Середній бал атестата — навіщо він потрібен? Розрахунок середнього бала атестата: інструкція

Часто майбутні учні коледжів і Вузів задаються питанням — як розрахувати середній бал атестата і навіщо це потрібно? У нашій статті ми відповімо на ці питання.

Багато хто вважає, що в атестаті важливі тільки хороші оцінки, але насправді, в розрахунок приймається при прийомі в інший навчальний заклад середній бал. Його розрахунок здійснюється за спеціальною формулою і він може вплинути на можливість вступу в той чи інший заклад. Якщо ви не знаєте свій бал, то порахувати його можна буде самостійно. Для цього не потрібно ніяких особливо складних знань.

Як розрахувати середній бал атестата: формула

Атестат

Сьогоднішні атестати мають дещо інший вигляд, ніж раніше і в них вкладається документ (вкладиш) з переліком усіх предметів і оцінок за них. Щоб розрахувати свій бал, вам потрібно цей вкладиш. Для розрахунку використовувати таку схему:

  • Спочатку порахуйте, скільки всього предметів було вивчено
  • Після цього складіть ваші оцінки
  • Поділіть суму оцінок на кількість предметів

Так, у вас вийде середній бал шкільного атестата. Точно таким же чином можна зробити розрахунок і для інших видів атестатів, але тільки це не потрібно нікому і ніде не враховується. Єдине, що треба врахувати — практика теж буде вважатися як дисципліна.

Припустимо, у вас було 20 предметів і оцінки в сумі дали 80. Виходить, що ваш середній бал — 4. Найкращий бал — це, звичайно, п'ятірка. З ним набагато простіше вступити в той чи інший навчальний заклад, та й приймальна комісія буде ставитися лояльніше.

Навіщо потрібен середній бал в атестаті?

Навіщо потрібен середній бал?

На сьогоднішній день велику роль при вступі в інститут або коледж грає бал ЄДІ. Але коли виходить ситуація, що конкурс великий і у всіх схоже кількість балів, то тоді вже починається відсіювання кандидатів і починається воно як раз з атестатів, а точніше, балів в них.

До речі, деякі вищі навчальні заклади та коледжі вимагають, щоб цей бал був у межах 4-5. Інакше конкурс можна буде не пройти. Однак, все одно варто спробувати свої сили, тому що раптом буде зайве місце або вам просто пощастить.

Відео: Як обчислити середній бал атестата або диплома?