При якій температурі можуть замерзнути помідори?

Температурні норми для висадки розсади помідорів у відкритий грунт.

Томат є досить теплолюбної культурою, і не терпить похолодання. Тому необхідно ретельно і з великою увагою ставитися до тимчасових норм висаджування розсади у відкритий грунт. У цій статті ми розповімо, які витримують температури здатні томати і як перешкоджати їх замерзання.

Особливості загартування розсади помідорів перед висадкою у відкритий грунт

У більшості випадків висадка томатів у відкритий грунт починається з початку травня до його кінця. Все залежить від особливостей клімату конкретного регіону і середньодобової температури. Відповідно до цього обираються тимчасові норми посіву насіння для отримання розсади. Найчастіше посів насіння здійснюється приблизно за 50-60 днів до перенесення розсади безпосередньо у відкритий грунт. Відповідно, якщо на травень запланована висадка, то необхідно здійснити посадку насіння приблизно в березні місяці.

Розсада томатів
<>Інструкція:
 • Для цього насіння заливають холодною водою і залишають на кілька хвилин. Насіння, яке спливло викидають. А насіння які опустилися на дно, насичуються вологою, залишають.
 • Далі, протягом 2 годин протруюють насіння в слабкому розчині марганцівки. Все це здатне загартувати насіння, зробити їх більш стійкими до несприятливих температур і кліматичних умов.
 • Після того як ви отримаєте розсаду, приблизно з кінця квітня, необхідно буде виносити горщики з розсадою на вулицю, приблизно на півтори години. Саме з такого часу необхідно здійснювати загартовування розсади томатів, і поступово подовжувати до перебування на відкритому повітрі весь день.
 • Це потрібно в тому випадку, якщо немає істотних перепадів температур і кліматичні показники знаходяться на постійному рівні протягом тривалого часу.
 • Такі маніпуляції допоможуть загартувати томати, зробити їх більш стійкими до пересадці в грунт. Після того, як постійна температура почне триматися на рівні + 15 протягом тижня, можна здійснювати висадку томатів в грунт. Температура ґрунту в цей час повинна становити + 12.
 • Зверніть увагу, що повітря прогрівається набагато швидше, ніж ґрунт, тому відповідно на вулиці повинно бути тепліше ніж +12. Посадка здійснюється у похмурий день. Навіть самі загартовані і стійкі культури томатів погано себе почувають, якщо їх висаджують під час спеки, вони просто в'януть.
Розсада томатів

При якій температурі можуть замерзнути помідори?

Після висадки томатів необхідно їх протягом тижня накривати на ніч за допомогою пластикових пляшок. Це допоможе підтримувати температуру на більш високому рівні, ніж температура ґрунту. Якщо ви загартовували томати, виносили розсаду протягом декількох тижнів на вулицю на цілий день, то такого роду культура здатна витримати зниження температури до + 5. Деякі томати досить добре переживають невеликі заморозки на поверхні грунту, якщо їх загартовували.

Висадка в грунт

Що ж робити, якщо ви придбали розсаду на ринку? У такому разі радимо проаналізувати температурні норми. Справа в тому, що найчастіше розсада, куплена на ринку, не є стійкою і при найменших перепадах температури просто в'яне. Щоб цього не сталося, придбайте розсаду для висадки в той час, коли загроза заморозків на поверхні ґрунту в нічний час повністю зникне. Спостерігається постійна температура-на рівні +18 градусів в денний час. Тобто вночі температура не повинна опускатися нижче +5 градусів, у іншому випадку ви ризикуєте втратити розсаду томатів.

Якщо все ж ви купили розсаду трохи раніше зазначеного часу, і сумніваєтеся, що в цей час не буде заморозків, то можете поступити таким чином. Рекомендуємо натягнути над томатами імпровізований парничок. У денний час плівку можна знімати, а на ніч натягувати. Така маніпуляція вбереже томати від в'янення і замерзання.

Як відновити замерзлі томати?

Існує кілька способів:

 • Вся чорна частина зрізається
 • Над посадкою споруджуються пеленочные укриття
 • Перед цим по периметру грядок розводять димлять вогнища з гички, сухого коров'яку. Цей дим зігріє розсаду
 • Проводиться підгодівля гуматами і полив сечовиною
 • Укриття залишають на тиждень, поки помідори не відновляться
Розсада томатів

Як бачите, чіткої температури, при яких томати замерзають, немає. Вона безпосередньо залежить від стійкості розсади і від того, чи справді ви загартовували томати і готували їх до понижених температур і несприятливих кліматичних умов.

ВІДЕО: Загартування розсади томатів