Як отримати бежевий колір при змішуванні? Таблиця відтінків наближених до бежевого: які кольори потрібно змішати?

Щоб отримати бажаний бежевий колір, потрібно просто слідувати порадам з статті.

Один з найбільш суперечливих кольорів – бежевий. Він настільки ж простий і розтиражований, наскільки благородний і унікальний. Він досить повноцінний сам по собі й у той же час прекрасно поєднується з іншими кольорами, іноді відтіняючи їх, а буває, що і блискаючи на їх тлі родзинкою.

Як отримати бежевий колір при змішуванні?

Що вважати бежевим, який саме з сотні його нюансів? Слонову кістку або пісочний, карамель або опал? Однозначної відповіді на це питання, напевно, немає, оскільки у кожного своє сприйняття. А це в значній мірі говорить про те, що на перший план, саме у випадку з бежевої гами, виходить комбінаторність, тобто сполучуваність кольорів.

Погодьтеся, якщо інтер'єр приміщення або, наприклад, вечірнє вбрання світської левиці суцільно складаються з різноманітних відтінків бежевого – це нудно, невиразно, блякло, в кінці кінців. А якщо беж скомбінувати з іншим кольором, зіграти на контрасті, відтінити м'якість різкістю або навпаки, приглушити, — тут-то він і заграє всіма своїми барвами і відтінками.

Відтінки
 • З'єднайте бежевий з м'яким відтінком жовтого, шоколадом або навіть чорним – і вас відразу огортає тепло. Хочете навколишній інтер'єр «прохолодніше» — з блакитним або блакитним.
 • А як вам варіант з сірим або синім? Можна навіть додати коричневих тонів – це ж класика!
  Але що робити, якщо вам терміново знадобився бежевий для додання неповторності вашої задумом, а під рукою немає? Не біда, якщо під тією ж рукою є інші фарби!
 • Отже, вам хочеться отримати достатньо холодний відтінок. Берете фарби під назвою золотиста охра і білу, змішуєте їх в пропорції приблизно 1:3. Спочатку трохи пом'якшити отриманий склад шляхом додавання декількох крапель червоного (можливо коричневого). Якщо тон вийшов недостатньо холодним, капніть трохи зеленої фарби. Ретельно розмішайте суміш.
 • І пам'ятайте, що обов'язково потрібно випробувати отриману фарбу на невеликій ділянці перш, ніж пофарбувати її цілком. Хто знає, яким буде колір, коли висохне і зіллється зі структурою поверхні? Можливо, ви будете в захваті, а, може, захочете продовжити експеримент, адже немає межі досконалості!
 • Трохи простіше отримати бежевий колір художникам. Їх творчість передбачає використання найрізноманітніших відтінків, тому і тонів можна створювати безліч. Наприклад, взяти коричневу гуаш і за трохи освітлювати її білою, уважно оцінюючи відтінок при додаванні кожної порції. А якщо ви використовуєте крапельку жовтої, ваш колір стане набагато яскравішим і насиченим.
 • Акварельні фарби не змішувати так просто, як гуаш, в силу їх водянистої структури. Але і з їх допомогою можна домогтися бажаного бежевого кольору.
 • Взявши за основу жовтий, збагачуйте його рожевим і білим. Вийшло? Можна пробувати і інші поєднання, адже, як ми вже помітили, бежевого тонів не злічити. Наприклад, додати до вже отриманий склад коричневого, білого і жовтого трохи червоності – вона додасть помаранчевий відтінок жовтого і зовсім інший тон всій бежевою суміші.
 • Божевільне на перший погляд поєднання блакитного, червоного і жовтого розбавте білим. А потім, такий вишенькою на торті, невелику кількість золотого. В результаті ви побачите відтінок, близький до тілесного.
 • Бежевий колір досяжний навіть при роботі з пластиліном. Невеликі шматочки червоних і жовтих відтінків грунтовно здобріть основною масою білого. Не чекайте результату швидко, потрібно терпіння і час, адже перемішати всі складові потрібно дуже ретельно, щоб вони з'єдналися рівномірно, без прожилок іншого кольору. Пам'ятайте, що теплий пластилін мнеться легше, тому попередньо розімніть його в теплих долонях або навіть підігрійте в теплій воді, використавши для занурення целофановий пакет.
 • Якщо ви замахнулися на самостійне створення потрібного кольору при фарбуванні стін, будьте обережні. Сім разів відміряйте, тобто спробуйте на невеликих ділянках і в невеликих кількостях. Уважно прораховуйте і запам'ятовуйте (а краще записуйте), в якому співвідношенні беруться кольору. Це потрібно для того, щоб прорахувати витрати матеріалів для повного обсягу робіт. Адже людина не робот і скрупульозно відтворити отриману суміш другий раз навряд чи вийде.
Створюємо беж
 • Загальний принцип створення бежевого при роботі з будь-яким видом фарб при ремонті – додавати до білого потроху коричневого, з чим би ви не працювали: з акрилом, алкідними, водно-дисперсійними або будь-якими іншими фарбами.
  А щоб вам було легше орієнтуватися в різноманітті бежевого кольору та його складових, скористайтеся запропонованою схемою і пам'ятайте: відтінок залежить від пропорцій.

Таблиця змішування кольорів для отримання бежевого кольору і близьких відтінків

золотисто-коричневий поєднання червоного, жовтого і синього з білим
тютюновий суміш жовтого, зеленого, білого та червоного
гірчичний з'єднання чорного, червоного, жовтого з зеленим
бежевий коричневий у поєднанні з білим і жовтим
теракот оранжевий з коричневим
медовий поєднання жовтого і темно-коричневого з білим
охра суміш жовтого з коричневим
світло-коричневий змішати жовтий з білим, чорним і коричневим
колір яєчної шкаралупи білий у поєднанні з жовтим і невеликою кількістю коричневого

Відео: Отримання бежевого кольору