дівчину з вищого суспільства. Він не втомлюється надавати знаки уваги своїй обраниці і та потайки відповідає йому взаємністю. Зустрічі закоханих проходять таємно від батьків, так і від нареченого Роуз. З волі долі їх корабель стикається з айсбергом. Більша частина всього екіпажу приречена на неминучу смерть.

Кадр з фільму «Титанік»

Відео: «Титанік»

1 місце «P. S: Я люблю тебе»

Ця мелодрама розповідає про історію кохання двох красивих молодих людей: Холлі і Джеррі. Все було добре в їхньому житті, пара мріяла і розважалася, жила в задоволення. Все змінилося, коли Джеррі раптово помер. Причиною того було серйозне захворювання, про яке він мовчав.

Холлі повністю занурюється в депресію, розуміючи, що втратила свій сенс життя. Вона просто не може повірити, що Джеррі помер. День народження Холлі повністю відмовляється відзначати, але на скільки сильним було її здивування, коли в цей день для неї приходить привітання від самого Джеррі.

Низка привітань, подарунків і записок не припиняється кілька днів поспіль. Джеррі заздалегідь підготувався і написав десятки листів своєї коханої, щоб скрасити її існування після його смерті. Він просить її виїхати на батьківщину Джеррі, в Ірландію. Саме там Холлі потрапляє у вир цікавих подій і знайомиться з цікавим чоловіком.

Кадр з фільму «P. S: Я люблю тебе»

Відео: «P. S: Я люблю тебе»