У чому схожість і відмінність тритона і ящірки: порівняння, фото

У даній статті ми розглянемо як відрізнити тритона від ящірки. А також виділимо основні їх подібності та відмінності.

Багато людей люблять розводити будинку ящірок або тритонів. Але не всі знають про те, чим же ці тварини відрізняються одна від одної. Кожен вид володіє власним характером і звичками. Які звички у ящірки, а які у тритона?

Як виглядає ящірка і тритон: фото

Довгасте тіло, довгий хвостик, голова, покрита лускою – саме так люди описують тритонів з ящірками. Вони вважають, що ці два типи вважаються плазунами. Але це зовсім не так.

Тритон

Тритон – це земноводне, яке належить до сімейства саламандр. Звичайний тритон володіє тілом, довжина якого з хвостом становить максимум 11 див. Тритон звичайний вважається самим мініатюрним серед інших видів. Але, а найбільший вид тритона має довжину максимум 20 див.

Іспанська тритон
 • У тритона 4 кінцівки. Вони чудово розвинені, по довжині ідентичні. Передні кінцівки мають 4 пальця, задні – 5 пальців. Дане тварина відмінно плаває, жваво бігає по дну того або іншого водоймища, але по суші воно пересувається досить повільно і незграбно.
 • У тритонів дуже слабкий зір, що компенсується за рахунок нюху: багато особини знаходять власний видобуток за 300 м. На небі тритона розташовані паралельно конічні зуби в 2 ряди. Іноді зуби розходяться під маленьким кутом, отже, завдяки подібній будові цей вид може захопити і надійно утримати свою жертву.
Гребінчастий тритон
Звичайний тритон
Уссурійський пазуристий тритон
Огненнобрюхий
Іранський
Мармуровий
Крокодиловий

Ящірка

Дана особина є живим, входить до ряду лускатих, підряд ящірок. Власну назву вона отримала завдяки слову «ящір», тобто «шкура».

 • Ящірка – це дрібне плазуни, яке має лапи. У природі налічується величезна кількість ящірок, приблизно 6 000 видів. Особини цього типу можуть мати різні розміри, кольори, характери поведінки, середовище проживання. Є навіть такі види, які входять до Червоної книги.
Ящірка
 • Ящірка нагадує змію, але вона має рухливими, роздільними століттями. Тіло тварини досить пружне, є подовжений хвіст.
Ящірка
 • Лапи у ящірки пропорційні, не дуже довгі. На пальцях є довгі кігті.
 • Тулуб ящірки, як правило, вкрите жорсткими лусками, які після линьки мають властивість відшаровуватися кілька разів за рік.
Шкіра
Шкіра
Шкіра
Шкіра
 • Мова тварини може бути різноманітним за формою і кольором. Але у всіх випадках мова досить рухливий, отже, він відмінно витягується, починаючи з ротової порожнини. Деякі ящірки завдяки власним мови ловлять жертву.
Мова ящірки

У чому схожість і відмінність тритона і ящірки: порівняння

Звичайно ж, ящірки з тритонами володіють деякою подібністю. І у перших, і других є плоский хвіст, який трохи округлий. Також у них схожі: лапки, черевце, голова. Плюс обидва види мають різноманітну забарвлення шкірного покриву і рухливі повіки, які прикривають очі.

 • Тритони мають легкі, ящірки теж. Щоправда у перших вони розвинені трохи менше. А тому головний орган дихання саме у тритонів – це шкірний покрив. А ось у ящірок епідерміс до дихання взагалі не ставиться.

Ящірки з тритонами дуже сильно схожі один на одного. Але це здається лише з першого погляду. Іноді дуже просто переплутати ящірку з тритоном і навпаки.

Відмінні ознаки:

 • Серед зовнішніх відмітних показників необхідно відзначити те, що тварини мають різний шкірний покрив. Ящірка має лускату шкіру. У тритона вона гладка, покрита слизом.
 • Тритон хвіст не відкидає, отже, не відбувається її регенерація. Ящірка здатна легко і швидко відкинути хвостик, якщо відчуває небезпеку.
 • Ящірки можуть дихати виключно легкими. Тритони дихають одночасно і легкими, і зябрами, і навіть шкірним покривом.

Ящірки віддають перевагу сухим місцях. Тритонам більше подобаються водойми, де вони регулярно розмножуються. Вчені змогли відзначити те, що ящірки володіють більш високим рівнем розвитку.

Відмінності тритона і ящірки

Крім того, у цих тварин різне будову деяких органів:

 • Ящірка володіє твердим, окостеневшим черепом. Череп тритона хрящевидний.
 • У ящірок присутній осьової хребет, до складу якого входить 5 відділів. Хребет тритонів складається лише з 4 відділів, так як грудний відділ у тварини відсутня.

Крім того, ящірки вважаються живородними тваринами або вони відкладають яйця. Тут все залежить від виду плазуна. Тритони розмножуються у воді, вони метають ікру.

І найголовніша відмінність між цими тваринами полягає в тому, що в природі налічується майже 6 000 видів ящірок. Якщо брати тритонів, то їх у природі існує тільки 8 видів.

Відео: Догляд за тритонами